کمیک 3

دث‌ستروک Deathstroke

ناشر : DC

خالق : مارو ولفمن، جرج پرز

اولین حضور : شماره 2 New Teen Titans (دسامبر 1980)

نام واقعی : اسلید جوزف ویلسون

توانایی خاص : فریب‌دهنده ماهر، هوشی در حد یک نابغه، سرعت، توانایی و استقامت ابرانسانی، مهارت بالا در مخفی کاری، دسترسی به تجهیزات با تکنولوژی بالا، قدرت احیاء، استاد هنرهای رزمی، مبارزات رودررو، شمشیرزنی، تیراندازی و کار با سلاح

دنیای محل زندگی : زمین

وضعیت : زنده

او از لحاظ ژنتیکی دستکاری شده بود تا تمام محدودیت‌های انسانی را پشت سر بگذارد. اسلید ویلسون Slade Wilson زمانی یک سرباز بود ولی اکنون یکی از ترسناک‌ترین قاتلان دنیای دی سی است. او بارها با تایتان‌های نوجوان، اتحادیه‎ی عدالت، بتمن و حتی«لوبو Lobo» هم جنگیده است!

معرفی کاراکتر | دث‌ستروک Deathstroke

توسط : در تاریخ : چهار شنبه, اکتبر 7th, 2015

ماشین کشتار.

خاستگاه


اسلید ویلسون

اسلید ویلسون

در شانزده سالگی، اسلید ویلسون تصمیم گرفت تا در ارتش ایالات متحده نام نویسی کند، بنابراین از خانه فرار کرد و درباره سنش به ارتش دروغ گفت. طولی نکشید که استعداد و مهارت‌های خود در جنگ‌های چریکی را به نمایش مافوقانش گذاشت و به همین دلیل بارها و بارها توسط مافوقانش ترفیع می‌گرفت.

بعد از مدتی شهرتش او را به زیر پر و بال «ادلاین کین Adeline Kane» کشاند، معلمی که بعدها مافوق، دوستش، چندی بعد همسرش و مادر فرزندش شد. اسلید زیر نظر فرمانده کاپیتان ادلاین کین آموزش دید و او را شگفت زده کرد و ثابت کرد که در رزم و پیکار، خبره است و استعدادها و مهارت‌های تحسین برانگیزی دارد.

اسلید در بسیاری از سبک های رزمی استاد شد و به مقام سرهنگ دومی ارتقا یافت. مدتی بعد او یک رابطه رمانتیک و عاشقانه را با ادلاین شروع کرد که نتیجه این رابطه، یک فرزند پسر بود.

مدتی بعد از تولد اولین پسرش «گرنت ویلسون Grant Wilson» ارتش از او خواست که در یک آزمایش محرمانه پزشکی داوطلب شود. درباره این آزمایش به او گفته شد که روشی است برای دفاع در برابر سرم حقیقت گویی دشمن. (بعدها آشکار شد که این آزمایش در واقع تلاشی بوده برای خلق ابر سربازان ابرانسان.) او این پیشنهاد را قبول کرد.

بدن اسلید به این آزمایش واکنشی وحشیانه نشان داد؛ این آزمایش او را پرخاشگر و خشمگین کرد، بنابراین او می‌بایست در هنگام تولد دومین پسرش، «جوزف ویلسون Joseph Wilson» بستری بماند. کمی بعد، اسلید متوجه می‌شود که آزمایش درست عمل کرده و در واقع قدرتش، سرعتش، حس‌هایش، استقامتش، عقلش و واکنشش را بیشتر از هر انسان معمولی دیگری افزایش داده است. با وجود وظایفش در ارتش که فقط به میز کار محدود می‌شد، اسلید خودش را مشغول به شکار حرفه‌ای کرد تا شاید جای خالی یک مبارز را در درونش حس نکند و با ادلاین کین ازدواج کرد. ولی این زندگی هم عمر درازی نداشت؛ چرا که «ویلیام رندولف وینترگرین William Randolph Wintergreen»، دوستی که اسلید تمام عمر می‌شناخته، به یک عملیات با احتمال پیروزی صفر فرستاده شد و دستگیر شد. هنگامیکه مافوقانش اعلام کردند که کاری از دستشان بر نمیاید، اسلید مجبور شد که این کار غیرممکن را انجام دهد؛ او یک لباس مخصوص سر هم کرد و بدون اجازه از ارتش و مافوقانش به یک عملیات انفرادی به قصد نجات دوستش رفت. در آخر، او موفق به نجات دوستش شد ولی بعلت نافرمانی از دستورات، خلع درجه و اخراج شد. اسلید این را به فال نیک گرفت. او از ارتش و قانون فرمانبرداری کورکورانه آن، به ستوه آمده بود. بنابراین لباس شخصیت دث‌ستروک نابودگر Deathstroke the Terminator را طراحی کرد؛ بزرگ‌ترین مزدوری که دنیا تابحال شناخته. مزدوری که از دانش‌های نظامی که زیر نظر استاد هنرهای رزمی «نیتس Natas» گذرانده، استفاده می‌کند.

آفرینش


اسلید ویلسون توسط مارو ولفمن و جرج پرز خلق شد. اولین حضورش در شماره دوم کمیک «تایتان های نوجوان» بوده است. دث‌ستروک در ابتدا با نام «نابودگر The Terminator» شناخته شده بود ولی چهار سال بعد، با معروف شدن سری فیلم‌های «نابودگر Terminator» با بازی آرنولد شوارتزنگر این نام بعلت جلوگیری از گیج شدن اذهان عمومی به فراموشی سپرده شد.

سیر تکاملی کارکتر


 

دوران مدرن: زمین جدید 

زمین جدید

زمین جدید

بسته به نویسنده کمیک‌های این شخصیت، دث‌ستروک می‌تواند شخصیتی مزدور و وحشی و مسلح، قاتلی بی رحم یا یک ضد قهرمان دوست داشتنی یا فقط مزدوری باشد برای پر کردن صفحات کمیک. کارکتر او تحت قوانین اخلاقی خاصی شکل گرفته که  ممکن است در شرایط مختلف زندگیش این قوانین تغییر کنند. وقتیکه قوانینش سفت و سخت باشد، او می‌تواند جزو آدم خوب‌ها باشد، ولی در دیگر مواقع، او می‌تواند کاملا شرفش را زیر پا بگذارد و با خونسردی و عاری از هرگونه احساس کاری را انجام دهد در حد نابودی کل یک شهر (مثل نابودی شهر «بلادهون Blüdhaven»  در آرک داستانی «بحران لایتناهی Infinite Crisis»)  یا قتل یک گروه نوجوان مزدور.

پس از فلشپوینت: زمین – ۰

کایل هیگینز نویسنده، دث‌ستروک را به شخصیت خونخوار و بی باک گذشته برگرداند.

در زمین 0

در زمین ۰

بعد از به پایان رساندن یک قتل خون آلود در موسکو که شامل گردن زدن یک هدف هم می‌شد اسلید توجه یک مشتری جدید را به خود جلب کرد: «کریستوفChristoph» یک قرارداد جدید را به اسلید پیشنهاد می‌دهد. قراردادی که اسلید را مجبور می‌کند تا با یک گروه پشتیبانی جوان و نفرت انگیز که خودشان را رفقای آلفاThe  Alpha Dawgs می‌نامیدند همکاری کند. دث‌ستروک به قرارداد عمل کرد و کارش را انجام داد ولی در آن حین یک کیف و یک راز را کشف کرد. کیف را به کریستوف برمی‌گرداند و قبل از ترک آنجا، از این جهت که رفقای آلفا را به چشم یک رقیب می‌دید، آن ها را می‌کشد سپس آنجا را ترک می‌کند. این نسخه از دث‌ستروک، یکی از اعضای سابق گروه برتر «تیم Team 7»  نیز بوده است.

ادامه دارد…

کپی‌رایت © ۲۰۱۵ فانتزیِ کمیک
هرگونه کپی‌برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد

برای آشنایی با دیگر کاراکترها به این بخش مراجعه کنید.


  • مهران فلاح
   در پاسخ به مهران فلاح

   دوستان یه توضیحی بدم که فعلا فقط داریم به معرفی کاراکترهای مهم می پردازیم تا بعد به کاراکترهای کمتر شناخته شده برسیم. در مورد کامل شدن مقالات هم نگران نباشید به مرور زمان تمامی معرفی ها کامل می شن تا دیگه یه دانشنامه کامل تو بخش معرفی کاراکترها داشته باشیم.
   از ایلیا خیلی ممنونم که تو این مسیر واقعا داره تلاش می کنه.

  • Artemis
   در پاسخ به Artemis

   ممنون واقعا عالی بود.ممنون که به درخواست ما رسیدگی کردین و دث استروک رو گذاشتین 🙂
   منتظر قسمت بعدیم

  • S.DC
   در پاسخ به S.DC

   خیلی از این بخش معرفی کاراکترا خوشم میاد خیلی ممنون امیدوارم بعدی کنستانتین باشه.
   یه سؤال دارم: نقد هفتگی دیگه کار نمیکنید؟

   • مهران فلاح
    در پاسخ به S.DC

    چرا ولی تو این بخش نقدها عملا نیرویی نداریم یه مقدار سخت و زمان بر شده خوندن و نوشتن نقد هفتگی برامون. در تلاش هستیم تا به زودی برای ماه جولای رو قرار بدیم.

  • M.S.A.A
   در پاسخ به M.S.A.A

   یکی از بهترین شخصیت های کمیک هاست از نظرم، واقعاً باهاش حال می کنم! امیدوارم تو فیلم های بتمن هم دیده شه، واقعاً پتانسیل بالایی داره تا یه فیلم کامل در موردش ساخته شه! وقتی از بین ساخته شده از این حتماً باید ساخته شه، حتماً!

  • Slade
   در پاسخ به Slade

   خیلی ممنون از شما دوستان بزرگوار دم همتون گرم مخصوصا ایلیا

  • Slade
   در پاسخ به Slade

   امیدوارم همتون در زندگی واقعی ی دوست با معرفت و صد البته بدردبخور مثل دث استروک پیدا کنید 😀
   از فرصت پیش اومده استفاده میکنم و ب همه پیشنهاد میکنم کمیک جدید دث استروک که TONY S.DANIEL مینویسه رو دنبال کنید بینهایت جذاب هست در جلد شماره ۵ مبارزه با بتمن رو هم دربر گرفته و در جلد های بعدی شخیت های محبوبی مثل واندر وومن و سوپر من هم وارد داستان میشن اگر تا حالا زیاد به این شخصیت توجه نکردید با خوندن این کمیک عاشقش میشد
   همین حالا برید دانلود کنید

  • green archer
   در پاسخ به green archer

   دث استروک عالیه منکه خیلی خیلی باهاش حال می کنم بعد یک سوال داشتم دث استروک یعنی؟
   ضربه مرگ آسا؟

  • red-robin
   در پاسخ به red-robin

   هیچوقت هم معلوم نشد چششو کی کور کرده

   • green archer
    در پاسخ به red-robin

    چشمش را گرین ارو کور کرد عزیزمن حتی توی سریال ارو هم به تصویر کشیده شد اما نه به اون نحو در کامیک در کامیک ها ارو میره رو شونه هاش و خودشو روی شونه هاش قفل می کنه بعد یک پیکان بر میداره و چشمش را کور می کنه

    • مهران فلاح
     در پاسخ به green archer

     دوست عزیز یه کامنتی تو همین پست شما ارسال کرده بودی یک ساعت من رو سرکار گذاشته بود. نه می شد دیدش نه می شد پاکش کرد تمام کامنت های سایت و کامنت های این پست رو غیر فعال کرده بود. فقط این کامنت رو گذاشتم بپرسم این چی بود؟ خداوکیلی چی نوشته بودی سایت اینجوری قاط زده بود؟

   • ایلیا جعفری
    در پاسخ به red-robin

    البته چرا من یجا خوندم ، بعد از سال ها که مزدوری میکرده و در حد بین المللی معروف شده ، واین رو از زن و بچه هاش مخفی میکرده ، یه روز بهش پول دادن تا یه ارتشی رده بالا رو بکشه. یه تروریست میاد بچه اسلید رو میدزده ، و در ازا آزادیش اسم کسایی رو که به اسلید پول دادن تا اون ارتشی رو بکشه میخواد. اسلید به اونجا حمله کرد و تمام آدم ربا ها و تروریست ها رو کشت و پسرش رو نجات داد. ولی یک مقدار گلوی پسرش بریده شده بود که باعث شد تا آخر عمر نتونه دیگه حرف بزنه. اسلید پسرش رو برد بیمارستان و مجبور شده حقیقت رو راجع به هویتش به زنش بگه. زنش هم بخاطر چیز هایی که راجع به دث ستروک شنیده و بود ، و پسرش هم که بخاطر پدرش این بلا سرش اومده ، عصبانی شد و با تفنگش به سر اسلید شلیک کرد. سر این قضیه بود که اسلید نمرد ، ولی چشم راستش رو از دست داد.

     • ایلیا جعفری
      در پاسخ به Artemis

      در انیمیشن Son of batman ، دیمین وین میزنه چشم اسلید رو کور میکنه
      در آرک Before The One-eyed Merc زنش میزنه چشمش رو کور میکنه
      در آرک Identity Crisis ، دکتر لایت از اسلید میخواد که بعنوان بادیگارد خودش وایسه جلوی جاستس لیگ. دث استروک میزنه دهن همه اعضا رو سرویس میکنه : گرین ارو و بلک کنری و والی وست و اتم و کایل راینر (گرین لنترن) و … ولی اسلید طمع میکنه و میخواد که قدرت انگشتر کایل رو به دست بیاره ، گرین ارو هم از فرصت استفاده میکنه و میپره پشتش و یه تیر میکنه تو چشم راستش.

    • red-robin
     در پاسخ به ایلیا جعفری

     البته حکایت فراوانه برا چشش مثلا تو سریال اررو الیور چششو کور کرد تو کمیک فرزند بتمن دمین وین چشششو کور کرد تو سریال نایتوینگ هم ردهود کورش کرد

     • B-MAN
      در پاسخ به red-robin

      این سریال نایتوینگ چی هست ؟ و اون سریالی که میخواستن از تایتان های نوجوان بسازن چی شد دیگه خبری ازش نیومد ؟

      • ایلیا جعفری
       در پاسخ به B-MAN

       Nightwing یه سریال fan made از نایتوینگ هست. ولی با اینکه فن مید بود ، خیلی حرفه ای کار شده بود (حداقل از نظر من) سریال Teen Titans هم سال پیش خبرش اومد که قراره امسال فیلمبرداریش شروع بشه. دیگه نمیدونم چی شد

       • B-MAN
        در پاسخ به ایلیا جعفری

        ممنون از پاسخ گویی و امیدوارم که واقعا سریال تایتان هارو بسازن با این که کارتون یانگ جاستیس مال زمین ۱۶ بود ولی شاید تو این سریال گفتن لایت کی هست ( شید همون دارک ساید که ساوج اخرش رفت پیشش)

  • Matin
   در پاسخ به Matin

   شخصیت خوبیه خوشم میاد ازش

  • megakiller
   در پاسخ به megakiller

   خیلی هم عالی
   اسلید❤ حیف سریال ارو گند زد به شخصیتش

   • Artemis
    در پاسخ به megakiller

    به نظر من گند نزد
    دث استروک خیلی خوبی دیدیم،ولی اوریجینش فرق میکرد

    • Slade
     در پاسخ به Artemis

     البته فقط اوریجین هم نبود ی ذره بیشتر بود 🙂
     نوع و استایل مبارزه کاملا ساده
     اخلاق بد و غیر قابل تحمل (اسلید فقط تو کارش جدیه وگرنه ادم خشکو بداخلاقی نیست)
     دلایل غیر منطقی و عجیب!!!
     شادوووو!!!!!! :))
     اسلید مزدوره انتی گرین اررو نیست
     اریجین هم که نیازی ب توضیح نداره
     در کل اوردن این شخصیت به این سریال اشتباه بود برای مثال:
     ددپول با اون همه شوخی و طنز فیلمش +۱۷ خورده (R)
     اونوقت دث استروک که فاکتور طنز رو هم نداره واقعا چرا باید تو سریال CW نشون داده بشه
     البته ب نظر شما دوست عزیز هم احترام میذارم

     • Artemis
      در پاسخ به Slade

      درسته،ممنون
      نوع مبارزش که خیلی فرق میکرد،در مورد بقیه هم میشه گفت چون اوریجینش به ارو گره خورده بود قاعدتا باید انتی ارو هم میشد،که بازم با شما موافقم که نباید ازش تو سریال استفاده میکردن

     • pourya
      در پاسخ به Slade

      با این موافقم که دلیلش یه کم مسخره بود

    • davoid123
     در پاسخ به Artemis

     به نظر من نسبت به اکثر مشکلای اسلید سریال ارو، ارجینزش اونقدرام بد نبود، حتی دلیل یک چشم شدنشم اونقدرا بد نبود، مشکل تو شخصیت پردازی غلط بود. نه تنها به اسلید ویلسون کمیک شباهت نداشت (که درحین جدیت تو کار تیکه هایرخشک ولی خنده دار و تحقیر آمیز میندازه) نه دث استروک خوبی بود. خشم زیاد، نبود تکنیک های پیچیده ی مختص اسلید، و وابسته ساختن تمام قدرتش به میراحورو بود که تبدیلش کرد به اون موجود فاجعه بلاری که در سریال دیدیم.

     • M.Bagher Sobhani
      در پاسخ به davoid123

      البته ما باید به شخصیت پردازی کاراکترها به اندازه کمیک اطمینان داشته باشیم و فقط کمیک را اصل قرار ندیم. دلیلش هم سادست: کمیک بوک ها رو شرکت دی سی که زیرنظر کمپانی برادران وارنره ساخته و شخصیت هایی مثل گرین اررو، سوپرمن، دث استروک و… را این شرکت خلق کرده و شخصیت پردازی کرده. حالا سریال هایی مثل فلش، اسمالویل، گرین اررو و… را این شرکت ساخته و نویسندگان این شرکت هستند که داستان این سریال را مینویسند پس نباید بین کمیک ها و سریال ها مقایسه ای صورت بگیرد که در کمیک ها فلان گونه شخصیت پردازی شده در سریال طور دیگه ای معرفی شده است. چون خالق و نویسندگان کمیک، سریال ها، فیلم ها یکی هستند و کمیک ها و سریال ها تحت نام یک شرکت به نام کمپانی دی سی منتشر میشوند.

  • ali.s
   در پاسخ به ali.s

   خیلی اطلاعات خوبی داشت .

  • pourya
   در پاسخ به pourya

   یکی از بهترین صحنه ها تو فیلم و سریالا که دیدم
   قسمت ۱۴ فصل ۲ آرو بود که اخرش اسلید میره با اولیور دست میده
   واقعا خیلی اسمی بود

  • محمدباقر
   در پاسخ به محمدباقر

   ببخشید من دارم فصل دوم arrow رو تازه نگاه میکنم، این اسلید ولسون با اون اسلید ویلسون arrow یکیه؟

  • Ali
   در پاسخ به Ali

   اقا دمتون گرم من خیلی اسلید ویلسون رو دوس دارم بی زحمت اگ شد یه توضیحی درباره کمیک ارو علیه دستروک و مقایسه ی اون با حضور دستروک در سریال ارو بدین

  • green archer
   در پاسخ به green archer

   این همان موقعی بود که گفتم اما نسخه اصلیش فـیلتر بود مجبور بودم اینو بزارم

  • محمدباقر
   در پاسخ به محمدباقر

   آقای مهران فلاح شما برای معرفی شزم برنامه ای دارید؟ آخه شزم حتی بدون استثنا از سوپرمن محبوب تر و قوی تره به خصوص به همراه دشمن درجه یکش که یه کرم سخنگویه و از سیاره دیگه اومده. شزم حتی از سوپرمن هم طرفدارش بیشتره و جزو کاراکترهای اصلی دی سی محسوب میشه لطفا شزم که کاراکتر محبوبمه رو هم معرفی کنید با تشکر.

  • M.Bagher Sobhani
   در پاسخ به M.Bagher Sobhani

   لطفا اگه امکانش هست عکس های بیشتری قرار بدید که سایتتون از نظر عکس عالی باشه مثلا گالری عکس از قهرمانان به قول خارجیا good idea آقا ایلیا به نظرتون چطوره؟

  • captain america
   در پاسخ به captain america

   سلام
   میشه به غیر از سریال ARROW فیلم یا کارتونی معرفی کنید که DEATHSTROKE توش باشه؟

  • DC fan
   در پاسخ به DC fan

   بچه ها یه سوالی هست که بیش از یه ساله این ذهنما درگیر خودش کرده اما یادم رفت بپرسم. تو سریال arrow فصل دوم وقتی دث استروک میاد به مخفیگاه الیور چرا دو تا چشماش سالمند؟ مگه نباید یه چشمش کور شده باشد. منظور من همون صحنه ایه که الیور و اسلید درگیر میشند و اسلید تازه سر و کلش تو استارلینگ سیتی پیدا شده بود.
   اگه کسی میدونه جواب بده، ممنون.

   • ایلیا جعفری
    در پاسخ به DC fan

    اون خود دث استروک نیست. ساخته ذهن اولیور بود. مثلا اگه توجه کرده باشی توی اون درگیری حتی لباسای دث استروک هم همونیه که تو جزیره میپوشید. قسمتیش بخاطر مرگ موشی بود که بری الن بهش داد قسمتی هم بخاطر دغدغه های ذهنی خود اولیور بود که این توهما رو میزد

  • Sepehr moghaddam
   در پاسخ به Sepehr moghaddam

   بسیار عالی بی صبرانه منتظر ادامش هستم

  • yasin toxin
   در پاسخ به yasin toxin

   خیلی خوب بود من با کاراکتر اسلید اشنا بودم ولی این مقاله خیلی بهتر شخصیتش رو به من معرفی کرد فقط یه سوال: من شنیدم پدر اسلید بخاطر بدهکاریش به گروهی پسرش رو به اون ها میفروشه ایا حقیقت داره؟

  • Aref
   در پاسخ به Aref

   اقا من نمیدونم کمیک ها رو ب ترتیب پیدا کنم راهنمایی کنید

  • حسن
   در پاسخ به حسن

   درمورد همکاریش با هایو برای نابودی یانگ تایتان ویا مرگ پسرش گرنت ویلسون چیزی نگفتی