اولین «رابین» سیاه پوست تاریخ!

توسط : در تاریخ : پنجشنبه, ژانویه 9th, 2014

اسکات اسنایدر نویسنده‌ی کمیک «بتمن» و شان گوردون مورفی (Sean Gordon Murphy) خالق «مسیح پانک راک» در ماه ژانویه با یکدیگر همکاری خواهند کرد تا اولین شخصیت سیاه پوستی که عنوان «رابین» را به دوش می کشد، معرفی کنند.

اسکچ کاراکتر سیاه پوست رابین از شان مورفیطرحی که مشاهده می‌کنید مربوط به حساب توئیتر مورفی می شود و مربوط به وقتی است که اولین بار این خبر را اعلام کرد. این داستان علمی-تخیلی در آینده اتفاق می‌افتد – البته احتمالاً نه در آینده‌ای که کمیک هفتگی «پنج سال بعد» دی سی قرار دارد-.

این داستان در شماره ی ۲۷ «کمیک های کارآگاهی» رخ می‌دهد. این شماره سالگرد ۷۵ سالگی «بتمن» را جشن می گیرد و دومین «کمیک کارآگاهی» شماره ی ۲۷ در تاریخ دی سی را رقم می‌زند. اولین کمیک که در سال ۱۹۳۹ منتشر شد، اولین حضور «بتمن» را به همراه داشت.

درحالی که احتمالاً داستان در دنیای دیگری اتفاق بیفتد و این شخصیت بعید است که حضور زیادی داشته باشد، باید گفت که یک عنوان محبوب از یک دنیای دیگر ممکن است آنقدر نزد هواداران کشش داشته باشد که بر روی دنیای اصلی نیز تاثیر بگذارد. در ۱۵ سال گذشته کمیک «ظهور سلطنت» (Kingdom Come) در مواردی در خط زمانی اصلی دی سی دخالت داشته است و «کری کلی» (Carrie Kelley) رابین مونث داستان «شوالیه ی تاریکی بازمی‌گردد» در حال حاضر در کمیک «بتمن و رابین» حضور دارد. در مارول نیز، کمیک «عصر اپوکالیپس» به قدری محبوب شد که صاحب کمیک اختصاصی خود شد.

در حال حاضر هیچ «رابین»ـی در دنیای دی سی وجود ندارد. «رابین» قبلی، یعنی «تیم دریک» همچنان با عنوان «رابین سرخ» فعالیت می‌کند، و عنوان «رابین» آخرین بار متعلق به پسر «بتمن»، یعنی «دامیان وین» بود.

اسنایدر و مورفی در حال حاضر روی کمیک تحسین شده ی The Wake کار می کنند.

شماره ۲۷ Detective Comics امروز منتشر می‌شود.