جوکر Joker

توسط : در تاریخ : جمعه, سپتامبر 22nd, 2017

بهترین راه برای شناختن یک هیولا چیزی نیست به جز نزدیک شدن به او. روایت برایان آزارلو و لی برمجو در قالب گرافیک ناول این مهم را به نحو احسن انجام می‌دهد.

 

 

احتمالاً اکثراً در ایران جوکر را با فیلم بتمن: شوالیه‌ی تاریکی به کارگردانی کریستوفر نولان می‌شناسند. چه شناخت شما تنها از این فیلم نشات می‌گیرد و چه نسخه‌های دیگر از جوکر را خوانده‌اید و دیده‌اید خواندن این گرافیک ناول به شما توصیه می‌شود. شاید هم برایتان جالب باشد که بدانید نحوه‌ی گریم صورت جوکر در فیلم نولان به نظر می‌رسد که از روی طرح‌های اولیه‌ی این کمیک که لی برمجو کشیده الهام گرفته شده.

جوکر پرتره‌ای واقع گرا از یک ابر شرور بدون گذشته است. جوکر دنیایی واقع گرا می‌سازد که ابر شرورهایش مثل گنگسترها رفتار می‌کنند و به نظر می‌آیند.

جوکر موفق می‌شود در سفری شخصی شما را همراه راوی داستان که جوکر به او به شوخی جانی جانی فراست می‌گوید همراه کند و بدون این که سعی کند توجیهی برای چرایی جوکر در گذشته‌اش بیابد تصویری چند لایه از شخصیت بسازد. کاری که شاید ابتدا در قالب حماسه‌ی شهری که خالقین این کمیک برای این کار در نظر گرفته‌اند غیر ممکن به نظر برسد اما آزارلو و برامجو در این راه موفق شده‌اند.

تصویر جوکر بعد از خواندن این گرافیک ناول بعید است رهایتان کند. جوکر این کمیک آن آنارشیست جذاب همیشگی نیست. شخصیتی است که نمی‌خواهید به او نزدیک شوید ولی به شکلی شوم تاریک‌ترین هیولاهایتان را به شما یادآوری می‌کند. و بالاتر از همه حکایت این گرافیک ناول در عین اخلاقی بودنش یک حکایت اخلاقی نیست.

  • نویسنده: Brian Azzarello
  • طراح: Lee Bermejo
  • ناشر: DC Comics
  • سال انتشار: ۲۰۰۸
  • تعداد صفحات: ۱۲۸
  • درجه سنی: M (مناسب برای بزرگسالان)
  • ترجمه: آیدین مظفری
  • ویرایش: کسرا اشرفی
  • گرافیک: شهروز قاسمی

توجه: بازبینی نهایی بروی این کمیک انجام نگرفته است در صورت مشاهده ایرادی در ترجمه و قواعد نگارشی آن را در قسمت دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید.

دریافت با کیفیت بالا و فرمت cbr

برای اجرای فایل CBR می‌توانید از برنامه CDisplay یا ComicRack استفاده کنید، همچنین اگر از سیستم عامل اندروید استفاده می‌کنید برای خواندن کمیک بروی این سیستم عامل می‌توانید برنامه‌های Perfect Viewer یا ComickRack را دریافت نمایید.


تمامی حقوق ترجمه برای فانتزیِ کمیک محفوظ است
هرگونه کپی بدون ذکر منبع مجاز نمی‎باشد


جوکر Joker

img

جوکر، شاهزاده دلقک جرم و جنایات، دشمن دیرین بت‎من، استاد هرج و مرج با آن لباس 3 تکه بنفشش و خنده‎هایی زیرکانه. او بیشتر از هر دشمن دیگری بت‎من را تا پای جنون کشانده است. نام، خاستگاه و انگیزه‎‎ی جوکر هنوز هم یک معماست.