انتشار کمیک «نایت‌کراولر» و لغو «انتقامجویان جمع می‌شوند»

توسط : در تاریخ : دوشنبه, ژانویه 20th, 2014

مارول از طریق مصاحبه‌ای که روی سایت رسمی خود قرار داد تایید کرد که کاراکتر «نایت‌کراولر» صاحب عنوان شخصی خود می‌شود.

این مجموعه توسط نویسنده‌ی باسابقه‌ی «مردان اکس» یعنی کریس کلرمونت (Chris Claremont) نوشته و توسط تاد نواک (Todd Nuack) طراحی می‌شود. از آنجایی که کلرمونت قبلاً در هنگام کار بر روی کمیک‌های «مردان اکس عجیب» (Uncanny X-Men) و «اکسکالیبور» (Excalibur) به تعریف این شخصیت کمک کرده، با این اِلف آبی رنگ بیگانه نیست.

کلرمونت در مورد «نایت کراولر» گفت:

اون باهوشه، سرسخته، خلاق و رقابت‌طلبه، و یه فهم غریزی از انسان‌ها و موقعیت‌ها داره. اون یه شوخ‌طبع شرورانه و یه فریبندگی ویران‌کننده داره. همونطور که جسمش متفاوت با جسم انسان طراحی شده، افکارش هم با انسان متفاوته. وضعیت «عادی» اون برابر با وضعیت وایرانگر خیلی هاست. یه مشکل براش به وجود بیارید و اون با یه راه حل خاص مشکلو حل می‌کنه. اون کاملاً مردیه که بقیه بهش اعتماد می‌کنند. شناختن اون برابر با ایمان داشتن بهش.

پس از اینکه «نایت کراولر» در طی وقایع Second Coming کشته شد، تنها اخیراً در صفحات کمیک «مردان اکس شگفت‌انگیز» دوباره پدیدار شده است. در این مجموعه «نایت کراولر» با «ولورین» همراه می‌شود تا با تغییرات شدیدی که در دنیای جهش‌یافته‌ها افتاده است، روبرو شود.

اما این تنها تغییر و تحول در کمیک‌های مارول نبود. وقتی که مارول تبلیغات خود را برای ماه آپریل اعلام کرد، خبری از «انتقامجویان جمع می‌شوند» (Avengers Assemble) نبود. یکی از طرفداران از نویسنده‌ی این مجموعه کلی سو دی‌کانیک (Kelly Sue DeConnick) در این باره پرسید و وی نیز تایید کرد که این مجموعه به پایان راه خود رسیده است. دی‌کانیک اخیراً بیشتر برای ایمیج کامیکس کار می‌کرده ولی هنوز نویسنده‌ی «کاپیتان مارول» است که قرار است به زودی ریبوت شود.