تاریخ اکران «بتمن علیه سوپرمن» به تعویق افتاد

توسط : در تاریخ : شنبه, ژانویه 18th, 2014

طرفدارانی که احساس می‌کردند کمپانی برادران وارنر بیش از حد سریع به پروژه‌ی «لیگ عدالت» نزدیک می‌شوند، حالا می‌توانند نفس راحتی بکشند. «بتمن علیه سوپرمن» که در اصل برای تاریخ ۱۷ جولای ۲۰۱۵ در نظر گرفته شده بود، حالا قرار است در تاریخ ۶ می ۲۰۱۶ اکران شود.

انتظار می‌رود که پروسه‌ی تولید فیلم در ماه فوریه آغاز شود، اما اخبار اخیر بیان داشتند که فیلمنامه توسط فیلمنامه نویس برنده‌ی اسکار، کریس تریو بازنویسی می‌شود. علت این اتفاق می‌تواند این باشد که جلوه‌های ویژه‌ی فیلم نیازمند زمان بیشتری است (اضافه کردن جلوه‌های ویژه‌ی «مرد پولادین» نیز تا مدتی پس از اتمام تولید ادامه داشت). دلیل دیگر می‌تواند این باشد که تغییراتی که تریو در فیلمنامه ایجاد کرده به نوعی زمان تولید را تغییر داده باشد.بتمن علیه سوپرمن

کمپانی برادران وارنر به سرعت زمان اکران قبلی این فیلم را با فیلم جدید و هنوز بی‌نام کارگردان فیلم «هانا» یعنی جو رایت که مربوط به «پیتر پن» می‌باشد پر کرد. ادعا می‌شود «بتمن علیه سوپرمن» نیازی به تعویق افتادن نداشت ولی مسئولین به این نتیجه رسیدند که «پیتر پن» می‌تواند در تاریخ مذکور بهتر عمل کند، که با توجه به فوران فیلم‌های سوپرقهرمانی در سال ۲۰۱۵ و نزدیکی «بتمن علیه سوپرمن» به فیلم‌های مهم دیگر، این ادعا می‌تواند درست باشد.

از طرف دیگر مارول از قبل اعلام کرده است که در تاریخ ۶ می ۲۰۱۶ فیلمی از فاز سوم خود را که به احتمال قوی فیلم «دکتر استرنج» است اکران می‎‌کند. این که آیا این فیلم تاریخ اکران خود را به خاطر «بتمن علیه سوپرمن» تغییر می‌دهد هنوز نامشخص است. «بتمن علیه سوپرمن» در این صورت سه هفته زودتر از «افراد اکس: اپوکالیپس» اکران می‌شود.

به هر حال به نظر می‌رسد که هواداران دی سی در حال حاضر باید به سریال «پیکان»، «گاتهام» و «کنستانتین» بسنده کنند، مگر این که شایعات مبنی بر ساخت فیلم‌های کم بودجه مانند «بوستر گولد» و «جوخه‌ی خودکشی» رنگ واقعیت به خود بگیرد.


  • حجت مزارعی
   در پاسخ به حجت مزارعی

   امیدوارم تو این دو سال ما یه فیلم از دیسی داشته باشیم…بنظر من کار درستی بود چون ۲۰۱۵ سال غول های مارول و کلا ورود ابر فیلمی مثل بیست و چهار باند و دیگر فیلماست…اما واقعا من خودم ناراحت شدم…اما به یه چیز دقت کردینه که با اسپایدرمن شگفت انگیز تو یک سال اکران میشن…بعضیا هم میگن از اونجرز ترسیده…این حرف اصلا صحت نداره…البته نگرانی هم وجود داره چون اونجرز بین مردم جا افتاده اما فیلم بتمن/سوپرمن یه ریسک بزرگ برای تاریخ سینما محسوب میشه…درست مثل آواتار یا همین اونجرز.به هرحال امیدوارم دیسی تو این دوسال یه برنامه درست داشته باشه

   • پسر بابام
    در پاسخ به حجت مزارعی

    آقای مزارعی تو خبر پرروش ترین کمیک های سال یه سئوالی از شما پرسیدم که خوشحال میشم جوابش رو بدید

  • DC
   در پاسخ به DC

   حالا میشه به این فیلم امیدوارتر شد.

  • DC
   در پاسخ به DC

   اسپایدرمن شگفت انگیز جلوی بتمن و سوپر من نمیتونه حرفی برای گفتن داشته باشه.البته ریسک بزرگی کرد چون با فیلمی مثل اواتار در یک سال اکران میشه وامکان داره قابت رو واگزار کنه.راستی دیسی قرار بود فیلم واندر ومن وفلش رو بسازه پس اونا چی میشه؟

  • Haganeno
   در پاسخ به Haganeno

   من که هنوز با بتمن علیه سوپرمن مشکل دارم.
   به نظره من باید به جای اینکه میومدن و یه فیلم خیلی بزرگ و پر خرج و با کلی جلوه های ویژه و در کل به فیلم من او استیلی میساختن (بسازن) میومدن (بیان) یه فیلم کوچکتر و جمع و جور تر رو بسازن.
   فیلمی که فقط درمورد بتمن و سوپرمن باشه. و بیشتر هم بروس که کلارک.
   نه بتمن علیه سوپرمن و این چیزا
   میومدن خیلی قشنگ و خوب رو زندگی این دو قهرمان و بعد ها دو دوست، علایقشون ، زندگیهاشون ، فرق ها تفاوت هایی که با هم دارن و تفاوت ها و شباهت هاشون کار میکردن.
   نه اینکه یه دفعه پلان آخر
   The dark Knight returns
   رو بردارن بیارن و ما فقط مشت و لگد ببینیم.
   اگه اینجوری میشد که چی میشد ….
   ولی حیف …..

  • شوالیه تاریکی
   در پاسخ به شوالیه تاریکی

   امیدوارم تا سال ۲۰۲۰ به تعلیق بندازن اما یه فیلم عالی در بیاد.

  • Farzan
   در پاسخ به Farzan

   خب، دی سی حرکت جالبی کرد که تاریخ اکرانو به تعویق انداخت. ۲۰۱۵ انقدر بلاک باستر قراره بیاد که تماشاگر دیگه اشباع می شه. بحث ترسیدن از اونجرز هم که مطلقاً الکیه، چون این فیلم الان باید با آواتار رقابت کنه! و اینکه انگار قراره فیلمبرداری «بتمن علیه سوپرمن» و «لیگ عدالت» پشت سر هم باشه، طوری که انگار ۲۰۱۷ قراره «لیگ عدالت» بیاد.