به مناسبت ولنتاین: شش عشق عجیب و غریب کمیک بوکی

توسط : در تاریخ : یکشنبه, فوریه 14th, 2016

۶ عشق عجیب و غریب کمیک بوکی به مناسبت فرا رسیدن ولنتاین

خوانندگان و طرفداران کمیک‌های سوپرهیروئی می‌دانند که علاوه بر کتک کاری و خون ریزی در دنیای کمیک، رومانس و عشق نیز نقشی اساسی دارند و همواره سایت‌های مختلف به مناسبت روز ولنتاین لیستی از بهترین زوج‌های ابرقهرمانی مانند “سوپرمن/ لوئیس لین” یا “اسپایدر-من/ مری جین” تهیه می‌کنند؛ اما حالا ما تصمیم گرفتیم طی یک حرکت متفاوت، شش تا از عجیب و غریب‌ترین زوج‌هایی که تاکنون در دنیای کمیک وجود داشته‌اند را معرفی کنیم.

زوج‌هایی که آن رابطه‌ی تیپیکالی که همه می‌شناسند را پشت سر نگذاشته‌اند و شاید در بعضی موارد چارچوب‌های اخلاقی نگنجند.
لازم به ذکر است که در این لیست فقط نگاهی می‌اندازیم به داستان‌های ابرقهرمانی مارول و دی‌سی کامیکس و تمام کمیک‌ها مد نظر ما نیستند.

 

۶ – هلنا وین و ریچارد گریسون

tumblr_inline_nlubbfR9qo1s81zze_500

در زمین دوم [دنیای دی‌سی مملو است از جهان‌های موازی که در آن‌ها زمین‌های متفاوتی با خصوصیت‌های مشابه وجود دارند.] سلینا کایل از بروس وین بچه دار می‌شود و نام فرزند خود را هلنا می‌گذارند؛ هلنا همانند پدر و مادر خود در دوران جوانی نقاب به سر می‌کند و تبدیل به یک ویجیلنتی می‌شود.
سپس هلنا و ریچارد گریسون [رابین سابق که از زیر سایه‌ی بتمن جدا می‌شود و به خود لقب نایتوینگ می‌دهد.] وارد یک رابطه‌ی عاشقانه می‌شوند. خوب کجای این رابطه مشکل دارد؟
اینکه ریچارد و هلنا خواهر و برادر ناتنی محسوب می‌شوند! ریچارد از سنین خیلی پایین و پس از مرگ پدر و مادرش توسط بروس وین به فرزند خواندگی گرفته و در عمارت وین، در کنار خواهر ناتنی‌اش بزرگ می‌شود.
البته این موضوع چندان دور از ذهن نیست؛ چراکه گریسون در دنیای اصلی دی‌سی نیز با تعداد کثیری از زنان و دختران رابطه داشته و حتی یکی از دوست دخترهای‌ش استارفایر [یک بازمانده‌ی فضایی] بوده؛ پس چندان بعید نیست که اگر خواهری هم داشت به او رحم نمی‌کرد.

 

۵– شانون کارتر و استیو راجرز

1715002-ad23

کاپیتان امریکا شاید نماد آزادی، حقیقت و روش امریکایی باشد اما زمانی که به رابطه عشقی می‌رسد نمی‌تواند علایق جنسی‌اش را به اخلاق ارجعیت دهد!
اینکه استیو راجرز با هشتاد سال سن عاشق یک دختر بیست ساله می‌شود که از کودکی او را می‌پرستیده را کنار می‌گذاریم اما موضوعی که ممکن است ما را آزار دهد این می‌باشد که شانون خواهرزاده‌ی پگی کارتر [عشق اول کاپیتان] است و به نوعی استیو بخاطر کهولت سنِ پگی او را پس زده و به سراغ خواهرزاده‌ی جوان‌ترش رفته.
اگر نمی‌دانستید که دارم درباره‌ی کاپیتان امریکا صحبت می‌کنم فکر نمی‌کردید این موضوع فقط از دست یک ویلن شیطان صفت برمیاید؟

 

۴ – هارلی کوئین و جوکر

Harley_Quinn_Joker

هارلی کوئین و جوکر یکی از زشت‌ترین و ناراحت کننده‌ترین رابطه‌های عاشقانه را در دنیای کمیک دارند و برای‌م جای تعجب دارد که مردم و زوج‌ها تا این حد به رابطه‌ی آن دو علاقمند هستند و در جشنواره‌های مختلف خود را به شکل جوکر و هارلی کوئین درمیاورند.
دکتر هارلین کوئینزل یک روانپزشک جوان و علاقمند بود که برای پژوهشی به مشهورترین تیمارستان امریکا، آرکهام می‌رود تا بر روی عجیب‌ترین پرونده‌ی علم روانپزشکی، یعنی “جوکر” تحقیق کند.
پس از چند جلسه‌ی تراپی جای روانپزشک و بیمار تغییر می‌کند و جوکر دل دکتر جوان را بدست میاورد. هارلین کوئینرل نام خود را به هارلی کوئین تغییر می‌دهد و تبدیل به دستیار وی در اعمال شیطانی‌اش می‌شود.
جدا ازینکه نام کمیکی که اولین بار این رابطه در آن شکل گرفت “عشق مجانین” نام دارد و جنون در سراسر این عشق به چشم می‌خورد، نکته حائز اهمیت این است که ما شاهد رابطه‌ای یک طرفه و فوق‌العاده خشن هستیم. جوکر کوچکترین ارزشی برای هارلی قائل نیست و بخاطر هر اشتباهی، او را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهد اما بخاطر مازوخیست بودنِ هارلی در نهایت بار دیگر رابطه به حالت اول خود بازمی‌گردد.

 

۳ – ابیگل آرکین هولند و سوامپ ثینگ

SwampThing22

سوامپ ثینگ یکی از مشهورترین آثار کتاب‌های مصور محسوب می‌شود و بسیاری از ویژگی‌ها و عناصر فانتزی را وارد دنیای ادبیات کرد؛ همین بس که نیل گیمن بدون وجود این مجموعه کمیک هرگز نویسنده‌ای که می‌شناختیم نمی‌شد.
یکی از ویژگی‌هایی که الن مور در سوامپ ثینگ به شکل جالبی به آن پرداخت، عشقِ یک زن جوان و زیبا به یک هیولای کریه المنظر و نفرت‌انگیر بود.
ابیگل هولند پس از به کما رفتن و دوری همسرش که دشمن قسم خورده‌ی سوامپ ثینگ بود، دلباخته‌ی هیولای مرداب می‌شود و پیامد این رابطه این است که به دور از مرداب و درمیان مردم این عشق ممنوعه آشکار و در امتداد آن ابیگل دادگاهی می‌شود.
اما ماجرا به اینجا ختم نمی‌شود؛ نه تنها ابیگل و سوامپ ثینگ باهم ازدواج می‌کنند بلکه به کمک جن‌گیر مشهور انگلیسی، جان کنستانتین بچه دار نیز می‌شوند!
هرچقدر این عشق زیبا باشد و از خواندن آن لذت ببریم اما این موضوع را نمی‌توان پنهان کرد که رابطه‌ی یک انسان با یک گیاه متحرک منزجر کننده است.

 

۲ – واندا ماکسیموف و پیترو ماکسیموف

quicksilver-scarlet-witch-600x300

رابطه‌ی اسکارلت ویچ و ویژن به اندازه‌ی کافی عجیب و غریب است که آن را بطور جداگانه در لیست قرار دهیم اما عجیب‌تر از آن، رابطه‌ی اسکارلت ویچ با برادرش در دنیای آلتیمیت [یکی از جهان‌های موازی مارول] می‌باشد.
پس از مرگ مادر خواهر و برادر ماکسیموف، پیترو تصمیم گرفت تا همواره از خواهرش مراقبت کند و وی را به چشم اولین اولیویت خود در زندگی ببیند اما این ماجرا در دنیای آلتیمیت فراتر می‌رود و پیترو و واندا وارد یک رابطه‌ی جنسی می‌شوند.
همه به صورت علنی از رابطه‌ی این خواهر و برادرِ جهش یافته باخبر هستند و تنها کسی که زمانِ شنیدن خبر متعجب می‌شود کاپیتان امریکاست؛ چرا که ذهن وی در قرن بیستم شکل گرفته و نمی‌تواند چنین روابطی را هضم کند. [البته گویا اگر معشوقه‌اش زیبا و جوان نباشد هرچیزی را می‌تواند هضم کند!]
شوربختانه –یا خوشبختانه؟!- این رابطه برای طولانی مدت ادامه نمیابد و با مرگِ اسکارلت ویچ به اتمام می‌رسد.

 

۱ – بتمن و جوکر

Batman_0263

بسیار عجیب است که بتمن برخلاف همرزم‌های‌ش همچون سوپرمن، واندرومن، فلش و غیره هرگز طعم عشق واقعی را نچشیده. هر یک از زنانی که بروس وین دلباخته‌شان شده یا از وی سو استفاده کرده‌اند یا در بهترین حالت عشقی یک طرفه بوده که به سرانجام نرسیده. برای نمونه می‌توان به رابطه‌ی تالیا الغول و بتمن اشاره کرد که در آن تالیا قصدش از همخوابی با بتمن، ساختِ بزرگترین حاکم جهان بود که بتواند به آرمان‌های‌ش راس الغول جامه عمل بپوشاند اما در نهایت دیمین وین تحت تاثیر آموزش‌های پدرش قرار گرفت و توسط کلون خود و به دستور مادرش کشته شد. [بسیار الگوی ایده‌آلی برای کودکان، مگر نه؟!]
اما دلیل اصلی آنکه بتمن هرگز نمی‌تواند در یک رابطه‌ی عاشقانه باشد این است که فردی درمیان سایه‌ها وجود دارد که تا انتهای جهان عاشق‌ش باقی خواهد ماند و تا به هدف‌ش نرسد نه خود آرام می‌گیرد نه می‌گذارد شوالیه تاریکی شبی را با آرامش بخوابد.
جوکر شناخته شده‌ترین ویلِن کمیک بوکی است و دلیل آنکه یک سر و گردن همواره از رقبای خود بالاتر می‌باشد، این است که هدف منحصر بفرد و متفاوتی دارد؛ جوکر دنبال ثروت و مقام نیست، او با بتمن خصومت شخصی ندارد. جوکر، بتمن را مقصد نهایی و راه رستگاری خود می‌بیند.
برای اثبات این ادعا همین بس که جوکر حتی پس از کشف هویت مخفی بتمن نیز باز هم اهمیتی به او نمی‌دهد و تنها به دنبال مردی‌ست که شب‌ها نقاب خفاش به سر می‌کند. حتی در آرک پایانیِ کمیک‌های کاراگاهی، جوکر به راحتی تشخیص می‌دهد که بتمن جدید گاتهام بروس وین نیست و ریچارد گریسون کاستوم او را به تن کرده.
فرانک میلر از اولین کسانی بود که ایده‌ی چنین رابطه‌ای را وارد داستان‌های بتمن کرد و حتی جایی ذکر کرده که معقول‌تر می‌بود اگر بتمن و جوکر هم‌جنس دوست بودند!

پ.ن: چرا نصف لیست متعلق به دنیای بتمن است؟ از شهری که توسط قاتلین و بیماران روانی گردانده می‌شود انتظار دیگری دارید؟
پ.ن۲: اگر شما هم ازین دست عشق‌های عجیب و غریب در دنیای کمیک را به یاد دارید خوشحال می‌شویم با کامنت گذاشتن، لیست را کامل کنید.


  • محمد
   در پاسخ به محمد

   اقا از این جور مقالات بیشتر بزارین فقط مثل همین یکی باشه یعنی از روی فن بازی نباشه و جزئیات به همین خوبی باشه

  • حجت مزارعی
   در پاسخ به حجت مزارعی

   خیلی عالی

  • FEIZ
   در پاسخ به FEIZ

   ایول, دستتون درد نکنه، واقعا خوشحالم از اینکه بعد از کلی وقت یه مقاله با قلم خودتان نه ترجمه از سایت های خارجی در سایت قرار دادید (منظورم این نیست که تا الان فقط مقاله از این دست سایت ها ترجمه و منتشر می کردید اینو گفتم باز سوءتفاهم پیش نیاد).

   فقط من مورد شماره ۱ رو نفهمیدم، این که عشق نبود، یا بهتر بگم این قسمت ** « «اما دلیل اصلی آنکه بتمن هرگز نمی‌تواند در یک رابطه‌ی عاشقانه باشد این است که فردی درمیان سایه‌ها وجود دارد که تا انتهای جهان عاشق‌ش باقی خواهد ماند و تا به هدف‌ش نرسد نه خود آرام می‌گیرد نه می‌گذارد شوالیه تاریکی شبی را با آرامش بخوابد.»» ** رو نفهمیدم؟ منظورتون اینه که جوکر و بتمن عاشق همن!!!؟ یعنی چی؟

   • FEIZ
    در پاسخ به FEIZ

    خوشم میاد که خودتون هم نفهمیدین شماره ۱ رو و کلی راجع بهش نطر دادین، چون آگه واقعا می فهمیدین جواب سوال من رو هم میدادین.
    یا
    شایدم کلا نظر من رو ندیدی و چیزی غیر از این ها.

    • ehsan.e101
     در پاسخ به FEIZ

     در واقع عشقی که در اینجا گفته شد عشقی نیست که همه ما فکر میکنیم نه!
     همونطور که میدونید بتمن همیشه به جنگ با خلاف رفته و این همیشگی خواهد بود اما چرا میگیم او عاشق جوکر است؟
     در واقع جوکر شخصیتی است که محظر شرارت و خلاف است و بتمن شخصیتی است که ضد جوکر است یعنی همیشه با شرارت و خخلاف جنگیده و درواقع میتونیم بگیم که به این کار معتاد شده!!پس چه کسی بهتر از جوکر برای بتمن؟؟برای همین میگیم که اون ها عاشق هم هستن ولی این عشق از روی احساسات نیست بلکه اونا مکمل هم هستن

  • یا حضرت مرغ و خروس
   در پاسخ به یا حضرت مرغ و خروس

   آقای قربان پور، شما یا کلا با شخصیت ها و روابط بتمن و جوکر و هارلی آشنا نیستی یا خب وقتی داشتی این مقاله رو می نوشتی در سلامت عقلی به سر نمی بردی.

   • scarecrow97
    در پاسخ به یا حضرت مرغ و خروس

    خوشحال میشدیم شما که ﮐﻼ ﺑﺎ ﺷﺨﺼﯿﺖ ﻫﺎ ﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﺑﺘﻤﻦ ﻭ ﺟﻮﮐﺮ ﻭ ﻫﺎﺭﻟﯽ ﺁﺷﻨﺎ هستی و در سلامت عقلی به سر می برید کمی از عشق بتمن و جوکر و هارلی می گفتید.

    • یا حضرت مرغ و خروس
     در پاسخ به scarecrow97

     نه خیر، من اصن قصد دشمنی و اینجور چیزا رو ندارم. فقط دلم سوخت که آقای قربان پور که خودشون رو فن بتمن میدونن همچین چیزی نوشتن. ” نکته حائز اهمیت این است که ما شاهد رابطه‌ای یک طرفه و فوق‌العاده خشن هستیم. جوکر کوچکترین ارزشی برای هارلی قائل نیست و بخاطر هر اشتباهی، او را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهد اما بخاطر مازوخیست بودنِ هارلی در نهایت بار دیگر رابطه به حالت اول خود بازمی‌گردد.”
     ایشون کافیه دوتا کمیک بیشتر از جوکر و هارلی بخونن و سعی کنن یکم با دید بازتری به این داستان نگاه کنن اونوقت متوجه میشن در واقع چی نوشتن.
     ناراحت میشم که دوستانی که کمیک نخوندن اینا رو می خونن و اشتباه برداشت میکنن. دوست ندارم اینجوری بگم ولی بعد از دیدن فیفتی شیدز آو گری که همه مازوخیست نیستن… 😐 شما اول برین درمورد مازوخیسم تحقیق کنید بعد لطف کنین مقاله بدین که همه بخونن. بنده علاقه ای به ادامه دادن این بحث ندارم. آقای قربان پور خودشون اگه علاقه دارن می تونن پیگیر باشن حتما براشون پنل هایی از احساسات عاشقانه جوکر نسبت به هارلی رو ارسال میکنم.

   • Trickster
    در پاسخ به یا حضرت مرغ و خروس

    موافقم

   • comic nerd
    در پاسخ به یا حضرت مرغ و خروس

    جناب persian spier یا همون spider4ever یا همین freakazoid سایت همسایه(واقعا نمیفهمم جه طور بقیه با عوض کردن نام کاربری و تظاهر به اینکه بلد نیستین اواتار بسازید دیگه نمیشناسن!) بهتر نیست به “بهترین سایت کمیک بوکی”خودتون بچسپید و با خودتون خوش باشید؟ شما که انقدر ادم با منطقی هستید و بقیه رو “جاهل”خطاب میکنید چرا این نظرتون انقدر سطحی و بی منطقه
    فکر کردید بقیه نمیفهمن شما و “بورکینافاسویی” که در این پایین پیام گذاشته یکی هستین؟؟ بابا این سایت رو ول کنید تنها یک سایت درست حسابی با معلومات درست و حسابی بدون تعصب هست که با این کارای احمقانه شما هم اونو از دست میدیم.
    ——————————-
    با تشکر از مقاله باید بگم به شدت عالی بود ولی میترسم دشمنان سایت از این مطلب سواستفاده کنن و باعث بسته شدن دوباره این سایت عالی کنن.
    اقای قربان پور من قلم شیوای شما رو خیلی دوست دارم و امیدوارم به طور ثابت برای اینجا نویسندگی کنید، واقعا به نظر من فضای برنامه های پیام رسان برای مقاله نویسی خوب نیست

  • بورکینافاسویی
   در پاسخ به بورکینافاسویی

   مقاله بدی بود اقای قربان پور.شما حتی کلی اشتباه هم در این مقاله دارید.سعی کنید رفعش کنید.

   • scarecrow97
    در پاسخ به بورکینافاسویی

    اشتباهات رو بگید تا رفعش کنند.

    • بورکینافاسویی
     در پاسخ به scarecrow97

     علاقه ای به بیانش ندارم.نویسنده ای که در زمینه کامیک مینویسه باید خودش اطلاعات کامل داشته باشه که یه مقاله جمع و جور اونم در این باب موضوع بنویسه.

     • بورکینافاسویی
      در پاسخ به بورکینافاسویی

      اما برای اینکه ثابت کنم که اسپمر نیستم و با کسی مشکلی ندارم میگم.اولا که اسم معشوقه استیو راجرز شارون کارتر هستش نه شانون.دوم اینکه کشش بین بتمن و جوکر بیشتر یه رفاقت محسوب میشه تا یه عشق.سوم اینکه مقاله میتونست بهتر باشه و زوج های بهتری رو بیاره توی کار مثل سوزان استورم و رید ریچاردز یا لوک کیج و جسیکا جونز.خب طبیعتا توی این مقاله سعی شده عشق های عجیب گفته بشه ولی بد نمیشد اگه زوج هایی که کلمه ی عشق رو تداعی کردن توی کامیک رو میزاشتن.چهارمم که پاورقی اول به طرز موجهی نشون میده انتخابات نویسنده از روی احساس و فن بازی به بتمنه.

      • Ali Hamraz
       در پاسخ به بورکینافاسویی

       ناموسن چند بار نشستی مقاله رو خوندی که فهمیدی شانون کارتر نیست شارونه؟؟

       مردم چقه بیکار شدن?

      • .AMIR.
       در پاسخ به بورکینافاسویی

       در مورد دلیل سوم و چهارم خودت دقیقا جواب خودت دادی،این مقاله راجع به بهترین عشاق نیست پس چرا اون موارد که گفتید آورده بشه وقتی ربطی نداره به بحث؟ در مورد پی نوشت هم فقط این موضوع توضیح داده شده که به خاطر ذات پر از جنایت گاتهام و جنون توی اون شهر هست که خیلی از گزینه ها از دنیای بتمن هستن.هیچ تعریفی از دنیای بتمن نشده فقط گفته شده که ذات گاتهام با ویلن ها و عشاق دیوانه پیوند خورده،این کجاش تعریفه؟

   • deadarya
    در پاسخ به بورکینافاسویی

    عیبی تو مقاله نیس
    خیلیم خوب توضیح دادن ?
    خب الان وقتی میگی بده حداقل میتونی بگی کجاش که ?
    اها حتما مشکل اینجاس که شماره یک اسپایدرمنو گوئن نیستن؟?

  • The Joker
   در پاسخ به The Joker

   واو اسکارلت ویچ و کوییک سیلور؟مارول چه فکری با خودش کرده.شط!نایتوینگ باز یکم بهتره.کاپتانم خیلی حرکتش زشت و خودخواهانه بود.

  • scarecrow97
   در پاسخ به scarecrow97

   خوشحال شدیم دوباره برگشتید.
   دمتون گرم مقاله ی خوبی بود.فقط در مورد اسکارلت و کوئیک سیلور تو یه همچین مواردی مراقب باشید.بعضیا بدشون نمیاد اتفاقی که یرای یه سایت دیگه رخ داد برای این سایت هم رخ بده.
   از همین الان منتظر مقاله ی بعدیتون هستیم.

  • detective
   در پاسخ به detective

   رابطه ی ریچارد و هلنا اون قدر هم عجیب نیست که. تقریبامثل رابطه ی بری و آیریس تو سریال فلش میمونه.
   من نمیفهمم این نویسنده های چرا باید کاپیتان رو با این کارترها گیر بندازن. امیدوارم تو فیلم civil war اینجور نباشه و کاپیتان یکم خجالت بکشه. البته بدبخت هنوز نمیدونه شارون خواهرزاده ی پگیه. :دی
   بتمن و جوکر رو که نمیشه زوج حساب کرد. فرانک میلر هم غلط کرده همچین حرفی زده. اونا دشمنای تاریخی و خونی ن. بتمن یه قانونی داره که هیچوقت نمیکشه واسه همین تو پایان آرکهام سیتی حس گناه میکرد حتی برای نفرت انگیزترین کسی که باهاش روبرو شده.

   • marc
    در پاسخ به detective

    ببینید لزوما هر عشقی معنای عشق رومانتیک و ازدواج و… رو نمیده.عشق انواع مختلف داره مثل عشق والدین به فرزندو… که در رابطه با بتمن و جوکر هم این عشق رومانتیک نیست بلکه این دو از لحاظ شخصیتی و روانی عاشق همدیگه هستن.این دو نفر به قول معروف دو روی یک سکه اند و همونطور که یه سکه نصفه هیچ ارزشی نداره این دو کاراکتر هم برای معنی داشتن و ارزش داشتن به هم وابسته اند و این یک نوع رابطه عاطفی بین اون هاس.

  • ComicMovie
   در پاسخ به ComicMovie

   چجوری میشه مقاله داد

  • Pooria.m
   در پاسخ به Pooria.m

   رابطه ددپول و مرگ هم عجیب غریبه. یجورایی مثل شیرین و فرهاد میمونه و ثانوس هم این وسط مثل خسرو. کلا رابطه باحالیه

  • Aron
   در پاسخ به Aron

   مقاله خوبی بود ولی یه سوال ، سوامپ تینگ یا همون هیولای دریاچه مگه یه گونه ( موجود زنده ) نیست ؟ اگه میشه یه توضیحی بای کاراکترش بزارین چون تو این سبک کمیک یکی این خوبه یکیم رد تورن .

  • باهار
   در پاسخ به باهار

   احساس میکنم خیلی سطحی برخورد کردید با رابطه جوکر و هارلی کوئین. عجیبه. بخصوص اینکه نتیجه گرفتید که هارلی هیچ اهمیتی برای جوکر نداره! چجوری به این نتیجه رسیدید؟

  • پارسا
   در پاسخ به پارسا

   این یه مرپدرک دیگه ضد مارول بودن این سایت ۶ رتبه ۵ تاش از دیسی بعد میگن مقاله های ضد تعصبی. آقای جوکر با بد گفتن از مارول بهت جایزه نمیدن بلکه خودتو بیشتر خواز میکنند

   • امیرحسین صادقی
    در پاسخ به پارسا

    ۴ تاش از دی سیه در واقع :/

   • marc
    در پاسخ به پارسا

    دوست عزیز این مقاله راجع به بهترین عشق ها نیست که هر کمپانی بیشتر داشته باشه بهتره(که تازه همین دلیل هم ملاک برتری هیچ کمپانی نیست)این ها عشق هایی هستند که عجیب و گاها غیر عقلانی و یا حتی غیر اخلاقی هستن.شما به عنوان یک طرفدار مارول باید خوشحال باشید که چنین عشق هایی تو این انتشارات کم پیدا میشه.

   • Victor.Von.Doom
    در پاسخ به پارسا

    اخه من چی بگم 😐
    اصلا همه هم از دی سی باشن که باشن
    چه ربطی به تعصب داره؟ 😐
    تعریف کرده؟ گفته مارول بده؟
    راجب عشق های «غیر معقوله» عشق های«عجیب»، معنی این دو کلمه رو که میدونید:|
    حالا چه ربطی به تعصب داره بگین منم از جهالت در بیام 😐

  • DR.DOOM
   در پاسخ به DR.DOOM

   مممون از مقاله فقط من با مورد اول مشکل دارم چون نمیشه اسم اون رو «عشق»گذاشت.
   نوع بر خورد این دو شخصیت خیلی خوبه اما جاش توی این مقاله نیست رابطه ددپول و مرگ(death)هم همونطور که یکی از دوستان اشاره کرد عجیبه و میتونست تو مقاله و بین ۳تای اول باشه البته به نظر من (اصلا هر جا سخن از عجیب بودن است نام ددپول میدرخشد;-) )

  • AS wolfy
   در پاسخ به AS wolfy

   جالب بود بهتره که کمی هم دید انتقادی نسبت به تاثیرات و پیام این شخصیت ها که ازشون خدا و الهه میسازیم داشت.

  • ادموند
   در پاسخ به ادموند

   خب من باب قضایای هارلی کوئین و جوکر. من خیلی زیاد نمی خونم از دی سی، منتها خب مشخصه که اگر یه طرفه نباشه، مشخصا دو طرفه هم نیست! خیلی چیز مشخصیه. چیزی که مشخصه، جوکر عاشق بتمنه. برای ابراز عشقش هم به یه روش قدیمی هم عمل کرده اکثر اوقات: “تو به من نیاز داری بتمن!”. مگر نه اینکه خیلی وقتا خیلی عشاق برای اینکه معشوق رو از دست ندن از همچین کلک هایی استفاده می کنن؟ حالا یه وقتایی هم بتمن متقابلاً یه سیگنال هایی داده :دی رابطه ی بین جوکر و بتمن به شدت عجیبه و پر از فراز و نشیب و داستانای فوق العاده.
   ولی خب هارلی کوئین و جوکر. هارلی هم برای جوکر یه جورایی مشابه جوکر برای بتمنه. هارلی جوکر رو می خواد، جوکر بتمن رو می خواد و بتمن گاتهام رو می خواد :دی

   هارلی عاشق جوکره. جوکر یه سایکوپث واقعیه. خیلی اوقات خودش هم شاید ندونه که چی می خواد. یه وقتایی رو می آره به هارلی، اما از کرکتری مثل جوکر انتظار نداشته باشین عاشقانه رفتار کنه! دعواها و توهین های جوکر، بی محلی های جوکر و حتی کتک زدن های جوکر هم ممکنه که حاوی این قضیه باشن که جوکر حداقل به هارلی اهمیت می ده.

   +امیدوارم تو سوئساید اسکواد اینا رو عاشق و معشوق نکنن گندش در بیاد :دی

  • DR.HANNIBALLecter
   در پاسخ به DR.HANNIBALLecter

   جین گری و لوگان….
   اونو یادتون رفت

  • lordmm
   در پاسخ به lordmm

   مقاله ی خوبی بود و مرسی بابت مقاله ولی خو همونطور که دوستان گفتن رایطه ی جوکر و بتمن جایه بحث داره.
   جوکر و هارلی هم خدایی زوجه خیلی جذابین و واقعا منطقیه که زوج ها لباسشونو میپوشن.

  • پیام
   در پاسخ به پیام

   مقاله که عالی بود و خیلی هم خوب مخصوصا قسمت بتمن و جوکر.
   اما رابطه واندا و پیترو…. خدایی خیلی بده واقعا مارول با خودش چه فکری کرده بود؟؟؟

  • شاهین
   در پاسخ به شاهین

   در مورد “هلنا/ ریچارد گریسون” خب نمیشه گفت رابطه ش خیلی مشکل داره چون تو سریال Flash هم بری عاشق Iris ای هست که تو خونه شون بزرگ شده و مثل برادر و خواهر بودن دیگه ولی باز هم با این حال حس دیگه ای به هم داشتند و دقیقا شده وضعیت همین داستان که تو مقاله آوردین وقتی بروس وین پدر واقعی گریسون نیست خب میتونه با دختر بروس وین باشه دیگه!! اما فکر نمیکنم خارجی ها هیچوقت خدای نکرده ترویج و داستان نویسی در مورد زنا با محارم تو دستور کارشون باشه خیلی چیزا هست ولی این نیست دیگه! حداقل در حوضه کمیک با اطمینان اما Game of thrones هم که این مسئله رو نشون میده حقایق دوره ی سنگ و تیرکمون غرب هست و کاملا حال و هوای جو اون دوران رو نشون میده

   • شاهین
    در پاسخ به شاهین

    البته پیرو نظرم این رو هم بگم که در مورد ۲″ویچ/سیلور” هم به خاطر این به حساب نیاوردم چونکه دنیای آلتیمیت مارول کلا چیز عجیبی هست و فقط جهت تابو شکنی و کارهایی که نمیشه تو یونیورس اصلی انجام بشه ساخته شده این هم درست از اون دسته از کارهاست من با اینکه چند کمیک بیشتر از آلتیمیت مارول نخوندم این رو فهمیدم مثلا خب یک دوره ای قهرمان سیاه پوست خیلی کم بود در عالم کمیک ها ولی مارول اومد بزرگترین شخصیتش رو یعنی spider man رو در خط داستانی عجیب دنیای آلتیمیت کشت و یک نوجوون سیاه پوست رو جایگزینش کرد تا بگه مثلا ما نژادپرست نیستیم یا کلا هرچی که اصلا مهم نیست! و همیشه التیمیت جایی مثل what if دی سی بوده که توش به هیچکی رحم نمیکنه مارول!
    در این باره حتی همین دوست اجیر شده مون از سایت بغلی(که واقعا خوب اسمی بالاش نهادن بچه ها !) که همیشه میاد نظرات زرد میده میتونه بیشتر براتون توضیح بده!

  • محمد
   در پاسخ به محمد

   اوستاااد عشق Firestorm و Killer frost پس کجا رفت؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • vessal
   در پاسخ به vessal

   هومم.. به نظرم رابطه هارلی و جوکر در مقام یک پارودی از روابط مدرن قرار میگیره، جوری که جوکر هارلین رو با مظلوم نمایی دیوانه میکنه نماد همین مخ زدنای امروزیه و حس هارلی به جوکر مثل کمبود عزت نفس در دختر هاست. البته منظورم از امروزی زمان خلق این شخصیت بود.

  • ehsan
   در پاسخ به ehsan

   مقاله جالبی بود و اگه از این دست مقاله ها باز بنگارید خوشحال میشم
   اما یه سوال من چند وقته دنبال یه سایت برای دانلود کمیک بوک ها میگردم که بشه رایگان دانلود کرد
   کسی جایی رو سراغ نداره معرفی کنه؟

  • Arshia
   در پاسخ به Arshia

   بسیار عالی و تخصصی

  • محمد
   در پاسخ به محمد

   دوستان جوین بدین عالیه کانالش،ممنون
   https://telegram.me/comicfan

  • ehsan.e101
   در پاسخ به ehsan.e101

   با سلام من مورد شماره یک یکی از بهترین مورد هایی بود که بهش اشاره شده بود ولی خب یکمی گنگ تحریف شد در واقع عشقی که در اینجا گفته شد عشقی نیست که همه ما فکر میکنیم نه!
   همونطور که میدونید بتمن همیشه به جنگ با خلاف رفته و این همیشگی خواهد بود اما چرا میگیم او عاشق جوکر است؟
   در واقع جوکر شخصیتی است که محظر شرارت و خلاف است و بتمن شخصیتی است که ضد جوکر است یعنی همیشه با شرارت و خخلاف جنگیده و درواقع میتونیم بگیم که به این کار معتاد شده!!پس چه کسی بهتر از جوکر برای بتمن؟؟برای همین میگیم که اون ها عاشق هم هستن ولی این عشق از روی احساسات نیست بلکه اونا مکمل هم هستن

  • ah.gh.ch
   در پاسخ به ah.gh.ch

   واقعا ممنونم از مقالتون واقعا جالب بود
   درمورد مورد ۱هم تو فیلم لگو بتمن بهش به طور خنده داری اشاره شده