کمیک 3

هالک Hulk

ناشر : Marvel Comics

خالق : استن لی - جک کربی

اولین حضور : شماره 1 The Incredible Hulk (می 1962)

نام واقعی : رابرت بروس بنر

توانایی خاص : دارای قوه تطابق - جنون و قدرت تخریب بالا - انرژی جذب - آسیب ناپذیری - سرعت بالا

دنیای محل زندگی : زمین

نژاد : انسان

وضعیت : زنده

پس از نجات زندگی جوانی در جریان تست یک بمب آزمایشی، «دکتر رابرت بروس بنر Dr. Robert Bruce Banner» با دوز عظیمی از تشعشعات گاما بمباران شد و به هالک باور نکردنی Incredible Hulk تبدیل شد: غولی سبز که به معنای واقعی، تجسم زنده خشم و قدرت فیزیکی خالص است. اخیرا او تبدیل به شخصیت جدیدی شده است: «دکی گرین Doc Green»

معرفی کاراکتر | هالک Hulk

توسط : در تاریخ : دوشنبه, اکتبر 26th, 2015

دانشمند دیوانه.

خاستگاه


بروس بنر به هالک شگفت‌انگیز تبدیل می‌شود

بروس بنر به هالک شگفت‌انگیز تبدیل می‌شود

رابرت بروس بنر فرزند دانشمند اتمی «دکتر برایان بنر Dr. Brian Banner» و همسرش «ربکا Rebecca» می‌باشد. با اینکه مادرش عمیقا به او عشق می‌ورزید، پدرش که از لحاظ روانی بی ثبات بود، نسبت به او احساس تنفر و حسادت عمیقی داشت. برایان معتقد بود که کارهایش در زمینه علم اتمی، باعث تغییر ساختار ژنی‌اش شده است و از این وحشت داشت که بروس به یک موجود عجیب غریب تبدیل شود؛ در حالیکه بروس فقط یک پسر باهوش و با استعداد بود. در طی سال‎هایی که بروس رشد می‎کرد همانند مادرش تحت اذیت و آزار پدر خشمگین و مستش قرار گرفت تا اینکه تراژدی رخ داد: هنگامیکه ربکا سعی داشت بروس را بردارد و خانه و همسرش را ترک کند، توسط همسرش به قتل رسید. پدر بروس بازداشت شد و وظیفه نگهداری از بروس بر عهده عمه‌اش، «خانم دریک Mrs. Drake» قرار گرفت. در این هنگام بود که بعلت آسیب روحی ناشی از اذیت و آزارهای پدرش و به قتل رسیدن مادرش به دستان پدرش، مطرود از جامعه زندگی‌اش را می‌گذراند.

پس از فارغ التحصیل شدن از دبیرستان، بروس در رشته فیزیک اتمی در دانشگاه ایالتی کویر و بعدها در موسسه تکنولوژی کالیفرنیا شروع به تحصیل کرد. او موفق شد که در ارتش واقع در بخش کویری نیو مکزیکو تحت فرمان «ژنرال “صاعقه” راس General “Thunderbolt” Ross» استخدام شود. ژنرال راس ناظر آزمایش بمب گامایی بود که بروس در آن موقع ساخته بود. در همان جا بود که بروس دختر ژنرال «بتی Betty» را دید و هر دو نفر مجذوب یکدیگر شدند. در روز آزمایش بمب، بنر فردی را در محیط آزمایش دید. به امید نجاتش بروس وارد محیط آزمایش شد و آن فرد را از نزدیک دید؛ جوانی به نام «ریک جونز Rick Jones» که برای «رو کم کنی» مخفیانه وارد آنجا شده بود. بروس موفق شد که ریک را به بیرون از محیط پرت کند. به جای اینکه انفجار را به تاخیر بیاندازند، دستیار بروس، «ایگور استاراسکای Igor Starsky» (با نام واقعی «ایگور درنکو Igor Drenkov» مامور یک آژانس امنیتی خارجی) اجازه شمارش معکوس را داد و متعاقبا انفجار رخ داد. نتیجه این انفجار گرفتار شدن بروس در محیط و در معرض مقدار عظیمی از تشعشعات گاما قرار گرفتن بود. سپس بروس و ریک توسط کارکنان ارتش پیدا شده و به پایگاه برگردانده شدند تا در قرنطینه باشند و آزمایشاتی روی آنها انجام شود تا اثر تشعشعات گاما مشخص شود. در غروب یکی از روز های قرنطینه، بروس به هیولایی خاکستری و بی رحم تبدیل شد. توسط کارکنان ارتش این هیولا سریعا هالک نام گرفت.

آفرینش


طرح جلد شماره 1 کمیک هالک شگفت‌انگیز (طراحی از جک کربی و پائول رینمن)

طرح جلد شماره ۱ کمیک هالک شگفت‌انگیز (طراحی از جک کربی و پائول رینمن)

شخصیت هالک توسط جک کربی طراح و استن لی نویسنده خلق شد و اولین بار در کمیک «هالک شگفت انگیز Incredible Hulk» شماره یک ظاهر شد. در جریان خلق هالک، لی و کربی از کارکترهای ترسناک «فرانکنشتاین Frankenstein» و «دکتر جکیل/آقای هاید Dr. Jekyll/Mr. Hyde» الهام گرفتند. هالک نویسندگان زیادی را به خدمت گرفته به خصوص استن لی و بزرگانی چونبیل مانتلو،پیتر دیوید و گرگ پک و طراحان بزرگی چون Jack Kirby , مری سورین، مایک دئوداتو، آدام کیوبرت، گری فرانک، تاد مک‌فارلین، جان بایرن، سال بیوسما و جان رومیتا جونیور.

در اصل لی تمایل داشت که هالک خاکستری باشد، باور داشت که «خاکستری، سنگین، دراماتیک و محزون خواهد بود و با مود ملودرامی که ما می‌خواهیم جور درمی‌آید.»

با این حال اولین نسخه‌ها از شماره اول حاکی از آن بودند که پرینترها با پریت رنگ خاکستری مشکل دارند. تصمیم بر آن شد که برای هالک از رنگ سبز استفاده شود. تا سال ۱۹۸۶ تمام هالک‌ها با رنگ سبز چاپ می‌شد تا اینکه نویسنده و طراح «جان بایرن John Byrne» هالک را با رنگ خاکستری در کمیک هالک باورنکردنی شماره ۳۱۸ ظاهر کرد.

سیر تکاملی کارکتر


دوران نقره‌ای Silver Age

۱۹۷۰ – ۱۹۶۲

هنگامیکه سری اصلی هالک با شکست مواجه شد و موفق نشد بیشتر از ۶ شماره به فروش برسد، استن لی به این نتیجه رسید که هالک بعنوان شخصیتی در بقیه عناوین بهتر کار خواهد کرد که نهایتا او بعنوان یکی از موسسان انتقامجویان ظاهر شد. در شماره بعدی استن لی، هالک را از گروه خارج کرد و او را بعنوان یک تهدید وارد داستان‌ها کرد سپس هالک به همراه واسپ و «مرد غول پیکر Giant-Man» وارد کمیک «داستان های برای تحیر Tales to Astonish» شد. بعلت همراهی طراحان با استعدادی، هالک وارد دوره جدیدی از شهرت شد تا جاییکه از شماره ۱۰۲ در سال ۱۹۶۸ عنوان را به نام خودش کرد.

ادامه دارد…

کپی‌رایت © ۲۰۱۵ فانتزیِ کمیک
هرگونه کپی‌برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد

برای آشنایی با دیگر کاراکترها به این بخش مراجعه کنید.