خداحافظی جف جانز با فانوس سبزش

توسط : در تاریخ : سه شنبه, فوریه 12th, 2013

دیروز جف جانز، از بزرگترین داستان نویسان جوان دی‌سی در چند سال اخیر، اعلام کرد که به زودی از نوشتن داستانهای گرین لنترن بعد از ۹ سال دست می‌کشد.

جف جانز در سال ۱۹۷۳ در ایالت دیتروید، میچیگان آمریکا به دنیا آمد، اصالاتاً یک دورگه‌ی آمریکایی-لبنانی است. از همان کودکی به همراه برادرش با پیدا کردن تعدادی کمیک‌بوک در اتاق زیر شیروانی مادربزرگش به شدت به کاراکترهای DC علاقه نشان داد. در سال ۱۹۹۵ از دانشگاه میچیگان در رشته‌ی تولید فیلم، هنرهای رسانه‌ای، فیلم نامه‌نویسی فارق‌التحصیل شد. بعد از نقل مکان به لوس آنجلس ریچارد دانر(تهیه‌کننده، کارگردان، نویسنده‌ی آمریکایی) او را به عنوان دستیار خود انتخاب کرد. بعد از آن جانز با سران شرکت DC صحبت کرد و آن‌ها با او قرارداد بستند و به موفقیت‌های زیادی در این شرکت دست پیدا کرد. در سال ۲۰۱۰ جانز به حکم هیئت رئیسه‌ی خالقان دی‌سی درآمد. جف جانز در واقع شخصیت کارتنی ویتمور(استارگرل) را با الهام از نام خواهرش که در سال ۱۹۹۶ در سانحه‌ی هوایی آتلانتیک جان خود را از دست داد خلق کرده است.

او در سال ۲۰۰۴ با داستان Green Lantern: Rebirth شخصیت هال جوردن را به دنیای فانوس سبز بازگرداند و کهکشان این سری را از نو ساخت. جف جانز به دنیای لنترن‌ها روح تازه‌ای دمید و شخصیت‌ها و داستان‌های بسیار زیبایی خلق کرد، آرک‌های داستانی بزرگی نظیر Sinestro Corps War و Blackest Night.

Green Lantern #20

قسمت آخر گرین لنترن جف جانز قسمت ۲۰ سری New 52 این کمیک است، او قول داده است که این داستان یکی از بزرگترین کتاب‌ها باشد. طراحی این قسمت را داگ منکی بر عهده دارد و شامل ۵۵ صفحه می‌شود.


  • فرزاد.خ
   در پاسخ به فرزاد.خ

   هوووم دیگه وقتش بود. از همین الان گرین لانترن جف جونز از کلاسیکاست ولی خب خوبه تو اوج مجموعه خداحافظی کرد و خب این بهترین پایان برا یه نویسنده است.
   من امیدوارم نویسنده بعدی گرین لانترن هم به همین خوبی باشه

  • پیشگو
   در پاسخ به پیشگو

   همممم… اینطور که به نظر میرسه، فکر میکنم قراره کلا دنیای گرین لنترن ها به پایان برسه.
   (یا شاید هم همه عناوین همزمان نویسنده جدید بگیرن که البته شک دارم.)

   GREEN LANTERN CORPS #20:
   Join Peter Tomasi and Fernando Pasarin for the epic conclusion of their run!

   GREEN LANTERN: NEW GUARDIANS #20:
   Has his time as a White Lantern ended before it’s truly begun? Find out in the conclusion of Tony Bedard’s run!

   RED LANTERNS #20:
   A surprising turning point for Atrocitus and the Red Lanterns in this, the conclusion of Peter Milligan’s run!