باهوش ترین شخصیت‌های دنیای مارول – قسمت اول

توسط : در تاریخ : چهار شنبه, جولای 20th, 2016

در دنیایی که اکثر اوقات افراد توسط آزمایشات و یا پدیده های علمی که از دست کنترل خارج می شوند، قدرت های فراطبیعی خود را بدست می آورند-و بعدا بر حسب انتخابشان برچسب ابرشرور یا ابرقهرمان می‌گیرند- قطعا افراد مستعد و باهوش هم زیاد به چشم می‌خورند. اما سوال جدابی که همیشه ارزش پرسیدن دارد، این است که چه کسی در جهان مارول از بقیه باهوش‌تر است؟

 

توجه: در این نوشته توجه ما بر روی نبوغ شخص است و از پرداختن به تاریخچه یا داستان های مهم یا توضیح راجع به شخصیت پردازی به طور عمده و گسترده، اجتناب کرده‌ایم.

۱۰-پیتر پارکر/اسپایدرمن:

نوجوان یتیمی خجالتی، درس‌خوان، خوش قلب، درون‌گرا و بسیار باهوش که زندگی یکنواخت و خسته کننده‌اش و تمام مسئولیت‌های روزمره‌اش توسط نیش یک عنکبوت رادیواکتیو خاتمه می یابد و شروع دردسرهایی بزرگتر و مسئولیت‌هایی عظیم‌تر را برای او رقم می‌زند.

اسپایدرمن همیشه در دسته‌ی فقیرترین قهرمانان قرار گرفته است و همین دلیل باعث این شده است که این شخصیت در طول سالها بیشتر ابزارهای خود را خودش تهیه کند؛ از وب شوترهای خانه سازش تا بسیاری از لباس هایش و وسایلی دیگر مانند ردیاب های عنکبوتی اش…

اما این تنها چشمه ای از هوش سرشار پارکر است… او همواره از هوش خود برای شکست دادن دشمنانش  استفاده می‌کند (مهارت پارکر در علوم و به خصوص علم ژنتیک شایان ذکر است). تمامی این قابلیت ها اسپایدرمن را در میان باهوش ترین افراد دنیای مارول قرار داده اند.

Civil_War_Vol_1_2_page_23_Peter_Parker_(Earth-616)

 

۹-آمادئوس چو:

آمادئوس چو شخصیتی با قد و قامتی کمابیش کوچک است که نخستین بار در سال ۲۰۰۵ معرفی شد، نوجوانی که به راحتی موفق به برنده شدن جایزه ی نابغه ی جوان شرکت اکسیلو شد، ولی بعد از آشکار شدن قابلیت هایش زندگی اش توسط مردی که پشت این مسابقات بود نابود می شود (پدر و مادر او کشته می شوند و خانه ی آنها نیز منفجر می شود) و او را به مشکلات عدیده ای از قبیل سختی در برقراری ارتباط و عدم اعتماد تنها می‌گذارند. ولی اینها پایان کار چو نبود. وی بعد از همکاری با بروس بنر و خدایانی مانند هرکول نبوغ خود را بیش از پیش ثابت کرد.

در ران totally awesome hulk  که بعد از اتفاقات جنگ های پنهان منتشر شد مشخص شد که آمادئوس هالک جدید دنیای مارول است… بعدها آشکار شد که آمادئوس با استفاده از نانوبایت هایی موفق به خارج کردن هالک از بدن بروس بنر شده است و سرانجام هالک در درون او آرام گرفته است.

آتنا و هفاستوس (هردو از خدایان یونانی) اعتراف کرده اند که آمادئوس حتی از خود آنها نیز باهوش تر است و حتی رید ریچاردز نیز به نبوغ او اعتراف کرده است. چو هم اکنون یکی از بهترین متخصصانIT و میدان های نیرو در دنیای مارول است.

Totally_Awesome_Hulk

۸-تیچالا/ بلک پنتتر:
پولدارترین کاراکتر دنیای مارول! پادشاه پیشرفته ترین تمدن دنیا و همچنین تنها منبع استخراج وایبرنیوم. تی چالا شاه واکاندا و پلنگ سیاه دنیای مارول است ولی جدای از مهارتهای فیزیکی و بدنی فوق العاده تیچالا همیشه از مغزی آماده و هوشی بالا برخوردار بوده است. لازم به ذکر است که تیچالا نه تنها یک استراتژیست قهار است بلکه در زمینه های صنایع کامپیوتری و علوم تکنولوژی جزو با اطلاعات ترین افراد در دنیاست و در علم شیمی نیز تبحر خاصی دارد.

او همچنین جزو معدود افرادی است که تکنولوژی زره آیرون من را در اختیار دارد و افراد زیادی مثل تونی استارک و هنک پیم هوش او را ستایش کرده اند.

3926238_640px

 

۷-هنری مک کوی/ بیست:
عضوی از مردان ایکس (در حال حاضر ناانسان ها!) که به علت کارکردن پدرش در پایگاه هسته ای نزدیک خانه شان دچار جهش ژنتیکی شد و با ضریب هوشی بالا و دست و پاهایی که به طرز عجیبی دراز بودند به دنیا آمد.

هوش بالای او باعث شد تا سرومی برای درمان ژن ایکس بسازد و بر روی خود امتحان کند ولی نتیجه بدتر از قبل شد و سرنوشت این بار او را به هیولایی آبی رنگ و پشمالو تبدیل کرد حال آنکه پیم بر خلاف ظاهر وحشیانه اش همیشه قلبی مهربان و مغزی فعال داشته است.

مک کوی در دو رشته ی ژنتیک و بیو فیزیک دکترا دارد و همچنین یک بیو شیمیست شناخته شده در سطح جهان است. گستره ی دانش او از سیاست شروع می‌شود و با علومی همچون فیزیک، فیزیک کوانتوم، نانوتکنولوژی، آناتومی و مهندسی برق ادامه پیدا می‌کند او همچنین کسی بود که درمانی برای ویروس لگسی (ویروسی که فقط جهش یافته ها دچار آن می شدند و نتیجه ی آن به طور قطع مرگ بود) پیدا کرد.

Henry_McCoy_(Earth-616)_from_Uncanny_Inhumans_Vol_1_1_001

۶-تونی استارک:

نابغه، بیلیونر، دخترباز، خیرخواه… کلماتی که از دهان رابرت داونی جونیور بیرون آمد و خواسته یا ناخواسته تونی استارک را برای همگان به سادگی شناساند.
پسر کارخانه دار معروف که در سن ۱۵ سالگی از دانشکده مهندسی M.I.T فارغ التحصیل شد و به عیاشی و خوشگذرانی و تولید و اختراع سلاح مشغول بود و بعدها به سوی دائم الخمری پیش رفت. ولی هنگامی که تروریست های وونگ- چو اورا گروگان گرفتند و او را مجبور به کار با هو یانسن (پروفسوری که استارک را با ساختن راکتور نجات داد و همچنین یکی از الگوهای استارک در زمان دانشگاه بود) کردند ولی در نهایت استارک با ساختن زرهی آهنی که پرواز میکرد و قابلیت های دیگری نیز داشت موفق به فرار شد.

اما هیچکدام از این ها بدون هوش و نبوغ سرشار او امکان پذیر نبود. استارک همیشه در حال ساختن زره های جدید با امکانات جدید است از زرهی برای کوبیدن هالک تا زرهی ترکیبی با یک سیمبیوت و یا زرهی که داخل بدن خود او جریان دارد…

استارک در علوم ریاضی، فیزیک، شیمی و کامپیوتر رقیب افرادی همچون بروس بنر، رید ریچاردز و هنک پیم است ولی در زمینه ی مهندسی برق و مهندسی مکانیک حتی از آنان نیز پیشی گرفته است.

Anthony_Stark_(Earth-616)_from_Iron_Man_Fatal_Frontier_Infinite_Comic_Vol_1_6_001

منتظر قسمت دوم این مقاله باشید.

کپی‌رایت © ۲۰۱۶ فانتزیِ کمیک
هرگونه کپی‌برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد