«لیگ عدالت متحد» جای «لیگ عدالت آمریکا» را می‌گیرد

توسط : در تاریخ : چهار شنبه, ژانویه 22nd, 2014

جف لمیر (Jeff Lemire) و مایک مک‌کون (Mike McKone) در ماه آپریل دست به انتشار کمیک «لیگ عدالت متحد» (Justice League United) خواهند زد. مجموعه‌ای که در آن اعضای «لیگ عدالت آمریکا» و دیگر شخصیت‌هایی که قبلاً در عنوانی تیمی حضور نداشته‌اند یا شخصیت‌هایی که اصلاً در ۵۲ جدید نبوده‌اند، حضور خواهند داشت. این مجموعه دنباله‌روی آخرین شماره‌ی «لیگ عدالت آمریکا» خواهد بود و شماره‌ی صفر آن در آپریل و شماره‌ی ۱ آن در ماه می منتشر می‌شود.
لمیر در مصاحبه‌ای با USA Today گفت که این تیم شامل «من‌هانتر مریخی»، «آدام استرنج»، «استارگرل»، «سوپرگرل»، «پیکان سبز» و «انیمال من» خواهد بود (البته اعضای بیشتری در راه خواهند بود) که با تهدیدات عظیم مقابله می‌کنند و همچنین مقر آن‌ها در کانادا قرار دارد. نویسنده همچنین از این عنوان به صورت یک عنوان «ماجراجویانه» یاد می‌کند که احتمالاً آن را از لحن سرد و تاریکی که «لیگ عدالت آمریکا» تقریباً برای تمام مدت چاپ خود داشت، تمایز بدهد. لمیر گفت:

کاری که می‌خواستم با این عنوان کنم این بود که با یه تیم درباره‌ی هر گوشه‌‌ی جهان دی سی بنویسم. بنابراین عنوان «متحد» رو گذاشتیم.

«آدام استرنج» اولین بار است که در دنیای ۵۲ جدید حضور می‌باید و طبق USA Today وی قرار است یک لباس و یک پیشینه‌ی جدید داشته باشد. لمیر در مصاحبه‌ی خود گفت:

شاید اون قهرمان فضایی ماجراجو که از «آدام استرنج» انتظار داشتیم، حالا بیشتر مناسب همسرش «آلانا» باشه. «آدام» حالا بیشتر یه دانشمند بچه‌مثبته. دیگه خیلی اون آدم ماجراجو نیست.

هنوز هیچ خبری مبنی بر حضور «بوستر گولد» در این عنوان منتشر نشده است. در زمان شروع ۵۲ جدید، سرمقاله‌ی مربوطه وی را یک کانادایی معرفی کرده بود ولی این موضوع هیچ وقت در صفحات کمیک مطرح نشده است. مسافر زمان مدتی است که از میادین دور است، اما ممکن است در کمیک «۵۲ جدید: پایان آینده» (New 52: Futures End) پدیدار شود که این کمیک نیز در ماه می و تا اندازه‌ای به دست خالق «بوستر گولد» یعنی «دن جرگنز» (Dan Jurgens) نوشته و طراحی می‌شود.
آرک اول این عنوان به حوادث و وضعیت پس از جریان «تاابد شرور» می‌پردازد، در حالی که در آرک دوم تیم در داستانی که «هاک من» در مرکز آن قرار دارد به «تنگار» می‌رود. لمیر گفت:

باید اعتراف کنم که برای این عنوان بیشتر از بقیه‌ی کارهایی که برای دی سی انجام دادم، زحمت کشیدم. کار روی این کمیک خیلی شادی‌بخش بود، و امیدوارم که یه کمیک اکشن ماجراجویانه باشه که مردم ازش لذت ببرند.