«مت واگنر» نویسنده و طراح کمیک «سایه علیه گرندل» می‌شود

توسط : در تاریخ : سه شنبه, اکتبر 8th, 2013

دارک هورس کامیکس و دینامیت اینترتینمنت در جشنواره ی کمیک کان نیویورک خبر بزرگ خود را اعلام کردند: خالق افسانه ای دارک هورس «مت واگنر»، نویسندگی و طراحی «سایه علیه گرندل» را بر عهده خواهد گرفت. GRVSHWPROMOIMAGEاین کمیک یک کراس اور بین شرکتی است که دو کاراکتری را که «واگنر» قبلاً به طرز تحسین برانگیزی با آن ها کار کرده است، در بر می گیرد.

این مجموعه در سال ۲۰۱۴ به صورت سه شماره ی ۴۸ صفحه‌ای با فرمت پرستیژ منتشر می‌شود. خالق «گرندل» در این باره می‌گوید:

بعد از موفقیت دو کراس اور قبلیم (با بتمن)، طی سال ها من پیشنهاد های زیادی درباره ی قرار دادن «گرندل» در مقابل شخصیت های گوناگون دیگه داشتم. اما هیچ کدوم از اون فرصت ها منو به اندازه ی این احتمال هیجان زده نکرد. سال های خیلی خیلی زیادیه که یه طرفدار واقعی «سایه» هستم و وقتی این فرصت نصیبم شد تا به معنای واقعی کلمه ریشه های این شخصیت رو با نوشتن کمیک «سایه: سال اول» دوباره تعریف کنم، عشق من نسبت به این شخصیت رنگ واقعیت به خودش گرفت. داشتن شانس نوشتن و طراحی رویارویی «سایه» با مخلوق خودم مثل یه رویا می مونه! و در ضمن این پروژه یه کار خوب به کارنامه ی پر سابقه ی من با «گرندل» اضافه می کنه.

رئیس و ناشر شرکت دارک هورس «مایک ریچاردسون» گفت:

من قصد دارم این پروژه رو به دلایل زیادی انجام بدم، که یکی از اون دلایل بازگشت «مت واگنر» به عنوان نویسنده و طراح «گرندل» هستش. این حقیقت که منم اشتیاق «مت واگنر» رو در مورد یکی از بزرگترین شخصیت های تخیلی تمام دوران، «سایه»، دارم کل قضیه رو هیجان انگیزتر می کنه. دارک هورس و دینامیت از انتشار این مجموعه کمیک از یکی از بهترین خالقان کمیک افتخار می کنند.

ناشر دینامیت، «نیک باروکی» نیز گفت:

از موقعی که «گرندل» برای اولین بار در اوایل دهه ی ۸۰ پدیدار شد من «مت» رو می شناختم و یکی از طرفداراش بودم، و یکی از اولین کمیک های پرستیژی که خریدم «نابودگر» از «مت» و «جیمز رابینسون» بود. «مت» یه داستان گوی خارق العاده است و سه مجموعه برای دینامیت نوشته، از جمله «سایه: سال اول». وقتی ایده ی یه کراس اور بین «گرندل» و «سایه» مطرح شد، و «مت» اعلام کرد که خودش اونو می نویسه و در یه کمیک پرستیژ طراحیش می کنه……خب فقط بذار بگم که نمی تونید هیجان موجود در دفترمون رو بیان کنید. این یه مجموعه ی شگفت انگیزه، اولین کمیک از کمیکای بعدی ای که دارک هورس و دینامیت منتشر می کنند.