برترین کمیک‌های سال ۲۰۱۶، قسمت دوم: «کمیک‌های شرکت Marvel»

توسط : در تاریخ : دوشنبه, ژانویه 30th, 2017

با پایان سال ۲۰۱۶ برآن شدیم تا با معرفی برترین آثار این سال به انتخاب بهتر شما عزیزان کمک کنیم.

این مقاله دومین از سه مقاله ای است که برترین آثار کمپانی های DC،Marvel و ناشران مستقل را در سال ۲۰۱۶ به طور مختصری بررسی می کند.

اما قبل از بررسی آثار نام برده در لیست جا دارد تا از کمیک هایی نام ببریم که با وجود اینکه در حد آثار درون لیست عالی نیستند اما قطعا ارزش خوانده شدن را دارند، عناوینی مثل:بلک پنثر،دردویل،اینوینسیبل آیرون من و استاروارز.


 

۱۰ + ۱1_medium (9)

Unbeatable Squirrel Girl

 • نویسنده:Ryan North
 • طراح: Erica Henderson

شاید عده‌ی معدودی از خوانندگان با دیدن این نام مبهوت شوند اما بگذارید همین اول کار چیزی را مشخص کنم؛ دخترسنجابی در ژانر خودش که کمدی اکشن هست از موفق ترین آثار مارول محسوب می‌شود.
دورین گرین یک دانشجوری علوم کامپیوتری است اما چیزی که دنیا از آن خبر ندارد این است که در خفا قهرمانی به نام دختر سنجابی است. مجموعه ای از کمدی های به جا،شخصیت های مکمل خوش ساخت،معرفی زیرکانه شخصیت ها برای خوانندگان جدید و طراحی کمدی و حتی فکاهی دختر سنجابی را به اثری موفق بدل کرده است.


۱۰1_medium

Black Widow

 • نویسنده:Mark Waid,Chris Samnee
 • طراح:Chris Samnee

وقتی مردی مرموز با نام ویپینگ لاین به خطرناک‌ترین راز زندگی ناتاشا رومانوف پی می‌برد؛ بیوه ی سیاه چاره‌ای جز اطاعت از او ندارد.ناتاشا به اجبار دست به دزدی اسناد محرمانه از رییس قبلی اش در سازمان شیلد،مامور الدر، می‌زند و در این راه برخوردی با یک همکار انتقام جوی قدیمی، تونی استارک، نیز دارد.
مارک وید در این ران با ارائه ی یک تریلر جاسوسی گیرا که با داستان قوی و توئیست های مناسب آبدیده شده است بیوه ی سیاه را به جمع عناوین خواندنی مارول پیوند داده است.


۹1_medium (2)

Totally Awesome Hulk

 • نویسنده:Greg Pak
 • طراح فعلی:Luke Ross

بروس بنر دیگر هالک نیست ! آمادئوس چو(نوجوانی که از باهوش ترین افراد دنیای مارول است) با افتخار تمام خود را هالک جدید دنیای مارول معرفی می‌کند و دنیایی از ماجراجویی های مختلف را به دنبال خود میاورد.
راستش را بخواهید زمانی که دیدم گرگ پک نویسنده‌ی ران جدید هالک است اندکی مشکوک بودم (توقع اثری معمولی مانند جنگ جهانی هالک را داشتم) اما بعد از خواندن این ران نظرم به کلی برگشت.روایت خوب پک به همراه طراحی مناسب و کمدی های لحظه ای و کارکترپردازی مناسب،ران هالک را به یکی از بهترین عناوین ۲۰۱۶ مارول تبدیل کرده است.

 


۸

1_medium (1)

All-New Wolverine

 • نویسنده:Tom Taylor
 • طراح فعلی:Nicole Virella

لارا کینی یا همان اکس ۲۳ که طراحی شده بود تا یک سلاح باشد، در نهایت سرنوشت خود را قبول میکند و لقب استاد قدیمی خود،لوگان، که به کمک او توانست گذشته ی تاریکش را پشت سر بگذارد را انتخاب می‌کند؛دنیای مارول هم اکنون ولورینی جدید دارد !
مادام اینکه اکثر افراد ایکس ۲۳ را به چشم کارکتری خشن (حتی در مقایسه با خشونت کارکتری مانند لوگان) می‌بینند که سعی دارد تا با خشونت کارش را پیش ببرد،تام تیلور در این ران بر روی جنبه های شخصیتی بیشتر مانور داده است تا لارا را بیشتر به مخاطب بشناساند.دیالوگ های مناسب در این باب و طراحی قوی که احساسات را به خوبی به تصویر می‌کشند توانسته اند تام تیلور و ران ولورینش را به موفقیت برسانند.


۷1_medium (3)

Mighty Thor

نویسنده:Jason Aaron

طراح:Russell Dauterman

با خلع منصب ادینسن، حالا دکتر جین فاستر است که با بلند کردن میولنیر تبدیل به ثور می‌شود؛ الهه‌ی صاعقه.اما جدای از برقرار کردن نظم در آزگارد و ده قلمرو، بزرگترین نبرد او چیز دیگریست؛ سرطانی که فرم فانی اورا تهدید می‌کند.
جیسون ارون قبل از ثور نالایق(که اگر فقط دو جلد آن در ۲۰۱۶ منتشر نشده بود قطعا در لیست ما جای داشت) جین فاستر را در نقش ثور جا می‌اندازد.
به لطف داستان چند وجهی ارون و دیالوگ های به جای او خوانندگان در این ران با جین فاستر در جایگاه ثور بیشتر آشنا می‌شوند.راسل داوترمن نیز در جایگاه طراح کار قابل قبولی از خود نشان داده است و عوامل همه دست در دست هم داده اند تا مایتی ثور در لیست امسال فانتزی کمیک جای بگیرد.


۶1_medium (4)

Old Man Logan

 • نویسنده:Jeff Lemire
 • طراح:Andrea Sorrentino

داستان این سری ادامه‌ی سری معروف الد من لوگان است؛ولورین که حالا دیگر خودش را با این نام صدا نمی‌زند شاهد کشته شدن تمامی قهرمانان به دست اتحاد ابرشرورها و همچنین کشته شدن هاک آی بوده است.او همچنین انتقام مرگ همسر و فرزندش را از دوست قدیمی خود بروس بنر یا همان هالک گرفته است.اما شرایط جوری رقم می‌خورد که لوگان قبل از این حوادث به هوش بیاید و سعی کند تا از اتفاق افتادن چنین آینده‌ای جلوگیری کند.
کارکتر پردازی جف لمیر برای لوگان در این سری منحصر به فرد است.این عنصر را به اضافه ی لحن مناسب روایت و داستان جذاب کنید و با طراحی های متفاوت و جذاب اندره سورنتینو مخلوط کنید تا معجونی سرگرم کننده به نام الد من لوگان داشته باشید.


۵1_medium (5)

Karnak

 • نویسنده:Warren Ellis
 • طراح:Roland Boschi

نقص در هر چیزی؛ نفرین من تشخیص ضعف در هر چیزیست.سیستم ها،فلسفه ها،سازه ها،مردم،همه چیز. هیچوقت فراموش نکن من کی هستم.من کارناک ناانسان هستم.
وارن الیس بازهم بازگشته است تا کارکتر گمنامی را احیا کند.نگاه خاص کارناک به مسائل و تعریف دوباره‌ی کارکتر کارناک توسط الیس با طراحی دلچسب رولند بوچی و پنل بندی های هوشمندانه همراه شده تا کارناک را به مینی سری‌ای جذاب تبدیل کند.

 


۴1_medium (6)

Star Wars:Darth Vader

 • نویسنده:Kieron Gillen
 • طراح:Salvador Larroca

لرد تاریک،آورنده‌ی تعادل به نیرو،آناکین اسکای واکر،دارث ویدر،یکی از بهترین شرور های تمام تاریخ از سال ۲۰۱۵ به بعد سری داستان های مخصوص خودش را دارد.
داستان از تای این های کمیک های جنگ های ستاره‌ای مارول است(شاید دلیل ترجیح این اثر به سری اصلی عدم وجود چندین شخصیت مختلف و به دست آوردن نتیجه‌ی این چنینی تنها با یک شخصیت است).داستانش اما پیرامون لرد ویدر و ماموریت هایی که از جانب امپراطور به او محول می‌شود است.کیرن گیلن موفق شده است تا با روایت داستانی جذاب و پیدا کردن لحن مناسب برای روایت آن به درون شخصیت ویدر و آناکین نفوذ کند.استفاده‌ی درست از فلش بک هایی که ویدر را به سمت روشن نیرو ترغیب می‌کنند و دیالوگ های مناسب و در تضاد با فلش بک ها که کشمکش درونی ویدر را نشان می‌دهد، سری کمیک های اختصاصی سیث لرد محبوب مارا درخور شهرتش کرده است.


۳1_medium (7)

Doctor Strange

 • نویسنده:Jason Aaron
 • طراح:Chris Bachalo

جادوگر اعظم دنیای مارول بازگشته است. این بار توسط تیم خلاق ارون و باچالو.
وقتی که دکتر استرنج درمی‌یابد که جادو در سراسر دنیا رو به افول گذاشته است، به دنبال علت، به جستجو می‌پردازد تا با دشمنی جدید به نام امپریکول رو به رو شود.اما از پای درآوردن امریکول نیازمند سلاحی خاص است.
ریتم روایی تند جیسون ارون با موفقیت خواننده را در داستان نگه می‌دارد و موفق میشود تا دلیل وجود جادوگر اعظم و استفن استرنج را دوباره تعریف کند.طراحی کریس باچالو نیز زنده و پویاست و موفق میشود تا اتسمفر داستان را به درستی منتقل کند.


۲1_medium (8)

Moon Knight

 • نویسنده:Jeff Lemire
 • طراح:Greg Smallwood

مون نایت در زمره‌ی کارکترهایی محسوب می‌شود که علیرغم کم فروغی شخصیتش، ران های خوبی طی سال‌های اخیر داشته.این بار نیز جف لمیرِ صاحب نام، سکاندار هدایت مون نایت در سری جدیدش شده است.
مارک اسپکتور که تمام عمر خود را وقف مبارزه با خلافکاران نیویورک کرده است، زمانی که در یک آسایشگاه روانی بدون هیچ قدرتی از خواب بیدار می‌شود همه چیز را یک‌سره متفاوت می‌یابد .هویت او مانند گذشته نیست.گذشته‌ی او نیز دیگر مانند قبل نیست.آیا واقعیت است؟یا توطئه‌ای دیگر از کنشو است؟
داستان جذاب لمیر با مونولوگ های مناسب و فضایی گیج کننده خواننده را به تناوب و با حداقل اکشن پای این اثر نگه می‌دارد.همچنین هارمونی کم نظیر میان طراح و نویسنده، مون نایت را به تجربه ای دلنشین تبدیل کرده است.


۱1_medium (10)

Vision

 • نویسنده:Tom King
 • طراح:Gabriel Hernandez Walta

معمولا رتبه‌ های اول چندان اختلافی با باقی آثار نام برده در لیست ندارند. ویژن ولی استثنای این قاعده‌ی مرسوم است ! شاهکار مارولی تام کینگ با اختلاف و با صلاحیت تمام به رتبه‌ی اول تکیه زده است.

داستان از جایی شروع می شود که ویژن،ربات انسان‌نما، در حومه ی شهر ساکن شده و با همسر و دو فرزندش زندگی‌ جدید و آرامی را شروع کرده اند.اما مثل همیشه دردسر در نهایت سر می‌رسد و زندگی خوب و خوش ویژن‌ها را پایان می‌دهد.تام کینگ مانند همیشه با مونولوگ‌های طویل و ساختار‌شکنی‌های روایی در بطن داستان با ریتم و ضربآهنگی آرام اما جذاب به تبع واپس‌گویی‌های فکر شده‌ی کار، اثری خلق کرده است که شبیه آثار مستقل و الس ور است. خواندن دغدغه های روزانه‌ی انسانها و تحلیل آنها در مطلق‌گرایی باینری ویژن‌ها در کنار دیگر فلسفه‌بافی‌ها و داستان‌سرایی‌های خرده روایی ویژن، خوشمزه‌ترین تجربه‌ی ابرقهرمانی امسال بود.


 

منتظر برترین کمیک های مستقل در سال ۲۰۱۶ باشید،همچنین شما هم میتوانید در بخش نظرات ۱۰ کمیک برتر خود را اعلام کنید.

Fantasycomic.ir © ۲۰۱۶ All Rights Reserved