ددپول، نامزد دریافت جایزه انجمن نویسندگان

توسط : در تاریخ : جمعه, ژانویه 6th, 2017

با اعلام نامزدهای جوایز انجمن نویسندگان سال ۲۰۱۷، کماکان شاهد حکمرانی ددپول در فصل جوایز هستیم.

deadpool

فیلمنامه فیلم مزدور محبوب مارول به نویسندگی رت ریس(Rhett Reese) و پال ورنیک(Paul Wernick)  نامزد دریافت جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی شد.

با در نظر گرفتن این حقیقت که تا به حال فیلم‌های سوپرهیروییِ کمی در شاخه‌های غیر فنی نامزد دریافت جوایز شده‌اند، عملکرد ددپول در این فصل از جوایز برای عده‌ی بسیاری جای تعجب داشته‌است. تا به حال ددپول جایزه بهترین کمدی را از انجمن منتقدان دریافت کرده و همچنین رینولدز نیز جایزه بهترین بازیگر کمدی را با خود به خانه برده‌است. علاوه بر این‌ها، ددپول نامزدی دریافت دو جایزه گلدن گلاب برای بهترین فیلم کمدی و بهترین بازیگری در فیلم‌های موشن پیکچر، موزیکال یا کمدی را بدست آورده بود. مهمتر از همه این‌ها، اخیراً این فیلم نامزد دریافت جایزه بهترین تدوین فیلم (کمدی) از طرف انجمن تدوینگران امریکا(ACE) شده است.

حال که ددپول نامزد دریافت جوایز بسیاری از گلدن گلاب گرفته تا انجمن منتقدین و نویسندگان شده، شاید بتوانیم در تاریخ ۲۴ ژانویه شاهد اعلام نامزدی این فیلم در اسکار نیز باشیم. اگر ددپول بتواند قدم در جایگاهی بگذارد که تا به حال هیچ فیلم سوپر هیرویی بدان دست پیدا نکرده و در زمنیه غیر از جلوه‌های ویژه، شاید در شاخه فیلمنامه، بتواند نامزدی اسکار را بدست‌ آورد، بسیار شگفت‌انگیز خواهدبود. همین حالا هم تنها اندکی با نامزد شدن در شاخه طراحی مو و چهره فاصله دارد.

هیو جکمن بازیگر نقش لوگان طی صحبت اخیرش با مجله ورایتی اعلام کرده که به شانس برنده‌شدن ددپول در اسکار بسیار امیدوار است. او گفت: «زمانی که من مجری اسکار بودم، بتمن در هیچ شاخه‌ای نامزد نشده بود، و همه درباره این موضوع صحبت می‌کردند. شاید کمی اغراق باشه اگر بگم اینا ناعدالتی‌‌های زندگیه، همه ما خوشحالیم و فیلممون رو می‌سازیم، اما وقتی ببینم یکی مثل رایان شناخته بشه خیلی خوشحال‌تر می‌شم… ساخت پروژه‌های عظیم و فیلم‌های کمیک بوکی به هیچ وجه کار ساده‌ای نیست.»

رینولدز، ستاره فیلم ددپول نیز نظری مشابه دارد و فکر می‌کند اگر ددپول نامزدی‌ای در اسکار بدست نیاورد، شاید فیلم لوگان در سال آینده بتواند به این جایگاه دست پیدا کند. رینولدز نظر خود را در این زمنیه که چه فیلم‌هایی شانس نامزدی برای بهترین فیلم، یا درواقع همان جایگاهی که تا به حال نصیب فیلم‌هایی سوپر هیرویی نشده، را دارند این گونه بیان می‌کند:«به نظر می‌رسه لوگان می‌تونه فیلمی باشه که بالاخره طلسم رو بشکنه، از یه منبع موثق خبر دارم که فیلم فوق‌العاده‌ایه، بخش‌هایی از اون رو دیدم. دیوانه کننده‌است. خیلی به شخصیت‌هاش متکیه.»

مسلماً بعد از اجرای ۷۴اُمین مراسم گلدن گلاب که یکشنبه ساعت ۸ از شبکه NBC پخش خواهد شد، راحت‌تر بتوانیم راجع به نامزدی ددپول در اسکار نظر دهیم. جوایز انجمن نویسندگان در تاریخ ۱۹ فوریه و اعلام نامزدهای اسکار در تاریخ ۲۴ ژانویه صورت گرفته و در تاریخ ۲۶ فوریه پخش خواهد شد.