«مرد آهنی برتر» می‌آید!

توسط : در تاریخ : پنجشنبه, جولای 17th, 2014

در ماه نوامبر امسال، عنوان «مرد آهنی» (Iron Man) جای خود را به مجموعه‌ی دنباله‌دار دیگری به نام «مرد آهنی برتر» (Superior Iron Man) می‌دهد. همانند عنوان «برتر» قبلی مارول یعنی «اسپایدرمن برتر» (Superior Spidr-Man)، در این مجموعه نیز «تونی استارک» به قسمت تاریک، خودپسند و جاه‌طلب‌تر خود اجازه‌ی بیرون آمدن می‌دهد. ولی تفاوت بین دو مجموعه در این است که جسم «اسپایدرمن» توسط دشمنش «دکتر اختاپوس» دزدیده شده بود درحالی که «مرد آهنی برتر» خود تونی استارک است.

سردبیر مارول، اکسل آلونسو (Axel Alonso) در این باره گفت:

کاری که داریم اینجا انجام می‌دیم یه ذره متفاوته – [مرد آهنی برتر] خود تونی استارکه، خود خودش – و پس از واقعه‌ی محور (Axis) تسلیم نهاد و شخصیت افسانه‌ای خودش می‌شه. شما تونی را در یه موقعیت عقلی و روحی جدید خواهید دید.

در حوادث پس از محور، تونی ورژن جدیدی از تکنولوژی اکسترمیس (Extremis) را ایجاد می‌کند. تکنولوژی به کاربرانش قول کمال و احتمالاً جاودانگی می‌دهد، اما استفاده از آن سبب بیدار شدن جنبه‌های تاریک‌تر شخصیت تونی می‌شود و او را پر از جاه‌طلبی و غرور کرده و او را درحالی که بین قهرمان یا شرور بودن سرگردان است، رها می‌کند. تونی به سن فرانسیسکو می‌رود تا به عنوان شخصی مهم در دره‌ی سیلیکونی (نامی مستعار برای قسمتی از شهر سن فرانسیسکو) کار و کاسبی راه بیندازد که بلافاصله با «دردویل» درگیر می‌شود.

آلونسو اضافه کرد که هواداران می‌توانند انتظار داشته باشند که «مرد آهنی برتر» را در کنار «سم ویلسون» که اندکی قبل به عنوان کاپیتان آمریکای جدید اعلام شد و ثور مونث، به عنوان قسمتی از اونجرها ببینند.

«مرد آهنی برتر» توسط «تام تیلور» (Tom Taylor) نوشته و توسط «ایلدرای سینار» (Yildray Cinar) طراحی می‌شود، و جزئی از طرح اینک اونجرها! (!Avenger NOW) خواهد بود.