شایعه: شروع مجدد کمیک‌های «دی سی»

توسط : در تاریخ : شنبه, ژانویه 23rd, 2016

از مدتی قبل شایعه‌ای در باب ریبوت شدن کمیک‌های دی‌سی وجود داشت که با توئیت مشترک «دن دیدیو» و «جیم لی»، این شایعه تقویت شد.

«دن دیدیو» و «جیم لی»، از مسئولین ارشد دی‌سی کامیکز، در توئیتی مشترک عکسی که کلمه ی «تولد دوباره» را روی پرده‌ای آبی نمایش می‌داد را منتشر کردند و با این کار، احتمال شروع مجدد کمیک‌های دی‌سی را تقویت کردند.

پیش تر بحث این مطرح بود که شاید اتفاقی نیست که بسیاری از آرک‌های داستانی کمیک‌های باقی‌مانده‌ی خط داستانی New 52، در ماه می به فرجام خود نزدیک می‌شوند. این، همان ماهی است که این کمیک‌ها به شماره‌ی ۵۲ خود می‌رسند و به نظر می‌رسد پایان مناسبی برای مجموعه‌ای از کمیک‌ها باشد که کارشان را با New 52 آغاز کردند. به این ترتیب، امکان دارد در ماه ژوئن شاهد یک شروع مجدد دیگر از عناوین دی‌سی باشیم.

این خبر را ابتدا Bleeding Cool اعلام کرد. طبق گزارش آن‌ها این بار قرار نیست دنیای دی‌سی تغییر کند و در پیوستگی تاریخ و داستان‌های حال حاضر دی‌سی دگرگونی ایجاد شود، بلکه فقط قرار است کمیک‌های دی‌سی بار دیگر با شماره‌ی ۱ کار خود را آغاز کنند. همچنین گفته شده که دی‌سی با این برنامه قصد دارد کمیک‌های خود را با دنیای تلویزیونی و سینمایی خود هماهنگ‌تر کند و برخی از عناوین پرفروش‌تر را دو بار در ماه چاپ کند. این حرکت دی‌سی مشابه به حرکتی است که مارول بارها در این چند سال انجام داده است. برنامه‌های مارول با عنوان !Marvel NOW!، All-New Marvel Now و All-Different, All-New Marvel دقیقاً چنین هدفی داشتند.

به هر حال، هرچه که باشد، می‌توان مطمئن بود این توئیت بی دلیل نبوده و اتفاقات بزرگی درون دی‌سی در راه است.