مت فرکشن «چهار شگفت‌انگیز» و «اف‌اف» را ترک می‌کند

توسط : در تاریخ : جمعه, آگوست 16th, 2013

ماه پیش مشخص شد که مت فرکشن نویسنده با جو مدوریرا، طراح بزرگ، برای مجموعه ای تازه به نام غیرانسانهاـInhumans همکاری می‌کند. مجموعه‌ای که دوباره غیرانسان‌ها را در صف اول دنیای مارول قرار می‌دهد. متاسفانه به نظر می‌رسد که این مجموعه‌ی هیجان انگیز برای مجموعه‌ی دیگری گران تمام شده است. یا احتمالاً برای دو مجموعه‌ی دیگر.

Fan412-610x925فرکشن اولین خانواده‌ی مارول و تیم موقتی‌ای که جای آن‌ها را گرفته بود ترک می‌کند. شماره‌ی ۱۲ چهار شگفت انگیز و شماره ی ۱۱ اف اف آخرین قسمت‌هایی خواهند بود که توسط فرکشن نوشته می‌شوند، بنابراین در ماه آینده او به طور کامل از این مجموعه جدا می‌شود. در هر حال به دلیل این‌که فرکشن قبل از خروجش طرح داستان را ریخته است، هنوز هم اسم او تا وقتی که آرک ها در شماره‌ی ۱۶ هر دو مجموعه به پایان می‌رسند به عنوان نویسنده باقی خواهد ماند.

«کارل کسل» جایگزین فرکشن در مجموعه‌ی چهار شگفت انگیز خواهد شد و «لی آلرد» به برادرش مایک در کمیک اف‌اف می‌پیوندد.

FF11-610x925تیم برورت در مصاحبه‌ای با CBR گفت:

نیاز های غیرانسانیت(Inhumanity) در زمان مت به حدی زیاد شد که باید از چیزی می‌گذشت ، و اون چیز چهار شگفت انگیز و اف اف از آب در اومد. بنابراین مت طرح اولیه‌ی داستانی رو که قرار بود بنویسه رو ریخت، همانطور که قبلاً برای کمیک Fear Itself: The Fearless انجام داده بود. و ما کارل کسل و لی آلرد را برای چهار شگفت انگیز و اف اف آوردیم تا اون نقشه ها رو عملی کنند.

با این که مشاهده‌ی ترک این مجموعه ها توسط فرکشن واقعاً آزار دهنده است ولی باید گفت که غیرانسانها ارزش این فداکاری را خواهد داشت.


  • micheal 09
   در پاسخ به micheal 09

   به هر حال هر چیزی بهایی داره. فرکشن نویسنده خوبیه و ترک کردن این دو مجموعه باعث میشه که بتونه تمام توانشو روی inhumanity بزاره که مطمئنا اگه از پتانسیل بالای این عنوان استفاده کنه میتونیم انتظار یه کمیک فوقالعاده رو داشته باشیم.
   راستی کی عرضه میشه؟

  • فرزاد.خ
   در پاسخ به فرزاد.خ

   هورا بلاخره فرکشن دست از سر فانتاستیک فور و اف اف برداشت. هم چین حالا ملت غمباد گرفتن انگار چه کار خفنی می کرده تو فانتاستیک فور. فرکشن نویسنده ی خوبیه. هاوک آیش فوق العاده است ولی اف اف و فانتاستیک فور به شخصه یکی از بدترین کمیکاییه که خوندم و خیلی خوشحالم داره دست از سرش بر می داره.
   اومدن جو مد هم سر این هیومن چیز خیلی خوبیه. منتها من به شخصه خوش بین نیستم به نتیجه. فرکشن کارای انفرادی رو خیلی خوب می نویسه و کارای ابر قهرمانی گروهیش بد افتضاحن. به طور مثال می تونین برین اون قسمتی رو که تو مینی سری اونجر علیه ایکس من نوشته رو بخونین تا متوجه عمق فاجعه بشین. این هیومن یه نویسنده ای می خواست مث هیکمن یا پل کورنل که تخصصشون دنیاسازی های پیچیده است. خیلی خلاصه اگر فرکشن از پس کار بر بیاد واقعاً مایه ی تعجب من خواهد بود.

  • شولیه تاریکی
   در پاسخ به شولیه تاریکی

   اینمکه رفت.امیدوارم خوبش بیاد

  • ونداد
   در پاسخ به ونداد

   معلوم هستش که با کراس اور عالی طرف هستیم

  • دردویل
   در پاسخ به دردویل

   اگه قرار توی این کمیک جدید یه گروه رو نشون بده فکر کنم درصد موفقیتش ۵۰-۵۰ هه اما اگه یه نفر رو به تنهایی بخواد نوشن بده(مثل دردویل)در صد موفقیتش ۸۰-۲۰ هه.