«بتمن: جاویدان»: حضور «استفانی براون» و «تیم دریک»

توسط : در تاریخ : جمعه, اکتبر 18th, 2013

به نظر می رسد که در جشنواره ی کامیک کان نیویورک برای هواداران بتمن اتفاقات خوشایندی روی داده است. نویسنده ی کمیک های «بتمن» و «بتمن: جاویدان»، «اسکات اسنایدر» خبر از بازگشت «استفانی براون» داد. وی اعلام کرد که این شخصیت در شماره ی سوم «بتمن: جاویدان» بازخواهد گشت.
«اسنایدر» گفت:

میدونیم که اونا شخصیت هایی هستند که شماها خیلی حرفشونو می زدید. عشق شما نسبت به «استفانی براون» برای ما خیلی الهام بخش بود. ما واقعاً مفتخریم تا اعلام کنیم کنیم که اون در «بتمن: جاویدان» بر میگرده، به طرز بزرگی. «دن دیدو» (یکی از ناشران دی سی) بین طرفداراست تا سرمون داد بکشه که چرا اینو بهتون گفتیم.

«بتمن: جاویدان»مجموعه ی جدید هفتگی ای است که در ژانویه ی ۲۰۱۴ به چاپ می رسد. «براون»، شخصیت فرعی بلند مدت و معشوقه ی «تیم دریک» در عنوان های «رابین» و «رابین سرخ»، درست قبل از شروع New 52 به خاطر حضور در مجموعه ی تحسین شده‌ی «بت گرل» محبوبیت تازه ای پیدا کرد. اما بعد از New 52 به نظر می رسید که دی سی مصمم است تا ابتدا مطمئن شود که این شخصیت وجود نخواهد داشت، حتی تا آنجا پیش رفت که وی را از پیش زمینه ی یک پنل شوخی در شماره ی اول «بتمن: گاتهام کوچک» برداشت.
«اسنایدر» گفت:

هیچ کس سعی نداشت اونو کنار بذاره. بیشتر مثل این می مونه که منتظر زمان مناسب برای معرفی دوباره‌ی اون می گشتیم.

Red_Robin_0043-300x281این همان دلیلی است که دی سی درمورد «براون» و چند تن دیگر از شخصیت ها که در New 52 حضور ندارند، آورده است.

اما از دیگر شخصیت کمیک «بتمن» بشنویم. با وجود اینکه «تیم دریک» کمیکی طولانی تر از همه ی «رابین» ها داشته است، اما از وقتی که کمیک «رابین/رابین سرخ» او به اتمام رسید و تبدیل به پوسته ی بزرگی از شخصیت قبلی خود در قالب «تایتان های نوجوان» شد، کار خاصی نکرده است.

البته این واقعیت که او وجود دارد باعث شده تا هواداران بیش از حد نگران محیط New 52 که در آن شخصیت هایی مثل «استفانی براون»، «والی وست» و چند تن دیگر وجود ندارند، نشوند.

به نظر می رسد که بعد از مرگ «دیمین وین»، آخرین «رابین»، و از هم پاشیدگی خانواده ی «بتمن» در داستان «مرگ خاندان»، «دریک» بار دیگر به شخصیتی مهم در دنیای دی سی تبدیل می شود. نویسنده «جیمز تینیون چهارم» خیلی ساده در این رابطه گفت:

«تیم دریک» یه شخصیت اصلی در «بتمن: جاویدان» خواهد بود.