کمیک 3

والی وست Wally West

ناشر : DC

خالق : جان بروم - کارمین اینفانتینو

اولین حضور : شماره 110 The Flash (دسامبر 1959)

نام واقعی : والاس رادولف «والی» وست

توانایی خاص : سرعتی برابر سرعت نور - کنترل چگالی مولکولی - سفر در زمان - ربودن سرعت از دیگران - مهارت در نبردهای تن به تن

دنیای محل زندگی : زمین (بلو ولی)

نژاد : انسان

وضعیت : زنده

از روی احترام به مربی‎اش بری اَلن، والس رادولف «والی» وست Wallace Rudolph “Wally” West نام «بچه فلش Kid Flash» را برای خود انتخاب کرد و پس از مرگ بری، نام فلش را به ارث برد. والی عضو اصلی گروه تایتان‌های نوجوان Teen Titans، یکی از اعضای اتحادیه عدالت آمریکا JLA و در میان بقیه تندپاها، سریع‌ترین انسان زنده جهان بود.

معرفی کاراکتر | والی وست Wally West

توسط : در تاریخ : چهار شنبه, سپتامبر 23rd, 2015

بروزرسانی: تایتان‌های نوجوان جدید اضافه شد.

تندپای کوچک.

خاستگاه


kid-flashوالی وست، بردار زاده آیریس وست نامزد بری اَلن بود. او در شهر کوچکی به نام بلو ولی Blue Valley بزرگ شد و به دلیل بی محبتی پدر و مادرش، رویای زندگی در سنترال سیتی و شاید روزی دیدار با قهرمانش، فلش را در سر می‌پروراند. والی فقط با یکی از فامیل‌هایش نزدیک بود: خواهرِ پدرش، آیریس.

تابستانی، آیریس به والی پیشنهاد داد که با هم در سنترال سیتی زندگی کنند. والی که در هیجان دیدن یک شهر بزرگ و زندگی در آن بود، آن پیشنهاد را پذیرفت. آیریس والی را به بری معرفی کرد. والی گمان می‌کرد او آدم کسل کننده‌ای است تا اینکه بری پبشنهاد داد که والی را با فلش آشنا کند.

بری از یک سری حقه‌های سرعتی استفاده کرد تا با دو هوتیش جلوی چشمان والی ظاهر شود و او را شگفت‌زده کند. در آزمایشگاه بری، فلش به والی توضیح داد که چطور قدرت‌هایش را به دست آورده که رعد و برق به قفسه مواد شیمیایی برخورد کرد و مواد با او ترکیب شد.

درست مثل بری، والی هم همان قدرت‌ها را به دست آورد. او در آزمایشگاه بری بود که رعد و برق به مواد شیمیایی برخورد کرد و مواد شیمیایی روی والی ریخت! والی بعدها متوجه می‌شود که نیروی سرعت Speed Force از این اتفاق‌ها بعنوان یک پوشش استفاده کرد تا هم به بری و هم به والی قدرت‌های مشابه دهد.

بری هویت مخفی‌اش را برای والی فاش کرد. از آن به بعد همکاری آن دو شروع شد. والی شاگرد و همراه بری شد: بچه فلش. در ابتدا والی لباسی همانند لباس بری می‌پوشید. بعنوان یک تصمیم استراتژیک در حین نبرد، فلش قسمت اصلی لباس والی را زرد رنگ کرد. بعد از نبرد، والی از لباس خوشش آمد و در تمام طول حرفه‌اش بعنوان بچه فلش آن لباس را می‌پوشید.

آرک های داستانی مهم


 

بچه فلش و تایتان‌های نوجوان

تایتان‌های نوجوان در سری New 52

تایتان‌های نوجوان در سری New 52

والی از ماجراجویی‌هایش با بری لذت می‌برد و خیلی زود از خود یک قهرمان محبوب ساخت. چند سال پس از اینکه او بچه فلش شد، با رابین Robin (شاگرد بتمن) و آکوالد Aqualad (شاگرد آکوامن) ملاقات کرد. آنها با هم دیگر جلوی تهدید «آقای تویستر Mr. Twister» را گرفتند. این اولین بار بود که شاگردها در قالب یک تیم ظاهر می‌شدند. دومین ملاقاتشان، ملاقاتی سخت و پر حادثه بود: رابین، بچه فلش و آکوالد توسط واندر گرل Wonder Girl با یکدیگر متحد شدند تا بر علیه مربی‌هایشان که توسط «آنتیهسیس Antihesis» تسخیر شده بودند، بجنگند. در این ملاقات، این چهار نوجوان تصمیم گرفتند که با هم یک تیم را تشکیل دهند. این داستان تولد تایتان‌های نوجوان Teen Titans بود. رابین رهبر تیم شد. از آن به بعد، این نوجوان‌ها هم با مربی‌هایشان و هم با هم تیمی‌هایشان وقت می‌گذراندند.

در آخر بچه فلش این تیم را ترک کرد تا بر کارهای مدرسه‌اش تمرکز کند، ولی به صورت پاره وقت و به صورت انفرادی یا همراه فلش، بر روی پرونده‌های انگشت شماری کار می‌کرد. واندر گرل بالاخره او را راضی کرد تا به گروه برگردد. والی دلباخته «دانا Donna» شده بود و با اینکه می‌دانست دانا دلباخته آکوالد است، تلاشی کرد نا موفق برای رسیدن به او.

این علاقه به جایی نرسید. بعد از پرونده‌ای که «تایتان های غربی Titans West» درش نقش داشتند، این ورژن از گروه منحل شد و والی به بلو ولی بازگشت تا کالجش را ادامه دهد.

 

بروزرسانی 

تایتان‌های نوجوان جدید The New Teen Titans

چند ماه بعد، «ریون (کلاغ سیاه) Raven» یک گروه جدید از تایتان‌های نوجوان تشکیل داد تا برای نبرد با پدر شرورش، «ترایگان Trigon» به او یاری برسانند. در ابتدا، والی علاقه‌ای به پیوستن به گروه از خود نشان نداد. ریون از قدرت دستکاری احساسات‌اش استفاده کرد تا والی را عاشق خود کند و این طور بود که والی به گروه جدید تایتان‌های نوجوان پیوست. والی به شدت روی ریون حساس بود؛ حتی وقتیکه رابین انگیزه واقعی او را فاش کرد، والی با او درگیر شد.

بعد از یک رویارویی با اتحادیه عدالت، « زاتانا Zatanna » موضوع دستکاری احساسات والی توسط ریون را فاش می‌کند. والی عصبانی و دل شکسته بود. با این وجود، تایتان‌ها به کمک ریون رفتند و ترایگان را برای همیشه شکست دادند. والی هم روزهای سختی را پس از پی بردن به فریبی که از ریون خورده بود می‌گذراند. پیچیدگی موضوع در این بود که حتی بدون جادوی ریون، والی متوجه شد که واقعا عاشق او می‌باشد.

کمی بعد از این اتفاقات، معشوقه دبیرستانی والی، « فرانسیس کین Frances Kane »، دوباره وارد زندگی‌اش شد. مادر فرانسیس معتقد بود که دخترش توسط یک شیطان تسخیر شده، ولی واقعیت این بود که او قدرت‌های مغناطیسی جهش یافته‌ای داشت. تایتان‌ها سعی داشتند مادرش را توجیه کنند، با اینکه او باورش نمی‌شد و از این می‌ترسید که دخترش به چه کسی تبدیل شده. فرانسیس موفق شد یاد بگیرد که چطور قدرت‌هایش را کنترل کند. همچنین به والی گفت که می‌دانست که او بچه فلش است.

والی مدت‌ها با تصمیمش مبنی بر ادامه کارش در گروه تایتان‌ها دست و پنجه نرم می‌کرد. ناراحت بودنش با تشویق‌های ریون و فرنسیس، او را به سوی ترک گروه سوق داد. پس از ترک کردن گروه، به بلو ولی بازگشت تا مدرسه‌اش را ادامه دهد.

ادامه دارد…

کپی‌رایت © ۲۰۱۴ فانتزیِ کمیک
هرگونه کپی‌برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد

برای آشنایی با دیگر کاراکترها به این بخش مراجعه کنید.


  • M.Bagher Sobhani
   در پاسخ به M.Bagher Sobhani

   شخصیت خوبی داره، مخصوصا اینکه قراره در فصل دوم فلش شخصیت پردازی بشه و بی صبرانه منتظر حضورش روی پرده سینما هستیم.

  • M.Bagher Sobhani
   در پاسخ به M.Bagher Sobhani

   لطفا در آینده ایبارد ثاون (پروفسور زوم)، زوم، گراد و بخصوص شزم را از شرکت دی سی معرفی کنید. با تشکر.

  • ramtin
   در پاسخ به ramtin

   یک سوال ایریس که برادر نداره که والی بیاد

   • M.Bagher Sobhani
    در پاسخ به ramtin

    آقا رامین شما از کجا میدونید که آیریس خانم برادر نداره؟ تو سریال فلش چیزی نگفته و تازه برادر آیریس تو یه شهر دیگه زندگی میکنه.

   • M.S.A.A
    در پاسخ به ramtin

    تو سریال برادرش رو حذف کردن (یا حتی ممکنه نوشن نداده باشن) اما تو کمیک ها برادر داره

   • فروزان فرهادی
    در پاسخ به ramtin

    سازنده ها گفتن که در فصل ۲ قراره به زندگی شخصی جو هم پرداخته بشه و قراره که به مادر آیریس اشاره بشه. ما هنوز نمیدونیم که والی دقیقا قراره از چه جهانی وارد سریال بشه. حال، گذشته یا آینده. پس باید منتظر جواب سازنده ها در سریال بود؛ چون مطمئنا این سوال خیلی از بینندگانه.

  • مریم
   در پاسخ به مریم

   ولی بین فلش ها سریعترینشون بری الن هست که خودشم منبع speed force هست چرا نوشتین والی وست سریع ترین انسان زنده بین تندپا ها هست؟؟؟؟؟

   • ایلیا جعفری
    در پاسخ به مریم

    اگر معرفی بری الن رو میخوندید ، متوجه میشدید که بری سال ۱۹۸۵ به گردباد سرعت کشیده شد و متلاشی شد. از اون به بعد فقط توی speed force زنده بود و تا همین اواخر مرده محسوب میشد. برای همین از سال ۱۹۸۵ تا چند سال پیش ، والی وست سریع ترین انسان (دقت کنید) زنده جهان است.

  • مریم
   در پاسخ به مریم

   بله اطلاع دارم معرفیه بری رو هم خوندم فک کردم میگین والی سریع تر از بریه منم که بری رو سریع ترین فلش میدونستم واسه همین شک کردم ممنون که پاسخ دادید:)

   • .AMIR.
    در پاسخ به مریم

    بری منبع اسپید فورس نیست،اسپید فورس منبع بری
    و والی هم از بری سریع تره تا اونجایی که اطلاع دارم

    • مریم
     در پاسخ به .AMIR.

     نه تو جدیدترین کمیک ها اینو فاش کردن که بری با هر قدمی که برمی داره درواقع نیروی سرعتی رو بوجود میاره و نیروی سرعتی وابسته به بریه واسه همینم بری بین فلش ها سریع ترینه این دوتا رو تو خیلی از سایتای معتبر خارجی خوندم و مطمعنم

    • amir
     در پاسخ به .AMIR.

     در میان بقیه تندپاها، سریع ترین انسان زنده جهان بود؟؟؟؟!

     تو انیمیشن سریالی یانگ جاستیس که سرعت والی از فلش و ایمپالاس کمتر بودش….
     !!!!!!؟؟؟؟؟

     • davoid123
      در پاسخ به amir

      دلیل کندی والی توی سریال یانگ جاستیس (جدا از این که یه رانینگ گگ بود) این بود که قرار بود تو فصل سه در مورد اسپیدفرس پرداخته بشه تا ولی توش سرعت کاملشو بگیره, ولی تو کمیکا والی یه حرکتایی با سرعتش زده که به عقل جن هم نمیرسه
      جدای از این, والی تو کمیک ها هم بعد از مرگ بری یه کم کند شد, ولی دلیل اون روانی بود نه فیزیولوژیک, به خاطر احساس عذاب وجدانش که فکر میکرد دلیل مرگ بری کند بودنش والی بود, سرعتش به طور روانی کم میشد (دلیل پرخوری والی هم همینه, فکر میکنه که به مواد غذایی زیاد احتیاج داره, ولی بری الن تو کمیکا به اندازه والی غذا نمیخورد)
      بعد که سر یه سری مبارزه با زوم (هانتر زلومون) و چند تا آدم دیگه سرعتشو گیر آورد (یعنی به سرعت کاملش رسید) توانایی های جدید گیر آورد, مثلا میتونست سرعت دیگرانو ازشون بگیره (و سریع تر بشه) یا این که به بقیه سرعت ببخشه (مثل یه رسانا برای اسپیدفورس عمل کنه)…

  • Ali Hamraz
   در پاسخ به Ali Hamraz

   خوب بود ممنون

  • Reza
   در پاسخ به Reza

   کارتون فوق العاده هس
   و از سایتتون میشه اطلاعات زیادی در رابطه با ابر قهرمانان فهمید
   ولی در رابطه با ضد قهرمانان مقاله ای ننوشته اید
   خواهشا سعی کنید که ضد قهرمان هایی مثل زوم، جوکر و بلک آدام و …
   رو هم معرفی کنید
   ممنون

  • Ali Hamraz
   در پاسخ به Ali Hamraz

   ولی من فک میکردم دونا و روی هارپر عاشق هم بودند ها؟؟؟

  • Master of Magnetism
   در پاسخ به Master of Magnetism

   منتظر بیوگرافی ددشات هستیم…

  • اميررضا
   در پاسخ به اميررضا

   من خودم برى رو إز همه بیشتر دوست دارم و حس میکنم حتى والى و نوه اش هم به پاش نمیرسن.چون کلا یه شخصیت متفاوتى داره با بقیه فلش ها.من هنوزم به والى علاقه ندارم…