بررسی سریال دردویل Daredevil

توسط : در تاریخ : سه شنبه, آوریل 21st, 2015

مردی بدون ترس

توجه: ممکن است این مطلب فاش کننده بخشی از داستان باشد.

استودیو مارول برای ساختن فیلم‎هایش تمامی کارهای لازم را انجام می‌دهد. به خاستگاه کاراکترهایش وفادار است، طرح داستان بهترین موضوع داستانی است، از نظر بصری بسیار هیجان‌انگیز است و مهم‌تر از همه اینکه این فیلم‌ها ما را مجاب کرده باور کنیم تمامی این‌ها دارای پیوستگی هستند. چیزی که به‌ راحتی می‌توان در عناوین اصلی یافت و آن را در فیلم‌ها نمی‌بینیم، انسان‌ها، همسایگان و سایر عوامل واقعی دنیا است. «دردویل مارول» اولین برنامه‌ی تلویزیونی از پنج برنامه‌ی مشخص‌شده شبکه‌ی Netflix آمد تا همان ترقی در داستان‌گویی که MCU (دنیای سینمایی مارول) انتظار داشت را فراهم ‌کند.

Marvel's Daredevil

دردویل مارول همان‌طور که انتظار می‌رفت، با خاستگاه اصلی مت مرداک با همان توانایی‌ها شروع می‌شود اما درست از ابتدای سریال به‌ طور ناگهانی با اتفاقی روبرو می‌شویم که مرداک نابینا شده و دیگر حس‌های او قدرت یافته‌اند. ده دقیقه‌ی نخست خلاصه‌ای عالی از خاستگاه مت، تعهدش نسبت به ایمانش، نگرانی‎اش از جنایات اطرافش و توانایی‎هایش در قالب یک مبارز است. لازم به گفتن نیست که تیتراژهای ابتدایی (با تیزری کوتاه از لباس قرمز او که در آخر سریال به نمایش درمی‎آید) بی‌نظیر است. دقایق نخست این مجموعه شبیه به چیزی است که فیلم‌های مارول باید باشند، معرفی شخصیت، انگیزه‌های او و کارهایی که او را ویژه می‌کند، اما به‌ محض این‎که ترن این سریال شروع به حرکت می‎کند شبیه به هیچ‎کدام از سواری‎هایی که مارول ساخته نیست.

Marvel's Daredevil

«چارلی کاکس» نقش مرد بدون ترس داستان را ایفا می‌کند و کلیه بازیگران را به خاطر داشتن ترکیبی از ذکاوت، جذابیت، شوخ‌طبعی و سرسختی رهبری می‌کند، چیزی که باعث درخشش مت مرداک بر روی صفحات کمیک شده است.

دوگانگی شخصیت در دردویل او را به یکی از بهترین کاراکترهای کمیک تبدیل کرده و کاکس نیز از همین موهبت با اجرای خاص خود در دادگاه و در برابر دوستانش بهره می‎گیرد، نوع راه رفتنش چون یک وکیل نابینا و از طرف دیگر حرکاتش چون یک یاغی (ویجیلنتی) و تغییر به یکباره این شخصیت‎ها. تمامی بازیگران سریال دردویل مارول بهترین بازی خود را انجام می‌دهند و نقصی در قطع کردن این زنجیره متصل وجود ندارد. از ایفای نقش فکاهی «الدن هنسن» در نقش فاگی نلسن گرفته تا کارن پیج زخم خورده که «دبورا ان ول» به کاراکترش زندگی بخشیده است. «روساریو داوسون» در نقش کلر تمپل و «واندی کورتیس هال» در نقش بن اوریچ ریشه‌ای عمیق‌تر در این «جهان واقعی» دنیای مارول ایجاد کرده‌اند.

daredevil-kingpin

اونج آدم بد داستان، کسی که هیچ‌وقت کار خوب انجام نمی‌دهد را می‌توان با ویلسون فیسکِ «وینسنت دونوفریو» به‌ عنوان مرکزی درخشان پیدا کرد. فیسک بدون استثناء یکی از خصمانه‌ترین چهره‌های معرفی‌شده در MCU است. وی فردی ظالم، مکار و دیوانه‌وار آشفته است به حدی که تابه‌حال هیچ شریری در هیچ فیلم کمیک‎بوکی دو ساعتی همانند او بازی نکرده است. قلب او مثل تمامی آدم‌های شرور در جای خودش است اما انگیزه‌هایش نقطه‌ نقص او هستند، فقط چون می خواهد بد باشد ذاتا بد نیست. علاوه بر این لایه‌های اضافی شخصیت او در *«آیلت زورر» در نقش ونسا خود را نشان داده‌اند، کسی که نقش گوش و چشم را در نگاه بیننده ماهرانه و البته با روش‎هایی زیرکانه ایفا می‌کند. «توبی لئونارد مور» دستیار فیسک ویزلی را به هم‌ریشه‌ای شدیداً تحت کنترل و بدون احساسی تبدیل می‌کند که باعث جالب شدن شخصیت او می‌شود (یک سرو گردن بالاتر از شخصیت ضعیف او در کتاب کمیک). «نقش بد» دیگر در بین بازیگران که نمی‌توانم در مورد آن غلو کنم «راب مورگان» در نقش فرد مجرم فرومایه، «تِرک» است، شخصیتی احمق در کمیک‎ها که اغلب کتک می‌خورد، اما در این مجموعه درست شبیه به ایوان بارکسدیل در فیلم The Wire نقش مخصوص خود را بازی می‌کند.

اشتباه نکنید، دردویل مارول قسمتی از یک مجموعه‌ی بزرگ است. استیون دی‎نایت، مجری طرح این مجموعه، با دقت هنرپیشه هایی انتخاب کرده که با هرکدام آن‌ها فرمولی خاص و رابطه گرمی دارند که بعضی از برنامه‎ها آرزوی آن را دارند. شاید چارلی کاکس را در چندین سکانس پشت سر هم در نقش مرداک نبینیم، اما این کار از جالب بودن و ارزشمند بودن سریال نمی‌کاهد. به این دلیل است که این مجموعه خوب کار می‌کند، سریال در مورد یک شخصیت نیست، در مورد یک محله است، در مورد کار در قسمتی از یک مزرعه در این دنیای بزرگ که کسی به آن‌ها کمترین توجهی هم ندارد. شکی نیست که کاکس تمام موارد لازم برای این نمایش را دارد، نام شخصیت او در عنوان و تمامی جاها آمده، اما حتی وقتی هم که نیست عملکرد سریال لذت بخش است.

Marvel's Daredevil

از نظر تصویربرداری، «دردویل مارول» یکی از بهترین اقتباس‎های کمیک‎بوکی است که تابه‌حال دیده‌ام، به‌طوری‌ که فریم و تصویر شهر به‌ گونه‌ای است که گویی یک کمیک از دردویل به واقعیت تبدیل‌ شده‌ است. شهروندان در طول روز در خیابان راه می‌روند، مردم سوار مترو می‌شوند، پلیس‌ها با یکدیگر صحبت می‌کنند، فوق‌العاده است. چند سکانس اکشن هم در این مجموعه است که اساس اصلی کمیکش را به‌ خوبی منعکس می‌کند. آن‌گونه که مبارزات طراحی شده‌اند، دنیای ویران شده و زمین گیر دردویل را منعکس می‌کند. سایه پدر بوکسر مت هم این‌گونه احساس می‌شود که او دندان‎های مجرمین را خورد می‌کند، و البته همانند کمیک هم می‎جهد و عصایش را پرت می‎کند. باید این را هم بگویم که خشونت در سریال دردویل ماهیت اصلی داستان را نشان می‌دهد. این سریال یک کارتون بزرگ نیست، چرا که ضرب و شتم را می‌توان حس کرد، خون‌ها می‎جهند و بعضی وقت‌ها هم قسمت‌هایی از بدن قطع می‎شود. نه به هیچ وجه این سریال شبیه به فیلم «اره» نیست، اما خون‌هایی در این سریال ریخته می‌شود که در هیچ یک از فیلم‌های مارول دیده نشده است. حس «تشخیص رادار» دردویل هم به عنوان یکی از نشانه‌های بصری است، اگرچه به‌گونه‌ای مبهم است و جای بحث دارد.

شاید آن‌طور که شاید و باید «دردویل مارول» را تحسین نکردم. این سریال، از داستان گویی مختصر و مفید خاستگاه کاراکتر گرفته تا شخصیت‌های پویای نمایش، سکانس‌های اکشن درخشان و روانش و روایت داستانی اصولی، یکی دیگر از موفقیت‌های چشمگیر مارول است. فیلمنامه درو گودارد برای دو قسمت اول بدون وقفه با ترکیبی از احترام به ذات اصلی و اضافه شدن چاشنی های جدید در کنار هم باعث جریان داشتن سایر محصولات مارول شده است. استیون دی‎نایت، مجری طرح این مجموعه، جهانی را در دنیای مارول بنا کرده که هم منحصر به فرد و هم جایی مناسب برای زندگی است البته در حال حاضر جزئی جدایی ناپذیر از حوزه‌ی MCU هم هست. اگر سایر سریال‌های Netflix هم مانند «دردویل مارول» به همان میزان با دقت، جرات و اشتیاق انجام شوند، دیگر جای نگرانی نیست.


منتقد: اسپنسر پری از Superherohype


  • sheep
   در پاسخ به sheep

   فوق العاده بود فیلمش حتما ببینید. مخصوصا شخصیت پردازی کاراکتر ها خیلی عالی بود. یه سوال. الان تموم شد یا فصل بعدیشم می سازن؟

  • حجت مزارعی
   در پاسخ به حجت مزارعی

   به این میگن سریال…داستان عالی، شخصیت پردازی عالی، بازیگران عالی اصن همه چی عالی…
   این سریال تمام سریال های DC رو شست گذاشت کنار(به عنوان یه فن شیش آتیشه دیسی میگم اینو)
   مارول خداییش میدونه داره چیکار میکنه و احسنت داره

   • sina
    در پاسخ به حجت مزارعی

    میشه بگی سریال فلش و ارو چه شونه >؟ فلش داره بهتر و بهتر میشه فقط تا قسمت ۲۳ صبر کنید اونوقت میترکونه D: بعدشم اصلا با این سریال حال نکردم دیالوگ های اضافی و….

    • sheep
     در پاسخ به sina

     flash در سبک خودش سریال بسیار خوبیه منم خیلی خوشم میاد ازش مخصوصا این اواخر خیلی جذاب شده قسمت بعدیشم چند ساعت دیگه میاد. ولی بعضیا فیلمای دارک واقع گرایانه دوست دارن نه تخیلی. این سریال ترکونده. واقعا فوق العادست. امتیازشم اونطور که می گفتن نیومد پایین هنوز ۹٫۲ هست. دیگه ۹٫۲ ببینید چقد عالیه. فلش و اررو ۸٫۲ شدن.

     • SB
      در پاسخ به sheep

      در پاسخ به آقایی که اسمش واقعا بهش میاد –sheep– می تونم بگم:
      ۸۶%=arrow=96% daredevil
      می تونید در راتن تومیتوز ببینید!

   • man of steel
    در پاسخ به حجت مزارعی

    سریال خیلی خوبیه شخصیت پردازی خیلی خوب صحنه های قشنگ ولی یکم دیالوگ هاش دیگه بعضی موقع ها زیاد میشه ولی در کل سریال خیلی خوبی بود….
    نه از این ور بوم بیوفتیم نه از اون ور بوم سریال های Arrow و flash فوق العاده سریال های خوبی هستن و از اون جایی که بار ها در سایت همگی خواستار نظر منطقی بودن باید بگم این دو سریال واقعا سریال های خوبین و شخصیت پردازی خوب داستان روان و صحنه های بصری مناسب سریال هستن و چه بسا اگر بد بودن سریال فلش جز یکی از بهترین سریال های جدید قرار نمیگرفت و اینکه سریال arrow تحسین نمیشد و تعداد دانلود بالا رو در دنیا نداشتن…..۱۰ قسمت پایانی فلش در imdb امتیاز بالای ۹ رو آورده که عالیه من همین الان قسمت ۱۹ فلش رو دیدم حتی یک ثانیه هم از سریال نزدم بره چون واقعا سریال جون داری هستش….سریال دردویل هم من در کنار این دو سریال قرار میدم و یک thumbs up برای هر سه میزارم یک چیز خوبی که دردویل داشت این بود که ۱۳ قسمت با هم اومد و مثل یک فیل سینمایی کامل دیدمش اینش خیلی حال داد
    و اینکه این سریال ها شاهکار نیستن اگر به این سریال بگیم شاهکار پس سریال های
    Breaking bad
    Game of thrones
    Sherlock
    true detective
    supernatural
    چی هستن؟؟
    در کل سریال دردویل یک فاز جدید برای دنیای سریالی مارول هست خیلی هم فاصله داره با ۲ سریال حال حاضر مارول و فوقالعاده هم هستش من خیلی منتظر سریال Defenders هستم….

    • ِDC fan
     در پاسخ به man of steel

     دقیقا با کل کامنتت موافقم…کار نظر گذاشتن منم کم کردی فقط ی چیز تو نمیتونم قبول کنم…
     supernatural ی شاهکاره؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     • man of steel
      در پاسخ به ِDC fan

      من خیلی وقت دارم این سریال رو میبینم دیگه از سال ۲۰۰۵ داره پخش میشه و تا الان به جز ۲ فصل در همه فصل ها همیشه بیشترین بیننده رو داشته و امتیازش همیشه بین ۸/۶ تا ۹/۴ بوده و توی بهترین سریال های دهه اخیر و سریال هایی که قبل از مرگ باید دیدش اسم سوپرنچرال هم هست ۲ ۳ جایزه prime time نامزد شده و چند جایزه هم برده و ازش به عنوان سریال قابل تقدیر نام میبرن چون الان نزدیک ۱۰ ساله با قدرت داره ادامه میده ….افرادی که از این سریال بدشون میاد اصلا سریال رو ندیدن فصل ۱ تا ۵ این سریال شاهکار….منم به شما پیشنهاد میکنم حتما این سریال رو ببینی….

      • ِDC fan
       در پاسخ به man of steel

       خب راستش من چند قسمت از فصل ۱ رو دیدم جذبم نکرد و نقد هایی هم ک شنیدم و خوندم از جاهای مختلف اصلا جالب نبوده…حالا شاید دوباره دیدم…ممنون از جواب

    • alianse
     در پاسخ به man of steel

     آقا supernatural شاهکار به جرئت می تونم بگم سریالی که ده فصل ادامه پیدا می می کنه با ارفاق می تونه خوب باشه دلیل این هم که شما از خوشتون میاد اینکه طبق گفته خودتون چند سال دارید با این شخصیت ها زندگی می کنید و یه جوری بهشون خو گرفتین خود من با نارتو همچین حسی دارم حالا به جای supernatural لاست , فرار از زندان,سوپرانسو,فرندز رو می گفتی قبول می کردم ولی supernatural واقعا!!!

     • man of steel
      در پاسخ به alianse

      من اسم همرو نیوردم دوست من وگرنه تعدادشون زیاد من چون تو چند تا لیست دیدم اسمشو دارم میگم و بله با شخصیت ها خو گرفتم که اینم نشانه خوب بودن سریال به قول شما…به هر حال هر فردی یکسری favorite ها داره….downtown abbey هم سریال فوق العاده ای هستش ولی هر فردی دوست نداره با اینکه امتیازش ۸.۹ تا۹٫۲ هست به خاطر همین اینکه شما نمیپسندی یک بحث دیگس ولی با این حال جز بهترین سریال هاست..در مورد ناروتو هم باید بگم یکی از بهترین انیمه هاست ولی من نمیپسندم ولی این انیمه که این همه طرفدار داره و rate خوبی هم داره است یک انیمه فوق العاده حساب نمیشه؟؟ دوست نداشتن یا داشتن من سلیقس ربطی بر خوب بودن یا بد بودن اثر نداره….

      • davoid
       در پاسخ به man of steel

       دوست من پرطرفدار بودن انیمه دلیل بر خوب بودنش نیست، مثلا انیمه فوتبالیستها(کاپیتان سوباسا ) خیلی جاها پرطرفدار بود، ولی انیمه ی خوبی بحساب نمیاد…البته ناروتو که انیمه خوبی هست، داستان بندیش هم تو کارتون هم مانگا حرف نداره

     • man of steel
      در پاسخ به alianse

      و یک چیز دیگه ادامه پیدا کردن فصل های یک سریال به خاطر خوب بودنش وگرنه که کنسل میشه . این که شما میگی این همه وقت داره پخش میشه با ارفاق خوبه اصلا حرف بی منطقیه پخش شدن یک سریال برای این مدت طولانی نشان دهنده علاقه مردم به سریال هست حالا در کشور ما دوست ندارن بعضیا خوب ربطی نداره بازم بحث سلیقس کما اینکه سریال ۲۴ تموم شد ولی دوباره شروع کردنش یا سریال heroes که کلا کنسل شد با اینکه طرفدارا خودشو داشت با این وجود چون مخاطباش کم شده بود کنسلش کردن و حالا باز دارن میسازنش و با سریال ncis یا law and order که این همه سال داره پخش میشه و همچنان مخاطب داره…حرف شما از رو سلیقس بدون اینکه دیده باشی سریال رو به نظر میاد پیش قضاوت میکنیشما ببین بعد میفمی چرا من میگم میشه جز شاهکار ها باشه

      • alianse
       در پاسخ به man of steel

       ببخشید دیر جواب دادم آخه یه مدت به نت دسترسی نداشتم حالا جواب شما
       اولا من نگفتم نارتو خوبه یا نه فقط گفتم چون من چند سال هست دارم نگاهش می کنم حتی اگه یه داستان بد هم ارائه بده بازهم من طرفدارش می مونم چون بهش عادت کردم در مورد نظر وم هم با شما مخالفم دلیل ادامه پیدا کردن یک سریال خوب بودن اون نیست بلکه داشتن طرفداره وگرنه شما شک نکن اگه همین سوپرنچرال بیننده هاشو از دست بده به سرنوشتی مثل هیروز دچار میشه در ضمن سریال های خوب زیادی بودن که در عین خوب بودن بخاطر نداشتن ریت بالا کنسل شدن نمونه اش V و اتوپیا که هر دو واقعا عالی بودن(شما برو V رو نگاه کن و بعد بدون تعصب با سوپرنچرال مقایسه کن) در مورد نظر آخر هم کاملا حق رو به خودم می دم چون هر سریالی که مدت طولانی ادامه پیدا کنه قطعا یه چیز شاهکار نیست چون هر چقدر هم تیم کارگردانی و نویسندگی و بازیگری کار قوی باشند باز هم نمی تونن یه اثر شاهکار رو بیشتر از صد قسمت ادامه بدند در ضمن با این که من سریال رو ندیدم اما کاملا مشخصه که cw به عوامل کار گفته یه جوری آب بنندید به کار تا طولانی تر بشه(البته سر خیلی از سریال های خوب هم همنی اتفاق افتاده مثل فرار از زندان) یه چیزی مثل سریال های ترکی

       • man of steel
        در پاسخ به alianse

        تازه دیدم نظرتو دوست خوبم…
        اول برو سریال رو ببین بعد نظر بده…یک چیزی دوست خوبم هیچوقت در مورد چیزی که نمیدونی نظر نده اول ببین بعد بگو خوب بود یا بد

  • DAREDEVIL
   در پاسخ به DAREDEVIL

   بهترین سریال کمیک بوکی عمرم بود سریال فلش و اروو را میزاره تو جیبش اصلا سریال اروو در حدش نیست

   • kno3
    در پاسخ به DAREDEVIL

    راست میگی والا ارو خودشو میکشه تو مبارزه آخرم کتک میخوره
    ولی مورداکو میبینمش خوف میکنم! 🙂

    • MEHRAD HIDDEN
     در پاسخ به kno3

     Guys , You Need To Calm Down
     چرا اینقدر تعصبی نظر میدید . من هم مارول رو دوست دارم و هم دی سی . هم گرین اررو و هم دردویل.
     حالا بر فرض بیام به دردویل توهین کنم و …. شما میای نظرات رو می خونی ناراحت نمیشی!؟
     لطفا یه خورده به هم احترام بزاریم…

  • arkham knight
   در پاسخ به arkham knight

   دی سی دیگه باید خودکشی کنه با همچین سریالی!!!عالی بود،حالا چند وقت دیگه با آیرون فیست چیکار کنیم?

  • AGH79
   در پاسخ به AGH79

   تو رده بندی ها چهارمین سریال برتر تاریخ شده!

  • امیر
   در پاسخ به امیر

   به نظر من هم کمان دار خوبه هم همین سریال ولی بنظر من جنبه های هیجانی کمان دار بیشتره(ARROWباید قبول کنید از لحاظ آهنگسازی هم قوی تره ).کلا این سریال بعضی از تیکه هاش حرفای الکی هستش طرف ده دقیقه هم سریال رو بزنه جلو میفهمه باز چی به چیه!
   فقط امیدوارم الان همتون در مقابل من جبهه نگیرید

   • nuttertools
    در پاسخ به امیر

    بنده فن مارول هستم وعاشق سریال های دی سی .سریال اررو خیلی خوبه ولی فصل دومش خیلی بد شده بود طوری که من قسمت اخر فصل دوم رو هم درست نگاه نکردم ولی فصل سومش واقعا زیباست.ولی این سریال رو هم خیلی دوست دارم ولی در کل جفتشون خیلی خوب ان سعی کنیم بی تعصب نگاه کنیم

  • Prince
   در پاسخ به Prince

   از نظر من این سریال فقط تا قسمت های هفت و هشتش خوب بود از اون به بعد خیلی دیالوگ ها زیاد شد و صحنه اکشن کم قسمت آخر هم که به نظرم معمولی بود اما باید بگم با این سریال بهتر از فصل جدید ارو و فلش حال کردم

  • sjshayan
   در پاسخ به sjshayan

   اینطور که گفتید خیلی تحریک شدم برم حتما ببینمش…. مطمینم سریال خفنی هست….

  • cap
   در پاسخ به cap

   بدون هبچ تعصبی میتونم بگم که این سریال تموم چیزایی که از یه سریال شاهکار میخواین داره
   فعلادفرصت ندارم ولی میام و نظراتمو به صورت کامل برای سریال میگم

  • parker
   در پاسخ به parker

   ۳ قسمتشو دیدم . واقعا از فلش بهتره. اررو هم مطرح نکردم چون از نظر یه سریال کمیکی ازش خوشم نمیاد.

  • DAREDEVIL
   در پاسخ به DAREDEVIL

   من که همه ی ۱۳ قسمت را با کیفیت ۱۰۸۰ گرفتم و تاالان که تا قسمت ۱۱ را دیدم که واقعا عالی بوده از من میشنوین ۱۰۸۰ دانلود کنین اصلا یک حال دیگر میده.

   ————-

   ویرایش فانتزی کمیک: گذاشتن آدرس سایت‌های داخلی ممنوعه. لطفاً بعد از این رعایت بشه.

   • sheep
    در پاسخ به DAREDEVIL

    از کجا سریال ۱۰۸۰ دانلود می کنی؟ 😐
    نکنه از خود نتفلیکس می گیری؟

   • Pouya
    در پاسخ به DAREDEVIL

    آقا خب مگه چیه الان ما ۱۰۸۰ از کجاپیدا کنیم این که داشت لینک میداد نمیدونم این چه سیاستیه بعضی سایتا دارن

    • ِDC fan
     در پاسخ به Pouya

     خیلی جاها ۱۰۸۰ میزارن…این سایتی ک اینو ۱۰۸۰ گذاشت سایت …..بود ک یجورایی جزو قدیمی ترین و بزرگترین سایت های فیلم تو ایرانه و اسمشم از ترکیب همین دو کلمه درست شده…راستی اشتراک ویژه میخواد…حتما سایت های دیگه هم گذاشتن ولی اینو من مطمینم گذاشته…دیگه بیشتر از این نمی تونستم غیر مستقیم برسونم مطلب رو…

  • amin
   در پاسخ به amin

   بهترین سریالی که تا به حال دیدم.
   خوشحالم چون چهارتا سریال دیگه هم این شبکه برای مارول میخواد بسازه که اگه به خوبی این باشه هیچ شرکتی نمیتونه جلوش وایسه.
   درسته که مارول ابتدای سریال سازیش ‘’مامورین شیلد‘’ خیلی خوب شروع نکرد اما تو فصل دومش و سریال مامور کارتر و حالا این سریال نشون داد نه تنها تو سینما بهترینه بلکه تو تلویزیون هم بی نظیره.

  • cap
   در پاسخ به cap

   اینم یه نظر کوتاه من از سریال
   داستان کاملا سر روست وودر عین حال جذاب و گیراست اتفاقات همینجوری اتفاق نمیفتن و تمتم کاراکتر ها اونقدر خوب تو داستان جا داده شدن و خوب شخصیت پردازی شدن که میشه از بابت داستان به این فیلم بهترین نمره ممکن رو داد.
   نقش آفرینی ها هم که انقدر خوب بودن که نمیشه جمله ای برای توصیفشون در نظر گرفت و خیلی محشر بودند و از نقش آفرینی هایی که اسکار میگیرن چیزی کم نداشتن
   کینگ پینگ هم عالی شخصیت پردتزی شده اصلا وقتی میاد تو سریال بیننده حس میکنه که این آدم مثل حلافکارای معمولی نیست
   به نظرم بهترین خبیث سریال های کمیکی هست کینگ پینگ
   صحنه های اکشن هم نسبت به سریالای دیگه خیلی بهتره و جالب تره و هبجان ببشتری داره
   در م

  • ViSi0N
   در پاسخ به ViSi0N

   واقعا داستان پردازی، تصویربرداری و از همه مهم تر اکت بازیگرا خیلی بهتر از ارو و فلش در اومده.
   من خودم طرفدار مارولم ولی شدیدا به کاراکتر فلش علاقه دارم، سریال های فلش و ارو به نظر من اصلا درخور شخصیت های کمیک نبودن و یه جورایی به نظر من خراب شدن تو سریالای cw ولی صرفا چون این شخصیتها سریال شدند طرفدار دارن، اما Netflix واقعا ثابت کرد شخصیت پردازیش در خور دنیای سینمایی مارول هست.
   خلاصه مطلب اینکه، خوشمان آمد.

  • FEIZ
   در پاسخ به FEIZ

   دوستان تو نظرات این فیلم را فقط با arrow و Flash مقایسه کردید، gotham چقدر حرف برای گفتن داره در برابر این فیلم.
   (چون هیچ کدوم رو ندیدم می پرسم)

   • alianse
    در پاسخ به FEIZ

    تا حدی نمیشه دردویل و گاتهام رو با هم مقایسه کرد دردویل تم ابرقهرمانی داری در حالی که گاتهام تم کارگاهی داره و تا حدی شبیه به سریال های Scorpion و Elementary هست منتها با تم کمیک بوکی و هیجان کمتر ( به عنوان مثال تو قسمت سه یه دختر بچه به اسم آیوی میاد تو سریال که پدرش بخاطر دسیسه چینی کشته شده خوب حالا همه ما می دونیم اون بچه قرار سرانجامش چی بشه حالا اگه بعد از سه فصل به عنوان پویزن آیوی بیاد تو سریال هیچ کس تعجب نمی کنه یا به عنوان مثال اتفاقی که قراره برای هاروی دنت بیفته و تبدیل به دو چهره بشه باعث هیجان کسی نمیشه )اما با همه اینها هر دو سریال رو بهت پیشنهاد می دوم

  • badboyhb
   در پاسخ به badboyhb

   از همه دوستان مطلع یک سوالی داشتم این سریال برای فصل دوم تمدید شده یا نه ؟اگر آره پس برنامه ی پنج سریال که گفته شده چی میشه اگر هم نه من همین الان تو یک وبسایت کمیک خارجی خوندم مارول برای فصل دوم دردویل قراره اسپایدر من رو اضافه کنه آدرس رو هم اگر بخواهید میتونم بذارم ببینید؟

   • alianse
    در پاسخ به badboyhb

    فکر نمی کنم فصل دومی داشته باشه چون منابع نتفلیکس محدوه و در حال حاضر هم داره روی سریال جسیکا جونز و یه سریال دیگه(که ربطی به کمیک نداره) کار میکنه اگه قرار باشه فصل دومی هم داشته باشه فکر می کنم باید بیفته بعد از مدافعان که اون هم میشه حدودا دو سال دیگه دوستانی که سریال تمام کردند آیا آخر سریال داستان کامل میشه یا جوری تموم میشه که نیازمند فصل دوم هست؟

  • payam
   در پاسخ به payam

   من واقعا این سریال و کلا دردویل رو بخاطر وجود داشتنش درک نکردم
   یه داستان کاملا کلیشه ای (حتی از سوپرمن هم بیشتر)منظورم اینه یهو فکر برقراری عدالت به سرشون میزنه با لباسای بالمساکه میرن کتک کاری مثل اسپایدرمن،سوپرمن،فلش،ایرون من حالا اینارو با شخصیتای ریشه داری مثل کاپیتان آمریکا، بتمن،هالک،گرین ارو،حتی ثور مقایسه کنید خودتون میفهمید
   البته لازم به ذکر است تمام شخصیت‌های نامبرده بلا شک از بهترین ها آندو این فقط یه نقد بود

   • ViSi0N
    در پاسخ به payam

    کلا شخصیت های کمیکی اکثرا دارای کلیشه ای خاص هستند، مهم نوع خصوصیات و حالت هاشونه که اونا رو متفاوت میکنه، وگرنه که همه کارشون مشابه همه.

   • مهران فلاح
    در پاسخ به badboyhb

    ممنون برای مطرح کردن این مطلب و خب واجب شد یه چیزی هم به دوستان بگم. لطفا یه سری خبرها رو مطرح می کنید اول خودتون کامل بخونید نه اینکه فقط تیترش رو بخونید و همه چیز رو تأیید کنید. الان تو تیتر این مطلب نوشته تأیید شد (Confirmed) این دوستی که مطلب رو نوشته اولش خودش توضیح داده که مطالبی که تیترش این کلمه رو داره یعنی همش یه شایعه اس. بعدش هم یه جایی از سریال فاگی یک کلمه از «مورالز» اسم می بره که بازم اون شخصی که مطلب رو نوشته با همین یک کلمه کلی ارجاع داده به شخصیت مایلز مورالز و همش گمانه زنی کرده و امیدوار بوده مایلز تو سریال باشه (آخرش هم یه نظرسنجی گذاشته). بعد من ندیدم اصلا چیزی در مورد فصل دوم دردویل نوشته باشه.

  • vertigo
   در پاسخ به vertigo

   در یکی از قسمت ها یک سکانس فوق العاده اکشن هست که بدون کات و در ۷ دقیقه پشت هم فیلمرداری شده. خوشبختانه مارول هم متوجه موفقیت کامل این سریال شده که ریبوت “مرد عنکبوتی” جدید رو به “درو گودار” سپرده. این سریال رو از دست ندید.

  • Navid
   در پاسخ به Navid

   http://www.cosmicbooknews.com/content/daredevil-season-2-greenlit

   برای فصل دو هم تمدید میشه

   نقدی بود بسیار عالی نمیتونم چیزی بهش اضافه کنم ، فقط میگم اصلا حس سریال بودن بهت نمیده حس میکنی ی فیلم سینمایی که اول باکس آفیس هست رو داری نگاه میکنی !!!!

  • محمد
   در پاسخ به محمد

   اگر قرار بر مقایسه و مبارزه میان دنیای دی سی و مارول هست ، شاید بشه سریال گاتهام رو با این سریال مقایسه کرد ! هر چند این طور که معلومه دی سی علاقه چندانی به رده بندی سنی بالا نداره و سعی میکنه ریتینگ سریال ها بالای ۱۵ سال نره
   البته دو موضوع رو باید در نظر گرفت ، اولا همونطور که مشخص هست دی سی بیشتر سنین پایین تر و نو جوان ها رو هدف و مخاطب خودش قرار داده و سریال ها حال و هوای فانتزی دارن (چیزی که کمتر در گاتهام مشاهده میکنیم ) و آنچنان خشونتی درشون دیده نمیشه و بلعکس دنیای دردویل و مارول پر هست از خشونت و داستان در فضایی کاملا ریل و واقعی روایت میشه !
   دوما تم این دو سریال یعنی گاتهام و دردویل از بعضی جهات با هم متفاوت هست و از برخی جهات شبیه به هم. گاتهام رو میشه یک اکشن – جنایی و با استایل مجموعه ای و با آهنگی کُند و محدود در استفاده از اکشن محض اما تا حدی راز آلود قلمداد کرد ولی در دردویل شاهد یک اکشن_رزمی پر جنب و جوش و با روایتی زنجیروار هستیم به گونه ای که در شات ها و سکانس های اکشن ، سریال شما رو به دنیای فیلم های رزمی ِ درجه یک آسیایی میبره و بر میگردونه !
   و اما چیزی که باعث مقایسه گاتهام با دردویل میشه (تنها به این دلیل که هر دو اقتباسی از روی دنیای کمیک هستن ) سعی در ایجاد فضایی رئالیسم و باور پذیر هست. همه چیز در این دو سریال در تلاش برای باور پذیر کردن این دو دنیا از چشم بیننده هستن ؛ از صحنه سازی گرفته تا دیالوگ ها ، شخصیت ها و مشکلات و چالش هاشون . از پنگوئن مجنون و دیوانه و چرب زبان و چگونگیِ روند قدرت گرفتنش در گاتهام تا چگونگی ساخت لباس مرداک ِ کله خر در دردویل ! همه و همه در تلاش برای تلقین این حس باور پذیری به بیننده هستن . فضا سازی و صحنه سازی ها در هر دو سریال چیزی کمتر از بی نقص نیستن ،حفظ زنجیره داستان و تعهد به کمیک ها نیز در هر دو سریال نمره قبولی میگیرن . بازیگرها از تمام تلاش و توان خودشون در ایفای نقش استفاده میکنن ( چیزی که به شخصه تا فصل دوم در سریال Arrow ندیدم ) و تصویر برداری و تدوین و کارگردانی ایده آل به نظر میرسن. در کل گاتهام و دردویل رو میشه پرچمدار دی سی و مارول دونست.

   • ِDC fan
    در پاسخ به محمد

    خب راستش من با اون رده سنی ک گفتی مشکل دارم ب نظرم دی سی تو سریال(فقط سریال اونم فقط تو سی دبلیو نه شبکه دیگه) شاید تا زیر ۲۵ یا ۳۰ (در موارد خاص) کارکرده ولی نمیشه بگی زیر۱۵…این سریال ها هردو برا زیر ۱۴ مناسب نیست تو رده بندی بعد شما میگی زیر ۱۵؟!!!!

    • alianse
     در پاسخ به ِDC fan

     برادر اسپارتاکوس با اون هم لحضه خشونت بارو,اورتیک و حرف های رکیک +۱۷ بود اونوقت چجوری فلش +۱۴ ؟

     • DC fan
      در پاسخ به alianse

      البته فلش حالا درجه بندی کلیش tv-pg هستش ک میشه زیر ۱۴ با نظارت و راهنمایی والدین باید ببینن و لی خب خیلی قسمتاش جدا tv-14 شده بود ک اونم میشه کلا ب درد زیر ۱۴ نمیخوره…بعد قضیه اینه ک اونجایی ها دیگه بعد ۱۷اشکال نداره این چیزا براشن دیگه پس لزومی نداره رده بالاتر هم باشه و دیگه ۱۷ ساله ب بالا خودش میدونه ب دردش میخوره یا نه فقط لزوما میخوان بگن ب درد زیر ۱۷ اصلا نمیخوره…همین دیردویل هم ۱۷ ب بالا یعنی tv-ma هستش ک منظور از ma بالغ هستش…

  • kno3
   در پاسخ به kno3

   فوق العادهست
   اسپویلر آلرت:
   وقتی داشت به ملوین میگفت میخوام برام یه لباس بسازی ذوق مرگ شدم

  • mehrider
   در پاسخ به mehrider

   خدایش فقط دوتا سریال از دی سی و مارول واقعا محشره وهمه اینو قبول دارن که این وذ سریال فلش و دردویل هستن چون دردویل واقعا یک اقتباس کامیکی محشره و فلش هم سریالیه که در سبک خودش عالیه و تونستن کمی شوخیهای فلش تو کامیکاش رو هم تو سریال وارد کنن.

  • mehdi
   در پاسخ به mehdi

   سلام.قسمت ۲ این سریال ب قسمت یکش نمیخوره.اصن جور در نمیاد

  • محمد
   در پاسخ به محمد

   سریال های مارول به فیلم های سینمایی وصل می شوند یا نه؟؟ یعنی این سریال ها پیش نیاز فیلم ها می شوند؟؟

  • نسیم
   در پاسخ به نسیم

   من ههنوز این سریالو ندیدم ولی با این نقدها ودیدگاه ها حتما سریال علی میشه.من از خیلی وقت پیش منتظر این سریال بودم.ولی خداییش سریال arrow هم بسیار سریال معرکه ای(از همه لحاظ)و هر دوتای این سریال ها جزو سریال عالی ای هستن و هردو هم قشنگن

  • DarkDay
   در پاسخ به DarkDay

   نقد قشنگی بود افرین. بالاخره یه نقد واقعی تو این سایت خوندم.خودم سریال رو دیدم واقعا بی نقص بود

  • as
   در پاسخ به as

   فلش و دردویل به نظر من هردو تو یک سطح هستند یعنی نه دردویل از فلش برتره نه فلش از دردویل ضعیف تره

  • GUY FAWKES
   در پاسخ به GUY FAWKES

   سلا م ممنوع ازنقدی که کردید بی شک یکی از بهترین نقدهایی بود تاحالا خوانده بودم وباعث زیبایی در مورد سربال شد

  • Mr.Anderson
   در پاسخ به Mr.Anderson

   من فصل اولرو دیدم و باید بگم فووووق العادس! هیچ کدوم از فاکتور های کلیشه ای بودن توی این سریال نیست…یه کار جدید یه کار جذاب یه نگاه جدید به یه قهرمان مارول رومیبینیم که نه تنها مثه سوپر من از چشاش لیزر خارج نمیشه بلکه حتی بینایی یک انسان معمولی رو هم نداره ولی این نتونسته جلوی تبدیل شدنشو به یه قهرمان بگیره؛اینکه از ابتدای سریال مورداک رو توی کلیسا و درحال اعتراف میبینیم این فرضیه که این قدرتای فرا انسانی و قابل باور موهبتی از جانب خدا به یه کودک نابینای فداکار بوده و این برای بیننده خیلی ملموس تر از انسانیه که یهو از آسمون میوفته و از چشاش لیزر خارج میشه(سوپرمن)…به طورکلی میخوام بگم که این سریال یه نمایش جدید ومتفاوت و از همه مهمتر ملموس تر و واقعی تر از یک قهرمانه(نه یه ابر قهرمان) که باااااید ببینیدش! در ضمن یه توصیه فنی هم واسه دوستان اهل فن داشتم: لطفا اسم سریال هایی مثل گرین ارو یا فلش رو درکنار تام و جری و باگزبانی بیارید نه درکنار دردویل…هه

  • علیرضا
   در پاسخ به علیرضا

   سلام ببخشید فصل سوم میاد؟

  • MoeiN
   در پاسخ به MoeiN

   من سریال ارو و فلش رو دنبال میکردم جفتشونم بیخودن مخصوصا ارو که داستانش زمین تا آسمون با کمیک فرق داره جدیدنم که با هم قاطی شدن در کل بین سریالای قهرمانی که من دیدم دردویل از همه عالیتر بوده

  • مجتبی
   در پاسخ به مجتبی

   سلام دوستان یه سوال دارم شما که تجربه زیادی دارید تئ کامیک بوک ها خواهشا جوابمو بدین . آخر قسمت هفتم فصل اول این سریال یه شخصی هست که از پشت سر نشون میده که استیک داره باهاش حرف میزنه.این کیه؟تو کامیک اصلی چجوره شخصیتش ؟بنظرتون بازم در ادامه نشونش میده؟کلا یه معرفی کلی ازش بگین.لطفا

  • غلمضا
   در پاسخ به غلمضا

   خر چه مفهمه بیسکوییت چیه
   خاک ورسرتا ریدن با سریال دیدنتا

دردویل Daredevil

img

مت مِرداک، در دوران نوجوانی در تلاش برای جان یک غریبه که در حال تصادف با یک کامیون حمل ضایعات هسته‎ای بود بینایی خود را از دست می‎دهد. در ازای آن دیگر حواس مت به یک ابرانسان نزدیک شده و شکلی از «تشخیص رادار» را بدست می‎آورد. در روز او وکیلی موفق و در شب برای پاسداری از محله‎اش «دردویل» است.