کمیک 3

اُلتران Ultron

ناشر : Marvel

خالق : روی توماس - جان بیوسما

اولین حضور : شماره 55 The Avengers

نام واقعی : التران

توانایی خاص : هوش مصنوعی با فهم و درک بالا - قابلیت کامل روبات‌ها شامل پرواز، سلاح‌های متفاوت، قدرت و استقامت ابرانسانی - پرتاب نیروی انفجار بسیار بالا از نوک انگشتان

دنیای محل زندگی : زمین

نژاد : اندروید

وضعیت : مرده

پس از اینکه توسط هنک پیم، بعنوان تحولی تاریخی در تکنولوژی ساخته شد، چیزی نگذشت که از خالقش سرپیچی کرد و پس از تشکیل تیم «اربابان شرارت Masters of Evil» مبارزه با انتقام‌جویان را شروع کرد. او بارها با انتقام‌جویان جنگیده و اخیرا، هنگامیکه می‌خواست دنیا را فتح کند، شکست خورد.

معرفی کاراکتر | اُلتران Ultron

توسط : در تاریخ : جمعه, سپتامبر 25th, 2015

روباتی به رنگ خون.

خاستگاه


2448445-4272التران توسط دکتر هنک پیم، بر اساس تفکرات و خاطرات خودش خلق شد. او تلاشی بود در زمینه ساخت هوش مصنوعی که هیچکس حتی رید ریچاردز تا به آن زمان موفق به ساختش نشده بود. التران اولین بار بدون نام و بصورت یک جعبه‌ای که پایه دارد و چیزی بالای آن که احتمالا سرش است ظاهر شد. پیم با گذاشتن نام التران A.I. Ultron-1 امید داشت که این کار به دوره جدیدی در کشفیات علمی بدل شود. اما اتفاقی وحشتناک افتاد، التران از یک ربات پیشرفته به چیزی پیشرفته‌تر بدل شد و علیه برنامه و دستوراتش ایستاد. همچنین او پیم را شکست و شست و شوی مغزی داد تا فراموش کند که او التران را ساخته.

آفرینش 


 

التران توسط Roy Thomas و John Buscema خلق شد و اولین بار بدون نام در شماره ۵۴ کمیک «انتقامجویان The Avengers» سال ۱۹۸۶ و سپس با نام التران در شماره ۵۵ همان کمیک، ظاهر شد.

آرک‌های داستانی مهم


اربابان شرارت Masters of Evil

التران با عنوان Crimson Cowl ظاهر شد و تیم اربابان شرارت را تشکیل داد تا علیه خالقش و انتقام‌جویان مبارزه کند. التران برای پیشرفت و تکاملش تلاش‌های زیادی می‌کرد تا اینکه بصورت التران ۵ در مقابل انتقام‌جویان ظاهر شد، الترانی که بدنی انسانی‌تر داشت. بعدها التران از الگوهای مغزی واندرمن و بدن هیومن تورچ یک اندروید (ربات انسان نما) می‌سازد. این اندروید همان ویژن Vision بود. ویژن همانند خالقش بعد از آن که خلق شد، بر علیه او ایستاد و با انتقام‌جویان متحد شد.

2448442-ultron_headاَشکال التران The Many forms of Ultron

التران ۶ توانست ویژن را فریب و او را مجبور کند که فلز «آدامانتیوم Adamantium» را بدزدد و با آن، بدن خالقش را نوسازی کند، که این کار التران را تقریبا فناناپذیر می‌کرد. بعد از موفقیتش در این زمینه، التران انتقام‌جویان را دوباره به مبارزه طلبید. پیم او را گول زد و مجبورش کرد که خودش و بدنش را نابود کند. همه چیزش نابود شد جز سرش. بعدها سرش در کشور «آتیلان Attilan» توسط «مکسیموس Maximus» پیدا شد. او برای سرش یک بدن جدید ساخت.

التران ۷ بدنی غول آسا داشت، ولی از جنس آدامانتیوم نبود که این موضوع او را در آستانه نابودی قرار می‌داد. و همینطور هم شد؛ کمی بعد توسط «چهار شگفت انگیز Fantastic Four» نابود شد.

التران ۸ کنترل مغز پیم را به دست گرفت و او را وادار کرد تا «جوکاستا Jocasta» بسازد. جوکاستا بر پایه افکار همسر پیم، واسپ ساخته شد ولی متعاقبا توسط «اسکارلت ویچ Scarlet Witch» نابود شد.

التران ۹ توسط مرد آهنین ساخته شد. مرد آهنین توسط یکی از التران‌های قبلی هیپنوتیزم شده بود. این التران در استخری از آدامانتیوم مایع سرد شده انداخته شد و برای همیشه در بلوکی از فلزی تقریبا فناناپذیر حبس شد.

التران ۱۰ شروع کرد به ساخت بدن‌های زاپاسی که بعنوان زیر دستانش برایش کار کنند و در مواقعی که دوباره نابود شد، در یکی از آن بدن‌ها برود. همانطور که انتظار می‌رفت، این التران بلافاصله توسط «مرد ماشینی Machine Man» نابود شد.

2845426-ultron_fantastic_four_331_not_a_toyجنگ‌های مخفی Secret Wars

التران ۱۱ خلق شد تا در جنگ‌های مخفی The Beyonder مبارزه کند که توسط دکتر دووم دوباره برنامه‌ریزی شده بود تا با انسان‌ها دوستانه‌تر باشد. التران ۱۲ توسط التران ۱۱ قبل از اینکه او به تیم «لژیون مرگبار Lethal Legion» در جنگ‌های مخفی بپیوندد، خلق شد. گرچه هنگامیکه التران ۱۲ با ویژن، اسکارلت ویچ و واندر من مواجه شد، نظرش عوض شد. او با پدرش، دکتر پیم آشتی کرد و نام خود را به «مارک Mark» تغییر داد. التران ۱۱ از Battleworld بازگشت و مارک را نابود کرد. در تلافی این کار، واندر من التران ۱۱ را تیکه تیکه کرد.

التران ۱۳ با تمامی خاطرات ۱۲ التران گذشته توسط دکتر دووم، به منظور کشتن دردویل ساخته شد. متاسفانه این التران سیزده شخصیت مجزا را در مغز خود داشت. این موضوع اهمیت شکست دادنش توسط دردویل را بیشتر می‌کرد گرچه تا وقتیکه خود التران شروع به نابود کردن خود کرد، دردویل نتوانست او را شکست دهد. نقشه بعدی التران این بود که انسانیت را به ربات‌ها منتقل کند، اما قبل از آنکه موفق به انجام این کار شرورانه شود، توسط انتقام‌جویان دستگیر شد.

بعد از آپدیتی دیگر، التران ۱۴ خود را «التران نهایی The Ultimate Ultron» نامید و به این نتیجه رسید که دیگر از کشتن ساده انسان‌ها لذتی نمی‌برد، بلکه مایل است تمام حیات‌ها و زندگی‌ها را از بین ببرد. در جهت این نتیجه گیری، او « آلکیما Alkhema» را خلق کرد. آلکیما بر پایه افکار کاراکتر Mockingbird ساخته شد.

ادامه دارد…

کپی‌رایت © ۲۰۱۴ فانتزیِ کمیک
هرگونه کپی‌برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد

برای آشنایی با دیگر کاراکترها به این بخش مراجعه کنید.


  • M.S.A.A
   در پاسخ به M.S.A.A

   چه قدر با فیلمش فرق داره 😐 😐 😐
   تو فیلمش اصلاً در این حد جذبه و ابهت نداشت، از من بیش تر جوک بلد بود 😐 😐 😐

  • ????
   در پاسخ به ????

   چقدر سمچ بوده ://

  • davoid123
   در پاسخ به davoid123

   آلترون فیلمه اونقدرام بد نبود, البته به پای آلترون کارتونای Avengers earth’s mightiest heroes نمیرسید, ولی بازم
   دلیل مسخره بازیاش هم واضحه فکر کنم, تو کمیکا هنک پیم میسازتش, و هنک پیم آدم شوخ طبعی نیست, علاوه بر اون اونقدرام تو کارای هوش مصنوعی حرفه ای نیست, تو این فیلم تونی استارک میسازدش, و متاسفانه هوش مصنوعیش علاوه بر این که از مال جارویس قوی تره, مهارت یادگیری داره (واسه همینه که یه سری اصطلاحات که فقط تونی استارک استفاده میکرد رو اینم استفاده میکنه)

  • FEIZ
   در پاسخ به FEIZ

   نژاد : آندروید ، جاااان??? ، مگه گوشی موبایل.
   پس باید گوگل هم در کنار هنک پیم در خلقش نام برد.

  • حجت مزارعی
   در پاسخ به حجت مزارعی

   ممنون ایلیا…
   درمورد التران فیلمش هم که اصلا حس قدرت و ابهت نداشت…خیلی مبارزات جذابی نداشت…اصلا هم حس ربات بودن رو منتقل نمیکرد…بخصوص صورتش که انگار حس داشت…
   اما خو صدای جیمز اسپدر و طرز بیان کلماتش خیلی جذاب بود

  • شزم!
   در پاسخ به شزم!

   اوه! عجب چیزیو برای معرفی انتخاب کردید!
   دمتون گرم!
   بعدش شخصیت سوسک آبی رو معرفی کنید

  • FEIZ
   در پاسخ به FEIZ

   حالا که راجع التران صحبت شده یک سوال در مورد اونجرز دوران التران دارم لطفا جواب بدین، من هنوز این فیلم رو ندیدم صبر کردم نسخه کامل که صحنه های حذف شده رو نداره رو ببینم (نسخه ایی که بیش تر از آون نسخه ۱۴۱ دقیقه ایی زمان داره رو میگم) حال یه نسخه اومده که فقط پشت صحنه و میگن قسمت های حذف شده رو داره (همین extras) موضوع چیز؟ چه طوریه؟ مگه صحنه های حذف شده از جاهایی مختلف فیلم حذف نشده که اومدن جدا گذاشتن (باید نسخه کامل دارای صحنه های حذف شده در تیکه تیکه فیلم باشه نه اینطوری که قسمت های مختلف حذف شده که هر کدوم از یه قسمت فیلم برداشت شده بوده حالا در کنارهم تو به فیلم باشه)
   لطفا یکی به من که هنوز فیلم رو ندیدم که میخواهم نسخه کامل فیلم رو ببینم کمک کنه، بگه چکار کنم؟
   راستی این همان که قبلاً تو یه خبر گفته بودید ده مهر میاد یا آون همین که میگن نسخه امضا شده کار گردان و این چیزها؟
   من دیگر نمیتوانم صبر کنم یکی بگه من چکار کنم.

   • امیر حسین‎زاده
    در پاسخ به FEIZ

    باید صبر کنی شما ببینی کسی هست که حوصله داشته باشه بشینه همه قسمت های حذف شده رو اضافه کنه به فیلم و یه تیکه تحویل بده یا نه! که معمولا فکر نکنم کسی اینکار رو بکنه.

    یه خسته نباشید به ایلیا عزیز هم میگم که کارش درسته واقعا

    • FEIZ
     در پاسخ به امیر حسین‎زاده

     چی شد، یعنی نمیاد، مگه مثلا فیلم هابیت همین جور نشد پس اینم باید بشه، یعنی شما میگی قسمت های اضافه در یه نسخه جدید در خلال فیلم نمیاد؟؟؟ آگه مثل هابیت تا به سال بعد از اکران بیاد من صبر میکنم.

  • محمود
   در پاسخ به محمود

   خیلی عالی بود دست شما درد نکنه.