برترین کمیک‌های سال ۲۰۱۲، قسمت اول: «کمیک‌های شرکت DC»

توسط : در تاریخ : پنجشنبه, ژانویه 10th, 2013

سال ۲۰۱۲ به پایان رسید و سال جدیدی برای دنیای کمیک آغاز شد.

بر آن شدیم که برترین های امسال را در فانتزی کمیک معرفی کنیم تا در انتخاب کردن کمیکی برای خواندن به شما کمک کرده باشیم.

این مقاله اولین از سری مقالات معرفی برترین‌های سال ۲۰۱۲ به انتخاب هیئت تحریریه فانتزی کمیک است که در روز های آتی در اختیار شما عزیزان قرار خوهد گرفت.

در سری اول این مقالات، برترین کمیک‌های شرکت DC در سال ۲۰۱۲ میلادی به شما معرفی خواهد شد.

 

قبل از اینکه به سراغ رده بندی نهایی بروم لازم می‌دانم از کمیک های خوب دیگری که در این لیست نیستند نیز نام ببرم. کمیک هایی که درست است در حد این ده عنوان برتر عالی نیستند ، اما قطعا ارزش خوانده شدن دارند و چه بسا معروف تر از این کمیک ها باشند. ولی ما در این معرفی به کیفیت انفرادی کمیک ها توجه کرده ایم و نه تاثیر کمیک بر روند دنیای DC.

کمیک هایی چون جاستیس لیگ ، جاستیس لیگ دارک ، سورد اند سورسری (بویژه بیوولف) ، فانتوم استرنجر و سوامپ ثینگ.


رتبه ۱ + ۱۰ :DTC_Cv13

DETECTIVE COMICS

 

نویسنده فعلی : John Layman

طراح فعلی : Jason Fabok

قرار بود ۱۰ کمیک برتر کل سال ۲۰۱۲ را معرفی کنیم. و باید بگویم که این کمیک در ابتدای این سال خوب نبود. اما از شماره ۱۳ با عوض شدن نویسنده اش ، تبدیل به یکی از بهترین کمیک های موجود در بازار شد. کمیکی که به بتمن از زاویه دیگری نگاه میکرد و داستانی زیبا و هیجان انگیز با حضور پنگوئن و پویزون آیوی روایت کرد.

بتمن ابرقهرمان بسیار محبوبی است. هم کمیک های زیادی در بازار دارد و هم نویسندگان بسیاری در مورد او نوشته اند. اینکه یک کمیک در این دریای آثار مشابه بتواند خودی نشان دهد و خاص باشد، شایان تقدیر است. پس کمیک های کارآگاهی حق اش است که در این لیست حضور داشته باشد.

مژده:

ترجمه کمیک «تست هوش» ، بک ایشوی شماره سیزده این کمیک که داستانی مستقل و کوتاه است به زودی روی فانتزی کمیک قرار خواهد گرفت. با خواندن آن میتوانید با سبک و سیاق جدید این کمیک آشنا شوید.


رتبه دهم:20110_900x1350

ANIMAL MAN

نویسنده : Jeff Lemire

طراح: Travel Foreman

انیمال من کمیکی است که ظاهری شبیه به کمیک های ابرقهرمانی دارد، اما چیزی بسیار بیشتر از آن است.

روابط خانوادگی ، وابسته بودن به جهان فساد و کمیک سوامپ ثینگ و فضای تاریک آن چیزهایی هستند که ما را به این کمیک علاقه مند میکند. همچنین انیمال من مانند دیگر نوشته های جف لمیر از فضاسازی بسیار خوبی بهره برده است.

انیمال من به طرفداران کمیک هایی با فضایی عجیب و ترسناک ، و طرفداران داستان های دارک توصیه میشود.


رتبه نهم:

FRANKY

FRANKENSTEIN, AGENT OF S.H.A.D.E

نوینسده فعلی: Matt Kindt

طراح فعلی: Alberto Ponticelli


فرانکشتاین مامور شید از جذاب ترین شخصیت های ضلع تاریک دنیای دی سی بود. اما متاسفانه این کمیک به دلیل پایین بودن فروش اش کنسل شد و دراین ماه آخرین شماره خود را روایت خواهد کرد.

ولی در صنعت کمیک با ویژگی های تجاری مخصوص به خودش ، کنسل شدن یک کمیک به معنای بد بودن آن نیست و همانطور که میبینید ، فرانکشتاین کمیک بسیار خوبی بوده و در لیست ۱۰ کمیک برتر سال ۲۰۱۲ شرکت دی سی قرار گرفته است.

همینطور یادآوری میکنم که شماره صفرم این کمیک بهترین رتبه را در ماه سرآغاز ها از آن خود کرده بود.

به امید آن روز که همه کمیک های خوب فروشی بالا داشته باشند ، تا هیچ کمیک خوبی کنسل نشود.


رتبه هشتم :BW

BATWOMAN

نویسنده: J.H. Williams, III و W. Haden Blackman

طراح: Amy Reeder Hadley

بت ومن کمیکی است که یک سر و گردن از کمیک های دیگر شرکت دی سی بالاتر است. این کمیک فضایی دارک و گوتیک ، روایتی به شدت پیچیده و غیر خطی و داستانی جذاب دارد.

بت ومن کمیکی بسیار عالی است و تنها سوالی که برای ما به وجود می آورد این است که داستانی با این پیچیدگی و زیبایی ، چگونه در بین مردم آمریکا که عموما داستان های ساده را می پسندند ، فروش بالایی دارد…


رتبه هفتم:GL18_solicit

GREEN LANTERN

نویسنده:  Geoff Johns

طراح: Doug Mahnke

در کمیک گرین لنترن همه چیز ممکن است و هیچ شماره ای قابل پیشبینی نیست.

در سال ۲۰۱۲ هال جوردن ، گرین لنترن قبلی قدرتش را دوباره به دست آورد. به فضا رفت و با دشمنانش جنگید. به زمین برگشت و برایش پیشگویی ای عجیب شد و سپس به دلایلی حلقه را از دست داد.

این اتفاقات بسیار جذاب و هیجان انگیز هستند، اما به همه اینها معرفی یک گرین لنترن جدید و درگیری های جدید او برای اثبات خویش را هم اضافه کنید تا متوجه شوید که هیچ گاه از خواندن کمیک گرین لنترن خسته نخواهید شد.


رتبه ششم:AQM_Cv17

 AQUAMAN

نویسنده: Geoff Johns

طراح فعلی : Paul Pelletier

خودتان که دارید آرک اولیه این کمیک را میخوانید!

پس تنها چیزی که باید اضافه کنم این است که کیفت اش هیچ تغییری نکرده است. همچنان با نویسندگی زیبای جف جانز به پیش میرود و از طراحی های زیبایی نیز برخوردار است.

در شماره قبلی نیز کراس اوری مهم با جاستیس لیگ داشته است. کراس اوری که احتمالا بر آینده دنیای دی سی تاثیر زیادی خواهد داشت.

آکوامن قهرمانی نه چندان محبوب بود که به لطف این کمیک بسیار زیبا به یکی از پرطرفدارترین شخصیت های دنیای کمیک تبدیل شده است.


رتبه پنجم:DEMON KNIGHTS

DEMON KNIGHTS

نویسنده قبلی : Paul Cornell

نویسنده فعلی:  Robert Venditti

طراح : Diogenes Neves

این کمیک یکی از بهترین کمیکهای نیو۵۲ است و جنبه ای کاملا متفاوت از دنیای دی سی را مورد کاوش قرار میدهد.

این کمیک حماسی بوده و در فضایی قرون وسطایی روایت میشود. پول کرنل نویسنده ای بسیار تواناست که پایان هر شماره خوانندگان خود را غافلگیر کرده است. اما متاسفانه از شماره ۱۶ به بعد ، قرار است نویسنده جدیدی داستان را روایت کند. البته نویسنده جدید نیز نویسنده صاحب نامی است و امید میرود که کیفیت این کمیک در سال ۲۰۱۳ افت نکند.


رتبه چهارم:DIAL H

DIAL H

نویسنده: China Mieville

طراح: Mateus Santolouco

نویسنده این کمیک یکی از نویسنگان صاحب نام گمانه زن است و تا کنون جایزه های بسیاری برده است.

این کمیک داستانی بسیار هیجان انگیز دارد . با وجود اینکه  تقریبا ابرقهرمانی است ، ابرقهرمان ها را به سخره میگیرد.

دیال اچ کمیکی بسیار متفاوت است که خواندنش را به همه طرفداران کمیک توصیه میکنم. آیا فقط همین که ابر قهرمان ما هر بار قدرت و ظاهری متفاوت دارد ، برای خواندن کمیک کافی نیست؟ اگر کافی نیست فقط این را اضافه میکنم:

در شماره قبل قهرمان داستان دیال اچ ، قدرت پلانکتون ها را دست آورد!


رتبه سوم:WW_Cv14_R1

WONDER WOMAN

نویسنده : Brian Azzarello

طراح : Cliff Chiang

واندرومن داستانی است کارآگاهی، جنایی، وسترن و فانتزی. داستانی که در دنیای امروز ولی با حضور خدایان یونان باستان روایت میشود.

اگر به اساطیر علاقه ای دارید و یا از ایده زندگی کردن خدایان یونان باستان در دنیای مدرن لذت میبرید ، واندرومن بهترین گزینه برای شماست. واندرومن کمیکی است که از خواند آن خسته نخواهید شد و همیشه مشتاق قسمت بعدی خواهید بود.

واندرومن با طراحی بسیار عالی و داستان و شخصیت های بسیار جذاب خود توانسته است رتبه سوم را در بین ۵۲ کمیک جدید دنیای دی سی از آن خود کند.


رتبه دوم:I, VAMPIRE

I, VAMPIRE

نویسنده: Joshua Hale Fialkov

طراح قبلی: Andrea Sorrentino

بارها و بارها در فانتزی کمیک نقدهای آی ومپایر را خوانده اید و میدانید که کمیکی بسیار جذاب است. پس در مورد آی ومپیار باید برعکس به قضیه نگاه کرد و سوال دیگری پرسید:

چرا این کمیک رتبه اول را ندارد ؟

و اگر راستش را بخواهید ، دلیلی منطقی برای شما نداریم. شاید بشود گفت که تنها دلیل اش ناشناس تر بودن شخصیت اول آن نسبت به رتبه اول است!

آی ومپایر داستانی جذاب، غافلگیری هایی عجیب و روندی غیر قابل پیشبینی دارد. نویسنده این کمیک یکی از بهترین نویسنده های حال حاضر شرکت دی سی است. طراح این کمیک هم بهترین طراح سال ۲۰۱۲ به انتخاب IGN بوده است.

با داشتن نویسنده وطراحی عالی ، آی ومپایر با قدرت رتبه دوم را از آن خود کرده است.

پ.ن. از شماره قبل طراح این کمیک عوض شد. ما امیدواریم که این تغییر ضربه زیادی به این کمیک وارد نکند و سال بعد نیز در بین برترین کمیک های شرکت دی سی رتبه خوبی داشته باشد.


رتبه نخست:BATMAN

BATMAN

نویسنده : Scott Snyder

طراح : Greg Capullo

بتمن. بله. بتمن.

وقتی یکی از بهترین و جذاب ترین شخصیت های دنیای کمیک توسط اسنایدر که یکی از بهترین نویسنده های شرکت دی سی است نوشته میشود و توسط کاپولو که یکی از بهترین طراح های صنعت کمیک است طراحی میشود ، دور از انتظار نیست که رتبه اول را از آن خود کند.

بتمن با دادگاه جغد ها شروع شد و به شب جغد ها رسید. آرکی که احترام و علاقه همه طرفداران بتمن را برانگیخت. و حالا در چند شماره اخیر ، جذاب ترین شرور دنیای کمیک ، یعنی همان جوکر عزیز و دوست داشتنی ، وارد گاتهام شده است.

سوال من از شما این است:

دیگر از یک کمیک چه میخواهید؟


سخن آخر: منتظر برترین کمیک‌های سال ۲۰۱۲ از شرکت مارول و شرکت‌های مستقل باشید.

نگارنده: پوریا تقوی مقدم
Fantasycomic.ir © ۲۰۱۳ All Rights Reserved


  • پیشگو
   در پاسخ به پیشگو

   من اینجا اعتراف میکنم که عکسی که برای آکوامن گذاشتم ، کاور شماره ۱۷ه و مربوط به سال ۲۰۱۳ میشه. چون نمیخواستم از آرک اول کاور بزارم. و توی آرک های بعدی هم کاوری پیدا نکردم که توش بلک مانتا یا اودرز نداشته باشه.

   عکسی که برای آی ومپایر گذاشتم از معدود کاورهاییه که «مری» توش نیست و میشه گذاشتش. :دی

  • آرش
   در پاسخ به آرش

   چرا آکوامن ششمِ ؟
   در حقش بدی کردی پوریا

   • پیشگو
    در پاسخ به آرش

    قبلش بگم که من خودم فن «آکوامن» و «جف جانز» ام.
    ولی اونایی که رتبه بهتری گرفتند، واقعا بهتر بودند. (آکوامن توی آرک اودرز چند قسمت متوسط داشت.)
    رتبه های بهتر رو خوندی ؟

  • MEHRAN
   در پاسخ به MEHRAN

   مرسی پوریا، به جز رتبه ۴ و ۹ همه رو خوندم ولی به نظرم گرین لنترن باید تو رتبه ۵ میبود. البته همه اینها سلیقه شخصی هست، ولی با کلیت لیستت موافقم چون چیزی غیر از این هم نیست. بعدشم درست نیست که تو ۳ قسمت کمیک یا به خاطر بک آپ استوریش بخواد تو این لیست قرار بگیره.

   • پیشگو
    در پاسخ به MEHRAN

    خواهش.
    ۴ رو حتما بخون. خیلی خوبه. ۹ رو هم صبر کن ماه دیگه که تموم شد کل اش رو با هم بگیر و بخون.
    همممم… راستش دلیلم براش این بود که گرین لنترن قبل از امسال هم کمیک خیلی خوبی بوده. ولی آکوامن با توجه به کمیک امسالش اینقدر طرفدار پیدا کرد. و این که دمون نایتس خیلی خوبه. :دی

  • DEAD
   در پاسخ به DEAD

   میگم این کمیکارو ترجمه میکنید تا بتو نیم دانلود کنیم

   • پیشگو
    در پاسخ به DEAD

    اگر برنامه ای که داریم درست پیش بره و تا آخر سال اکثر پروژه های فعلی تموم بشه، حتما پروژه های جدیدی رو شروع میکنیم.
    چه از این لیست و چه خارج از این لیست، مطمئن باشید کمیک های خوب و با ارزشی رو برای شما در نظر گرفته ایم.
    (مژده هم دادم در مورد کمیک تست هوش و خوب این کمیک کاملا آماده است و توی نوبت قرار گرفته و به زودی آپ میشه.)

  • فرزاد.خ
   در پاسخ به فرزاد.خ

   البته دارکنس کمیک بازی نیست در واقع.
   دارکنس یکی از کمیک های تاپ کاوه که در واقع دو تا بازی دارکنس هم یه جورایی اقتباس آزاد از این کمیکاست و حدود صد وخرده ای شماره ش اومده.
   الان برنامه ای برای ترجمه ش نداریم منتها بذارین یه نگاهی به کمیک بندازیم ببینیم قابل ترجمه هست یا نه. اگر قابل ترجمه بود احتمالش هست بریم کارو.

  • DEAD
   در پاسخ به DEAD

   لطفا وقتی کمیک های در حال ترجمه تموم شد اینارو ترجمه کنید

  • omid
   در پاسخ به omid

   سلام چرا بیش تر کمیک ها رو نقد میکنبد وفقط معرفییکم داستان های بیش تری قرار بدهید

  • Abolfazl3007
   در پاسخ به Abolfazl3007

   مومن چرا به Action Comics اهمیت نمیدین ؟!؟!؟!؟!؟؟!؟؟!؟؟

   • MEHRAN
    در پاسخ به Abolfazl3007

    اتفاقن نقداش هست تو سایت، نقدش کردیم ولی بعد از این که گرنت موریسن رفت و لابدل جاشو گرفت من خودم دیگه نمی‌خونمش، رسمن افتضاح شده.

    • پیشگو
     در پاسخ به MEHRAN

     مهران فکر میکنم داری اشتباه میکنی. تا شماره ۱۸ رو هنوز موریسون مینویسه.

     اما نظر خودم:
     تا شماره ۴-۵ فکر میکنم خوب بود. بعدش خیلی بد شد. بین هر دو-سه شماره بد، یه شماره خوب هم داشت.
     فکر میکنم منم تا شماره ۱۴-۱۵ خوندم و بعد دراپش کردم.
     حالا شماره ۱۹ که نویسنده جدید میاد شاید یه امتحانی بکنم باز.

    • MEHRAN
     در پاسخ به MEHRAN

     پسر مغزم هنگیده ها سوپرمن که کلن جرج پرز بود، شونصد تا کمیک با هم بخونی همین میشه دیگه:دی

  • Abolfazl3007
   در پاسخ به Abolfazl3007

   نه ، موریسن هستش فعلا .

   من به شخصه خیلی باهاش حال کردم ، نقدهای خوبی هم گرفته تو سایتای خارجی و خیلی ها دنبالش میکنن .

   اتفاقا از شماره ۷ به بعد جالب تر شد ! کاملا هم ریبوت هست ( برعکس ۹۹% کمیک ها )

   البته داستان خیلی Heavy handed هست بعضی شماره ها و حوصله و دقت میخواد خوندنش .

   در کل کمیک عالی هست . ولی مثل اینکه ایرانی جماعت با سوپرمن رابطه خوبی ندارن یا یه همچین چیزی !! :d !!

   • MEHRAN
    در پاسخ به Abolfazl3007

    اوه ببخشین من ذهنم رو سوپرمن بود، عذر میخوام.
    اتفاقن من خودم با سوپرمن بیشتر از بتمن حال میکنم، یه ۵۰۰ تایی از شماره های اکشن کمیکس هم خوندم باید یه نیت خالص کنم بشینم باقیشو بخونم:دی البته عالی که نیست چون یه دلیلی داشتم که از یه جایی نخوندم، از بعد از شماره صفر نخوندم یادمه.
    کمیکای خیلی خوبی هم داره سوپرمن باید باهاش حال کنی تا بری سمتش.

   • Farzad
    در پاسخ به Abolfazl3007

    نه اتفاقاً خیلی سنگین نیست. یه جاهایی زیادی وانمود به سنگین بودن می کنه منتها قضیه اینه که شماره ی هفت با پر رنگ شدن نقش اون یارو کوتوله ی پنج بعدیه که طبق گفته خود موریسون قراره بدیل مرد مرموز تو بزرگراه گمشده یعنی میاد یهو یه چیزای اگزوتیکی قرار می ده مثل همون قسمت ماموریت به مریخ که یهو یه لشکر فرشته ریختن سر سوپرمن و از نظر من بدترین قسمتش بود. منتها دو قسمت آخرش که خیلی بهتر بود مخصوصاً از اون ایده ی خنده دار سوپرمن پیشین و اون یارو خواهرزاده ی لوییس لین که کلاً یه چیز رو اعصابین تو کل کمیک و خب کم کم تونست موریسون جمع و جور کنه همه چیز رو امتیاز پایین گرفتن تو سایتا اون وری چون ملت نفهمیدن داره چه کار می کنه.
    صادقانه بگم از قسمت هفتم به بعد هم نظرم با پوریا. قسمتا یکی در میون خوب و بدن. منتها اصلاً کمیک محبوب من نیست. به نظرم الان کاری مثل مینی سریش happy به مراتب کار بهتریه از اکشن کمیکز یا بتمن کورپوریشنش. هر چند می دونم احمد نصفم می کنه به خاطر این که خوشم نیومده از بتمن کورپوریشن دی: و این که باز به نظرم بت ومن جی اچ ویلیامز تو زمینه ی تجربه گری تو روایت و زمان غیر خطیش منسجم تر عمل کرده تا اکشن کمیکز موریسون.

  • پیشگو
   در پاسخ به پیشگو

   این جمله خودمو تکرار میکنم :
   «به امید آن روز که همه کمیک های خوب فروشی بالا داشته باشند ، تا هیچ کمیک خوبی کنسل نشود.»
   ۴تا از کمیک‌های این لیست کنسل شده و یکیش هم نویسنده‌اش عوض شده. شاید نشه به آسونی امسال، برای سال دیگه شرکت DC، ده کمیک برتر پیدا کرد!

  • marian
   در پاسخ به marian

   چطوری میتونم شماره ۴ رو دانلود کنم؟

  • مری
   در پاسخ به مری

   چرا از تو سایتتون نمیشه چیزی دانلود کرد؟ این چه وضعشه؟

  • مجید
   در پاسخ به مجید

   پس فلش چی؟

  • said
   در پاسخ به said

   چرا سوپرمن نیس؟؟؟