معرفی وب‌سایت: آیریسـIris

توسط : در تاریخ : دوشنبه, اکتبر 21st, 2013

مفتخریم که اعلام کنیم در پی یکی دیگر از پروژه های آکادمی فانتزی و پس از یک ماه تلاش آزمایشی، زمینه ساز تحقق یکی دیگر از هدف های آکادمی فانتزی مبتنی بر پوشش اخبار مرتبط با ادبیات گمانه زن، شده ایم.

logo13

گروه خبری آیریس به عنوان یکی از قمرهای آکادمی فانتزی از اواسط مرداد سال ۱۳۹۲ شروع به کار کرده است و پس از یک دوره آزمایشی یک ماهه، از تاریخ بیست و هفت شهریور ۱۳۹۲ به طور رسمی بر روی آدرس ِ news.fantasy.ir قابل دسترسی و بهره برداری شد.

آیریس اخبار مرتبط به تمام گونه های ادبیات گمانه زن را پوشش میدهد. اخبار مرتبط با چاپ کتاب،فعالیت های نشر ها و نویسندگان و مترجمان فعال در زمینه ادبیات گمانه زن،همایش ها،جشن ها و مسابقات در زمینه ادبیات گمانه زن و اخبار سایر گونه های عرضه مانند کمیک، مانگا و فیلم های مرتبط همه و همه از موضوعات قابل پوشش در این سایت خبری هستند.

واژه ی آیریس (Iris) به دو دلیل برای این سایت و گروه خبری انتخاب شد. آیریس، دختر تامائوس و الکترا در افسانه شناسی یونان تجسم رنگین کمان و پیام رسان خداوند است.  همانطور که آسمان، زمین و بهشت را یکپارچه می کند، آیریس نیز خداوند را به انسان مرتبط می کند. او با سرعت باد از یک سوی دنیا به سویی دیگر، نیز به عمق دریاها و عالم دیگر پرواز می کند. آیریس با زفوروس (باد غرب) ازدواج کرد. پیام رسان بودن آیریس هماهنگی دلنشینی با هدف خبر رسانی سایت داشت و همچنین تجسم رنگین کمان بودن، اشاره به تنوع و گوناگونی اخبار قابل ارائه در این سایت خبری دارد. از سویی دیگر واژه ی انگلیسی Iris مخفف Iranian resource information for speculative fiction در نظر گرفته شده است تا اشاره به این حقیقت داشته باشد که این سایت خبری با هدف تبدیل شدن به یک منبع خوب و جامع اطلاعاتی برای اخبار ادبیات گمانه زن شروع به کار کرده است.

گروه خبری آکادمی فانتزی این فرصت را به تمام شما عزیزان میدهد تا برای پوشش خبری تمام اتفاقات ریز و درشت در ادبیات گمانه زن ایران و جهان اقدام کنید. شما میتوانید با رعایت شرایط ارسال خبر در ترجمه یا ثبت و نگارش خبر،گزارش، مصاحبه، نقد، گزارش های تصویری و سایر قالب های خبری و با انتشار آن با نام ِ خودتان، یا تنها با اطلاع رسانی به ما در مورد اتفاقات و رویداد ها، ما را در پوشش بهتر و سریع تر و کامل تر آنها یاری کنید.

لازم به ذکر است که این سایت خبری هیچ وابستگی گروهی، جناحی و سیاسی ندارد و تمام موضوعات مرتبط به ادبیات گمانه زن که ویژگی های یک خبر را داشته باشند، بدون هیچگونه گرایش، سلیقه و منفعت طلبی در آن پوشش داده میشوند.