علامت ؟ | کدام فیلم کمیک‌بوکی را بیشتر می‌پسندید؟

توسط : در تاریخ : سه شنبه, سپتامبر 30th, 2014

بخش “علامت سوال” یا “علامت ؟” بخش جدیدی دربین مطالب ویژه سایت فانتزی کمیک خواهد بود. هدف اصلی این طرح پرسیدن و البته فهمیدن نظرات شخصی بازدیدکنندگان سایت است که خدا را شکر روزبه‌روز در حال افزایش است. این طرح قرار است سوالی را مطرح کند که علاوه بر اعضای تحریریه، بازدیدکنندگان و البته مخاطبین محترم سایت نیز باید به‌‌این سوال جواب دهند. 

قرار است بعنوان نخستین سوال این بخش، به‌‌دنبال یکی از اصلی‌‌‌ترین بحث و جدل‌های بین هوادارا دنیای کمیک، یعنی “کدام فیلم کمیک‌بوکی را بیشتر می‌پسندید“، که این روزها تب این سوال بسیار دربین هواداران کمیک داغ است برویم. لازم به‌ذکر است که همراه  با جوابی که میدهید باید دلیلی برای انتخاب نیز ذکر شود.

c4g-topten-comicbook-films

شما کدامیک را می‌‌پسندید؟


{پاسخ فرزاد خلیلیان به‌‌علامت سوال}

نشکستنی از ام نایت شیامالان.
باید اقرار کنم که میان انتخاب این فیلم یا انتخاب تاریخچه ای از خشونت کراننبرگ سر در گم بودم. صد البته تاریخچه ای از خشونت فیلم بهتری است اما در عوض نشکستنی بینشی یگانه به ساختن یک فیلم ابر قهرمانی دارد.
شیامالان این روزها کارگردانی از سکه افتاده است. از سکه افتادنی که شاید بیشتر از هر چیز ناشی از همان سوء تفاهمی بود که درباره ی فیلم های اولش به وجود آمد. از این حیث که بیشتر شیامالان با فیلمنامه های کلاسیک و محکم کار هایش شناخته می شد تا فضاسازی های کارهایش. شاید از این نظر با برایان دی پالما قابل مقایسه باشد به این خاطر که هر دو خوره های سینمایی بودند که به دلایل اشتباهی مورد تقدیر قرار گرفتند و باز به خاطر همان دلایل اشتباهی ناگهان طرد شده اند.
بگذریم چه این که هدف این متن کوتاه بررسی کارنامه ی شیامالان نیست. اما برسیم به جواب این پرسش که چرا نشکستنی ها؟
چون نشکستنی رویکردی یک سره متفاوت با فیلم های ابر قهرمانی که تا حالا دیده اید دارد. ما در نشکستنی هم یک ابر قهرمان داریم اما نشکستنی رویکردی یک سر متفاوت با ماجرا دارد. دوربین فیلم با نماهای بلند و آرام یک سر در حال تعقیب کاراکتر های داستان در فضاهای سردی است که ساخته ما را به جنبه ی تاریک فیلم های ابر قهرمانی می کشاند و سوالاتی که فیلم های معمولی از پرسیدنشان هراس دارند.
نشکستنی در مورد نقطه ی شکستن است. مردی که نمی خواهد ابر قهرمان باشد و زندگی عادی اش در نقطه ی شکستن است. وقتی که تصمیم می گیرد ابر قهرمان شود به طریقی دیگر در هم می شکند. فیلم گاهی اوقات خیلی خونسردانه نمایی بلند و طولانی را به این اختصاص می دهد که چگونه قهرمانش دست به تعقیب یک جنایتکار خرده پا می زند و چطور با او روبرو می شود آن هم در مبارزه ای که به سرد ترین شکل ممکن به نمایش در می آید.
نشکستنی ها موفق می شود به وادی پا بگذارد که فیلم هایی مثل اردنگی یا بتمن های نولان تنها از دور اشاره ای به آن می کنند و حتی جرئت نزدیک شدن به آن را ندارند. نوعی رئالیسم منحصر به فرد در قالبی غیر رئال. چیزی که دیگر فیلم مورد اشاره در بالا یعنی تاریخچه ای از خشونت به شکل دیگری به آن دست می یابد.


{پاسخ مهران فلاح به‌ علامت سوال}

بدون شک بتمن‌های تیم برتون. نمی‌دانم شاید از نظر شما تا الان که ۲۵ سال از اکران اولین بتمن تاریخ می‌گذرد فیلم‌های بهتری هم اکران شده‌اند(خواهشا نولان را در ذهنتان تجسم نکنید) اما بعضی اوقات برای ما اولین بهترین است. بخشی ازاین انتخاب به خاطرات کودکی بازمی‌گردد(فیلم‌های قدیمی همین هستند)، راستش آن زمان خیلی از دیدن بتمن با آن چشم‌های ترسناک زیرنقابش و حال و هوای عجیب فیلم می‌ترسیدم، بخشی از آن همان اولین است، بتمن برتون اولین بتمن هالیوود و دقیقا همان چیزی است که یک فیلم ابرقهرمانی می‌خواهد و بخش اعظمی از این انتخاب دنیای فانتزی تلخی است که بر کل شهر گاتام حکم‌فرماست. موفقیت بتمن‌های برتون به بازی زیبای تک‌تک بازیگرن آن است. اگر بتمن نولان فقط به خاطر هیث لیجر عملکرد خوبی دارد خب چرا نباید بازی مایکل کیتون، جک نیکولسون، دنی دویتو یا میشل فیفر را به رخ کشید؟
به من خرده نگیرید که چرا برتون و نولان را مقایسه می‌کنم، بله درست است که هر دو سیاست‌های خود را در به تصویر کشیدن بتمن ایده‌آلشان داشتند اما قبول کنید که چیزی که ۲۵ سال پیش خلق شد حاصل بهره‌گیری هوش و استعداد کارگردان آن نه دست به دامن شدن امکانات سینمایی امروز بود!


{پاسخ امیر حسین‌زاده به‌علامت سوال}

کدوم فیلم… انتخاب من سوپرمن۲ خواهد بود. مهم ترین دلیلش هم نوستالژی است. یعنی همین که تو اون سال های خوش بچگی مینشستم و نوار Vhs این فیلم رو میذاشتم تو دستگاه ویدیو و دیگه همه چی تموم بود. از این دنیا کنده میشدم و میرفتم به متروپلیس. بغل دست سوپرمن. اون موقعی که داشت درد میکشید منم درد میکشیدم. تلاش هاش برای این که لوییس لین و بقیه به هویتش پی نبرن رو ستایش میکردم. شاید بگید نوستالژی دلیل خوبی برای انتخاب یه فیلم نیست و حق هم با شماست. سوپرمن ۲ برای من فقط نوستالژی نیست. داستانی بود که به من نشون داد سوپرمن برخلاف تمامی گفته ها ،فردی ضعیف است. تنهایی ضعف او است و من میدیدم که هیچ کسی نیست که به کمکش برسد. سوپرمن ۲ همچنین یکی از بهترین شرورهای فیلم رو به تصویر میکشه. ژنرال Zod. شاید عجیب باشه اما من شاید حتی از این شخصیت حمایت هم میکردم و ازش خوشم میامد. این فیلم شامل یکی از معروف ترین اتفاقات زندگی سوپرمن نیز بود. یکی از معدود دفعاتی که سوپرمن در اون مجبور به انجام کاری شد که هیچ وقت مایل به انجام آن نیست. فیلم تماما برای این ساخته شده تا جنبه انسانی و فنا پذیر سوپرمن را به تصویر بکشد. فیلم بعضی اوقات با بی رحمی به تصویری که از سوپرمن داشتم حمله میبرد و آن را از هم میدرید. سوپرمن این فیلم سوپرمنی نیست که همه ویژگی هایش را دستمایه تمسخر و ضعف در برابر شخصیتی مثل بتمن قرار میدهند. لازم است از بازیگر سوپرمن نیز چیزی بگم؟ کریستوفر ریو با بازی درخشانش فیلم را بیش از پیش کامل کرده بود. او کسی بود که به جهان نشان داد که انسان عادی نیز میتواند پرواز کند و به آسمان آبی برسد. شاید… شاید جلوه های ویژه و قاب بندی های فیلم برای زمان حال کمی قدیمی به نظر برسد اما مگر برای کودکی که چشم به صفحه تلویزیون دوخته مهم است…؟؟


{پاسخ حجت مزارعی به‌علامت سوال}

شاید بتوان گفت تنها فیلم کمیک بوکی که تابه امروز توانسته من را جذب خود کند بازگشت بتمن برتون است… این فیلم تنها فیلم کمیک بوکی بود که توانست من را برای اولین بار وارد دنیای عجیب و شگفت‌اور کمیک کند. جالب اینجاست که من این فیلم را بعد از شاهکار سینمایی شوالیه تاریکی دیدم… بطور طبیعی اگر این فیلم را بعد از شوالیه ببینید از نظرشما احمقانه به نظر می‌رسد اما من هیچوقت یک همچنین حسی نداشتم چون قبل از آن با دنیای کمیک بتمن اشنا بودم و اطمینان داشتم بازگشت بتمنِ برتون همان بتمنی است که درکمیک‌ها میتوانید پیدا کنید اما قضیه شوالیه تاریکی فرق می‌کند. اگر از لحاظ ارزش‌های سینمایی بنگریم هیچ فیلم کمیک بوکی توان رقابت با شوالیه نولان را ندارد اما از لحاظ معیار های کمیک شوالیه حرف خاصی برای گفتن نخواهد داشت… واقعا برای کسانی متاسفم که بتمن را با نولان شناخته اند و میگویند “بدون نولان بتمنی وجود ندارد” و فیلم های آینده و گذشته بتمن را ناچیز می‌‌نامند. اسپایدرمن ۱ ریمی دومین انتخاب من است… این فیلم نخستین آشنایی من و اسپایدرمن بود که توانست بطور کامل من را شیفته این تارافکن کند. همچنان آن صحنه بالا رفتن پیتر از دیوار را یادم نمی‌رود… تلاش برای تار زدن و مبارزه با گابلین… همین صحنه‌‌ها توانست برای من پلی برای رسیدن به دنیای فانتزی و عجیب کمیک عنکبوتی محیا کند. درکلام آخر تنها جوابی که می‌‌توانم به این سوال دهم «بازگشت بتمن» است که تا به‌‌امروز نزدیک به ۱۰ بار تماشایش کرده‌ام.


{پاسخ فرید کرمی به‌علامت سوال}

انتخاب من واچمن است. می دانم شاید کمی غیر متعارف به نظر برسد.
من واچمن را با متر احساسات و خاطراتم قضاوت می کنم. اولین باری که واچمن را دیدم نسخه ی اکران آن بود. لازم به ذکر نیست که از فیلم هیچ چیز نفهمیدم و از آن متنفر شدم. سال ها بود طراحی را رها کرده بودم و هیچ تلاشی برای بهبود کارم نمی کردم. کم کم دوباره به طراحی علاقه پیدا کردم و به دنبال چیزی در عالم هنر می گشتم که تمام عطش مرا فرونشاند. عالم کمیک بهترین گزینه برای من بود؛ همه‌ی چیزی را که می خواستم در خود داشت، داستان گویی، طراحی دستی، طراحی دیجیتال. نمی دانستم چطور نسخه های انگلیسی کمیک ها را پیدا کنم به همین دلیل به دیدن فیلم های کمیکی و بازی کردن سری آرکام بسنده کردم تا زمانی که راهی برای خواندن کمیک ها بیابم. برای من واچمن نسبت به دیگر فیلم های کمیکی متفاوت بود و عناصری که در واچمن می دیدم را هیچ کجای دیگر پیدا نکردم. داستان بی نظیر، شخصیت های قوی، وقایع پیچیده و… این ها مرا جذب کرد.
همیشه دوست دارم که مثل یک کودک از تمام کارهایی که می کنم لذت ببرم و همیشه تمام سعی ام را می کنم تا به این هدفم برسم. در کودکی فیلم هایی که راوی داشتند و فضای سرد و تیره را به تصویر می کشیدند دوست داشتم (برای مثال وقایع ناگوار لمونی اسنیکت). همیشه بی پرده می گویم که عاشق خشونت در سینما هستم و بر این عقیده ام که با پایین آوردن درجه ی سنی بعضی از فیلم های ابرقهرمانی در حق شان کوتاهی کرده اند… واچمن این دو ویژگی را داشت!
دیدن واچمن همان احساساتی را در من به وجود آورد که در کودکی موقع دیدن فیلم ها و خواندن کتاب های مورد علاقه ام تجربه می کردم و اکنون در جوانی احساسات و خاطراتی غریب و تکرارنشدنی هستند و صحبت کردن از این احساسات کمی کار را پیچیده می کند.
شاید دلایلم برای علاقه به یک فیلم چندان منطقی به نظر نرسند. قبول دارم. می توانم فیلم را نقد کنم و به قسمت های مختلفش ایراد بگیرم. ولی ترجیح می دهم بگذارم احساسات و خاطراتی که در بدو ورود به دنیای کمیک تجربه کرده بودم، پیش بروند و آزادانه کار خود را بکنند و بر نظرم تاثیر بگذارند.
این طور فکر می کنم که هنوز کودکم و می توانم از همه چیز لذت ببرم.


 

منتظر پاسخ شما دوستان گرامی نیز هستیم. لطفا پیشنهادات و انتقادات خود، درمورد این طرح را نیز دربخش نظرات اعلام کنید. همچنین می‌توانید برای سری دوم یک سوال مناسب پیشنهاد کنید. به‌امید یک بحث سالم و دوستانه بین کاربران عزیز سایت…


  • Alireza
   در پاسخ به Alireza

   به نظر من تیتراژ واچمن با آهنگ باب دیلن خیلی خوبه و کلا خیلی أین فیلم رو دوست دارم ولی انتخاب خودم بتمن بگینز هست فضای خوبی داره به نظرم بهترین بتمن نولان هست چون فیلم درباره بتمن هست نه دشمنهاش تیتراژش با حاله که آخرش می زنه بتمن بگینز به نظرم خلاقانه است

  • فربد
   در پاسخ به فربد

   سوال سختیه آخه نمیشه اسمه یه فیلمو اورد

  • محمد
   در پاسخ به محمد

   واچمن و بتمن برتون از نظر من بهترین هستن البته بیشتر بخاطر شخصیت های روشاخ و پنگوئن که عاشق این دو فیلم هستم شخصیت پنگوئن این فیلم بتمن حتی از نظر من خیلی خیلی بهتر از جوکر نولان بود

  • دانیال عربزاده
   در پاسخ به دانیال عربزاده

   خیلی سوال سختیه
   ———————-
   به نظر من وقتی از کمیک خارج میشیم و میریم سمت فیلم مسئله اصلی سینماست
   به همین خاطر من بیشتر سینما رو مد نظر قرار میدم و فیلم شوالیه تاریکی نولان رو انتخاب میکنم
   ولی اگر بخوام کمیک رو تو الویت قرار بدم تن تن اسپیلبرگ رو بیشتر از بقیه دوست دارم
   ———————-
   اینم سلیقه من :دی

  • THE CROW
   در پاسخ به THE CROW

   خیلی سوال سختیه.
   من واچمنو خیلی دوست دارم.
   ولی فیلم کمیک بوکی مورد علاقم hulk انگ لی
   بشییتر بخاطر خاطرات زیادی که با این فیلم دارم.

  • Haganeno
   در پاسخ به Haganeno

   انتخاب سختیه .
   کیک اس خوب بود.قشنگ حالو هو ای کمیک رو به فیلم منتقل کرده بود.ولی همین.تاثیره دیگه ای نذاشت.کمیکش رو به بهترین شکل فیلم کرد،ولی چیزی اصافه بر اون نداشت.
   بتمن های برتون هم خیلی خوب بودند.و وقتی به زمان انتشارشون نگاه میکنی به خوب بودنشون بیشتر پی میبری.ولی باز هم ….،برای من یچیزی کم داشتند.
   مردان ایکس ۱ و ۲ هم خیلی عالی بودند.طراحی شخصیت ها ، طراحی لباس ها ، پرفسور ایکس و مگنتو .همه چی عالی.ولی بازم نه.هنوز برای انتخاب بهترین راهه زیادی تا پیشرفت داره.
   بتمن های نولان هم عالی بودند.فوق العاده بودند.مخصوصا قسمت اول.چرا؟چون علاوه بر اینکه در نما ها و کارگردانی عالی بود،یه فیلم بتمن عالی هم بود.فیلمی که بر خلاف شوالیه تاریکی و خیزش،بتمنش بیشتر کمیکی بود تا اون دو تا.شوالیه تاریکی و خیزش،بیشتر از اینکه به بتمن های کمیک وفادار باشه یه فیلم عالیه نولانیه که شخصیت بتمن رو هم غرض گرفته و اون رو مطابق خواست خودش بازنویسی کرده.فیلم های عالیین،ولی بتمن اغاز میکند خیلی بتمن تره.
   سوپرمن ها هم ، خوب،دقیقا مثل اقای حسین زاده،هیچی ۲ قسمت اول نمیشه.
   هیچی… 🙂
   هنوز بعد از این همه سال تکت تک نماها یادمه،اون حسی که موقع پرواز،دویدن،گرفتن هواپیما داشتم،هنوز میتونم اون حس رو خیلی قشنگ احساس کنم.
   قسمت اول،عاشق اون صحنه ی دویدنش کنار قطار بودم .
   و قسمت دوم،وااای که چقدر از اون قسمت دعوای خیابونش بدم میومد.اونموقعا حالم از زاد بهم میخورد.از سوپرمن کتلت ساخته بود.یا به دیوار میزدش یا به اتوبوس !
   و کامنت رو بیش از این طولانی نمیکنم و رجوع میدمتان به نظر اقای حسین زاده.
   انتخاب من،سوپرمن ۱ و ۲

  • detective
   در پاسخ به detective

   اگر دقت داشته باشین، خیلی از صحنه های دو فیلم آخری سه گانه ی نولان از رو کمیک و از صحنه های فیلم های برتون تقلید شده بود. مثلا شوالیه تاریکی صحنه ای که بتمن با بت پاد میرفت طرف جوکر شبیه صحنه ای بود که تو بتمن اولی برتون بتمن با بتوینک میرفت طرف جوکر.
   بدون شک بعد از سه گانه ی نولان دوتا فیلم های برتون بهترینن! مخصوصا بازگشت بتمن، در واقع یه رابطه ی خوب، بد، زشت بین شخصیتهای اصلیش بود. از بازی دنی دویتو خیلی حال کردم!
   به نظر من اگه قرار بود قسمت سومشو شوماخر به عهده بگیره دیگه باید کنسلش میکردن. از بتمن برای همیشه هم فقط بخاطر بازی جیم کری خوشم میاد.
   اسپایدرمن ۲ ریمی هم بهترین قسمت سه گانه ی ریمی بود. اون قسمتیش بعد از این که مردم قطار رو نجات داد یکی از صحنه های مورد علاقمه که نزدیک بود گریه م بگیره.
   به نظرمن باید یه موضوعی هم برای بهترین صحنه های حماسی و غم انگیز فیلمهای کمیکی بذارید.

  • مهدی
   در پاسخ به مهدی

   ولورین جون نظرت درباره ی Dark knight نولان وspiderman 2 سم ریمی چیه…

  • K.Montaghed
   در پاسخ به K.Montaghed

   انتخاب فرزاد از همه بهتر بود!

  • amirx
   در پاسخ به amirx

   worlds finest محصول ۲۰۰۴ . خیلی تووپپه! لباس لکس لوثر خیلی باحاله و همینطور دوچهره!

   • دکتر دووم
    در پاسخ به amirx

    جدیدا به نظر یه نفر به این شکل منفى میدن مردم. وستان ایشون نظرشو بدون هیچ توهینى گفته چرا منفى مى دید ؟طرز کار منفى رو بلدین یا باید آموزش گذاشته بشه ؟

  • کیان
   در پاسخ به کیان

   من میدونم تریلوژی نولان یک شاهکار سینماست یا سوپرمن ۱ و ۲ بهترین سوپرمن ها هستن یا واچمن خوش ساخت ترین فیلم اقتباسی از رو کمیک هست و در مورد بتمن های برتون هم چیزی نمیشه گفت اونا خودشون یک شاهکارن…..
   ولی من از اونجایی که علاقه وافری به سوپرمن دارم MAN OF STEEL رو انتخاب میکنم چون بالاخره بعد از مدت ها یک فیلم از سوپرمن اومد که تونست تا حدی انتظارات منو براورده کنه…
   man of steel یک جورایی میتونیم بگیم برگشت درست سوپرمن به دنیای سینما بود…انتخاب درست بازیگرها انتخاب خوب کارگردان و بودن نام نولان خودش یک مهر تایید رو فیلم هست..این فیلم سوپرمن رو از چاله superman 3 4 5 superman return و حتی تا حدودی smallville در اورد…

  • شوالیه تاریکی
   در پاسخ به شوالیه تاریکی

   The Dark Knight
   X-men:Days Of Future’s Past
   Batman Returns

  • Mehdi-ِِDeadpool
   در پاسخ به Mehdi-ِِDeadpool

   بتمن نولان فقط به عشق جوکر توفیلم

  • cinema
   در پاسخ به cinema

   منم که همه میدونید dc فن هستم و بتمن برتون سه گانه ی نولان و سوپرمن ۱ و ۲ البته سنی هم ندارما که از فیلمای قدیمی هم خوشم میاد در واقع از man of steel هم خوشم میاد
   در کل مثل همیشه مقالتون عالی بود

  • General
   در پاسخ به General

   از نظر کیفیت ساخت فیلم (فرض کنید کسی این نظرو میده که یه منتقد حرفه ای فیلم هستش ولی درباره کمیک اطلاعات نداره) قطعا سه گانه بتمن نولان بهترینه! ولی به کمیک ها زیاد وفادار نبوده و این بزرگترین نقطه ضعف فیلم برای بهترین فیلم کمیکی هستش!
   اما از دید یه طرفدار کمیک که زیاد فیلم نمیبینه یا زیاد حرفه ای نیست تو فیلم بخوایم نگاه کنیم به نظر من کارای جدید مارول به خصوص اونجرز هم به کمیک ها تا حد قابل قبولی وفادار هستن هم از نظر کیفیتی و سینمایی خوب ساخته شدن عالی هستن!
   البته من به شخصه از فیلم Man Of Steel اسنایدر هم خیلی خوشم اومد ولی خوب اونم زیاد وفادار نبوده به کمیک

  • اشکان
   در پاسخ به اشکان

   من The Dark Knight رو انتخاب میکنم
   چون این فیلم به جز بازی خارق العاده بازیگراش , فضایی رو نشون داد که یه ابرقهرمان هم تا چه حد میتونه اسیب پذیر باشه و مرز بین خوب و بد چقدر راحت شکسته میشه
   بتمنی که نولان نشون میده رو از بقیه بت من ها بیشتر قبول دارم چون اون خشونت و استحکام رو بیشتر داره به نظرم
   در رتبه دوم هم The Dark Knight Rises بدون شک , اینم بخاطر شخصیت پردازی خوب کاراکتر ” بین ”
   اسپایدرمن های ریمی هم عالی ان , بخصوص ۲ و یه سر و گردن بالاترن از کارای وب
   ولی کارای وب به کمیک ها وفادارتر بوده
   واچمن رو فقط بخاطر رورشاک دوست داشتم وگرنه به نظرم فیلم ضعیفیه , شخصیت پردازی و داستان گویی فیلم خیلی در حد پایینه و جلوه های ویژه خوبی هم نداره
   پس به ترتیب :
   ۱- شوالیه تاریکی
   ۲- شوالیه تاریکی برمیخیزد
   ۳- مرد عنکبوتی-۲

  • dark knigh r
   در پاسخ به dark knigh r

   سه گانه بتمن (نولان)

  • dark knigh r
   در پاسخ به dark knigh r

   the dark knight

  • detective
   در پاسخ به detective

   معمولا فیلم هایی که به کمیک زیاد وفادارن، زیاد موفقیت ندارن و از نظر منتقدین(و بعضی از منتقدین تندرو و نامرد) هم اصلا خوب نیستن. مثلا امیزینگ ۲ . نمیدونم چقد به کمیک وفادار بود، ولی خیلی بد نقدش کردن(از نظر منکه خیلی قشنگ بود.)

  • ََARROW
   در پاسخ به ََARROW

   drak knight بهترین فیلم کمیک بوکی تاریخ سینماس
   بازی جوکر فوق العاده بود
   کیا موافقا؟

  • MP7
   در پاسخ به MP7

   منم که مطمئنا سه گانه نولان رو انتخاب میکنم. بعدش اسپایدرمن۳ و بعدش هالک۱ و اونجرز. البته ثور۱و۲ و کاپیتان ۲ و وولورینم بد نیستن! 😀
   تو نظرات از فیلمای مارول فقط اسپایدی رو میبینیم! یعنی بقیه خوب نبودن؟؟؟

  • SOPER BOY
   در پاسخ به SOPER BOY

   بتمن نولان عالی بود اما وقتی فیلم بازگشت شوالیه ی تاریکی امد شاید از لحاظ سینمایی فیلم عالی ای بود اما تصویر شوالیه ی تاریک رو به کلی له کرد. من هم بهترین فیلم کمیک بوکی رو drak knight میدونم

  • علی
   در پاسخ به علی

   اسپایدر من ۲ساخته استاد ریمی
   هر کی موافقه لایک کنه

  • عرفان
   در پاسخ به عرفان

   کلا بحث فیلم با کمیک فرق داره،اما اینجا بحث نه فیلمه نه کمیک؛بحث بحثه فیلم کمیک بوکیه!
   و اگر بخوایم اینطوری جلو بریم سه گانه نولان به کل حذف میشن!
   ۱-دوتا بتمن تیم برتون
   ۲-سه گانه ریمی (البته اگه سونی با فیلمای مارک وب ور نره و دستکاری نکنه درحد سه گانه ریمی هستن)
   ۳-تن تن استیون اسپیلبرگ
   ۴-اونجرز و برخی فیلم های مارول (مثل سرباز زمستانی)
   ۵-سوپرمن ۱ و ۲
   ۶-برخی اکس-من ها (مثل وولورین،یا روزهای گذشته آینده)

  • mados
   در پاسخ به mados

   از نظر من بهترین فیلم اسپایدر من های ریمی البته به جز سش بود انقد فیلماشو دوستاشتم که برای اومدن بد ترین کیفیتش هم لحظه شماری میکردم بعد از اون کاپتان امریکا یکی از بهترین فیلما بود مخصوصا دوش

  • مهدی
   در پاسخ به مهدی

   فیلم فقط Jupiter Ascending

  • م.ارشیا
   در پاسخ به م.ارشیا

   کلا با دوگانه برتون و سوپرمن۲ موافقم.
   بعد شکست ناپذیر شیاملان؟!!
   یعنی فرزاد رسما سرکاریم دیگه؟ هی میگفتی من لیستم فرق داره و توضیحات داره و نم پس نمیدادی انتخابت این بود؟ این الان کمیک بوکیه؟ حالا حدس میزدم تاریخچه‌ای از خشونت انتخابت باشه ولی خدایی شکست ناپذیر…

  • محمدمهدی
   در پاسخ به محمدمهدی

   من spider man 3 رو از همه فیلم بیشتر خوشم میاد

  • دکتر استرنج
   در پاسخ به دکتر استرنج

   خیلی خیلی سوال سختیه!اما به نظر من تمام فیلم های مارول معرکه هستش!

  • DeadPool !
   در پاسخ به DeadPool !

   بتمن نولان والسلام …

  • VIPER
   در پاسخ به VIPER

   فقط و فقط اسپایدر من یک با بازی توبی مکوایر با بتمن کلا از اول باهاش حال می کردم نمیدونم چرا