حالا نوبت مارول است – پیش نمایش

توسط : در تاریخ : شنبه, آگوست 11th, 2012

در ماه نوامبر قرار هست تا مارول بسیاری از کاراکتر‌های خود را همانند دی‌سی از نو زنده کند که در ادامه نگاهی به بررسی و پیش‌نمایش زودهنگام این کمیک‌ها خواهیم داشت.

Indestructible Hulk

 • نویسنده: Mark Waid
 • طراح: Leinil Yu

اولین نکته تغییر عنوان کمیک از هالک باور نکردنی به هالک فناناپذیر است. همچنین مارک وید در مصابحه‌اش با سایت مارول در مورد ظاهر جدید هالک گفته است:

در واقع، ما نمی‌خواستیم که ماهیت اصلی کاراکتر به کل نابود بشه، اما این بروس بنر… تغییر کرده و بسط یافته. وضعیت و حالت هالک تجلی پیدا کرده و همه چیز را تحت تأثیر قرار داده. زمانی هالک شخصیتی بی‌همتا در کمیک‌ها بود چون به چشم یه نفرین به قابلیت‌های خودش نگاه می‌کرد نه یک موهبت. اما حالا بعد از ۵۰ سال خیلی از ابرقهرمانان این حس رو دارن.

همچنین قرار هست تیم فعلاً بروی شخصیت بروس بنر و هالک تمرکز کنند و کمتر به دیگر شخصیت‌ها پرداخته شود، در آینده کراس‌اُوری با داستان “شی‌هالک” نوشته‌ی جف پارکر نیز در این کمیک گنجانده خواهد شد.


Thor

 • نویسنده: Jason Aaron
 • طراح: Esad Ribic

جیسون آرون، نویسنده‌ای که کارهای بزرگی همچون “در سمتی دیگر”، “ولورین”، “روح سوار” و… را در کارنامه‌ی خود دارد، این بار نویسندگی عنوان جدید ثور را عهده‌دار است. بر اساس صحبت‌های آرون داستان در ۳ بخش مختلف اتفاق می‌افتد. یکی در میان وایکینگ‌هه، یکی در دنیای کنونی مارول و دیگری در آینده‌ای دور. همچنین شخصیت گُر، خدای قصاب نقش دشمن ثور را در این کمیک ایفا می‌کند.

ایساد ریبیک، تا به حال در طراحی‌های مینی سری “لوکی” (برگرفته از موشن کمیک ثور و لوکی: برادران خونین) در سال ۲۰۰۴ همکاری داشته است و آشنایی چندانی با آسگاردیها ندارد. در سالهای اخیر هم طراحی کمیک‌های Uncanny X-Force و The Ultimates و تعدادی طرح جلد از جمله طرح جلد ثور حیرت انگیز از کارهای اوست.


Deadpool

 • نویسنده: Brian Posehn
 • طراح: Gerry Duggan

طرح جلد تصویر یک گودزیلا و تلاش او برای خوردن تعدادی گربه را به نمایش گذاشته که طبیعتاً اینجور طرح‌ها مختص کمیک‌های ددپول است. این کمیک حاصل کار تیمی کمدین است. قاتل پرحرف بار دیگر می‌خواهد نقش اصلی را در کهکشان مارول به نمایش درآورد.

در مصاحبه‌ای که پوسن و دوگان با IGN داشتند اعلام کردند که این کتاب چیزی فراتر از علاقه‌ی شخصیشون به کتاب‌های کمیک هست و دوگان در این مصاحبه اعلام کرد:

کتاب‌های ددپول همیشه با فضایی آمیخته از اکشن و کمدی اشغال شده که در کمیک دیگری وجود ندارد، و فکر می‌کنم این فضا توسط ما تشدید شود.” همچنین پوزن افزود: ” ددپول تنها سرگرمی ما است که همزمان می‌تونیم دو المان را در کمیک داشته باشیم، بیان اکشن داستان با المان بی‌کله بودن ددپول.

آخرین همکاری این دو زوج در کاری به نام “آخرین کریسمس” از انتشارات “ایمیج” است و به خوبی می‌دانند که قانون اصلی کمیک داستان آن است، با وجود داستان‌های ضعیفی که ددپول تا به حال ارائه داده است باید منتظر شگفتی تازه‌ای بود.


Fantastic Four

 • نویسنده: Matt Fraction
 • طراح: Mark Bagley

همان‌طور که انتظار میرفت کار نویسندگی هر دو کمیک Fantastic Four و FF را مت فرکشن انجام می‌دهد.

به گزارش یو‌اس‌ای ریپورت قرار هست دو کاراکتر والریا و فرانکلین، بچه‌های رید و سو از کمیک FF، وارد خط داستانی کمیک چهار شگفت‌انگیز شوند. هر دو کتاب به صورت داستانی در هم گره می‌خورند.

مت فرکشن گفته است:

در وهله‌ی اول ما روابط خانوادگی این گروه را سرلوحه‌ی داستان قرار داده‌ایم و قرار هست این گروه در قالب خانواده‌ای بزرگتر با مشکلات جدی‌تری دست و پنجه نرم کنند.

با توجه به تجربیات مت فرکشن باید انتظار کتاب سطح بالایی داشت.


Captain America

 • نویسنده: Rick Remender
 • طراح: .John Romita Jr

قرار هست ریک رمندر جایگزین نویسنده‌ی موفق سری جدید کاپیتان آمریکا یعنی اد برابکر شود، البته آخرین شماره‌های کاپیتان آمریکا چندان هم خوب نیستند که شاید ناشی از بی میلی برابکر با توجه به نزدیک شدن ریبوت این کاراکتر شود.

با پیشینه‌ی نسبتاً بدی که جان رومیتا در نمایش کاراکتر‌های اونجرز در کمیک اونجرز مقابل اکس‌من‌ها از خود به جا گذاشت به شخصه نسبت به انتقال جدیت شخصیت کاپیتان به مخاطب امید زیادی ندارم.

رومیتا قطعاً طراح بزرگی است اما گاهی اوقات طرح‌های او مناسب جو کمیک نیست و به شدت کمیک از آب درمی‌آید.

رمندر به این نکته اشاره کرده که خواننده در این کمیک با کاپیتان آمریکا و دوران جوانی‌اش بیشتر آشنا می‌شود.


X-Men Legacy

 • نویسنده: Simon Spurrier
 • طراح: Tan Eng Huat

متفاوت‌ترین کمیک در میان کمیک‌های جدید همین کتاب است.

در این کتاب روگو که رهبر فعلی گروه است با پسر دکتر اگزویر یعنی لژیون جایگزین می‌شود. لژیون قدرت‌های زیادی از جمله قدرت بدنی بالا، قدرت انتقال ذهن، تلپورت و سفر در زمان دارد، که البته تمام این قدرت‌ها در خدمت شخصیت غیرمنسجم او هستند و همگی آن‌ها خوب نیستند. سایمون اسپاریر درگفتگو با شبکه‌ی MTV بیان کرده که:

رهبری گروه در گذشته به ترتیب به عهده‌ی اگزویر، مگنتو، روگو، بوده است و حالا نوبت دیوید است.در واقع هدف اصلی ما یک پرستپکتیو کلی از کهکشان مارول و سپس از دنیای میوتانت‌ها در ذهن خواننده است.

قطعاً مختوای اصلی این کتاب پرداختن به شخصیت دیوید هالر است و دست‌اندرکاران به دلیل اینکه این کاراکتر به تازگی به دنیای مارول معرفی شده است از افشای جزئیات بیشتر خودداری کرده‌اند.


IronMan

 • نویسنده: Kieron Gillen
 • طراح: Greg Land

از تصویر روی جلد و لباس تیره‌ی جدید آیرون‌من مشخص است که ممکن است داستان جدید تیره‌تر از گذشته روایت ‌شود.

شاید کیرون در صدد رقابت با داستان‌نویس قدرتمند آیرون‌من یعنی مت فرکشن است. طبیعتاً از بهترین دوران داستانهای آیرون‌من زمانی است که فرکشن کار نویسندگی را عهده‌دار بود.

طبق گفته‌های گیلن آیرون‌من در این داستان قرار هست سفرهای زیادی داشته باشد، بیشتر به درون خود کنکاش می‌کند و بیان کرده که:

یکی از المان‌های اصلی داستان‌های آیرون‎من زن‌ها هستند، من قصد دارم در این داستان رابطه‌ی تونی با زن‌ها رو عمیق‌تر به نمایش بزارم. تونی شخصیت پیچیده‌ای است و گهگاه کارهایی می‌کند که عواقب خوبی ندارند.


در واقع هدف اصلی تمامی این ریبوت‌ها ارائه‌ی داستانی از شخصیت‌هاست که تا به حال روایت نشده است. لازم به ذکر است تمامی این کتاب‌ها دارای آرم AR هستند که تکنولوژی جدیدی برای گوشی‌های آیفون و آندروید است و با گرفتن کوشی روی صفحاتی که دارای این آرم هستند اطلاعات جالبی برای خواننده به نمایش درمی‌آید.