بررسی کمیک‌های هفته اول و دوم فوریه

توسط : در تاریخ : سه شنبه, فوریه 18th, 2014

در این هفته چند کمیک خوب از مارول منتشر شد و همچنان این شرکت روند صعودی خود را طی می‌کند، نقدی از کمیک کافین هیل ساخته‌ی شرکت ورتیگو، اترنال واریر شرکت ولینت و همچنین قسمت اول کمیک جدیداً ریبوت شده‌ی شرکت دینامیت، توروک خواهیم داشت. برای دانلود کمیک‌های نقدهای شده بروی نام آن‌ها کلیک کنید، همچنین مژده‌ی دیگر این‌که از این هفته در انتهای تاپیک لینک دانلود مستقیم دیگر کمیک‌هایی که در هفته‌های کمیک‌های نقد شده منتشر شده‌اند قرار خواهد گرفت (لینک دانلود کمیک‌ها بعد از مدتی پاک خواهند شد، لطفاً هرچه سریع‌تر اقدام به دانلود فرمایید).


Superior Foes of Spider-Man #8Superior Foes of Spider-Man #8

 • نویسنده: Nick Spencer
 • طراح: Steve Lieber
 • ناشر: Marvel

“بومرنگ، شوکر، اُوردرایو، اسپید دیمن و بیتل قهرمان نیستن. اونا ولگردای دوست‌داشتنی یا یاغی‌های سرکش با یه هدف خاص هم نیستن. اشتباه نکنید گروه جدید شش خبیث ابرشرورهای صاف و ساده‌ان. اونا دروغ می‌گن، دغل‌باز و دزدن. از شما خوششون نمیاد، حتی از هم‌دیگه هم خوششون نمیاد. تنها وجه اشتراکشون نفرتیه که نسبت به دشمنشون اسپایدرمن برتر دارن. و بعضی وقتها همین باعث می‌شه که هر سختی‌ای رو متحمل و با هم متحد بشن. در کنار هم اسم اونا «دشمنان برتر اسپایدرمن» هست.”

متن بالا مقدمه‌ی قسمت اول کمیک دشمنان برتر اسپایدرمن است، با این تفاوت که فقط بخش اول این متن ویژگی‌های این کمیک را شرح می‌دهد و خبری از اسپایدرمن برتر نیست. انتخاب نام دشمنان برتر اسپایدرمن هم شباهتی به حال و هوای کمیک ندارد. این کمیک چیزی نزدیک به کمیک هاکای است. کتابی با طنز بزرگسالانه، پر از ارجاعات هوشمندانه و بی‌قاعده! نیک اسپنسر نیز همانند مت فرکشن داستانی متفاوت از زندگی یک ابرقهرمان(البته در این‌کتاب، پنج ابرشرور که به طرز مضحکی شش خبیث نام گرفته‌اند و در جمع خود نیز با این نام مشکل دارند!) را به تصویر می‌کشد. پنج ابرشرور دسته ۳ یونیورس مارول که چندان هم شرور نیستند. ابرشرورهایی صاف و ساده، دروغگو، دغل‌باز و دزد!

بخش مهمی از طنز داستان توسط استیو لیبر با طرح‌ها، حرکات صورت کاراکترها و المان‌های بصری کاملش روایت می‌شود، چهره‌ی شخصیت‌ها از زیر ماسک هم کاملاً مشخص است و با خواننده ارتباط برقرار می‌کند.

قسمت هفتم کمیک میان‌پرده‌ای از سرآغاز کاراکتر بیتل را به نمایش گذاشت و در قسمت هشتم نیک اسپنسر به روایت داستان اصلی پرداخت، فِرِد و مشکلات شخصی‌اش با رویاهای متوالی در ابتدای داستان و طنز همیشگی این قسمت را به بهترین قسمت این سری تبدیل کرد.

«دشمنان برتر اسپایدرمن» یکی دیگر از نمونه کمیک‌های موفق ابرقهرمانی در میان کمیک‌های خوب دیگر این روزهای مارول است، پر از دیالوگ‌ها و طرح‌های خلاقانه و فان است و در هر قسمتش بیشتر از قسمت قبلی شما را سرگرم می‌کند.

مهران فلاح
۹٫۵ از ۱۰


Coffin Hill #5Coffin Hill #5

 • نویسنده: Caitlin Kittredge
 • طراح: Inaki Miranda
 • ناشر: Vertigo

ایو کافین دختری جادوگر از خانواده‌ای ثروتمند است. زنان این خانواده از قدیم الایام همگی جادوگرانی سیاه و بد نام بوده‌اند. او در واقعه‌ای در ده سال قبل مرتبط با جادوی سیاهش یکی از دوستانش را به کشتن داده و دیگری را روانه‌ی تیمارستان کرده. او بعد از ده سال که پلیس شده به زادگاهش بر می‌گردد و بار دیگر مجبور به رویارویی با گذشته‌ی تاریک خودش و خانواده‌ی کافین می‌شود.

کتلین کیتریج نویسنده‌ای است که اکثراً به فانتزی‌های شهری بزرگسالانه و تاریک خود مشهور است. از کارهایش می شود به مجموعه‌های لندن سیاه، شهر شبانه و کتیبه‌ی آهنی اشاره کرد. کافین هیل اولین تجربه‌ی جدی او در زمینه‌ی کمیک است. این جمله را در مورد ایناکی میراندا طراح اسپانیایی تبار کمیک هم می شود گفت.

کافین هیل همان چیزی است که یک طرفدار معمول رمان‌های فانتزی دارک بزرگسال از آن انتظار دارد. داستانی خوب، قهرمان و دنیاسازی جذاب و جادویی که به بی نمکی خواندن چند کلمه ورد و شلیک شدن گلوله ی نور از دست ها نیست. جادویی که پیچیدگی دارد، جذاب است به موقع و به اندازه استفاده می شود و روی ساختنش فکر شده. جادویی که هم به اندازه‌ی کافی هولناک است و از شدت غیر طبیعی بودن بچگانه نیست و توی ذوق نمی زند.

قسمت اخیر کافین هیل با یک فلش بک آغاز می شود و در ادامه در زمان حال به نبرد بین دو ساحره می پردازد. نبردی که با کمک فضاسازی‌های درست ایناکی میراندا تجربه‌ای لذت بخش از آن نوعی که کمتر مشابهش را می بینیم خلق می کند. در عین حال نویسنده گامی دیگر در جهت پیچیده کردن شخصیت چند وجهی ایو کافین بر می دارد.

کافین هیل کمیکی است که نشان می دهد چطور در قالب ژانر با تعریف کردن داستان و ایجاد تعلیق‌های مناسب به نتیجه‌ی درست دست پیدا کرد. کمیکی که قطعاً به خواندنش می ارزد.

فرزاد خلیلیان
۷٫۵ از ۱۰


Superman - Wonder Woman #5Superman – Wonder Woman #5

 • نویسنده: Charles Soule
 • طراح: Tony S. Daniel
 • ناشر: DC

رابطه‌ی سوپرمن و واندروومن در کمیک جاستیس لیگ بالاخره به یک داستان مستقل راه پیدا کرد، داستانی که نویسنده‌ی پرمشغله‌ی هر دو شرکت دی‌سی و مارول، چارلز سول سکان آن را در دست دارد. این کمیک هر‌آن چه از یک کمیک ابرقهرمانی انتظار دارید در خود دارد. ابرشرورانی از جنس فولاد سخت، اکشن‌های نفس‌گیر، طراحی‌های پرزرق و برق، دو ابرقهرمان دلباخته با قدرت‌هایی به مانند یک خدا و فاش شدن رابطه‌‌ی عاطیفشان!

چارلز سول در این کمیک به هر دو شخصیت سوپرمن و واندروومن پابه‌پای هم به یک اندازه بها می‌دهد، هر دو کاراکتر همانند نام کمیک مکمل و در کنار یکدیگرند و هیچ‌کدام بی‌تأثیر از دیگری نقشی اضافه بازی نمی‌کند. کاراکترهای پشتیبان در چند صحنه وارد داستان می‌شوند، تأثیرشان را می‌گذارند و محو می‌شوند.

تونی دنیل بر خلاف آرکی که مدتی پیش برای سوپرمن کشید توصیفات شخصیتی کاراکترها را چه از نظر فیزیکی و چه از نظر احساسی به خوبی در این کمیک به تصویر می‌کشد. واندروومنی خونسرد، جسور و در عین حال در مواقع لزوم خشن. از طرف دیگر سوپرمنی با احساس، بی‌آلایش و در عین حال در مواقع لزوم خشن!

در قسمت پنجم چارلز سول در ابتدای کمیک تصویری از حرفهای ناگفته دیانا به مادر به سنگ تبدیل‌شده‌اش و نمایی از جنبه‌ی آسیب‌پذیر او به خواننده نشان می‌دهد و در ادامه دو زوج ابرقهرمان سوپرمن، واندروومن و در سمت دیگر دو زوج ابرشرور ژنرال زاد، فائورا در مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند، نبرد خیر و شر.

این کمیک را بی‌درنگ با کیفیت بالا دانلود کنید(امید است روزی آن را از بازار تهیه کنید به جای دانلود کردن پیشنهاد شود) از آن لذت ببرید و طراحی‌هایش را با سایز بالا پوستر کنید و به دیوار اتاقتان بچسبانید!

مهران فلاح
۹ از ۱۰


Loki Agent of Asgard #1Loki Agent of Asgard #۱

 • نویسنده: Al Ewing
 • طراح: Lee Garbett
 • ناشر: Marvel

باز هم آل نیو مارول و کار قابل انتظار دیگری با موفقیت تضمین شده. شاید بعد از موفقیت ابر شرور فیلم ثور یعنی لوکی و خیل طرفداران اینترنتی و خارج از اینترنتش چندان نامنتظره نبود که این ابر شرور به ابر قهرمانی صد البته خرده شیشه دار تغیر ماهیت داده و صاحب کمیک اختصاصی خود شود.

داستان شماره‌ی اول کمیک از این قرار است که لوکی از طرف الهه‌های اعظم آسگارد موسوم به «مادران همه» مامور می‌شود برای ماموریتی مخفیانه به مقر اونجرها نفوذ کند. لوکی برای انجام این ماموریت مجبور است با برادرش ابر قهرمان معروف ثور روبرو شود. رویارویی که با توجه به کشمکش بین دو برادر به نظر نمی‌رسد چندان برای هیچ کدام خوش آیند باشد.

مارول برای این کار تیمی تماماً انگلیسی تبار را به خدمت گرفته. «ال اوینگ» ستاره‌ی رو به صعود مارول که نگارنده‌ی این ریویو سابق بر این در همین ستون ریویویی بر جنیفر بلاد وی نگاشته و در حال حاضر مشغول نگارش عنوان دیگری برای مارول با اسم «اونجرهای توانا» است. و «لی گاربت» که سابقاً تنها به صورت اختصاصی در دی سی کار می‌کرده است.

درباره‌ی کمیک شاید مختصر باید گفت که اذیتتان نخواهد کرد. لوکی حاوی تعداد زیادی از کلیشه‌های این گونه کمیک‌هاست. چیزی که از همان پنل تک صفحه‌ی آغازین کمیک هم مشخص است. منتها این کلیشه‌ها هوشمندانه به کار برده شده‌اند هر چند نه آن قدر غیر منتظره ولی طوری نیستند که نتوانید از آن لذت ببرید. طراحی‌ها خوبند ولی باز فوق‌العاده نیستند و در کنار همه‌ی این‌ها شخصیت شیطنت بار و غیر قابل پیش بینی و آشوبگر لوکی جذابیت ویژه‌ای به کمیک بخشیده.

لوکی کمیکی است که می تواند استراحتی کوتاه لذت بخش برای شما رقم بزند و حتی بعد از مدتی یکی از عناوینی شود که هر هفته باید بخوانید. ولی این که آیا تبدیل به کمیکی به یادماندنی و فراموش نشدنی شود تا این جای کار دور از دسترس این کمیک به نظر می رسد.

فرزاد خلیلیان
۶ از ۱۰


Eternal Warrior #6Eternal Warrior #6

 • نویسنده: Greg Pak
 • طراح: Robert Gill
 • ناشر: Valiant

گیلاد آنی-پاد جنگجویی است فناناپذیر، قهرمان جاویدان زمین. برای قرن‌های لایزال گیلاد به منظور حفاظت از زمین برای جئومنسرها خدمتهای فراوان کرد. در تمام جنگ‌هایی که شرکت داشته معتقد بوده که خون هیچ بی‌گناهی نباید ریخته شود اما در یکی از همین جنگ‌ها دخترش زاران، با نافرمانی از دستورات پدر در نهایت برادر خود را در جلوی چشمان پدرش به قتل می‌رساند.

نویسنده‌ی نام آشنا و پرمشغله‌ی این روزهای صنعت کمیک گرگ پک یکی دیگر از آن کارهای قابل قبولش ارائه می‌کند. آرک اول کمیک داستان گیلاد رودرویی او با دخترش و فلش‌بک‌هایی به گذشته‌های دور گیلاد به تصویر می‌کشد، آرک دوم از قسمت پنجم چند هزار سال بعد و در سال ۴۰۰۱ بعد از میلاد شروع می‌شود و این‌بار کاراکترهای اصلی گیلاد و نوه‌اش هستند. سال ۴۰۰۱ جایی که شمشیر در برابر روبات‌های غول‌آساست، حکومت‌های عظیم برده‌داری و پایانی غم‌انگیز برای گیلاد.

گرگ پک در این روزها تقریباً هر کمیکی که می‌نویسد عالی است. «جنگاور ابدی» شرح حال چند قرن از زندگی یک جنجگوی نامیراست، نفرین و تقلای یک نامیرا در این کمیک با تمام وجود قابل درک است، همه فانی‌اند و تو باید بمانی و درد را لمس کنی.

با طراحی‌های رابرت گیل در آرک دوم درد یک دنیا را به راحتی می‌شود در چهره‌ی فرتوت و شکسته‌ی گیلاد احساس کرد، فقط گاهی اوقات پراکندگی در پس‌زمینه و درهم آمیختگی در اکشن‌ها دیده می‌شود.

با تداخل زمانی این آرک در سال ۴۰۰۱ با سری جدید «رای» که ولینت به تازگی معرفی کرده است باید منتظر اتفاقات جالبتری در قسمت‌های آینده بود.

مهران فلاح
۸ از ۱۰


Turok Dinosaur Hunter #1Turok: Dinosaur Hunter #1

 • نویسنده: Greg Pak
 • طراح: Miro Colak
 • ناشر: Dynamite

در طی چند سال اخیر به نظر نمی‌رسد ناشری مانده باشد که اقدام به ری بوت یا حداقل ری لانچ تعداد زیادی از کمیک های خود نکرده باشد. بعد از این که دی سی در نیو ۵۲ تمام عناوین خود را از نو آغاز کرد و والیانت با باز انتشار عناوین قدیمی خود بار دیگر به جرگه ی رقابت برگشت این بار نوبت ناشرین دیگر بود تا دوباره دست به باز انتشار عناوین قدیمی و پر طرفدارانشان بزنند تا در رقابت عقب نمانند. از این ناشران می توان از مارول، دارک هورس و دینامیت نام برد که این آخری مورد بحث ماست. شرکتی که با در خدمت گرفتن نویسندگان و طراحان خوب( از سری باز انتشار کمیک های دینامیت در این ستون کمیک های سونجای سرخ و زنبور سبز هر دو به قلم این نگارنده نقد شده اند) آرام آرام جایی در میان بازار کمیک باز کند. سیاستی که به نظر می رسد تا این جای کار موفق بوده.

توروک شکارچی دایناسور کاراکتری است که خلق آن به دهه ی پنجاه بر می گردد. سرخپوستی در آمریکای زمان ورود اسپانیایی ها که به مقابله با دایناسور ها و شیاطین می پردازد. شخصیت توروک تا این تاریخ چندین بار احیا شده است که مهم ترین آن به والیانتدر دهه ی نود باز می گردد. این کمیک در پنجاه و سه شماره ی زمان انتشار خود تنها پنج شماره ی اول کمیک قلمروی سوپرمن توانسته به فروشی بالاتر از آن دست پیدا کند.

اکنون به نظر می رسد که دینامیت به خوبی می داند به چه گنجی دست یافته. در نتیجه گرگ پک و میرکو کلوک را که پیش از این تجربه ی همکاری موفقی در کمیک جمجمه ی سرخ داشته اند را کنار می دهد. جدا از این که خارج از حیطه ی همکاری طرفداران کمیک احتمالاً گرگ پک را با سری هالک و مجموعه ی کمیک های سیاره ی هالک می شناسند و یحتمل طراحی های کلوک را برای پانیشر زمانی که گرگ روکا آن را می نوشت به خاطر می آورند. سری کمیک هایی که در زمان کار این دو نفر جدا از فروش قابل توجهشان ستایش منتقدین را هم به همراه داشتند.

گرگ پک از همان ابتدای کار نشان می دهد که کار خود را می داند و بار دیگر ثابت می کند چرا هم چنان گزینه ی مناسبی است که عموماً داستان خوبی درباره شان نمی شود نوشت. یک بار این را با هالک ثابت کرد و بار دیگر این کار را با سوپرمن در اکشن کمیکز می کند. اکنون نوبت توروک است. این جا گرگ پک کلک ساده ای می زند. از زاویه ای به کاراکتر ها نزدیک که کسی جرئت نزدیک شدن به آن را ندارد و در عین حال دور از دسترس نیست. اگر شاه کلید در هالک وجه شکسپیری شخصیت او بود و در سوپرمن نزدیک شدن به بخش بازیگوش بچگانه ی سر در گمی بود که در زیر انبوه شعار های اخلاقی گم می شود. در توروک فوت کوزه گری گرگ پک این جاست که به جای ساختن یک شکارچی عضلانی و قدرتمند از توروک شخصیتی شوخ طبع و شعبده باز و حیله گر می سازد. قهرمانی که حتی تکه کلامش ” تنها بهتر است” را با شوخ طبعی ادا می کند. و البته اشتباه نکنید با یک کمدی طرف نیستید. توروک فضایی ماجراجویانه، خشن و حتی تاریک دارد. چیزی که فضاسازی های کلوک به آن قوت بیشتری می بخشد.

با قسمت اول این کمیک به نظر می رسد دینامیت در انتخاب تیمی که قرار است احیاگر توروک باشند بر خطا نبوده.

فرزاد خلیلیان
۹ از ۱۰


دانلود کمیک‌های منتشر شده در هفته‌ی اول و دوم فوریه ۲۰۱۴

Marvel

 

DC

Image

Valiant

Darkhorse

Vertigo

Dynamite

IDW

!BOOM

 


  • spidervenom4738
   در پاسخ به spidervenom4738

   بابا دم superior foes of spiderman گرم باد .

  • spidervenom4738
   در پاسخ به spidervenom4738

   دمتون گرم که لینک دانلود گذاشتین خیلی دوست داشتم این the Amazing Spiderman Cinematic Infinite Comic رو بخونم دمتون جیز جاز جیلیز ولیز .

  • Flash
   در پاسخ به Flash

   ببخشید فرزان جان امسال DC فیلم سینمایی داره

  • MEHRAN
   در پاسخ به MEHRAN

   خب دوستان قرار دادن لینک دانلود همه‌ی کمیک‌ها با توجه به این‌که هر دو هفته قراره نقد بزاریم کار سخت و زمان‌بری هست، از هفته‌های بعد سعی می‌شه که کمیک‌های مهم‌تر قرار داده بشه و خب اگر درخواست لینک کمیک‌های همون هفته که نقد نشدن و لینکشون هم قرار داده نشده یا قسمت‌های قبلی کمیک‌های نقد شده(مثلاً تو همین هفته قسمت اول تا چهارم سوپرمن/واندروومن) رو بدید سعی می‌شه که لینکش قرار داده بشه ولی اینم بگم که به درخواست‌های غیر مرتبط رسیدگی نخواهد شد.

  • Farzan
   در پاسخ به Farzan

   این بتمن ۲۸ بدجور اعصابمو خورد کرد. آخه هارپر رو واسه چی اومده تو بت فمیلی؟ داستانش اصلاً در حد و اندازه های زیرو یر نبود. شاید به این خاطر که جیمیز تاینیون هم یه دستی تو نوشتن داستان داشته.

   • MEHRAN
    در پاسخ به Farzan

    خب اگه از روند بتمن اطلاع داشته باشی می‌فهمی هر سری که کاپولو یا کلاً تیم اصلی بخوان یه استراحتی بکنن یه میدل‌استوری می‌رن که چندان جذاب نیست مخصوصاً با این کاراکتر هارپر رو. حالا زیاد جدی نگیر چون به داستان اصلی ربطی نداره و باقی داستان از قسمت ۲۹ ادامه پیدا می‌کنه.

    • Farzan
     در پاسخ به MEHRAN

     دقیقاً. هر وقت این هارپر رو سر و کله ش پیدا می شه کمیک بتمن خوب نیست. اون از قسمت ۱۸ که بعد از مرگ دیمین بود اینم از این. باز حالا اونی که تو آرک دادگاه جغدها بود بهتر بود.
     این زیرو یر هم خیلی برنامه ش نامنظم شد. یه بار که وسطش یه انوال دادن بیرون، بعد که جریان ویلین مانث پیش اومد چهارتا کمیک غیرمرتبط اومد، حالا هم که این.

    • Farzad
     در پاسخ به MEHRAN

     خوب بود که بتمن شماره ی بیست. فلش فوروارد بود به وقایع قسمت سی و نه و اینا و ماجراهای بعد فور اور اویل. یهو هم قضیه صورت گرفت چون قراره یه ذره جو بدن دی: و یه ذره هم سری هفتگی بتمن رو که قراره شماره یکش بیاد رو بکنن تو بوق.
     و بد هم نبود. بلاخره از استفانی براون رونمایی کردن و کت ومنش هم خوب بود. راضی بودم. از چیش راضی نبودی فرزان؟

     • Farzan
      در پاسخ به Farzad

      خب کلا این رابطه ی بتمن/رابین بین هارپر رو و بتمن خوب در نیومده بود باتوجه به اینکه هارپر رو تازه شده سایدکیک بتمن. یعنی خب تو بتمن و رابین پیتر توماسی مخصوصاً این انوال آخری که راجع به دیک گریسون بود می بینیم که بتمن چقدر نسبت به رابین سخت گیره ولی اینجا این میاد از دستور بتمن سرپیچی میکنه و اینا.
      و خب راضی نبودنم قسمتیش بر میگرده به اینکه از این دلخورم که یه شخصیت به بت فمیلی اضافه کردند. الان این تیم دریک از اول نیو ۵۲ نقش جلبکو داشته، کری کلی تو بتمن و رابین معرفی شده، جسم دیمین هم که فعلاً دزدیده شده. خب بیان به اینا بپردازن به جای آوردن یه شخصیت جدید.

      • Farzad
       در پاسخ به Farzan

       خب فرزان مهم نیست زیاد. مهم اینه که هارپر رو کاراکتر باحالی داره.
       ضمن این که خب کلاً دو تا ساید کیک کله خر داره بتمن قبل از هارپر رو. دامیان وین و جیسون تاد که هر دوشون هم کشته می شن دی: یعنی این قضیه سرپیچی کردن از دستور بتمن عادت شده براش دیگه دی:
       بعد هم اسنایدر یه بیست قسمت هست می خواد هارپر رو رو بیاره. دیگه وقتش بود این ماجرا. دیر هم شده بود چون صدای همه در اومده. کریس کلی و جسد دامیان هم هر دو برنامه ی مخصوص دارن بعد از اتمام فور اور اویل. دقیقاً بتمن و رابین بعد فور اور اویل( بخوانید بتمن و واندرومن) همین قضیه است دی:
       در مورد جلبک بودن تیم دریک هم راضی ام. شاید این باعث شد احمقالی تو بخش ادیتوریال بلاخره تصمیم گرفتن کمیک تک نفره تیم دریک رد رابین رو احیا کنن. فقط امیدوارم دست دو نفر نیافته. یکی جف پارکر و اون یکی هم اسکات لوبدل دی:

       • Farzan
        در پاسخ به Farzad

        بتمن و واندروومن؟ شنیده بودم یه چیزایی دربارش. پس قراره راجع به دیمین باشه. من فکر می کردم بتمن می خواد رابطه ی سوپرمن/واندروومن رو خراب کنه:دی
        بتمن و فرانکنشتاین هم که قراره بیاد. اون بتمن و آکوامنی که گفتی قطعیه دیگه؟ ولی این کمیک بتمن و رابین تو چه بلبشویی افتاده. یه دفعه اسمشو عوض کنن بذارن Batman team-up دیگه :دی

        • Farzad
         در پاسخ به Farzan

         از قضا یه کمیکی هم هست برای تیم آپ بتمن که قبل نیو ۵۲ بود. با اسم brave and bold. دی: که از نظر من کار خوبی نبود دی: بعید نیست با این وضعیت کمیک اصن تغییر نام بده دی:
         و آره قطعیه. سایت دی سی از چهار شماره قبل پریویو می زنه همیشه برا کمیکاش.

  • Farzad
   در پاسخ به Farzad

   جنیفر بلاد و ایکس من لگاسی تموم شد. مسلمونا گریه کنید.

   • MEHRAN
    در پاسخ به Farzad

    جداً قسمت آخرشون بود اینا؟! وای خدای من آخه چه کاریه خب. موومنت گیل سیمون هم دیگه منتشر نمی‌شه.

    • Farzan
     در پاسخ به MEHRAN

     پسر خوب نمی گفتی دیگه. می خواستم خبرشو بزنم :دی

     • Farzad
      در پاسخ به Farzan

      این طوری سریع تر خبرش رو می زنی فرزان دی: ضمن این که خبر اون کراس اور ایمیج هم بزن. کاورای ماهی دارن دی:
      ایکس من لگاسی خیلی خوب تموم شد. برنامه دارم براش.
      جنیفر بلاد هم بعد این که ال اوینگ رفته بود رسماً فنا داده شده بود. قابل انتظار بود کنسل شدنش. امیدوارم ری بوتش کنن هر چند بعیده.

  • Flash
   در پاسخ به Flash

   من از Loki هیچ چیز نفهمیدم ولی عوضش Green arrow خیلی قشنگ بود

  • melika
   در پاسخ به melika

   سلام میتونی منبع این کمیک ها رو بگید

   • Farzad
    در پاسخ به melika

    لینک دانلودشون رو گذاشتیم. با کلیک روشون به سمتش هدایت می شید.

    • mirabilis
     در پاسخ به Farzad

     نه فرزاد ، سوال شده که کلا منبع اینا چی بوده ، از کدوم سایت گرفتید و اینا ! 🙂
     پ.ن : تا فرصت ایجاد شده ، از بابت این مقاله هم تشکر کنیم ، خیلی خوب بود ، ما هفتگی منتظریشیم ولی چند هفته یه بار میاد از قضا ! :دی

  • JOKER
   در پاسخ به JOKER

   ایول..ممنون که برا دانلود گذاشتید

  • kick a*s
   در پاسخ به kick a*s

   kick a*s خیلی باحاله

  • پاری
   در پاسخ به پاری

   فانتزی کمیک ممنون

  • THE FLASH
   در پاسخ به THE FLASH

   دیگه کمیک THE FLASH NEW 52 منتشر نمیشه…؟؟

  • air
   در پاسخ به air

   من فکر میکردم ااااا….این کمیک ها ترجمه شدن اینجوری یکم فهمیدشون سخت میشه

   • MEHRAN
    در پاسخ به air

    اینجوری واقعاً غیرممکنه کمیکی رو ترجمه کردن ولی شما به نظرم از این لیست شماره یک‌ها مثل توروک یا میس مارول رو امتحان کنید، قطعاً شروع خوبی برای خوندن کمیک هست. کمیک خوندن انصافاً یکی از بزرگترین لذت‌های دنیاست، من واقعاً وقتی شروع به خوندن کمیکی می‌کنم دیگه از اتفاقات دور و برم هیچی متوجه نمی‌شم.

    • air
     در پاسخ به MEHRAN

     منم وقتی کمیک هارو میخونم واقعا لذت میبرم اینگلیسمم خوبه میتنم متوجه بشم فقط یبار همین چند روز پیش یک کمیک از اکوامن خوندم تو یه سایتی به صورت انلاین که ترجمه بود خیلی چسبید بعدا هرچی گشتم نتوستم دوباره اون سایت رو پیدا کنم ولی سایتتون بسیا بسیار عالی چند وقتی خوندن کمیک هارو شروع کردم وخوندنشون رو خیلی دوست دارم فقط این کمیک ها شمار یکشون رودانلوکردم چجوری شماره بعدی رو میتونیم دانلود کنیم؟

     • MEHRAN
      در پاسخ به air

      شما از بالای سایت بخش کمیک ها ترجمه شده ها رو می تونید مطالعه کنید، تا جایی هم که اطلاع دارم تنها سایت ما کمیک آکوامن رو اونم به صورت آنلاین ترجمه داره، شما مطمئنی همینجا نخوندید؟

  • لافکا
   در پاسخ به لافکا

   کنستانتین چه خبر .. چرا دیگه دست ورتیگو نیست ؟ چرا انقد یجوری شده ؟؟؟

   دیگه رو فرم نیست؟؟

  • پاری
   در پاسخ به پاری

   Marvel Knights Spider-Man #5 چقدر مزخرف بود

  • محمد علی
   در پاسخ به محمد علی

   با سلام -اولین بار که در سایت های ایرانی کمیکها را برای دانلود گذاشتن اگر ممکنه است برای دانلود کردن انها مرا راهنمایی کنید که از کجا باید انها را دانلود کنم چون گفتید پاک میشوند با تشکر

  • علی ردهود
   در پاسخ به علی ردهود

   BATMAN JOKER’S DUGHTER چیه؟ قشنگه؟