مروری بر قسمت ۹ فصل ۳ سریال «پیکان»

توسط : در تاریخ : یکشنبه, دسامبر 14th, 2014

صعود یا سقوط؟ مسئله این است


توجه: این متن دارای اسپویل می‌باشد.

امتیاز شما به‌ قسمت ۹:

مروری بر قسمت ۹ فصل ۳ سریال «پیکان»
میانگین امتیاز کاربران از 93 رأی

از نظر تعداد قسمت ها، “صعود The Climb” نقطه عطف فصل ۳ Arrow نیست. بلکه به شکل هوشمندانه ای، این گونه تلقی شده، و در نتیجه، احساس نمی شود که داستان در این فصل، به نقطه اوجی رسیده باشد. مسئله اینجاست که بسیاری از اتفاقاتی که تاکنون در این فصل رخ داده، به هیچ وجه گره گشایی نکرده اند، چیزی که باعث دوگانگی شدیدی در “پایان زمستان” شد. هر جا که آدم ها در حال زد و خورد بودند*، یا فلیسیتی نشان داده می شد، واقعا عالی بود و هرجا که هیچ کدام از این ها رخ نمی داد، تلاشی بیهوده بود.

*یک استثنا: درگیری آرو/تیا، که ناخواسته مضحک از آب درآمده بود و با مهارت های درگیری صحنه ای ابداع شده توسط ویلا هالند(بازیگر نقش تیا)، به هردوی آن ها آسیب زد و ایضا با استفاده از شلوارهای براق ام سی هامر که تیم طراح لباس تصمیم گرفت به تن تیا برای درگیری بپوشاند.

بنابراین مجازات اولیور/راس الغول به وسیله درگیری همه آن چیزی بود که می خواستم باشد، تا جایی که راس شمشیر خود را بر اولیور فرود آورده و او را از کوهستان به پایین پرتاب می کند. اگر این یک سریال ابرقهرمانی به نام Arrow نبود – و اگر من کتاب های کمیک فراوانی را با حضور راس نخوانده بودم – ممکن بود فکر کنم که ری پالمر قرار بوده شخصیت اصلی باشد، اما این نوع شخصیت ها بخش و جزیی از ژانر هستند. بنابراین کنجکاو هستم ببینم چگونه تیم خلاق سازنده می خواهد نامیرایی وی را هنگام بازگشت نشان دهد. همچنین صحنه های درگیری مختلف دیگر مانند مجموعه صحنه های اولیور، راس، اعضای فرقه قاتلین، چاینا وایت و همسر ماسئو تاتسو، همگی هیجان انگیز و خوش ساخت بودند.

ماجرای فلیسیتی/ری هم خوب جواب داد، هم در خلق سرگذشت ری و انگیزه اش برای کارهای اجتناب ناپذیر ابرقهرمانی، و هم در نشان دادن فلیسیتی ( بامزه ترین شخصیت سریال و خودآگاهترین نسبت به قابلیت ماورایی اش) که همواره به شکل عجیبی شرایط را سر و سامان می‌دهد. با آن لباس اتمی در انتها، در حالی که اولیور با مرگ دست و پنجه نرم می کند، بعید می دانم سریال بخواهد قسمتهایی را به عملکرد ری به عنوان یک قهرمان اصلی استارلینگ اختصاص دهد، در حالی که احتمال مرگ اولیور نمی رود. مطمئنا برندون روث گیرایی لازم برای این نقش دارد**.  سکانس وداع فلیسیتی و اولیور در غار پیکانی Arrow-Cave(چیزی شبیه به غار بتمن) سر و صدا به پا کرده، همانند دیگر صحنه های معدودی که این روزها از کنش این دو کنار هم می بینیم.

**شکست نسبی “بازگشت سوپرمن” هم تا حدی شبیه به وضع جیمز باندهای تیموتی دالتن بود؛ روث سوپرمن بسیار خوبی ساخت، اما چون او بین ساخت فیلمی وفادار به سنت فیلم های ریچارد دانر و فیلمی بسیار جدی گیر کرده بود، فیلمنامه ای باخت-باخت نوشت که به خاطر ایرادهای سینمایی که ربطی به اجرای خوبش نداشت، مورد سرزنش قرار گرفت.

snapshot20141214184725“صعود” همچنین حاوی چند درام کسالت آور درباره خانواده لانس بود و ماجراهای هنگ کنگی حتی اکنون که فاش شده است که ماسئو عضو فعال فرقه بوده است، همچنان چندان ضروری به نظر نمی رسند. حتی تنش های خانوادگی بین برادر و پدر تیا واقعا درگیرکننده نبود. از آنجا که اولیور بدون هیچ دلیل منطقی هویتش را از تیا پنهان می کند، و از آنجا که نمی تواند بگوید: “پدرت تو رو مجبور به کشتن سارا کرد، ویدئوشو به من نشون داد و داره تهدید می کنه که تو رو به دسته قاتلا ببره” نصف شهر می دانند که اولیور به این دلیل، همان “ارو” است، اما او نمی تواند راهی پیدا کند که به عضو باقی مانده از خانواده اش بگوید؟ قبلا گفته ام و باز هم می گویم: هویت مخفی یکی از آن ایهام هاست که رایج تر از آن است که در صفحات کامیک بوک ها باقی بماند.

اما آن درگیری اولیور/راس – و متعاقب آن پایانی که دقیقا کلیف هنگر (سنگ قلابی) بود – بسیار شیرین بود و جای خوبی برای رفتن به تعطیلات بود. امیدوارم که قسمت های دیگر این فصل در سال ۲۰۱۵ بیشتر مورد توجه قرار بگیرند.


منتقد: آلن سپین‌وال منبع: hitfix

مترجم: حجت الله مزارعی

کپی‌رایت © ۲۰۱۴ فانتزیِ کمیک
هرگونه کپی‌برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.


  • v for victory
   در پاسخ به v for victory

   درود
   این قسمت بالاترینrate رو تو تاریخ این سریال داشته ۹٫۹
   و بسیار تاثیر گذار و زیبا بود
   ولی چگونگی برگردوندن الیور ،روند داستان بدون الیور و وضعیت شهر بدوم arrow
   باعث تازگی داستان میشه
   واقعا جای تشکر داره که Dc اومده سریال هایی رو ساخته که قهرمانهای کمیک رو میتونیم هر هفته ببینیم

  • amirali
   در پاسخ به amirali

   سلام بچه ها.
   من میگم در مورد مرگ ظاهری الیور ۳ تا فرض وجود داره (که اعتبارشون به ترتیب اولویتشونه):

   ۱٫چون الیور تو محیط کوهستانی و سرما اسیب میبینه و از نظر علمی متابولیسم بدن میاد پایین تو محیط سرما، اینقدر طول میکشه تا تیمش پیداش میکنن و چند قسمتی هم به دلیل ضعف بدنی و کما توفیلم به صورت خواب میبینیمش و داستان روی اتم و ارسنال میچرخه و در نتیج فیلم طبیعی پیش میره .

   ۲٫به دلیل احترامی که براش نیسا (دختر راس) یا میسو (معلمش تو چین) قائلن ممکنه مقداری از اب چشمه حیات رو براش بیارن و …

   ۳٫خود مالکوم مرلین به دلیل کمک و … بیاد دنبالش و…

   ولی چون فیلم خارجی و درست و حسابه برا اینکه مخاطب رو تحت تاثیر بذاره هر اتفاقی ممکن بیفته ولی مطمئنم فصل اخرش نیست.

  • MEHRAD HIDDEN
   در پاسخ به MEHRAD HIDDEN

   به نظر من الیور برای شکست راس الغول ۳ راه پیش رو داره :
   ۱- خودش به تنهایی دوباره تلاش میکنه تا راس رو شکست بده که بعید میدونم!
   ۲- با کمک فلش , اتم , آرسنال , مالکوم مرلین , فایر استورم و جان دیگل . به صورت گروهی!
   ۳- عاقلانه ترین و جالب ترین حرکتی هم که میتونه انجام بده اینه که بتمن رو خبر کنه!!!

   • wilson's
    در پاسخ به MEHRAD HIDDEN

    ۲ منطقی تره اما برا ۳ عاقلانه ترین راه اینه.زنگ میزنه سوپر من با ی مشت پودرش میکنه یا میگه به ددشات اسنایپش میکنه بعدشم خود بتمن بار ها از راس شکست خورده تو کمیکها

   • soheyl
    در پاسخ به MEHRAD HIDDEN

    آره ۲ و ۳ خوبن خوشم اومد!!!

   • Arkham Knight
    در پاسخ به MEHRAD HIDDEN

    بهترین گزینه ۳ هست ولی فک کنم یه چیزی تو مایه های ۲ باشه

   • MJ
    در پاسخ به MEHRAD HIDDEN

    فک کنم الیور ترجیح بده خودش تنهایی راز رو شکست بده 😐

   • amirali
    در پاسخ به MEHRAD HIDDEN

    اگر بخواد بتمن رو خبر کنه به قهرمان پروری فیلم اسیب میزنه شما فکر کن الیور همه رو شکست میده مثل اسالید ویلسون و حتی فلش و … (البته میدونم اسلید دشمن بتمن بوده) بعد گنده فیلم بخواد از ی گنده دیگه کمک بخواد.
    از اول فیلم در مورد بتمن حرفی زده نشده (میدونم تو کمیک ها بعضی اوقات با هم بودن)
    استارلینگ سیتی و سنترال سیتی کجا . گاتهام کجا؟(البته داریم تو فصل اول موقع فضاسازی فیلم ۳ تا شهر رو بیان میکنه که تا الان فقط استارلینگ و سنترال گفته شده شاید شهر سوم گاتهام باشه)
    به نظر من برای مبارزه با راس الیور فک نمیکرد شکست بخوره چون به فلیسیتی میگه:اگر ذره شانس نداشتم این کار رو نمیکردم(ولی ممکن جنبه دلداری هم داشته باشه و ی موضوع دیگه داره فداکاری قهرمان رو در وهله ی اول نسبت به خواهرش و در وهله ی دوم نسبت به مردم شهر رو نشون میده.) ولی داستان طوری پیش رفت که الیور شکست خورده و احتمالا زنده بمونه حالا ۲ تا فرض پا برجاست:
    ۱٫بند ۲ و۳ گفته مهراد پیش بیاد که زمینه ساز یونیورسی برا دی سی بشه.(گردهمایی اررو و ارسنال و بتمن وحتی افراد جوخه انحتار و…) ولی اگر بخواد این بشه ی جنگ بین انجمن قاتلین با تیم الیور راه میفته.(تازه یادتون نره احتمالا تو بحث کشتن راس نسا هم بیاد تو تیم الور(وقتی که مالکوم به نسا میگه به بابات شک نداری و نسا برمیگرده پیش راس و راس میگه قناری از اول هم جزئ ما نبوده توی ی سری از کمیک های (بهتر بگم بازیش) بتمن هم از نسا به عنوان تالیا نام برده شده و تالیا کمک به کشتن راس میکنه.
    ۲٫اما اگر بخواد فیلم رو رو پایه ی قهرمان پیش ببره میشه فرض اول مهراد و … و احتمالا هم همینه بقیه فصل الیور میره دنبال بهبودیش و شاید برا تمرین و درست کردن استراتژی بره لیان یو وفصل ۴ تمرکز با مبارزه راس بشه.
    خودم به خاطر قهرمان پروری گزینه دوم رو میپسندم و داستان اررو هم این پتانسیل رو داره.

    ببخشید اگه زیاده روی کردم اگه جایی سوتی داده شد بگین متوجه شم.

    • arkham knight
     در پاسخ به amirali

     اصلاح….
     ۱-نسا(به اسم کامل نسا راتکو)یکی دیگه از فرزندان راسه و تالیا بحثش از اون جداست.
     ۲-شما اصلا فیلم رو به سریال یا سریال رو به بازی تشبیه نکن چون اشتباه زیاد میشه
     ۳-اصلا کلمه ی بتمن توی این سریال(یا حداقل توی این فصل)معنی نداره.توی فصل بعدی هم اگر بخواد ظاهر بشه با عنوانی غیر از بتمن ظاهر میشه.
     ۴-فلش و اتم هم به احتمال زیاد (البته ذره ای امید هست) توی این جنگ (اگه جنگ بشه)حضور ندارن چون اتم که هنوز به اون مرحله نرسیده(شاید برسه) و فلش هم سرش شلوغه(فکر کن بازیگراش مثل دفعه قبلی مجبور بشن توی ۲ تا سریال کار کنن)

     • amirali
      در پاسخ به arkham knight

      نکته اول و دوم درست.
      ولی نکته سوم داشتم فرض مهرا رو بررسی میکردم.
      نظر خودمم که گفتم خود الیور ی تنه میره جلو.
      ممنون برا اصلاحیاتت.

  • green lantern
   در پاسخ به green lantern

   از قسمت اول از فصل اولی که سریالو دیدم تا الان با هیچکدوم از اعضای خانواده ی لنس نتونستم ارتباطی برقرار کنم البته یک مقدار جزئی سارا خوب بود ولی بقیه نه…و این نظر شخصی منه..شاید بازیگراش مناسب نباشن…نمیدونم
   تیا هم در این فصل واقعا بی مزه شده…مثل دو فصل قبل دوست داشتنی نیست و نچسبه…اون صحنه ای که ارو میره ازش درباره مرلین بپرسه واقعا مضحک بود
   سریالم من فک میکنم سردرگم باشه…داره دور خودش میچرخه..فرق خاصی با دو فصل قبل نکرده و در همون حده متوسط داره ادامه میده..اما وجود الیور فیلیسیتی و راس الغول و همچنین حضور احتمالی فلش در آینده در این فصل برام جذاب بوده و باعث شده عوامل بالا برام کم رنگ بشه…با این حال امیدوارم پیشرفتی هرچند کم داشته باشه…قسمت۹شاید این امید و نوید رو به ما میده که الیور به راحتی از پس مشکلات بر نمیاد و کار براش واقعا سخت میشه و همین میتونه باعث پیشرفت بشه
   و همچنین امیدوارم شاهد حضور جوخه خودکشی و هارلی کویین در قسمت های آینده باشیم…
   در یکی از کامنتام هم اشاره کردم که پایان این فصل با وجود شخصیتهایی مثل اتم آرسنال قناری سیاه و مرلین و احتمالا فلش میتونه خیلی زیبا و حماسی باشه و در ذهن ها بمونه و از طرفی هم میتونه ناامید کننده باشه!

   • green lantern
    در پاسخ به green lantern

    در ضمن ی نکته ای رو یادم رفت…من تو کامنتی گفتم احتمال زیاد میدم الیور با استفاده از چشمه ی لازاروس برگرده..این مورد رو خیلیا شاید قبول داشته باشن…اما ی دلیلی که شاید منو مطمئن کنه چشمه ی لازاروس در این سریال میتونه نشون داده بشه اینه که وقتی الیور و راس اولین بار همدیگه رو ملاقات کردن اگر تو صحبتاشون دقت کرده باشین وقتی الیور راس رو به دوئل دعوت میکنه راس بهش میگه آخرین باری که کسی منو به چلنج دعوت کرد۶۷سال پیش بود..این۶۷سال من فک میکنم نکته دار باشه و اتفاقی ی عددی نگفته…چون با ی حساب ساده فرض میکنیم راس اونموقع۳۰ساله بوده چون گفت آخرین بار نگفت اولین بار.. الان میشه۹۷سال!..رو این حساب احتمال فراوان میدم هم چشمه ی لازاروس رو ببینیم و هم الیور به این طریق نجات پیدا کنه

    • مسعود
     در پاسخ به green lantern

     درسته چون بالای کوه،قبل از جنگ هم وقتی برای الیور داره صحبت میکنه،تو کلمات آخرش بهش میگه:
     که من شرارتو با «مرگ» تعویض کردم
     یا مثلا قبل از فروکردن شمشیر تو سینه ی الیور بهش میگه:
     ««نترس پسرم! مرگ به سراغ همه ی ما میاد،ما تا یه حدی میتونیم جلوش مقاومت کنیم»» به نظر من مقاومت جلوی مرگ برای راس همون چشمس
     😉

  • Green Arrow
   در پاسخ به Green Arrow

   از نظر منم اپیزود خوبی بود.مخصوصا صحنه نبرد راس با الیور کامل قدرت راس‌ـو نشون داد،که راس حتی آدم سرد و گرم چشیده‌ای مثل الیورو به سادگی لِه میکنه.

  • dark knight
   در پاسخ به dark knight

   @mehrad
   مطمئناً گزینه آخر بهترین گزینه هست :))))

  • مارولته
   در پاسخ به مارولته

   کاش اونقدر که به دی سی اهمیت میدادید به مارول هم اهمیت میدادین

   • حجت مزارعی
    در پاسخ به مارولته

    چه ربطی داره؟؟؟ دلیل نقد و اپیزود فلش و اررو اینه که دو اپیزود اولا پایان فصل پاییزی هست دوما خیلی تونست توجه هوادارا رو به خودش جلب کنه
    البته بگم قراره بزودی مطلبی رو سایت بره تحت عنوان «چرا باید سریال ماموران شیلد را نگاه کنیم»

    • اميرعلي
     در پاسخ به حجت مزارعی

     «چرا باید سریال ماموران شیلد را نگاه کنیم»
     من جوابش رو میدونم‼️
     چون خیلی سریال خنده داری هست
     یعنی واقعاً بجای اینکه با Arrow و Flash رقابت کنه ، رفته تو کار رقابت با Family Guy کلاً چشمم آب نمیخوره این سریال موفق بشه ولی به Daredevil امید زیادی دارم…

   • MEHRAN
    در پاسخ به مارولته

    باز این بحث بی ربط رو وسط کشیدید؟ مرجع کمیک و کمیک‌استریپ. یعنی هر چی مربوط به این رسانه می شه. حالا می خواد برای هر ناشری باشه.

  • SUPER BOY
   در پاسخ به SUPER BOY

   خدایی از نظر من همون بهتر که به صورت گروهی به راس الغول حمله کنن چون گزینه ی اولت امکان نداره گزینه ی سوم هم از نظر من ما حالا حالا ها توی این سریالا بتمنو نمیبینیم پس گزینه ی دو بهترین گزینه است البته اول باید الیور بندازن تو اون ابه شفابخش تا کامل خوب بشه

  • SUPER BOY
   در پاسخ به SUPER BOY

   راستی دوستان میخوام یه نظر سنجی بزارم.به نظر شما اگر قرار بود بتمن وارد یونیورس سریالی بشه از چه طریق و کدام سریال وارد میشه؟

  • Milan
   در پاسخ به Milan

   ولی یه چیزی بگم اینه که من این راس ال گول و بیشتر از راس ال گول نولان دوست داشتم
   یکی از دوستان اشاره کرده بود به سریال مارول
   من خودم دوست دارم یه نقد درباره قسمت ۱۰ فصل دو بزارین که اصلا قضیه چیه !!
   جواب سوال شما هم که برا عنوان مطلب انتخاب کردین کاملا واضحه ((چرا باید سریال ماموران شیلد را نگاه کنیم))
   دوتاست : ۱-اونجرز ۲-فیل کولسون
   هیچ دلیل دیگه ای نداره چون سریال ریتش زیر ۱ 😐

  • Arkham Knight
   در پاسخ به Arkham Knight

   جدا از نقد این ۲ قسمت واسه کنستانتیم یه نقد بزارید قسمت ۸ خیلی خوب بود
   سریال تازه داره جون میگیره

  • arkham knight
   در پاسخ به arkham knight

   خدایی این سری توی این ۳ تا سریال چه اتفاقایی افتاد…
   …………
   پ.ن:میدونم اینجا جاش نیست ولی به احتمال زیاد من میخوام یه مقاله در مورد earth-2 بنویسم(آشنایی با کل داستان)امکانش هست که بعد از اتمام مقاله توی سایت قرار بگیره؟

  • ِDC fan
   در پاسخ به ِDC fan

   قسمت عالی بود…

   حماسی ترین پایان پایانیه ک ارسنال و وایلد کت و بلک کنری و اررو و اتوم بیان با هم متحد بشن و راس رو شکست بدن و احتمال این فرضیه هم از همه بیشتره ب نظر من…(ی سری دوستان ک گفتن فلش بگم ک اون خودش کلی بدبختی داره واسه قسمت اخر هم ریورس فلش هست هم گروه یاغیان بعد خودش فایر استورم رو واسه کمک داره دیگه…اگه بخوان اونم بیارن خیلی شیر تو شیر میشه…)

   اولبور هم فک کنم با هم لازاروس پیت خوب بشه حالا نمی دونم چ جوری…

  • H.M.H
   در پاسخ به H.M.H

   تو صفحه اجتماعی سریال اررو یه کلیپ سی پانیه ای وجود داشت.
   الیور رو برف افتاده و بیهوش شده یا مرده.
   یعد یه پا میاد جلویه دوربین.
   فکر کنم ماسو نجاتش میده.

  • حجت مزارعی
   در پاسخ به حجت مزارعی

   این لورل لنس تو فصل اول شخصیت خوبی بود…فصل دوم ضایع شد، فصل سوم هم هرقسمت که نیستش من میرم دو رکعت نماز میخونم:دی

   • ِDC fan
    در پاسخ به حجت مزارعی

    بابا حجت جان لورل اینقدم بد نیست…همین ک ما قراره از طریق این بلک کنری یخورده نزدیک تر ب اصلیش رو داشته باشیم خوبه…من خیلی ناراحت بودم ک اینا ی ادم سرد و افسرده مثل سارا رو کنری کرده بودن ک خدا رو شکر کشتنش راحت شدیم…

  • mohamad
   در پاسخ به mohamad

   اقا یکی از دوستانم بهم گفت که تو یه سایت خارجی گفته بودن که امکان داره این اتفاق بیفته ارو میره زندان تو جزیره و به اسلید ویلسون میگه اتفاق رو میگه و میگه بیا با کمک هم شکستش بدیم بعد مستر بومرنگ (که تو همون زندانه ) میگه منم میخوام این شانس رو داشته باشم الیور میگه هرکدومتون تونست اون یکی رو شکست بده با من میاد بعد اسلاید ویلسون میبره و…..

  • MEHRAD HIDDEN
   در پاسخ به MEHRAD HIDDEN

   راستی یه سوال راس الغول مگه چند سالشه؟
   آخه به الیور گفت که آخرین باری که کسی منون به مبارزه دعوت کرده ۶۷ سال پیش بوده!!!

   • arkham knight
    در پاسخ به MEHRAD HIDDEN

    بیشتر از ۶۰۰ سال…
    چشمه لازاروس هم میتونه مرده رو زنده کنه و فرد آسیب دیده رو درمان کنه ام در کنار اون هم جوانی افراد رو بهشون برگردونه

  • mohamad
   در پاسخ به mohamad

   در رابطه با لورل لنس هم چند تا چیز بگم اول لورل میشه بلک قناری و یه هیرو میشه و دوم توی کمیک ها لورل میشه زن اولیور (خودم خیلی ناراحت شدم چون خوشم نمیاد ازش ) و یه پسر هم به دنیا میاره (پسره هم بعدا میشه ارو ولی فکر کنم با لباس سبز و قرمز) از الیور ولی رابطشون ادامه نداره و بعدا طلاق میگیرن ولی توی کمیکها شخصیت فلیسیتی نیست و امیدوارم این شخصیت بتونه تو روند داستان تغییر ایجاد کنه

   • ِDC fan
    در پاسخ به mohamad

    اقا خواهشا ب بلک کنری نگو بلک قناری :دی یا بگو قناری سیاه یا همون اسم انگلیسیش رو بگو… اخه بلک قناری؟؟!!

   • green lantern
    در پاسخ به mohamad

    اون پسری که قراره به دنیا بیاد فک کنم به جاش از پسر الیور و اون دختره استفاده بشه!قسمت۸فلش فک کنم بود الیور اون دختره که فصل دوم حامله بود و مادرش بهش پول داد تا بره رو دید!

    • DC fan
     در پاسخ به green lantern

     اوه…راست میگی ها…ایول من اصن حواسم ب اون نبود…ولی در کل فک کنم کانر هاک)همون پسر اولیور اصن کلا پسر لورل نیستش تا اونجایی ک فهمیدم چ و لورل و اولیور فقط با هم ازدواج کردن…ببخشید با گوشی اومدم اذیت میکنه…غلط زیاد دارم…

     اقا اینایی ک میگن چرا لورل با اولیور ازدواج میکنه و اینا بدونن بلک کنری تو کمیک خیلی شخصیت باحال و خوبیه فقط اینجا البته اونم ب نظر ی عده نچسبه ک منم موافقم ولی اون مال فصل دوش بود و این فصل خیلی خوب بوده…

  • atom
   در پاسخ به atom

   من بار ها دیدم تو سریال ارو الیور همه چیزو برنامه ریزی میکنه
   احتمالا یه چیزی با خودش داره که نمرده باشه
   اگه اینطوری نبود به نظر من همه شخصیت های سریال ارو (نه فلش)میان با هم همکاری میکنن چه دوست های الیور چه دشمناش
   فلش امکانش خیلی کمه بیاد چون اصلا تریپ راس الغول به فلش نمیخوره

  • dark knight
   در پاسخ به dark knight

   نمی دونم خدایا چرا دشمن های بتمن داخل این سریال دارن میشن دشمن های ارو مثل دداستروک و الان راس…!؟ فک کنم در آینده جوکر هم بیاد :)))

  • payam
   در پاسخ به payam

   اررو بازی داره؟ لطفا جواب بدید

  • miladnm
   در پاسخ به miladnm

   Alan inaii ke mian migan oliver dobare be ras hamle mikone aslan to comic ha oliver nabayd ras ro bokoshe bahosha batman ras ro mikoshe :/

  • arkham knight
   در پاسخ به arkham knight

   دوست عزیز کسی کسیو نمیکشه…
   بتمن چند بار راس رو شکست داده فقط همین…

  • وحید
   در پاسخ به وحید

   آقا یه سوال. این تیا بعد از اینکه با اولیور جنگید رفت از پنجره پرید بیرون. ولی خب کجا پرید آخه؟؟ 😀

  • pooya
   در پاسخ به pooya

   نظرات خیلی باحالن .منم با وحید موافقم اون لحظه ای که تیا از پنجره پرید خیلی خنده دار بود.راستی تو صحنه ی مبارزه الیور وراس بدل راس خیلی ضایع بود .

  • MAEDEH
   در پاسخ به MAEDEH

   سلام ی سوال.اصلا این چشمه ای گه شما میگید رو تو سریال نشون داده؟ نکنه همون قسمت ۴ که راس از تو ی چشمه در اومد؟آره؟
   و اینکه سن راس الغول تو سریال چقدره؟تو کمیک نه تو سریال؟ممنون میشم جواب بدید.

  • A ali
   در پاسخ به A ali

   راستش من فکر نمیکنم از چشمه ی لازاروس تو سریال استفاده کنن چون اونوقت اگه الیور از مرگ برگرده پس هیچوقت راس الاول هم نمیمیره… به نظرم اونی که اومد تو کلیپ قسمت بعد میاد و الیور رو نجات میده .

  • tarix
   در پاسخ به tarix

   اقا چه وضعیه دیگه , من که بتمن ندیدم چه گناهی کردم که هیچی حالیم نیس !!

  • SB
   در پاسخ به SB

   محبوب ترین قسمت سریال پیکان!