انتقام جویان؛ موفقیتی بی‌نظیر و زنگ خطری برای دنیای قهرمانان مارول

توسط : در تاریخ : چهار شنبه, جولای 8th, 2015

آیا مارول می‌تواند در ادامه ساخت دنیای سینمایی خود در برابر بهمن عظیم انتظارات دوام بیاورد؟

خالقان استودیوی مارول سودایی را دنبال کرده‌اند که معمولاً در داستان‌های کمیکی که آن‌ها یکی از مهم‌ترین تولیدکنندگانش بوده‌اند بر عهده ضدقهرمان‌های داستان بوده است. ساخت عالمی جدید و حکمرانی بر آن.

استودیوی مستقل درحالی‌ که امتیاز برخی از برجسته‌ترین و محبوب‌ترین چهره‌هایش در اختیار سایر کمپانی‌ها بود و حق استفاده از آن‌ها را نداشت و نمی‌توانست بر داستان‌هایی ازجمله اسپایدرمن  و مردان اکس، تمرکز کند در پروژه‌ای جاه‌طلبانه دنیایی جدید را بنا کرد. دنیای سینمایی مارول که اینک به یکی از پرسودترین و درعین‌حال پیچیده‌ترین ساختارهای دنیای فیلم بدل شده است. مارول در دنیای فازبندی خود داستانش را با مرد آهنی شروع کرد و با ثور ادامه داد. از همان ابتدا چهره‌ها و شخصیت‌های این روایت‌های برگرفته از کمیک در میان داستان‌های هم رفت ‌و آمد داشتند و یا به آن‌ها ارجاع داده می‌شد. فاز اول دنیای سینمایی مارول با فیلمی به پایان رسید که بسیاری مدت‌ها انتظارش را می‌کشیدند. ترکیبی از حضور ابرقهرمان‌های مستقل که داستان آن‌ها پیش‌تر تک‌تک روایت شده بود، در کنار هم. در اونجرز یا انتقام جویان، ماهیت پنهان بسیاری از آن‌ها آشکار می‌شود و مردم در نبرد نیویورک شاهد حضور و مبارزه دوشادوش آن‌ها هستند. اما داستان دنیای مارول با اقبالی که مخاطبان به آن نشان دادند به ‌سرعت توسعه پیدا کرد. در فاز دوم داستان‌ها و روایت‌های جدید به مجموعه اضافه شد، نگهبانان کهکشان داستان این ابرقهرمان‌ها را به فضا برد و درعین‌حال زنجیره‌ای را  ‌بافت که درنهایت قرار است در بزرگ‌ترین تولید این مجموعه تا کنون، یعنی انتقام جویان ۳ جنگ نامتناهی، به بخشی از داستان بدل شود.

مارول به همین حد هم قانع نبود که دنیایی را در سینما و در نتیجه‌ی  گذر قهرمان‌هایش در دنیای یکدیگر توسعه دهد، آن‌ها این دنیا را در تلویزیون و تاکنون در قالب دو سریال مأموران شیلد و مأمور کارتر دنبال کردند، در نت فلیکس نیز  دنیا سازی خود را با پخش اولین مجموعه از چندین سریال طراحی‌شده  و با معرفی دردویل، آغاز کردند. با این حال مارول در این‌جا هم متوقف نشده، در قطعات تصویری چنددقیقه‌ای که در بخش افزونه‌های دی‌وی‌دی‌های منتشرشده از فیلم‌هایشان نمایش داده شده، سرنخ‌هایی از احتمال داستان‌های دیگر را داده‌اند و البته که در قطعات معروف پس از تیتراژ زمینه‌سازی داستان‌های بعدی خود را دنبال کرده‌اند.

اگرچه کمپانی مارول و مادر آن یعنی دیزنی به دنبال سود اقتصادی هستند اما این نکته را هم به‌خوبی درک کرده‌اند که سود آن‌ها زمانی تضمین می‌شوند که سعی کنند بهترین نمایش بصری از داستان خود را به مخاطب عرضه کنند.

فیلم‌های مارول که اینک در فاز سوم خود قرار دارد، مانند هر مجموعه دیگری دارای افت‌ و خیز بالایی است. اما دراین‌بین انتقام جویان نقاط اوجی بر هر چرخه به شمار می‌روند. نخستین اونجرز که بسیاری مطمئن بودند به دلیل تعدد ستاره‌های خود به شکستی بزرگ بدل می‌شود، در دستان جاس ویدن به موفقیتی خیره‌کننده بدل شد. در پی آن مارول شروع به توسعه و عمق بخشیدن به داستان‌هایش کرد. اگر در جاهایی مانندِ  قسمت‌های دوم و سوم آیرون من با ضعف داستان‌گویی مواجه شده و فیلم نسبت به قسمت‌های قبلی‌اش افت نشان داده اما در عوض در جایی مانند کاپیتان آمریکا داستان یک‌باره ارتقا پیدا کرده است.

مارول در این روند شخصیت‌های جدیدی را معرفی می‌کرد، قهرمانان و همراهان جدیدی که در نگهبانان کهکشان، قسمت دوم کاپیتان آمریکا و اکنون در داستان مرد مورچه‌ای، بلک پنتر، کاپیتان مارول، غیر انسان‌ها  و دکتر استرنج، در حال اضافه شدن به شخصیت‌های دنیای موجود هستند، این شخصیت‌ها به ‌تنهایی ابعاد این دنیا را توسعه داده‌اند ولی حتا این هم برای مارولی که داشت دنیای عظیم خود را می‌ساخت کافی نبود. آن‌ها همه‌چیز را می‌خواستند و برای همین امتیاز اسپایدر من را پس گرفتند و حالا مرد عنکبوتی هم به دنیای آن‌ها اضافه شده و اگر نمی‌توانند از برخی از شخصیت‌های خود به نام افراد اکس  استفاده کنند با تغییر داستانشان و تبدیل آن‌ها به معجزه‌ها نام‌های آشنای آن‌ها را به دنیای خود می‌آورند. همین امسال دو بار کوئیک سیلور بر پرده‌ها ظاهر شد یک‌بار در دنیای افراد ایکس: روزهای سپری‌شده آینده و بار دیگر با هنرپیشه و داستان و سرنوشت دیگری در انتقام جویان.

ساخت و رهبری پروژه انتقام جویان ۲: عصر اولتران بر عهده جاس ویدن است. برنامه‌ساز و کارگردان درخشان و بااستعدادی که در طراحی و توسعه دنیای مارول نقشی اساسی ایفا کرده است. اما او بهتر از هرکسی می‌دانست بین اونجرز اول و دوم اتفاق‌های بسیاری افتاده است. تعداد شخصیت‌هایی که باید وارد بازی شوند، ابعاد رویدادها، تعامل شخصیت‌ها که اینک پیشینه‌ی آن‌ها تقریباً برای مخاطب باز شده است و حفظ ارتباط منطقی میان این شبکه‌ی درهم‌تنیده سینمایی، تلویزیونی و اینترنتی و افزونه‌ای کار ساده‌ای نیست.

مهم‌تر و مصیبت‌بارتر از آن توده‌ی انباشته‌شده از انتظاراتی است که در پشت چنین پروژه‌ای شکل‌گرفته است. مردم با شخصیت‌هایی آشنا مواجه‌اند و به چیزی کمتر از تحقق کامل انتظارهایشان رضایت نمی‌دهند. و مشکل در این‌جا است که انتظارهای مخاطب به‌شدت متنوع است.

با همه این اوصاف ویدن انتقام جویان دومش را بر روی پرده برد. او خود نسبت به نسخه نمایش داده شده رضایت نداشت و نسخه‌ی تقطیع کارگردان این فیلم بیش از ۳ ساعت زمان دارد – که بعداً در قالب نسخه ویژه کارگردان منتشر خواهد شد – اما درنهایت او مجبور شد بخشی از داستانش را کوتاه کند تا فیلم در زمان پیش‌بینی‌شده برای جدول پخش قرار گیرد.

با همه این  اوصاف انتقام جویان به‌طور غیرمنتظره‌ای خوب از کار درآمده است. شاید نقدهای منفی درباره‌ی آن بیش از حجم این نقدها درباره قسمت اول باشد اما بخشی از دلایل این نقدها به همان انتظاراتی برمی‌گردد که تحقق آن‌ها فراتر از امکانات موجود است.

قسمت دوم اونجرز، در ادامه مجموعه رویدادهایی بنا شده است که به‌خصوص در فاصله نخستین اونجرز تا کنون رخ‌ داده است. شیلد سقوط کرده است و رقیب مخوف آن ‌هایدرا قدرت را دست گرفته است. رویدادهای قسمت دوم کاپیتان آمریکا به‌طور خاص وضعیت موجود را ترسیم کرده است و بخشی از داستان‌های زمینه در داستان‌های مأموران شیلد روایت شده است.

تونی استارک در تلاش برای توسعه‌ی حفاظت از نظم و قانون و به‌خصوص در پی رویدادهای قسمت سوم مرد آهنی شبکه‌ای از روبات‌های هوشمند را توسعه داده تا بتوانند در موقعیت‌های بحرانی وارد عمل شوند. اما او در ادامه مسیر خود یک گام پیش‌تر می‌رود و در تلاش است تا اولتران را بسازد. شبکه‌ای پیشرفته از هوش مصنوعی الهام گرفته از قدرت و توان و ساختار نیزه‌ی آزگاردی که  موضوع قسمت اول اونجرز بود و  باهدف نجات زمین و ایجاد صلح. اما  تا زمانی که انسانی‌هایی هستند که صلح منافعشان را به خطر می‌اندازد، کدام صلحی می‌تواند در جهان برقرار باشد؟ این‌گونه است که اولتران که در فرآیند رشد دادن خود، ذهنیت دیجیتال جارویس، دستیار قدیمی تونی استارک را نیز در برگرفته و آن را توسعه داده است، چون کودکی مغرور و بازیگوش و درنتیجه خطرناک، صلح جهانی را در انقراض انسان می‌بیند و مانعش دراین ‌بین جمع انتقام‌جویان.

در این ‌بین اتحاد ابتدایی او با دو قلوهای شگفت‌انگیز یعنی کوییک سیلور و اسکارلت ویچ که از تونی استارک کینه‌ای شخصی دارند، باعث می‌شود تا قهرمانان عالی‌رتبه مدافع زمین، با تاریک‌ترین هراس‌های خود رو در رو شوند و در نهایت آن‌چه انجام کار را رقم می‌زند، دستیاری برای انتقام‌جویان است که دشمن را در عمیق‌ترین لایه‌ها و به‌گونه‌ای غیرقابل مقایسه با دیگران می‌شناسد.

اونجرز فیلم خوبی است و البته وقتی می‌گوییم فیلم خوبی است در حال توصیف فیلم بر اساس هدف و مخاطب آن هستیم. اونجرز ۲ شاید یکی از چشمگیرترین فیلم‌های مارول تاکنون است و البته زمینه‌ساز رویدادهای بعدی و به‌خصوص قسمت مهم بعدی کاپیتان آمریکا که با نام جنگ داخلی به‌زودی ساخته خواهد شد.

فیلم توانسته است به لطف شخصیت‌سازی‌های طولانی که در فیلم‌های دیگر انجام داده است، یک‌باره به سراغ داستان اصلی برود. در نخستین نما اونجرز را در تلاش برای بازپس‌گیری مقر خود از هایدرا می بینید. داستان درعین‌حال با توجه به محدودیت‌های زمانی خود و انبوهی از شخصیت‌های قدیمی و جدید سعی کرده است بخشی انسانی از زندگی این قهرمان‌ها را  نیز به تصویر بکشد. صحنه میهمانی منزل تونی استارک نمایی از زندگی قهرمانان این دنیا در اوقات فراغتشان را نشان می‌دهد.

درعین‌حال فیلم با وجود نماهای طولانی زد و خورد و پرالتهاب که گاه یکی مستقیم به دیگری پیوند خورده است هیچ‌وقت دستخوش خسته‌کنندگی ناشی از چنین صحنه‌های طولانی نمی‌شود. برای مثال می‌توانید صحنه‌ای که درنهایت منجر به رو در رو قرار گرفتن آیرون من و هالک می‌شود و در آن با سپر ضد هالک معروف آیرون من مواجه می‌شویم، و یا صحنه نجات شهر را می‌توانید با صحنه‌های نیمه دوم سوپرمن زک اسنایدر مقایسه کنید.

جاس ویدن همچنین تلاش کرده است تا شوخی‌های رایج فیلم‌های این دوره مارول را هر جا که می‌توانسته وارد داستان کند و جنبه مفرح داستان را باوجود فضای تاریک‌تر و  سنگین‌تر حاکم بر این قسمت حفظ کند و درنهایت این که این بار واقعاً ابرقهرمانان را در حال نجات مردم و در شرایطی می‌بینیم که به مردم به ‌عنوان قربانیان جنبی رویدادهای خود نگاه نمی‌کنند. این بار مردم نقش فرعی ندارند و بخشی از داستان نجات آن‌ها است.

فیلم از لحظات جذاب و چشمگیری بهره می‌برد، زمانی که اسکارلت ویچ دستخوش شک و تردید می‌شود  و مکالمه او با هاوک آی، صحنه رودررویی هالک با آیرون من و همچنین درگیری هالک با خودش در داستان که اوجش در پایان فیلم به نمایش گذاشته می‌شود از جمله این صحنه‌ها هستند و البته در اوج آن‌ها شاید ظهور و معرفی شخصیت ویژن باشد، سایبورگی که با صدای آشنای جارویس، به دنیا می‌آید و در حالی در کنار خالقان خود می‌ایستد که از همه آن‌ها خردمندتر و درعین‌حال بی‌تجربه‌تر است و البته واقعیت این است که اولتران این فیلم شباهت چندانی با اولتران دنیای کمیک‌ها ندارد و این بار بیش از آن که شاهد دوران و عصر اولتران باشیم شاهد ظهور و سقوط سریع او هستیم.

فیلم اونجرز به شما کم‌فروشی نمی‌کند. آن‌چه وعده داده است را با بهترین امکانات موجود به نمایش می‌گذارد اما از همین‌الان مارول باید زنگ خطر را احساس کند. گوله برفی که در آیرون من ۱ این کمپانی غلتاندن آن را آغاز کرد اینک در حال تبدیل شدن به بهمنی است که شاید خود کمپانی را نیز در خود ببلعد.

دنیای مارول و شخصیت‌ها و در هم تنیدگی داستان‌های آن از فیلمی به فیلم دیگر در حال افزایش هستند. اگر به نظرتان اونجرز ۲ با این‌همه شخصیت قدیمی و جدید بزرگ است به کاپیتان آمریکای ۳ یا جنگ داخلی نگاه کنید. شخصیت‌های این فیلم شامل تونی استارک، کاپیتان آمریکا، بیوه سیاه، باکی بارنز یا سربا زمستان، سم ویلسون یا فالکون، ویژن، کلینت بارتون، کلنل رودی، اسکارلت ویچ، مجموعه ماموران شیلد، بلک پنتر، مامور کارتر و تعداد نام‌های دیگری است که نقش‌هایشان اعلام نشده است. البته قرار است در این فیلم اسپایدرمن نیز به این دنیا معرفی شود و این تازه داستان کاپیتان آمریکا است.

با اضافه شدن و معرفی شخصیت‌های اصلی دیگری چون دکتر استرنج و نگهبانان کهکشان و … که برخی از آن‌ها گمان می‌رود به‌ناچار باید در قسمت سوم اونجرز – که قرار است در ۲ بخش تهیه شود – حضورداشته باشند، حجم داستان و شخصیت‌ها  به‌قدری توسعه می‌یابد و در همان حال انتظارها از آن  تا حدی افزایش می‌یابد که شاید راضی کردن همه آن‌ها عملاً از محدوده‌های فنی و زمانی موجود فراتر رود.

بدین ترتیب شاید داستان خالقان دنیای سینمایی مارول مانند ضدقهرمان‌های خودش در اثر چنین جاه‌طلبی بزرگی به خطر بیافتد اما تا آن موقع می‌توان از دیدن فیلمی هیجان‌انگیز و پر ارجاع به داستان‌های عامیانه لذت برد.


پوریا ناظمی

کپی‌رایت © ۲۰۱۵ فانتزیِ کمیک و آکادمی فانتزی
هرگونه کپی‌برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد


  • مرد عنکبوتی
   در پاسخ به مرد عنکبوتی

   مقالعه فوق العاده بود
   ولی مارول کارش درسته با این حال به قول شما زنگ خطری هم هست برا دی سی هم همین جور
   ی سی هم یک جاستیس لیگ داره ولی جنگ بینهایت کارکتر های بیشتری داره
   ولی با ابن حال …… فقط باید منتظر باشیم تا ببینیم این فیلم چهطوری میشه

   راستی یک سوال بی ربط هستین تو کلش او کلنز یک کلن برای گروه بزنیم
   این تنها راهی هست که میشه مارول فن ها با دی سی فن ها دوست بشن هرکی موافقه بگه

   • comic fan
    در پاسخ به مرد عنکبوتی

    جنگ بی نهایت کارکتر های بیشتری داره ولی dc هم تو فیلم هاش تا ۲۰۱۹ شخصیت هایی میاره مثلا شاید تو فیلم اگومن. اکولد یا اگوگرل و مرا رو هم ببنیم تو هر فیلم فقط شخصیت فیلم خودش نمیاد و جوخه خودکشی که یه فیلمه و پر شخصیته
    مطالبه زیادی بود از سایت خوبتون ممنون

  • dark
   در پاسخ به dark

   ممنون بابت خبر . حالا کیفیت بلوری فیلم کی می آید .

  • AGENT OF JUSTICE
   در پاسخ به AGENT OF JUSTICE

   اقا خواهشن بگین فیلم ها اسپویل هستن همه صحنه های مبارزه رو دیدم که ای بابا

   • مهران فلاح
    در پاسخ به AGENT OF JUSTICE

    خیالتون راحت هیچ صحنه‌ای رو ندیدید. با ۲تا صحنه ۲ دقیقه‌ای کل فیلم برای شما اسپویل شد؟

    • AGENT OF JUSTICE
     در پاسخ به مهران فلاح

     فیلم رو ببینم میفهمم که هر وقت ایرون من و ثور جلوی التران و اون دوتا وایسادن یهو میپرن به هم

  • بهزاد صادقی
   در پاسخ به بهزاد صادقی

   با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دست اندر کاران این سایت
   خدا قوت ، دمتون گرم
   دومین نظر عمرم رو تو سایت شما زدم چون زیاد اهل نظر دادن نیستم حوصله شو ندارم کلا
   ولی سایتتون و زحمتی که میکشید من رو مجاب کرد بهتون یه ایول درست و حسابی بگم
   مقالاتتون یکی از دیگری بهتره

   و مارول داره کولاک میکنه دم اونام گرم
   براتون آرزوی موفقیت میکنم .

  • HULK
   در پاسخ به HULK

   التران خیلی باحال بود وقتی حرف میزد میشد از چهرش عقدی درونیش از تونی رو دید ویژن هم حرف نداشت اسکارلت هم خوشگل بود{ولی لباسش مسخره بود} کویک سیلور شبیه معتادا بود

  • green lantern
   در پاسخ به green lantern

   من از قسمت اول اونجرز بیشتر خوشم اومد ینی اون بیشتر بهم چسبید تا این.. اونجرز۲٫ی جورایی سردرگم شروع شد ولی کم کم خوب شد..
   اما در مورد مارول باید بگم که تا اونجرز جنگ بی نهایت خوب پیش میرن اما بعدشو نمیتونم حدس بزنم..نقطه اوج مارول همونجاست چون بعد از اون دیگه داستانا تکراری میشه پس الان ازش لذت میبریم تا اونموقه…همچنین دوست داشتم رایت مردان ایکس و چهارشگفت انگیز دست مارول میبود…الان اگر رایتشو پس بگیرن اوضاع واقعا قاراشمیش میشه…همین اسپایدی هم یهویی اومدنش ی جوریه چ برسه به چهارشگفت انگیز…مگر اینکه بره برای بعد از جنگ بی نهایت که احتمالا همه چیز باید ریبوت بشه چون بازم نمیشه اینارو بهم ربط داد…
   ی لحظه فکرشو بکنید…دووم میشد دشمن اصلی اونجرز…واااای فکرشم آدمو دیوونه میکنه

  • ِDC fan
   در پاسخ به ِDC fan

   مقاله واقعا فوق العاده بود…لذت بردیم…خسته نباشید…
   در کل کاملا درسته…موافقم…الان مارول نگاه کنین میبین فاز ۱ و ۲ مخصوصا ۱ ضعیف زیاد داشتن ولی با توجه ب انتطارات اون زمان ملت همونارم رو سرشون میزارن…ولی الان تو فاز ۳ دیگه فک نکنم فیلم بد بزنه…حداقل ی فیلم متوسط ب بالا و خوب و فان میشه…
   حالا من باز از اونور حرض میخورم ک اینقد توقع ها الکی از دی سی بالایه ک هنوز هیچی نشده ی سری میان میگن من آو استیل افتاضح و بی وی اس خوب نمیشه و چ میدونم اونجرز ۳ از فاز سه رو با جاستس لیگ ۱ از فاز ۱ دی سی مقایسه میکنن!!!!! اخه این چ کاریه؟؟! همون من آو استیلم حداقل متوسط بود و ب نظر خودم حقش هست ک اسم ی فیلم خوب و فان رو حتما بگیره نه بد…ی فیلم واقعا “کمیکی” بود…فقط مشکلش دارک بودن الکی بود وگرنه هیچ مشکلی نداشت…

   در کل هر دو دارن عالی عمل میکنن…برا من ک خوب شده الان فعلا از مارول لذت میبرم و می بردم(فیلماش منظورمه) بعدم ک تازه داره دی سی شروع میشه و حداقل این ۱۰ سال عمرم رو هم با دی سی میگذرونم…حداقل این دیر کردن دی سی واسه ی سری مثه خودم خوب شد…مارول ک داستان کم اورد هنوز دی سی میره تو فاز دو و ما هنوز فیلم داریم…

   در ضمن اونجرز ۲ هم اینجور ک ب نظر میرسه(البته خودم ندیدم) ولی از یک یکم ضعیفتره…اخه قضیه اینه ک یک حماسه ای بود…اونجرز اسمبل بود ولی این دیگه ی چی اون وسطاست 😀
   ببخشید خیلی پراکنده نوشتم نظراتم رو 😀
   بازم ممنون از بچه های فانتزی کمیک و هر کی ک نظرم رو خوند…
   موفق باشید 🙂

  • Halk
   در پاسخ به Halk

   خسته نباشید مقاله عالی بود من که از اول تا آخرش پلک نزدم . مارول این طور که داره جلو میره میشه آینده ی خوبی رو براش پیش بینی کرد اما در واقعیت چه اتفاقی میوفته چیزیه که باید صبر کرد و دید

  • amin
   در پاسخ به amin

   من با این نظرتون موافقم ولی مارول کارش درسته راستی بعضیا گفتن دی سی هم قرار شخصیتای زیادی معرفی کنه ولی دیگه همچین حرفی نزنین چون دیسی کنار مارول هیچی نیست.اقا بازم تشکر ممنون از سایت خوبتون

  • mhz
   در پاسخ به mhz

   بابت این مقاله ممنون…بنظرم اونجرز یک حماسی تر و بهتر بود گرچه سعی کرده بودن با تغییر نوع فیلمبرداری داستان فیلم دارک تر بشه و دشمن خطرناکتر بنظر بیاد اما متاسفانه التران یه جورایی کبریت بی خطر بنظر میرسید و به وضوح لوکی و چیتاری ها هیجان اوری بیشتری داشتن …اما اینا به همون انتظارات برمیگرده که دنبال یه فیلم بهتریم وبا توجه به کپ دو و محافظین کهکشان انتظارات خیلی دیگه بالا رفته بود

  • mhz
   در پاسخ به mhz

   و اینو هم بگم که استفاده از این همه کارکتر تو جنگ بینهایت محال بنظر میرسه مگر اینکه تو نبرد نهایی فقط از همشون استفاده کنن و میدان جنگو به دو بخش زمینی و فضایی تبدیل کنن تا اینجوری بهتر بشه به شخصیت ها و مبارزاتشون پرداخت…

  • ali
   در پاسخ به ali

   مقالعه عالی بود فقط ماله من اصا ویدو باا نمیاره فقط میزنه در حال بارگزاری چرا؟

  • parker
   در پاسخ به parker

   مارول تو خطر خیلی بزرگیه ولی همیشه بهش امیدوارم چون میدونن دارن چی کار می کنن

  • S.DC
   در پاسخ به S.DC

   خیلی ممنون مقاله ی خیلی خوبیه.
   مارول تا اینجا که کارش درست بوده ولی اگه دی سی فیلماش خوب بشه (به نظرم احتمالش زیاده) هم رقابت جذاب تر میشه و هم مارولم سطحش بالاتر میره امیدوارم هر دو کمپانی موفق بشن تا ما بتونیم برای سالهای بعدم از دیدن کاراشون لذت ببریم.

   انتقامجوان ۲ جالب بود و آدمو خسته نمی کرد ولی ویلین درست درمونی نداشت اونجوری که باید از اولتران استفاده نشد (دارای کمی اسپویل)…………………………………………………………. تو تمام مبارزات تک به تک شکست میخورد.

  • joker
   در پاسخ به joker

   من ک هنوز ندیدم نظری ندارم دربارش.در کل تو یونیورس مارول سرباز زمستان و نگهبانان از بقیه بهترن.نظر شخصیمه

  • MEHRAD HIDDEN
   در پاسخ به MEHRAD HIDDEN

   ممنون آقا مهران بابت این مقاله ( هنوز اونچرز رو ندیدم ومنتظر کیفیت بلوری هستم! )
   به نظرم تغییر در ماهیت فیلم سازی و سیاست مارول در قبال فیلم جنگ داخلی میتونه خوب و بجا باشه , یعنی کمی دارک تر از سایر فیلم های مارول و به تاریکی سرباز زمستان

  • ِDC fan
   در پاسخ به ِDC fan

   راستی ی چیز دیگه….من اصن حواسم ب دایرکتورز کات نبود…حالا باید بیشترم وایسیم ی دفعه اینو بگیریم 🙁 تا شهریور فک کنم میشه…ولی واقعا ارزش فیلم ب اونه…

   • Constantine
    در پاسخ به ِDC fan

    البته دعا کن Director’s Cut اش مثل هابیت نباشه که یکسال بعد نسخه بلوری معمولی میاد (قسمت ۳ هنوز هم نیومده)
    اره واقعا شاید یه خورده ضعف اونجرز ۲ به خاطر همین فشار برای کوتاه کردن فیلم برای سانس های بیشتر تو سینماهاست و نسخه اصل باید خیلی عالی باشه چون واقعا جاس ویدون در کنار زک اسنایدر و برادران روسو برام بهترین کارگردانان کمیک بوکین و چه فیلمای قبل اونجرز ویدون و چه خود اونجرز واقعا فیلمای خوبی بودن .

    • ِDC fan
     در پاسخ به Constantine

     اره…راس میگی…اگه اونجوری باشه ک نابود میشیم تا بیاد 😀
     خدا کنه حداقل واسه اون ی تاریخ بدن ک نسخه معمولی رو بدونیم ک زودتر ببینیم یا نه!

  • asin
   در پاسخ به asin

   نسخه ویژه کارگردان همون نسخه بلوری هست یا جدا از بلوری منتشر میشه؟

   • comic fan
    در پاسخ به asin

    جدا از بلوری.

   • Constantine
    در پاسخ به asin

    نسخه بلوری که برای همه فیلم ها منتشر میشه نسخه Theatrical هم نام داره یعنی همون نسخه ای که اکران شده . بعضی کارگردان ها صلاح میدونن صحنه هایی تو فیلم نباشه و حذفشون میکنن یا ممکنه کمپانی از کارگردان تقاضا کنه برای داشتن سانس بیشتر تو سینما صحنه هایی رو به انتخاب خود کارگردان حذف کنن از فیلم . بعد ها کارگردان یا کمپانی فیلم میتونن تصمیم بگیرن که موقع توزیع نسخه خانگی نسخه Director’s Cut (نسخه کامل فیلمی که کارگردان صحنه هایی رو لازم ندونسته و حذف کرده و حالا اون صحنه ها تو این نسخه هست) یا Extended Cut (نسخه کاملی که به اصرار کمپانی صحنه هایی حذف شده و اون صحنه ها تو این نسخه هست) رو در کنار نسخه بلوری معمولی درصورت نیاز پخش کنن یا نه . البته ممکنه نسخه های ویژه ای که صحنه های اضافی دارن هم زمان با نسخه بلوری معمولی توزیع شن (مثل The Expendables 3) یا ممکنه بعدا (که نهایتا یک سال طول میکشه مثل Hobbit) منتشر شن .

  • pourya
   در پاسخ به pourya

   به نظر من قسمت یک قشنگ تر بود

  • comicworld
   در پاسخ به comicworld

   خیلی عالی بود واقعا دید خوبی به آدم میده من که خیلی امیدوارم ب آینده واقعا فیلمای قشنگی توراهه البته اگه قاطی نمیکنین من هم مارول رو دوس دارم هم دی سی من این فیلمارو میبیینم و لذت میبرم حالا بعضی وقتا بیشتر بعضی وقتا کمتر

  • M.Bagher Sobhani
   در پاسخ به M.Bagher Sobhani

   راسته که میگند دشمن اصلی انتقام جویان در انتقام جویان ۳ تانوسه؟ من حتی یه لحظه هم نمیتونم صبر کنم تا مبارزه تانوس رو ببینم.

  • NAVID DRAGON
   در پاسخ به NAVID DRAGON

   اقای وین شخصی بسیار دقیق و زیرک هستند که توانسته اند تا اینجا هم که شده مارپل را در صنعت سینمایی امروزی جمع کنند زیرا انتقام جویان تنها بخش کوچکی از جهان شگرف مارول هستش و درمورد اونجرز سه شک و شبه زیاد هست زیرا هرکس عقیده و علاقه ی خاصی نسبت به هر کاراکتری دارد و توصیف هر کاراکتر به دلخواه همه غیر ممکنه و من به این دلیل باز هم کار های اقای وین را تحسین می کنم ولی در اونجرز ۳ با حجم عظیمی از قهرمانی و ضد قهرمان خواهیم بود و توصیف همه ی این ها با امکانات امروزی شرکت پارا مونت هم باید کل سحامش رو به فروش بگذارد ولی در آخر آین رو می خواستم به ارزتون برسانم که تمام این مقدمه چینی ها برای کاراکتر تانوس هستش شاید برای خیلی ها آشنا و برای خیلی ها غریب به نظر برسد ولی مارول با تانوس شروع و با تانوس با دزدیدن Athenian یا heart of the stone به قدرتی اووووووف دست میاد (کاراکتر تانوس پتانسیل زیادی به انرژی خالص دارد)سه کنترل کننده ی جهان مارول یعنی the living tribunal و infinity. و برادرش internity به صورت خیلی تحقیرانه ای کوچک شمرده میشوند

   حالا بگذریم نظرم طولانی شد ولی از سایتتون بسیار خوشم آمد تحسین می کنم نویسندگان رو و امید وارم ما هم روزی از این سایت به عنوان منبع تغذیه کنیم یا شاید هم خودمان منبع بشوم ولی در نهایت فقط thanos

انتقام‌جویان Avengers

img

و روزی فرا رسید، روزی بی‌شباهت با روزهای دیگر، روزی که قوی‌ترین قهرمانان زمین خود را درحالی یافتند که در برابری تهدیدی مشترک متحد شده‌اند! در آن روز، اونجرها به دنیا آمدند... تا با دشمنانی بجنگند که هیچ ابرقهرمانی به تنهایی نمی‌توانست در برابرشان بایستد!