شرح صحنه های بعد از تیتراژ “کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی”

توسط : در تاریخ : جمعه, می 6th, 2016

صحنه بعد از تیتراژ یکی از بخش های جذاب و جدا نشدنی فیلم های «مارول» است که نزدیک به یک دهه است توسط این کمپانی استفاده میشود و طرفداران را برای فیلم های بعدی هیجان زده میکند.

اولین صحنه بعد از تیتراژ «مارول» متعلق به فیلم «آیرون من» محصول سال ۲۰۰۸ میباشد که در انتهای آن «ساموئل ال. جکسون» به عنوان «نیک فیوری» معرفی میشود و همچنین سخن از پروژه ای به نام «طرح انتقام جویان» به میان می آید. اخیرا فیلم های مارول دو صحنه بعد از تیتراژ دارند. یکی میان تیتراژ که میتوان آن را پایان اصلی فیلم در نظر گرفت و دیگری بعد از تیتراژ پایانی که به فیلم های آینده جهان سینمایی مارول مربوط میشود. «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» هر دوی آنها را دارد !

هشدار ! متن زیر قطع به یقین دو صحنه بعد از تیتراژ «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» را لو میدهد !

۱ – صحنه میان تیتراژ: «استیو» و «باکی» در «واکاندا» !

صحنه میان تیتراژ با شاتی از «سرباز زمستان» یا همان «باکی بارنز» آغاز میشود. بنظر میرسد او در یک نوع پوسته محافظ قرار دارد. دانشمندانی نیز در آزمایشگاه وجود دارند. «استیو راجرز» با «باکی» صحبت میکند. از او میپرسد که آیا مطمئن است که میخواهد این کار را انجام دهد و بعد قول میدهد که اوضاع را رو به راه کند. آن ها میخواهند دوباره «باکی» را فریز کنند زیرا این تنها راه دور نگه داشتن او از بازیچه شدن به وسیله شست و شوی مغزی است. «تچالا» یا همان «بلک پنتر» نیز آنجاست که باعث میشود بنظر بیاید اینجا «واکاندا» است. «تچالا» با «استیو» صحبت میکند و او قول میدهد تا راهی برای نجات «باکی» پیدا کنند و نگذارند او بار دیگر تحت کنترل هیچ شروری قرار گیرد. «استیو» به تچالا هشدار میدهد که وقتی مردم بفهمند که او به باکی پناه داده است، به دنبالش خواهند آمد. «تچالا» پاسخ جالبی میدهد: «بگذار تلاششان را بکنند». تندیسی از یک پلنگ غول پیکر آخرین شات از این صحنه است که شکوه «واکاندا» را نشان میدهد.

۲ – صحنه بعد از تیتراژ: «اسپایدرمن» !

صحنه بعد از تیتراژ متعلق به کرکتر دیگری از فیلم است که حضورش با اختلاف نسبت به بقیه بهتر و هیجان انگیز تر بود: «اسپایدرمن» ! «پیتر پارکر» در اتاق خوابش نشسته و لباس و وب شوتر جدیدش را که از «آیرون من» هدیه گرفته چک میکند. «پیتر» وب شوتر را کلیک میکند و نور هایی از آن منتشر میشود. در همین لحظه «عمه می» وارد اتاق میشود. «پیتر» وب شوتر را در زیر بغلش پنهان میکند. وقتی «عمه می» از کبودی صورت «پیتر» میپرسد، او مردی اهل «بروکلین» به نام «استیو» را مقصر میداند (بله، درسته. همان کپ خودمان). «عمه می» از اتاق خارج میشود و «پیتر» وب شوتر خود را از زیر بغلش در می آورد و آن را به سمت سقف میگیرد. در همین لحظه ما میتوانیم نمایی از «اسپایدر-سیگنال» او را – که شباهت زیادی با همزاد خود در دنیای «بتمن» دارد – ببینیم.

بعد از این صحنه، عبارت “«اسپایدرمن» باز خواهد گشت” نمایان میشود که از رسوم قدیمی «مارول» برای بعد از صحنه بعد از تیتراژ است. زمان دقیق بازگشت «اسپایدرمن»، ۷ جولای ۲۰۱۷ (۱۶ تیر ۱۳۹۶) با فیلم «اسپایدرمن: بازگشت به خانه» میباشد.


  • FEIZ

   با خوندن این که چه چیزی تو صحنه بعد از تیتراژ وجود داره که هیچ چیز هیجان انگیزی برام نداشت، البته خواندن کی بود مانند دیدن.
   به نظرم هیجان انگیز ترین صحنه بعد از تیتراژ مال تور دنیای تاریک و ایرونمن ۱ بود،البته دوتا اونجرز هم خوب بودن،ایرونمن ۲ و ۳ هم اصلا یادم نمیاد، قسمت آخر X Men هم بی نظیر بود.
   یه چیز هیجان انگیز دیگم که این فیلم ها داره اخرای فیلم هاست که یه جورایی شبیه همین صحنه های بعد از تیتراژ میمونه که به نظرم خفن ترینش باز تور ۲.

   • marc
    در پاسخ به FEIZ

    آیرون من ٢ صحنه بعد تیتراژش مربوط به کولسون بود که رفته بود بالا سر چکش ثور(اودین تبعیدش کرد)
    آیرون من ٣ هم صحنه ی پسا تیتراژ نداشت.

    • FEIZ
     در پاسخ به marc

     اها اره اره یادم افتاد، اونم خیلی بهم حال داد.

    • Terminatrix IX
     در پاسخ به marc

     چرا اتفاقا آیرن من ۳ صحنه بعد تیتراژ داشت. تو این صحنه تونی استارک داشت کل فیلم رو مثل یک خاطره و درد و دل برای بروس بنر تعریف میکرد. چون فکر میکرد، بروس که دکتره، لابد دکتر روانشناس هم هست. درصورتی که اصلا بروس داشت چرت میزد و هیچی نفهمیده بود.

     • FEIZ
      در پاسخ به Terminatrix IX

      اره اینم یادم افتاد، البته این هیچ هیجانی نداشت فقط کمی طنز و خنده دار بود.
      میشه جزو بد ترین صحنه بعد از تیتراژ قرارش داد،البته بین خوب و خوب تر نه بد و بدتر،یعنی فقط در حد خوباش نبود.

     • marc
      در پاسخ به Terminatrix IX

      پس فیلمی که من دیدم ناقص بوده.چون اولین بار نسخه پرده ای دیدم بعدش کیفیت خوبشو با دوبله فارسی دیدم که صحنه پسا تیتراژ نداشت.

   • دایا
    در پاسخ به FEIZ

    بهترینشون مال ددپول بود. :))

  • مهراد

   راستی صحنه بعد تیتراژ days of future past مال آپوکالیپس بود