برترین کمیک‌های سال ۲۰۱۶، قسمت اول: «کمیک‌های شرکت DC»

توسط : در تاریخ : چهار شنبه, ژانویه 18th, 2017

با پایان سال ۲۰۱۶ برآن شدیم تا با معرفی برترین آثار این سال به انتخاب بهتر شما عزیزان کمک کنیم.

این مقاله اولین سری از سه مقاله ای است که برترین آثار کمپانی های DC،Marvel و ناشران مستقل را در سال ۲۰۱۶ به طور مختصری بررسی می کند.

اما قبل از بررسی آثار نام برده در لیست جا دارد تا از کمیک هایی نام ببریم که با وجود اینکه در حد آثار درون لیست عالی نیستند اما قطعا ارزش خوانده شدن را دارند، عناوینی مثل: سوپرمن، اکشن کامیکز،دتکتیو کامیکز و گرین ارو.


 

۱۰ + ۱1

Lucifer

 • نویسنده: Holly Black
 • طراح فعلی:Lee Garbett

با پخش سریال لوسیفر از شبکه فاکس، ورتیگو نیز این عنوان را با نویسندگی هالی بلک منتشر کرد.داستان از ادامه ی سری قبلی یعنی جایی که لوسیفر مخلوقات خالق را ترک گفته است شروع می‌شود و در نهایت به کشتن جایگزین دروغی خالق ختم می‌شود.داستان های بایبلیک لوسیفر به همراه بازگردانی کارکتر های قدیمی این عنوان و در نهایت انسجام داستانی قابل قبول با چاشنی های مختلف طراحان مختلف لوسیفر را به یکی از بهترین آثار امثال تبدیل کرده است.

 


۱۰
STL007342-600x923

WonderWoman

 • نویسنده: Greg Rucka
 • طراح فعلی:Nicola Scott

در میان سری های ریبرث واندروومن اثری منحصر به فرد است.نه به خاطرشخصیت اصلی‌اش که مورد بی مهری بعضی قرار گرفته است، بلکه به خاطر توفیق دربدل شدن به یکی از بهترین‌های سال تا با کمترین اکشن ممکن (اکشن برای آثار سوپرهیرویی جز ارکان حیاتی محسوب می‌شود) .گرگ روکا موفق شده است تا با روایت جذاب یک داستان پرپتانسیل و گره گشایی های موفق از درگیری ها و پنل بندی های زیبا، تجربه ای فراموش نشدنی برای خوانندگان رقم بزند.طراحی این اثر نیز با وجود طراحان مختلف کیفیت خود را حفظ می‌کند و کار تحسین برانگیز روکا را کامل تر می‌کند.


۹
1_medium

Nightwing

 • نویسنده: Tim Seeley
 • طراح فعلی:Marcus To

ران تیم سیلی نایت وینگ را به اوج بازگردانده است.ماجراهای نایت وینگ زیرنظر استادی جدید شروع می‌شود و منجر به خلق دیدگاه جدیدی از عدالت در نظر او می‌شود. در عین حال نایت وینگ با دادگاه جغدها نیز باید سر و کله بزند و در نهایت به این سوال پاسخ دهد؛ آیا نایت وینگ از بتمن بهتر است؟
سیلی با تزریق شخصیت های مکمل جدید که به وضوح قرار است عضوی ثابت از دنیای نایت وینگ شوند و استفاده درست و به موقع از این شخصیت ها به همراه دیالوگ سرایی مناسب و ضرب آهنگ روایی مناسب، یکی از بهترین ران های تاریخ نایت وینگ تا به امروز را پدید اورده است.


۸
1_medium (1)

The Sheriff of Babylon

 • نویسنده: Tom King
 • طراح: Mitch Gerads

هنگامی که افسر پلیس سابق و پیمانکار نظامی حاضر،کریس هنری، ماموریت میابد تا تیم پلیس جدید عراق را آموزش دهد. اما با مرگ یکی از شاگردانش او مجبور به همکاری با نصیر،آخرین پلیس بغداد، می‌شود.غافل از اینکه همه‌ی این اتفاقات زیر سر سوفیا؛ عراقی تحصیل کرده در آمریکاست که قصد دارد تا رهبر جدید جنایت های زیرزمینی بغداد شود.
بازهم تام کینگ ! روایت کلانتر بابل یکی از بهترین ها میان آثار سبک درام جنایی است.روایت کینگ که درخور ژانر جنایی است (یک داستان جنایی خوب به یک معمای خوب نیاز دارد) تا آخرین لحظه شمارا پای خود نگه می‌دارد.شخصیت پردازی پروتاگونیست این سری نیز به زیبایی انجام شده است.طراحی زیبای جرادز نیز تصاویری در ذهن شما خلق می‌کنند که به راحتی بیرون نمی‌روند.


 

۷
1_medium (2)

All-Star Batman

 • نویسنده: Scott Snyder
 • طراح:John Romita Jr.

وقتی اسکات اسنایدر خبر داد که قرار است با رومیتا جونیور به سری بتمن بازگردد،طرفداران سری نیو۵۲ دست از پا نمی‌شناختند.با انتشار کمیک مشخص شد که حق هم با هواداران بوده است. آل استار از همان ابتدای کار مخاطب را با روایت منسجم، توئیست‌های قوی و داستان جذابش مجذوب و مغلوب می‌کند.روایت بتمنی که برخلاف همیشه در گاتهام نیست و در سفری جاده‌ای با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کند با قوت قلم و طراحی پویای رومیتا ترکیب شده است و این هم‌رایی موجب شده تا تجربه ای شیرین برای خوانندگان خلق شود.


 

۶

1_medium (3)

Martian Manhunter

 • نویسنده: Rob Williams
 • طراح: Ben Oliver

من هانتر در دسته‌ی شخصیت‌هایی قرار می‌گیرد که اغلب مورد بی‌مهری واقع شده.ران راب ویلیامز اما پتانسیل درونی این کاراکتر را بیش از پیش به نمایش گذاشته است. وقتی که زمین مورد تهاجم مریخی های دیگر به منظور کلون کردن مریخ بر روی زمین قرار می‌گیرد؛ وظیفه ی من هانتر است که با آنها مقابله کند.روایت فراتر از یک داستان سوپرهیرویی معمولی است.نشان دادن کشمکش های درونی مارشن منهانتر و نمایان کردن ذات هستی گرای او(گاه حتی بدون دیالوگ و تنها از طریق تصویر) اثر را به داستانی تاریک و ترسناک ولی جذاب تبدیل کرده است.


۵
1_medium (4)

Omega Men

 • نویسنده:Tom King
 • طراح: Barnaby Bagenda

بعد از کشتن فانوس سفید،کایل راینر با خونسردی تمام مردان امگایی برگشت خود را اعلام می کنند. اما قتل یک فانوس سفید چیز خاصی نیست، پرنسس دزدی حتی از قتل هم بهتر است !
به عنوان یک اوپرای فضایی، امگا من شاید خاکستری ترین اثر میان لیست ما باشد.دنیا سازی دقیق ، پلات هیجان انگیز که توسط کارکترها جلو می‌رود و گسترش میابد امگا من را به یکی از بهترین داستان های کایل رینر(تعجب نکنید) و تجربه ای ناب تبدیل کرده است. طراحی کلی و طراحی کاور نیز از نکات خوب و شایان توجه این سری هستند.

 


 

۴
1_medium (5)

Justice League

 • نویسنده: Geoff Johns
 • طراح: Jason Fabok

از ابتدای واقعه ی new52 جاستیس لیگ به نویسندگی جف جانز از آثار فاخر این ریلانچ محسوب می‌شد.در سال ۲۰۱۶ آخرین آرک این ران، دارک ساید وار، پایانی درخور برای این سری بود.داستان پیرامون رویارویی دو تن از شرور های قدرتمند DC یعنی آنتی مانیتور و دارک ساید و عواقب مرگ یکی از این دوتا و اثراتش بر روی دنیاست.جف جانز مانند همیشه با شناخت کامل دنیای DC پلاتی جذاب به همراه معرفی شخصیت های جدید و توئیست های موفق را تعریف می‌کند و تا آخرین لحظات قبل از تولد دوباره خواننده را در یونیورس DC نگه می‌دارد.

 


 

۳

78338._SX360_QL80_TTD_

Cave Carson Has A Cybernetic Eye

 • نویسنده: Gerard Way
 • طراح: Michael Avon Oeming

کیو کارسون که حالا در سطح زمین به همراه همسرش و دخترش کلویی که حالا به کالج می‌رود زندگی آرامی را در پیش دارد.اما با مریض شدن و مرگ همسرش،کارسون پا به ماجراجویی جدیدی می‌گذارد.از طرفی او باید بفهمد که توهمات جدیدش متعلق چشم سایبری جدیدش هست یا مغز خودش.
روایت فانتزی و جذاب این سری مضاف با طراحی های عجیب و کارکترپردازی عالی این اثر را در لیست امسال فانتزی کمیک جای داده است.اگر دنبال طراحی های روان پرداختی و عجیب،کارکترپردازی قوی و کلیف هنگرهای جذاب هستید؛ کیو کارسون اثر موردنظر شماست.


۲
1_medium (7)

Doom Patrol

 • نویسنده:Gerard Way
 • طراح: Nick Derington

کسی برینک، دختری با توانایی های خاص و گذشته ای آن چنان عجیب که حتی خودش هم نمی‌داند که واقعیت دارد یا نه.اما با پیوستن به تیمی متشکل از افرادی به همین اندازه عجیب مانند مردان رباتی، مردی که به انرژی منفی دستیابی دارد و آمبولانس های سخنگو، زندگی اش هرگز مانند قبل نمی‌شود.
دوم پاترول شاید از خاص ترین کار های امسال باشد.جرارد وی پلاتی کامل به خواننده تحویل می‌دهد.اما پلات کامل نقطه قوت دوم پاترول نیست، یا حداقل بزرگترینشان نیست.روایت جرارد وی به همراه پنل های درهم گاها فرمت روایی روتین کمیک را به چالش می‌کشد و اثری از هر لحاظ بدیع را به مخاطب تحویل می‌دهد که حتی بعد از خواندن هم از ذهن شما بیرون نمی‌رود.


۱
1_medium (8)

Batman

 • نویسنده: Tom King
 • طراح فعلی: Mikel Janin

شاید زمانی که ران بتمن از تیم خلاق اسنایدر و کاپولو به وارث جدیدش تام کینگ رسید واکنش‌های منفی پیرامون ضعف این تیم نسبت به تیم قبلی مسئله‌ساز به نظر می‌رسید؛ کینگ اما بار دیگر خود را به عنوان نویسنده ای زبده ثابت کرد.ران بتمن تام کینگ با داستان‌های جذاب،شیوه ی روایی خاص و مخصوص خود کینگ که در آرک(I am suicide) به لطف مونولوگ سرایی‌های نابش به اوج خود رسید و به قول یکی از دوستان گاهی یادآور روایت‌های اساطیری می‌شد، توانست خود را در دل طرفداران جا کند و حتی در در چندین مقطع از بتمن نیو۵۲ پیشی بگیرد.البته باید یادآور این نکته شد که کراس اور شب مردان هیولاپیکر همچنان اثری متوسط است ولی با توجه به ضعف کلی داستان کراس اور و از طرفی دیگر کیفیت باقی آرک‌های این ران باید گفت که بتمن تام کینگ همچنان داستانی بیش از “خواندنی” است.


 

منتظر برترین کمیکهای مستقل و کمیک های شرکت مارول در سال ۲۰۱۶ باشید، همچنین شما هم میتوانید در بخش نظرات ۱۰ کمیک برتر خود را اعلام کنید.

Fantasycomic.ir © ۲۰۱۶ All Rights Reserved

 

 

 


  • نیما خلیلیان
   در پاسخ به نیما خلیلیان

   خسته نباشید…
   به نظرم یکی از مفید ترین کار هایی که میتونست دیسی انجام بده همین اومگامن بود… گروه جالبیه یه جورایی ادم رو یاد گواردینز اف د گلکسی میندازه… بازسازی این گروه اهمیت بالایی داره به نظرم … ممنون مقاله جالبی بود ! منتظر نسخه ی مارولش هستم… چون به نظرم امسال واقعا سال نسبتا ضعیفی رو مارول گذروند تو عرصه کمیک… در مقایسه با چند سال اخیر …

  • Shahrooz Ghasemi
   در پاسخ به Shahrooz Ghasemi

   لیست عالیه فقط جای خالی دیتکتیو کامیکز حس میشه.انتظار داشتم تو لیست باشه نه اینکه فقط بهش ی اشاره کوچیک بشه
   بتمن تام کینگ تنها قسمت نسبتا ضعیفش همون کراس اور بود بقیش عالیی:)
   دیدن لوسیفر تو لیست هم خیلی خوبه!:)) هرچند به خوبی ران مایک کری نمیرسه ولی بازم عالیه

  • Amin.A
   در پاسخ به Amin.A

   واقعا مقاله خوبی بود و تقریبا با همه رتبه ها موافق بودم

  • amir.h.2814.1
   در پاسخ به amir.h.2814.1

   مقاله و لیست عالی بود ، خسته نباشید
   بشدت منتظر مقالات بعدیم 🙂

  • حنیف
   در پاسخ به حنیف

   سلام من کمیکهارو دانلود کردم ولی پی ام میده ک نرم افزار مورد نظر رو نداری از چه نرم افزاری باید استفاده کنم ایدی تلگرامم @ba_alla

  • هستی
   در پاسخ به هستی

   سلام من میخوام این کمیک هارو سفارش بدم،اما نمیدونم چجوری اینکارو بکنم،از چه سایتی؟

  • Ice Man
   در پاسخ به Ice Man

   ممنون برای مقاله ؛ کمیک هایی که ماله امساله DC بود رو اکثرشون خوندم اما بقیه رو هنوز نه ، Omega Men و Lucifer رو حتما باید خوند ، کمیک مارشن منهانتر هم بنظر کمیک جالبیه ، کمیک هایی که موضوع و تمشون شبیه این باشه زیاد داره و همشونم کمیک های خوبین ، کمیک سری ریبرث واندرومن هم یکی از بهترین کمیک هاشه و واندرومنی که این کمیک داره واقعا از بیشتره لحاظ کامل و عالیه و فقط باید از داستان کمیکش لذت بورد ! نایت وینگ رو هم نخوندم اما تمام سری کمیک های نایت وینگ تا حالا کمیک های با کیفیت و عالی ای بودن و مخصوصا این که یکی از بهترین و جذاب ترین داستان هاش رو داره پس اگه رتبش بالا تر هم بود بهتر بود اما مهم نیست چون این ها همشون جزء بهترین هان حتی ۱۰+۱ و… ، کمیک ریبرث جاستیس لیگ هم خیلی قشنگ بود و آل استار بتمن هم داستان جالبی داشت و دوچهره هم از ویلن های برتر کمیک بوکه پس یکی از برترین ویژگی های آل استار بتمن این بود که عمیق تر به شخصیت دوچهره و هاروی دنت و رابطش با بروس وین/ بتمن میپرداخت و… ، و در آخر سری بتمنه تام کینگ هم که واقعا عالی و شاهکاره و نیازی به تعریف بیشتر نداره

  • arman
   در پاسخ به arman

   با سلام
   آیا کمیک های ریبرث محل خوبی برای شروع خواندن کمیک های دی سی می باشد یا بهتر است از نیو ۵۲ شروع کرد؟
   با تشکر