ساخت فیلم های «دکتر استرنج» و «پلنگ سیاه»

توسط : در تاریخ : چهار شنبه, اکتبر 23rd, 2013

چند وقتی بود که شایعه ی ساخت فیلم های «دکتر استرنج» (Doctor Strange) و «پلنگ سیاه» (Black Panther) به گوش می‌خورد. حالا یک منبع بسیار موثق این اخبار را تایید کرد.

فیلم دکتر استرنج«کوین فیگ»، مدیر تولید استودیوی مارول در مصاحبه ای با سایت movies.com گفت:

همونطور که سال هاست دارم می‌گم، دکتر استرنج فیلمیه که باور دارم باید بسازیم…. ما فقط تو این فکریم که چطور یه فیلم عالی از آب دربیاریم. این فیلم در حال حاضر در مرحله ی آماده سازی فعالی قرار داره.

سوالی که پیش می‌آید این است که این فیلم چه سالی اکران می‌شود. به نظر می‌رسد که «فیگ» در این باره اطلاعات چندانی بروز نمی‌دهد. وی گفت:

شاید جزو فیلمایی باشه که برای سال ۲۰۱۶ یا ۲۰۱۷ اعلام می‌کنیم، باید در موردش فکر کنیم. فکر می‌کنم که نیمه های سال بعد اعلام کنیم که فیلم های بعد از «مرد مورچه ای» (Ant-man) چی خواهند بود. شاید… قبل از اون اتفاقاتی رخ بده. فعلاً خیلی زوده که در موردش نظر بدیم.

قبلاً نیز منابع دیگری اعلام کرده بودند که «دکتر استرنج» در سال ۲۰۱۶ یا ۲۰۱۷ اکران می‌شود پس چرا مارول تاریخ اکران رسمی برای این فیلم را اعلام نمی‌کند؟ شاید دلیل این کار این است که نقشه های مارول ممکن است تغییر کنند. همانطور که در فیلم «مرد مورچه ای» مشاهده شد، مارول حاضر است تا برای کارگردان مناسب برای فیلم صبر کند. بنابراین اگر کارگردان مورد نظر «دکتر استرنج» در دسترس نباشد، فیلم می‌تواند یک سال عقب بیفتد.

از سوی دیگر بعد از تایید خبر ساخت «دکتر استرنج»، «کوین فیگ» این بار خبر تولید «پلنگ سیاه» را می‌دهد. در مصاحبه ی دیگری «فیگ» گفت: فیلم پلنگ سیاه

در مورد پلنگ سیاه باید بگم که قطعاً در حال آماده سازیه. و وقتی چیزی غنی مثل «واکاندا» و داستان گذشته اش داری… و وایبرانیوم هم که به روشنی در این جهان معرفی شده… دقیقاً نمی‌دونم کی اتفاق می‌افته، اما قطعاً… ما نقشه هایی برای ساختن فیلمش داریم.

جالب این است که «فیگ» بر خلاف فیلم «دکتر استرنج» این بار از واژه ی فعال استفاده نکرد. آیا می‌تواند به این معنا باشد که ساخت «دکتر استرنج» زودتر انجام می‌گردد و در اولویت بالاتری نسبت به «پلنگ سیاه» قرار دارد؟ نظر شما در مورد ساخت این دو فیلم چیست؟