چشم به راه چه کمیک‌هایی باشیم؟ قسمت اول: «Green Arrow»

توسط : در تاریخ : چهار شنبه, فوریه 6th, 2013

یکی از اهداف فانتزی کمیک، معرفی کمیک‌های خوب و با ارزش به طرفداران فارسی زبان این رسانه است. پیش از این شما را با برترین کمیک‌های DC ، Marvel و شرکت‌های مستقل در سال ۲۰۱۲ آشنا کرده‌ایم. اکنون وقت آن است که به آینده بنگریم.

فانتزی کمیک قصد دارد در سری جدید مقالاتش، شما را با کمیک‌های جدیدی که در سال ۲۰۱۳ منتشر می‌شوند آشنا کند. کمیک‌هایی که هنوز منتشر نشده‌اند، اما با توجه به طراح و نویسنده‌ای که دارند، حدس می‌زنیم از ارزش بالایی برخوردار باشند و پیشاپیش خواندن آن‌ها را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

در این مقاله به کمیک «گرین ارو» می‌پردازیم.


Green Arrow #17Green Arrow Cover

  • نویسنده:  Jeff Lemire
  • طراح: Andrea Sorrentino
  • ناشر: DC
  • تاریخ انتشار: امروز!

این بار جف لمیر قصد دارد تا اولیور کوئین را در موقعیتی خطرناک قرار دهد، جف لمیر گفته است که برای خواندن کمیک گرین ارو نیازی به خواندن شماره‌های قبل نیست و آرک جدید و مستقلی آغاز خواهد شد. در این آرک الیور کوئین (گرین ارو) به شهر زادگاهش بازمی‌گردد. او همه چیزش را از دست داده است، شهرت، ثروت و حتی نام کماندار سبز.
طراح این کمیک سورنیتو است، طراحی ایتالیایی که شروع کارش با «خدای جنگ» بود و «پرونده‌های مجهول» او را به این صنعت معرفی کرد اما حالا به یکی از محبوبترین طراحان این عرصه تبدیل شده است. طراحی گرین ارو شیوه ای متفاوت و جذاب خواهد داشت و چیزی خواهد بود که در دیگر کمیک های ابرقهرمانی دیده نمی‌شود.
در این شماره حقیقتی شوکه‌کننده درباره‌ی پدر اولیور آشکار می‌شود.
و رویارویی با کمانداری شرور با نام کومودو.


کمیکی از خیلی وقت پیش سر و صدای زیادی به پا کرد همین کمیک بود، کمیکی که در شروع انتشارش در سری جدید New 52 چندان نتوانست دل هواداران را به دست آورد. اما با شروع پخش سریال Arrow و به لطف محبوبیت این سریال و کاراکترهایش حالا DC قصد دارد تا تحولی در دنیای اولیور کوئین به وجود آورد تحولی که شاید برای همیشه دیدگاه این کاراکتر را تغییر دهد، تحولی که شاید به گذشته تلخ و کم محبوبیت کماندار سبز پایان دهد و او را تبدیل به یک اسطوره کند.

اسطوره‌ای که از قسمت ۱۷ به بعد این کمیک ظاهر خواهد شد توسط جف لمیر(دندان شیری) و اندریا سورنتینو(من، خون‌آشام) خلق خواهد شد. کسانی که در چند وقت اخیر در دنیای کمیک کولاکی به پا کرده‌اند.

نویسنده ای خوب ، طراحی عالی و نوید داستانی جذاب. دلیل معرفی گرین ارو به شما همین است.