کمیک 3

جی گاریک Jay Garrick

ناشر : DC

خالق : گاردنر فاکس، هری لامپرت

اولین حضور : Flash Comics #1

نام واقعی : جیسون پیتر گاریک

توانایی خاص : سرعت فوق‌العاده، ربودن سرعت از دیگران، قرض دادن سرعت به دیگران، سن‌کشیدن آهسته، عبور از داخل اشیا، ایجاد گردباد

دنیای محل زندگی : زمین 2

نژاد : انسان

وضعیت : زنده

«جیسون پیتر گاریک» که با نام «جی» خوانده می‌شود، تندپای اصلی و عصر طلایی دی‌سی، اولین شخصی که نام «فلش» را یدک می‌کشید و از موسسان «انجمن عدالت آمریکا» بود. اعمال قهرمانانه‌ی او الگویی برای «بری آلن» بود. در حال حاضر «جی گاریک» در زمین 2 ساکن است و به عنوان «فلش» آن دنیا فعالیت می‌کند.

معرفی کاراکتر | جی گاریک Jay Garrick

توسط : در تاریخ : یکشنبه, اکتبر 18th, 2015

به روزرسانی: آرک‌های داستانی مهم اضافه شدند.

اولین فلش دنیای کمیک.

خاستگاه

Flash Comics #1

اولین حضور جی گاریک در Flash Comics #1 رقم خورد.

جی گاریک در هنگام کودکی داستان‌های زیادی را در مجلات بازاری درمورد قهرمانی به نام «ویپ گردباد Whip Whirlwind» می‌خواند. گاریک جوان آن موقع روحش هم خبر نداشت که خودش روزی همان قدرت‌های ابرانسانی قهرمانش، ویپ گردباد، را به دست خواهد آورد.

 

جی گاریک به دانشگاه میدوِست واقع در «کی‌استون سیتی Keystone City» می‌رفت. جی در هر دو رشته‌ی فیزیک و شیمی درس می‌خواند. او همچنین یک ستاره‌ی راگبی بزرگ بود. وی دست به آزمایشی زد که در آن سعی داشت تا آب سخت را بدون اینکه در سیکلوترون پس‌مانده‌ی رادیواکتیوی باقی بماند، تصفیه کند. جی تا دیروقت روی آزمایشش کار کرد و وقتی که پاسی از شب گذشت، احساس خستگی کرد. پس به صندلی تکیه داد و از سیگار آرامش‌بخشش لذت برد ولی وقتی با صندلی به عقب متمایل شد باعث شد که وسایل آزمایشگاهی به زمین افتاده و بخارهای خطرناک و سمی متصاعد کنند. این بخارها جی را بیهوش کردند. جی هفته‌ها در حالتی بین مرگ و زندگی روی تخت بیمارستان افتاده بود. کمی پس از به هوش آمدنش، جی دختر جوانی به نام «جوْن ویلیامز Joan Williams» که چند وقتی بود که دل او را برده بود را بیرون پنجره‌اش می‌بیند. وی با اشتیاق و عجله به سوی او می‌رود و مانند طوفانی از دیگر بیماران بیمارستان عبور می‌کند. اینجاست که او پی می‌برد حرف دکترش که به او گفته بود که او سریع‌ترین کسی خواهد بود که تا به حال در زمین قدم برداشته، حقیقت دارد.

The Flash Is Born

فلش زاده می‌شود!

 

آفرینش

جی گاریک، فلش عصر طلایی به دست «گاردنر فاکس» و «هری لامپرت» خلق شد. او اولین بار در ژانویه‌ی ۱۹۴۰ در صفحات گلچین Flash Comics #1 حضور پیدا کرد. وی سپس در کمیک All-Star Comics به عنوان عضوی از گروه «انجمن عدالت آمریکا» حضور پیدا کرد. او در سال ۱۹۴۱ عنوان اختصاصی خود All-Flash را به دست آورد.

سیر تکامل شخصیت

عصر طلایی: زمین ۲          Golden Age: Earth 2

وقتی جی گاریک از قدرت‌هایی که به دست آورده بود با خبر شد از آن‌ها در بازی راگبی استفاده کرد. هنگامی که با جون بود، متوجه اتوموبیلی با هدف سوءقصد به جان او شد. جی به سرعت وارد عمل شد تا جان جون را نجات دهد. او گلوله را گرفت و معشوقه‌اش را نجات داد. جی سپس فهمید که تمام این ماجرا جزو نقشه بوده است. نقشه‌ای که توسط گروه «چهار بی‌نقص Faultless Four» کشیده شده بود تا پدر جون را – که از قبل نیز اسیر کرده بودند – وادار به فاش کردن پایگاه مخفی بمب‌افکن اتمی کند. جی رد مخفی‌گاه چهار بی‌نقص را پیدا می‌کند و پدر جون را نجات می‌دهد. وی بعداً باز هم با چهار بی‌نقص روبرو می‌شود. جی به آسانی بر آن‌ها غلبه می‌کند و هنگامی که درحال فرار هستند آن‌ها را تعقیب می‌کند. رهبر گروه «سیور شیطان Sieur Satan» برای فلش تله می‌گذارد ولی او خیلی سریع است و این تله فقط باعث مرگ سه عضو دیگر چهار بی‌نقص می‌شود. سیور شیطان سعی می‌کند با ماشین فرار کند ولی باز هم فلش سریع است و سیور را به خارج از جاده و به سمت پرتگاهی می‌راند که سیور از آن افتاده و می‌میرد. به این ترتیب حرفه‌ی ابرقهرمانی فلش شروع شد. جی برای سال‌ها نام فلش را به دوش کشید.

Flash (Earth 2)

فلش (زمین ۲)

جی گاریک از موسسان «انجمن عدالت آمریکا Justice Society of America» می‌باشد. او به عنوان سخنگوی JSA نیز فعالیت می‌کرد. جی گاریک مانند فلش‌های بعد از خود با «فانوس سبز» زمان خود، «آلن اسکات»، دوستی صمیمانه‌ای داشت. جی تا زمان بازنشستگی از اعضای مهم انجمن باقی ماند. دولت آمریکا در پی این بود که بداند آیا فعالیت‌های کمونیستی در انجمن عدالت آمریکا وجود دارد یا خیر. بنابراین آن‌ها از اعضای انجمن خواستند تا هویت مخفی خود را فاش کنند. جی نتوانست این همه بی‌اعتمادی و شک و تردید در رابطه با میهن‌پرستی را تحمل کند و خود را از حرفه‌ی ابرقهرمانی بازنشست کرد و سپس با دوست‌دختر دراز مدت خود جون ویلیامز ازدواج کرد. جی پس از آن برای «شرکت تحقیقات شیمیایی» شروع به کار کرد و بعد از آن «آزمایشگاه‌های گاریک» را در کی‌استون سیتی ساخت. جی یک دهه بعد از بازنشستگی درآمد و بار دیگر به JSA پیوست. در سالیانه‌ی سوم کمیک «گردان تمام ستاره‌ای» (All-Star Squadron Annual #3) اعلام شد که انجمن عدالت با موجودی به نام «ایان کرکال Ian Karkull» جنگیدند و این موجود با نوعی انرژی خاص به آن‌ها حمله کرد که باعث شد روند سن‌کشیدن آن‌ها، دوست‌دخترها و دستیارانشان کند شود و بدین ترتیب به گاریک و دیگر قهرمانان اجازه داد تا بدون ضعف در اواخر قرن بیستم فعال باقی بمانند. جی گاریک بعدها با «بری آلن» ملاقات کرد که به جی گفت که او، بری آلن، اهل زمین یک است درحالی که جی گاریک از زمین ۲ می‌آید. پس از رویدادهای داستان «بحران در زمین‌های نامحدود Crisis on Infinite Earths» تمامی این «زمین»ها به یکدیگر پیوستند و «زمین جدید New Earth» را به وجود آوردند. اینگونه بود که بری و جی در یک جهان قرار گرفتند.

عصر مدرن: زمین جدید          Modern Age: New Earth

جی پس از رویدادهای بحران در زمین‌های نامحدود اکثراً با اعضای انجمن عدالت آمریکا دیده می‌شد. در این انجمن جدید او بیش‌تر نقش یک پدر و یک مرشد را برای برخی اعضا داشت. پس از آنکه تهدیدی جدی از جانب بعد پنجم زمین را تهدید کرد انجمن عدالت دوباره تشکیل شد تا به اتحادیه‌ی عدالت آمریکا کمک کند. هنگامی که تیم‌ها مشغول نبرد با LKZ دیوانه بودند جی و دوستانش به آزاد شدن «شبح The Spectre» کمک کردند. همچنین مرگ نابهنگام دوست دیرینشان «وسلی دادز» (سندمن) دیگر اعضای باقی‌مانده‌ی JSA را برانگیخت تا به طور کامل از بازنشستگی درآیند. فلش به همراه هم‌عصران خود آلن اسکات و «تد گرنت» نسل جدیدی از ابرقهرمانان را تعلیم داد. یکی از ماجراهای انجمن احیاشده، مبارزه با دشمنی قدیمی به نام «جانی سارو Johnny Sorrow» بود. در این رویداد جی اولین برخوردش با «نیروی سرعت Speed Force» را تجربه کرد. او از سرعت بالایش استفاده کرد تا  جانی سارو را در نیروی سرعت گیر بیاندازد ولی این نبرد او را به ۳۰۰۰ سال پیش برد. او خود را در مصر باستان یافت و درآنجا با «تث آدام»، «نابو»ی جادوگر و شاهزاده «خو خا-تار» روبرو شد. (هر سه‌ی این شخصیت‌ها مشابه هم‌تیمی‌های آینده‌ی جی یعنی «آدام سیاه»، «دکتر فیت» و «هاک‌من» بودند.) جی توانست به کمک ابزاری به نام «پنجه‌ی هُروس Claw of Horus» به زمان عادی خود بازگردد.

Flash I (New Earth)

فلش اول (زمین جدید)

مدت کوتاهی بعد، جی و همسرش «جَکیم تاندر Jakeem Thunder» جوان را زیر بال و پر خود گرفتند. جی و جون که مدت‌ها آرزوی فرزندی را داشتند از او دعوت کردند تا در خانه‌ی آن‌ها در کی‌استون سیتی بماند. یکی از دلخراش‌ترین نبردهای جی مربوط به مبارزه‌ی او با دشمن قدیمی «پادشاه اژدها Dragon King» می‌شد. پادشاه اژدها «نیزه‌ی سرنوشت Spear of Destiny» افسانه‌ای را به دست آورد و با کمک آن کنترل ذهن جی را به دست گرفت. او جی را مجبور به مبارزه‌ای خونین با دوست نزدیکش «گربه‌ی وحشی Wildcat» کرد. نبردی که تقریباً هر ۹ جان گربه‌ی وحشی را از او گرفت. پس از آن، یک نبرد بزرگ با «روح متشخص Gentleman Ghost» و همچنین پس‌لرزه‌های رویداد «بحران نامحدود Infinite Crisis» صفوف انجمن عدالت را بی‌ثبات کرد. جی گاریک به آلن اسکات و تد گرنت، دیگر موسسان انجمن، پیوست تا بار دیگر انجمن عدالت آمریکا را برپا کند. او همچنین بخشی از وقتش را به محافظت از کی‌استون سیتی اختصاص داد تا به «بارت آلن»، که در آن زمان «فلش» بود، نیز کمک کرده باشد. جی به بارت آلن در مقابل تلاش‌های دیوانه‌وار دوست سابقش، «گریفین گری Griffiin Grey» یاری رساند. گریفین وسیله‌ای را که برای دزدیدن نیروی سرعت از بدن جی گاریک طراحی شده بود را از «آزمایشگاه‌های استار S.T.A.R. Labs» به سرقت برد. تشعشات قوی‌ای که این دستگاه از خود تولید می‌کرد گاریک را ضعیف کرد و او را به نقطه‌ی مرگ رساند. ولی بارت آلن لحظاتی بعد او را پیدا کرد و از نیروی سرعت رعد و برقی را به بدن جی هدایت کرد تا قلب او را دوباره به کار بیاندازد.

۵۲ جدید: زمین صفر          The New 52: Earth-0

Jay Garrick (The New 52)

جی گاریک در زمین ۲ (۵۲ جدید)

 

پس از ریبوت دنیای دی‌سی در کمیک «فلش‌پوینت»، شخصیت جی گاریک در شماره‌ی اول کمیک «زمین ۲» دوباره به تصویر کشیده شد. در اینجا او یک جوان ۲۱ ساله است که به تازگی از دانشگاه فارغ التحصیل شده و دوست‌دخترش جون به او پشت پا زده است. این جی گاریک از نظر شغلی نیز وضعیت مساعدی ندارد. جی قدرت‌هایش را از «مرکوری Mercury»، خدای رومی، دریافت می‌کند. مرکوری که در حال مرگ بود در وجود جی شهامت می‌بیند و به او سرعت بسیار می‌بخشد. او آخرین خدایی بود که در نبرد با «اپوکالیپس» کشته شد. جی سپس از قدرت‌هایش استفاده می‌کند تا جان یک زن و شوهر را نجات دهد و . او سپس به لهستان می‌رود تا با هاک‌گرل ملاقات کند.

 

آرک‌های داستانی مهم

بحران در زمین‌های نامحدود          Crisis on Infinite Earths

بحران در زمین‌های نامحدود رویداد بزرگی برای جی گاریک بود زیرا پس از این حادثه بود که جی وارد زمین جدید شد.

ساعت صفر          Zero Hour

Jay Garrick - Zero Hour

جی نماد فلش را از لباس خود می‌کند – ساعت صفر

در ساعت صفر تمام اعضای انجمن عدالت آمریکا توسط شخصیت منفی‌ای به نام «باقی Extant» به سن واقعی خود بازگشتند. جی نیز که از این قاعده مستثنی نبود، نماد فلش را از لباس خود کند و از مبارزه دست کشید. ولی دوباره بعد از مدت کوتاهی به همراه «والی وست» به صحنه بازگشت. والی، دوباره جی را وارد کرد تا او به بارت آلن چند و چونِ ابرسرعت بودن را بیاموزد، ماجرایی که سپس آن‌ها را به مبارزه‌ای علیه «کبرا Kobra» کشاند. هرچند جی به خاطر خستگی مفرط نتوانست به مدت طولانی در نبرد حضور داشته باشد.

بحران نامحدود          Infinite Crisis

در بحران نامحدود جی و دیگر اعضای خانواده‌ی فلش، بارت آلن و والی وست، به همراه هم سعی می‌کنند تا «سوپربوی پرایم Superboy Prime» را در نیروی سرعت گیر بیاندازند. در حین این کار، سوپربوی پرایم سعی می‌کند تا با دید حرارتی خود صورت والی را هدف بگیرد ولی در آخرین لحظه جی جلوی اشعه قرار می‌گیرد و آن را با کلاهخود خود منحرف می‌کند و براثر این کار تلوتلو می‌خورد. پس بنابراین وقتی دیگر اعضای خانواده‌ی فلش، سوپربوی پرایم را وارد نیروی سرعت کردند او به عنوان آخرین فرد از خانواده‌ی فلش در زمین جدید باقی ماند.

یک سال بعد: فلش، سریع‌ترین موجود زنده          One Year Later: Flash the Fastest Man Alive

Jay and Bart

جی پس از رفتن بارت دوباره اسم فلش را بردوش می‌کشد.

پس از این واقعه جی اعلام می‌کند که نیروی سرعت ناپدید شده است. جی به عنوان تنها مبارز کی‌استون سیتی و «سنترال سیتی» فعالیت می‌کند تا اینکه بری آلن بازمی‌گردد. هنگامی که بارت نیز بازمی‌گردد، جی در ابتدا او را در مبارزه با دوست سابقش گریفین کمک می‌کند. ولی سپس کنار کشید تا بارت، فلشِ کی‌استون سیتی و سنترال سیتی باشد. هرچند هنگامی که بارت به کالیفرنیا نقل مکان کرد، جی دوباره بازگشت تا فلش این دو شهر باشد.

جنگ جهانی سوم          World War III

در این داستان، جی گاریک در کنار دیگر اعضای JSA دیده می‌شود. آن‌ها را هنگامی می‌بینیم که در حال آماده شدن برای متوقف کردن آدام سیاه هستند.

بحران نهایی          Final Crisis

در بحران نهایی جی و والی به محل اجتماعی قدیمی سنترال سیتی می‌روند. فلش، والی وست، در این فکر است که گلوله‌ای را برعکس در زمان شلیک کند. در این بین جی گاریک «صندلی موبیوس Mobius Chair» را لمس می‌کند. صندلی موبیوس وسیله‌ای است که خدای جدید، «مترون Metron»، از آن برای جابجایی استفاده می‌کند. هنگامی که جی به صندلی دست می‌زند، واکنش شدیدی انجام شده و درگاهی باز می‌شود که در آن بری آلن را می‌بینیم که در حل فرار از «تندروی سیاه Black Racer» است.

شب تاریک‌ترین          Blackest Night

در شب تاریک‌ترین، جی به همراه دیگر اعضای JSA در حال مبارزه با فانوس‌های سیاه دیده می‌شود. او مخصوصاً در حال مبارزه با «جانی چمبرز Johnny Chambers» فانوس سیاه است.

انجمن عدالت آمریکا: سلطنتت آغاز شود و یک جهان تحت نظر یاجوج    

     JSA: Thy Kingdom Come and One World Under Gog

Jay Garrick Superman

سوپرمن مانع اصابت اشعه‌ی یاجوج به جی گاریک می‌شود.

هنگامی پدیدار شدن «یاجوج Gog»، جی نیز مانند هم‌تیمی‌هایش نگران هدف اصلی این خدا می‌شود. هنگامی که مشخص می‌شود که اعمال یاجوج به شدت قابل تردید هستند بحثی بین اعضای انجمن در می‌گیرد. عده‌ای بر این عقیده‌اند که او یک موجود خوب و نیکوکار است که برای کمک به زمین آمده و عده‌ای اعتقاد دارند که اینگونه نیست. بین اعضای تیم شکاف به وجود می‌آید و تصمیم می‌گیرند که بیشتر در مورد یاجوج بدانند.

هنگامی که اعضای یاغی تیم بازمی‌گردند تا به اعضای دیگر بگویند که یاجوج دارد چه بلایی سر کره می‌آورد، نبردی درمی‌گیرد. از آنجایی که انجمن عدالت آمریکا از فرمان یاجوج سرپیچی کرده بودند او نیز تمام «معجراتی» که برایشان انجام داده بود را پس گرفت. او سپس تصمیم می‌گیرد تا انجمن را مجازات کند و اول از همه نیز با جی شروع می‌کند. یاجوج جی را به رعد و برق تبدیل می‌کند تا انرژی یک قاره را تامین کند. با اینکه مداخله‌ی سوپرمن او را از تاثیرات این عمل نجات داد ولی فرایند شروع شد و باعث شد که او با سرعت بالا حرکت کند و رفته رفته بدنش تبدیل به نیروی سرعت خالص شود. «دکتر میدنایت Dr. Mid-Nite» پیشنهاد می‌کند که حرکات او را آهسته کنند قبل از اینکه بدنش متلاشی شده و از کار بیفتد.

به روزرسانی:

اتحادیه‌ی عدالت: فریاد برای عدالت          Justice League: Cry For Justice

در شماره‌ی دوم از اتحادیه‌ی  عدالت: فریاد برای عدالت جی گاریک با «کاپیتان مارول» و «اتم» دیدار می‌کند تا تحقیقات در رابطه با سرقت «تردمیل کیهانی Cosmic Treadmill» از «موزه‌ی فلش» را شروع کنند.

نقطه‌ی یادبود          Monument Point

گاریک پس از اینکه شهردار شهر شد، مقر جدید انجمن عدالت آمریکا را به نقطه‌ی یادبود تغییر مکان داد. ولی سناتور «ایگن Eagin» که از دهه‌ی ۵۰ تاکنون از انجمن عدالت متنفر بود خواستار بیرون رفتن JSA از نقطه‌ی یادبود شد زیرا در زیر مقر JSA رازی دولتی نهفته است و ایگن بیم آن را دارد که کسی پرده از راز آن بردارد. ایگن ابتدا سعی می‌کند تا با استخدام «دکتر هرج و مرج Doctor Chaos» آن‌ها را ترسانده و از آنجا بیرون کند ولی وقتی این نقشه به سرانجام نمی‌رسد، وی از قدرت سیاسی خود استفاده می‌کند تا کار را برای جی گاریک تازه انتخاب شده سخت کند.

خدمه‌ی تازه‌ی جی از هر طرف با مشکلات مختلفی به او روی می‌آورند. همچنین به نظر می‌رسد که ۹۵ درصد کار بازسازی مقر انجمن عدالت با قوانین شهرداری مغایرت دارد. اتحادیه‌های کارگران به هیئت ملی امور کارگران شکایت بردند که انجمن عدالت آمریکا عضو هیچ اتحادیه‌ای نیست. ایگن همچنین به فرماندار گفت تا ۳ ملیون دلار از بودجه‌ی دولتی را از نقطه‌ یادبود بردارد. بدون این پول شهر دیگر نمی‌تواند پلیس‌های بیشتری را استخدام کند و بدتر از آن حضور JSA باعث شده که اعتراض‌ها در خصوص حقوق شهروندی افزایش یابد.

جی با گفتن اینکه او و خدمه‌اش برای حل مشکلات انتخاب شده‌اند به انبوه اعتراضات پایان داد. وی گفت که می‌داند هر سیاستمدار یا مقام منتخبی نگران رای آوردن در دور بعد است و همیشه به دنبال منافع شخصی خود است ولی به مردم اطمینان خاطر داد که دیگر اوضاع اینگونه نخواهد بود. او ابتدا شروع به حل مشکل اتحادیه‌ها و تشریفات اداری کرد. اگر هر کدام این اقشار شکایتی دارند می‌توانند و با جی در این باره صحبت کنند. جی سپس به آن‌ها توضیح داد که نمی‌توان با صبر کردن برای روال اداری شهر را درست کرد.

در خصوص نیروی پلیس نیز قرار شد تا انجمن عدالت آمریکا تا زمان توافق بر سر دستمزد نیروهای پلیس به مدافعان قانون محلی نقطه‌ی یادبود تبدیل شوند. جی تصریح می‌کند که قهرمانانی چون انجمن عدالت از بی‌گناهان بدون هیچگونه دستمزدی دفاع می‌کنند و نیروهای پلیس نیز باید چنین هدفی را دنبال کنند. و در آخر جی مشکل کم‌پولی را با کاهش و قطع کردن هزینه‌های اضافی در عین حال حفظ اداراتی چون آموزش و پرورش، بهداشت و دارو حل کرد. پس از سخنرانی پرحرارت جی، همکارش «دنیس هوگان» او را کنار می‌کشد و چیزی را که سناتور ایگن مخف کرده بود را به او نشان می‌دهد. هوگان او را به مسیری به تونل‌های گوناگون می‌برد که در نهایت به دری غول‌آسا ختم می‌شود که طبق معمول علائم فضایی در آن به چشم می‌خورد.

پس از «فلش‌پوینت»: زمین ۲          Post-Flashpoint: Earth 2

Jay Garrick - The New 52

جی گاریک در The New 52

اولین حضور جی گاریک در The New 52 در کمیک «زمین ۲» بود. جی پس از به هم زدن با دوست‌دخترش جون، مشغول پیاده‌روی در شب بود که به گمانش سقوط ستاره‌ی دنباله‌داری را دید. پس از اندک کاوش وی درمی‌یابد که این ستاره در واقع مرکوریِ المپ است. مرکوری به جی گفت که در حال مرگ است و زمین در آینده با خطری بزرگ‌تر از «دارک‌ساید Darkseid» روبرو خواهد شد و سپس قدرت‌های خود را به جی منتقل کرد. پس از این واقعه ، جی قدرت‌هایش را به بوته‌ی آزمایش گذاشت و دور دنیا سفر کرد ولی بعد هاک‌گرل جلوی او را گرفت. پس از اینکه این دو مکالمه‌ی کوتاهی با یکدیگر داشتند، دریافتند که تمام طبیعت اطرافشان در حال مرگ است و فهمیدند که این کار زیر سر کسی است که در حال حمله به پایتخت است. پس از اینکه فهمیدند این مهاجم «گراندی Grundy» است این دو در پی متوقف کردن او برآمدند، ولی گراندی می‌توانست خود را التیام ببخشد و بنابراین هاک‌گرل جی را فرستاد تا جان مردم را نجات دهد و خود به تنهایی با گراندی روبرو شود. رسانه‌ها جی را «فلش» نامیدند و او همراه با هاک‌گرل، فانوس سبز و «اتم» – که ابتدا با آن‌ها دشمن بود – گراندی را شکست دادند. هاک‌گرل سپس پیشنهاد داد که با همدیگر تشکیل یک تیم دهند ولی فانوس سبز این پیشنهاد را رد کرد.

ادامه دارد…

برای آشنایی با دیگر کاراکترها به این بخش مراجعه کنید.

کپی‌رایت © ۲۰۱۴ فانتزیِ کمیک
هرگونه کپی‌برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد