«جان کنستانتین» در تلویزیون

توسط : در تاریخ : چهار شنبه, اکتبر 2nd, 2013

بعد از این‌که کمیک بوک‌ها به طور کامل صنعت فیلمسازی را اشغال کردند، به نظر می‌رسد که حالا دارند به سوی جای گرفتن در صنعت تلویزیون گام بر می‌دارند. بر طبق اخبار جدید بخش تلویزیون برادران وارنر و دی سی کامیکس حقوق ساخت سریال کنستانتین را به شبکه‌ی NBC فروخته‌اند.
hellblazer2سریال کنستانتین توسط تهیه کننده‌ی اجرایی سریال «منتالیست»، «دنیل کرون» تهیه و توسط نویسنده ی «مردی از پولاد»، دیوید اس. گویر نوشته می‌شود.

در کمیک بوک‌ها، جان کنستانتین جادوگر، کارآگاه ماورایی و شیاد است. اولین حضور وی در کمیک ها به شماره ی ۳۷ کمیک «داستان سوامپ ثینگ» در ژوئن ۱۹۸۵ بر می‌گردد.

در سال ۲۰۰۵، فیلمی از کنستانتین با بازی «کیانو ریوز» در نقش اصلی اکران شد. «گیلرمو دل تورو» نیز اشاره کرده است که ورژن متفاوتی از جان کنستانتین در فیلم جاستیس لیگ دارک حضور خواهد داشت.

در حال حاضر هیچ اطلاعاتی در دست نیست که NBC قرار است چه وقت تولید این سریال را شروع کند، ولی با توجه به محبوبیت روز افزون سریال‌های کمیک‌بوکی، از جمله «پیکان» و «ماموران شیلد» و یا سریال‌هایی که به زودی شاهد پخش آنها خواهیم بود مثل «گاتهام سنترال» و «مامور کارتر»، بعید نیست که این سریال را برای سال ۲۰۱۴ در نظر بگیرند.