کمیک 3

هنک پیم Hank Pym

ناشر : Marvel

خالق : استن لی - لری لیبر - جک کربی

اولین حضور : شماره 27 Tales to Astonish (ژانویه 1962)

نام واقعی : هنری جاناتان «هنک» پیم

توانایی خاص : هوش بالا - کوچک شدن ذره بینی - غول پیکر شدن - قدرت ابرانسانی - ارتباط تلپاتیک با مورچه‌ها - پرواز از طریق بال‌هایی خاص (در نقش Yellowjacket)

دنیای محل زندگی : زمین

نژاد : انسان

وضعیت : زنده

«هنک پیم Hank Pym»، یکی از اعضای اصلی انتقام‌جویان، خالق «آلترون Ultron» و ذرات زیر اتمی پیم، ابر قهرمانی مدرن و نابغه‌ای است که از بیماری اختلال دو قطبی رنج می‌برد. او به عناوین و هویت‌های زیادی ظاهر شده، عناوینی چون: Ant-Man ،Giant Man ،Goliath ،Yellojacket و Wasp. همچنین به حکم Eternity، او برترین دانشمند زمین نیز می‌باشد.

معرفی کاراکتر | هنک پیم Hank Pym

توسط : در تاریخ : چهار شنبه, سپتامبر 23rd, 2015

بروزرسانی: آرک‌های داستانی مهم (انتقام‌جویان) اضافه شد.

بزرگترین دانشمند دنیا.

خاستگاه


هویت‌های متفاوت هنک پیم

هویت‌های متفاوت هنک پیم

«دکتر هنری کریستوفر پیم Henry Christopher “Hank” Pym» در خانواده‌ای معمولی و فقیر در ایالت نبراسکا بزرگ شد. فقر خانواده‌اش او را به فکر انداخت که چرا نتواند یک چیز مفید و به درد بخور اختراع کند. تنها کسی که هنک را به ادامه راهش ترغیب می‌کرد، مادربزرگش بود. تا مدتها هنک یک متخصص شیمی حیاتی با استعداد بود تا اینکه همسرش «ماریا تروایا Maria Trovaya» در سفری به مجارستان به قتل رسید. هنک اولین فروپاشی روانی‌اش را به این دلیل تجربه کرد. بعد از بهبودی او تصمیم گرفت که علمش را در مسیر مبارزه با غیر انسانیت و بی عدالتی قرار دهد. این هدف جدید سرانجام موجب شد که او گروهی نادر از ذرات زیر اتمی را کشف کند که برای تغییر اندازه شخص مورد استفاده قرار می‌گیرد. این طور بود که ذرات زیر اتمی پیم کشف شدند.

آفرینش


هنک پیم توسط استن لی، جک کربی (همکاری و طراحی) و لری لیبر (اسکریپت نویسی) خلق شد. اولین بار در داستان «مردی در کلونی مورچه‌ها The Man In The Ant Hill» در شماره ۲۷ سری کمیک‌های «داستان‌هایی برای تحیر Tales To Astonish» در ژانویه سال ۱۹۶۲ حضور یافت.

سیر تکاملی کاراکتر


3088822-age_of_ultron_vol_1_10a.i._rivera_variant_textlessهنک پیم شخصیت متضاد و متفاوتی در صنعت کمیک بوک می‌باشد. بزرگترین رسوایی او که اغلب به آن اشاره می‌شود زمانی بود که به همسرش «ژانت ون داین Janet Van Dyne» حمله کرد و او را کتک زد. قضیه از این قرار بود که هنک در آن زمان از مشکلات روانی شدیدی رنج می‌برد ولی با این حال آن صحنه به نمونه‌ای مشهور از  خشونت خانگی در کمیک‌ها بدل شد. مسلما مهمترین سری داستان‌های این کارکتر سری «انتقامجویان قدرتمند Mighty Avengers» به قلم دن اسلات Dan Slott می‌باشد که اساسا نقش مهمی را در شناساندن این کارکتر ایفا کرد. این سری به حمله Skrull و مغلوب شدن همزاد هنک مربوط می‌شود و هنک پیم ترسو سابق را به نمایش می‌گذارد. هنک نام Wasp را از جهت احترام به همسر سابقش برای خود انتخاب کرد. علاوه بر تغییر نام، اعتماد به نفسش نیز بیشتر و به رهبر نسل جدید انتقام‌جویان تبدیل شد.

در طول این دوران، هنک مهارت‌های علمی تحسین برانگیز خودش را در جهان مارول به نمایش گذاشت. شاید مهمترین لحظه‌ی هنک، لحظه‌ای بود که توسط موجود چند بعدی، جاودانگی Eternity به مقام برترین دانشمند زمین نائل آمد. او مقامش در علم از امثال تونی استارک، رید ریچاردز و دکتر دووم بالاتر بود؛ چرا که او با استفاده از علم، غیر ممکن‌ها را ممکن کرد نه اینکه فقط کشف و اختراع کند.

بعد از پایان آرک داستانی «حکومت تاریک Dark Reign» هنک بعنوان رهبر تیم «آکادمی انتقامجویان Avengers Academy» انتخاب شد. مهارت هنک در درک دانش آموزان مشکل دار از او یک مربی و راهنمای عالی برای نسل جدید قهرمان‌ها ساخت.

بروزرسانی

آرک های داستانی مهم


 

انتقام‌جویان

هنک در کنار دیگر انتقام‌جویان

هنک در کنار دیگر انتقام‌جویان

بعد از دیوانه شدن هالک، انت من و واسپ تنها کسانی نبودند که به سراغش رفتند، مرد آهنین و ثور هم به کمک او آمدند. با همدیگر رد هالک را تا یک سیرک گرفتند و سعی کردند که هالک را قانع کنند تا خودش را تسلیم کند. مرد آهنین، انت من و واسپ ساعت‌ها با بهیموث سبز مبارزه کردند تا اینکه ثور متوجه شد ماموریتشان اشتباه بوده و اینکه تمام این اتفاقات زیر سر برادر ناتنی‌اش، لوکی بوده است. جنت و واسپ متوجه شدند که هر پنج نفرشان قدرت‌های متفاوتی دارند و اگر این قدرت‌ها را روی هم بگذارند، غیر قابل شکستند. همگی موافق بودند و واسپ هم آن‌ها را انتقام‌جویان نامید. انتقامجو بودن هم فایده داشت هم ضرر. یکی از اولین تغییرها در زندگی هنک پیم، خلق تصادفی هویت «مرد غول پیکر Giant Man» بود. هنک متوجه شد که اگر بیشتر از ۱۲ فیت (۳٫۶۵۷۶ متر) قد بکشد، نمی‌تواند تعادلش را حفظ کند.

ادامه دارد…

کپی‌رایت © ۲۰۱۵ فانتزیِ کمیک
هرگونه کپی‌برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد

برای آشنایی با دیگر کاراکترها به این بخش مراجعه کنید.