«لوک کیج» بزرگ‌ترین سریال مارولی امسال شبکه‌ی «نت فلیکس»

توسط : در تاریخ : پنجشنبه, نوامبر 17th, 2016

بر کسی پوشیده نیست که ساخت سریال «لوک کیج» (Luke Cage) در شبکه نت فلیکس، اتفاق بزرگی بوده است. در حال حاضر به طور رسمی «لوک کیج» بزرگ‌ترین پروژه مارولی سال ۲۰۱۶ شبکه نت‌فلیکس است.

«سمفونی رسانه پیشرفته» (Symphony Advanced Media)، شرکتی که آمار مصرفی رسانه‌ها را گردآوری می کند، گزارش داده سریال «لوک کیج» از شبکه نت‌فلیکس پربیننده‌ترین سریال این شبکه بوده است. اگرچه ممکن است نت‌فلیکس آمار رتبه و تعداد بیننده‌ها را منتشر نکند، اما کمپانی «سمفونی» مدعی است که «لوک کیج» از فصل دوم «دردویل» هم پربیننده‌تر بوده است. این موضوع تنها شامل حال «درودیل» نمی‌شود، بلکه «لوک کیج» باقی سریال‌های اصلی نت‌فلیکس را نیز به چالش کشیده است.

طبق گزارش، سریال «لوک کیج» توانست آغازی قوی تر از سریال «پرورش یک قاتل» (Making A Murderer) و حتی عزیز دردانه شبکه نت فلیکس یعنی سریال«چیز‌های عجیب‌تر» (Stranger Things) داشته باشد، اما پس از گذشت یک ماه دیگر نتوانست پا به پای این دو سریال جلو بیاید. طبق تخمین این گزارش، در ۳۲ روز اول نمایش این سریال، به طور میانگین در هر دقیقه ۶٫۳۴ درصد از بینندگان ۱۸ تا ۴۹ سال به تماشای سریال پرداخته‌اند. که درواقع آمار عجیب و غریبی است و می توان از آن نتیجه گرفت اکثر افراد به تماشای برنامه‌های نت فلیکس علاقه‌‌مند هستند. فصل دوم سریال «دردویل» با استفاده از فرمولی مشابه، تنها به عدد ۵٫۹۴ درصد رسید.

طبق این اطلاعات، کاملاً واضح به نظر می رسد تم کلی سریال «لوک کیج» به شکلی متفاوت از سایر سریال‌های مارول با مخاطبانش ارتباط برقرار خواهد کرد. این سریال شاید محبوب‌ترین سریال شبکه نت‌فلیکس نباشد، اما به وضوح برگ برنده‌ای برای مارول محسوب خواهد شد.

منبع: CBR