انتشار اطلاعاتی جدید از کمیک «Doomsday Clock» از زبان جف جانز

توسط : در تاریخ : جمعه, جولای 21st, 2017

جف جانز (Geoff Johns) رئیس بخش تولیدات خلاق کمپانی DC امروز در جریان سخنرانی خود در کامیک‌کان سن‌دیگو اطلاعات جدیدی در رابطه با کمیک «دومزدی کلاک» (Doomsday Clock) منتشر کرد. در این اثر که جف جانز نویسندگی و نیز گری فرانک (Gary Frank) و برد اندرسون (Brad Anderson) هرکدام به ترتیب وظیفه طراحی و رنگ‌آمیزی آن را بر عهده دارند، شاهد رویایی قهرمانان دنیای DC با دنیای خشن «واچمن» هستیم.d12جف جانز در جریان سخنرانی خود در کامیک‌کان ۲۰۱۷ گفت: «این داستان طی ۱۲ شماره منتشر می‌شه و جایی در آینده‌ی دنیای DC اتفاق میوفته. بنابراین وقتی شماره آخر منتشر بشه، دنیای DC با اون تلاقی پیدا می‌کنه. درواقع تمامی اتفاقات مربوط به واقعه Rebirth و همه داستان‌های دیگه قبل از این تلاقی اتفاق میوفته و با انتشار شماره ۱۲ این مجموعه، مابقی دنیای دی‌سی تحت تاثیر اون قرار می‌گیرن. در جریان این واقعه شخصیت‌های دنیای دی‌سی تغییرات زیادی می‌کنن و شما در این دنیای جدید شاهد اتفاقاتی خواهید بود که بعداً با اون‌چه که الان در حال انجامش هستیم مرتبط می‌شن.»

جف جانز ادامه داد: «این داستان با تمامی کارهایی که تاحالا انجام دادم متفاوته. من و گری تا به حال چنین تجربه‌ای نداشتیم. این اثر پر از جزئیات مختلفه و قرار بود همین‌طور هم باشه. این چیزی بود که ما از اثر خودمون توقع داشتیم.»

«دومزدی کلاک برای ما فقط یه کمیک معمولی نیست، بلکه بیش‌تر فرصت تجربه کاریه که تا حالا انجامش ندادیم. برای همین داریم تمام تلاشمون رو می‌کنیم و فکر می‌کنم این داستان، داستانیه که فقط الان می‌شه تعریفش کرد. البته که کار پر ریسکی هم هست که خب من عاشق کارهای پر ریسکم و چالش‌های زیادی هم به همراه داره که خب من عاشق چالش هم هستم!»

جف جانز ادعا کرده اگر فکر می‌کرد که «دومزدی کلاک» قرار است تنها یک اثر گول زنک باشد، هیچ‌وقت حاضر به خرج کردن شخصیت‌های واچمن نمی‌شد. وی هم‌چنین اعتراف کرد بعد از حضور دکتر منهتن در Rebirth، دیگر نمی‌توانست این ایده را نادیده گرفته و از آن دست بردارد.

d13

جف جانزِ نویسنده به نکات بسیاری در رابطه با این اثر اشاره کرد که از مهم‌ترین این نکات می‌توان از ملاقات لکس لوتر (Lex Luthor) با شخصیتی که فعلاً نامی برای آن انتخاب نشده و می‌توان تصور کرد همان آزیمندیس (Ozymandias) دنیای واچمن باشد، نام برد.

جانز توضیح داد: «دنیای دی سی ریشه‌های مهمی داره، مثلاً این‌که هرکدوم از این قهرمانا چه معنایی برای ما دارن، اتفاقاتی که روزانه در این دنیا جریان داره و پیامی که هرکدوم از این کاراکترها برای من دارن و امیدوارم برای شما هم داشته باشن. کتاب درواقع درمورد همین موضوعه. این کتاب قراره همه این‌هارو کنارهم قرار بده. این کتاب قراره کمیکی باشه که همه‌چیز رو از شماره اول اکشن کامیکز (Action Comics) که در سال ۱۹۳۸ منتشر شد تا امروز رو شامل بشه و جلد ۱۲ این مجموعه قراره دنیای دی سی رو به سمت آینده هدایت کنه. چیزهایی زیادی هست که خیلی دوست دارم شماهم زودتر از اونا باخبر بشید، اما یه صحنه‌ی خاص هست که خودم خیلی دوسش دارم: من عاشق اینم که ببینیم باهوش‌ترین شخصیت از یک دنیا با زیرک‌ترین و باهوش‌ترین شخصیت از یه دنیای دیگه رو به رو می‌شه و صحبت می‌کنه و فقط همین‌قدر می‌تونم بگم که باهوش‌ترین فرد دنیای دی سی لکس لوتره»

d56

دشمنان سوپرمن همیشه جزو شخصیت‌های محبوب جف جانز محسوب می‌شدند. به همین دلیل این نویسنده در جواب سوالی مبنی بر جایگاه سوپرمن در این سری گفت: «سوپرمن خودِ داستان است. برای اون‌هایی که دوست دارن بدونن باید بگم این داستان حول محور شخصیت دکتر منهتن جریان داره. این انتخاب به این دلیل بوده که این تجربه حالا حالاها ممکنه دیگه تکرار نشه و به همین دلیل ما سعی کردیم بهترین داستان ممکن رو تعریف کنیم.»

جف جانز اشاره بیش‌تری به داستان مجموعه نکرد و تنها به گفتن این‌که طرفداران در پایان همان صفحه اول جلد اول این مجموعه خود به کل داستان پی می‌برند، بسنده کرد.

جف جانز گفت: «امروز صبح تو راه اومدن به اینجا داشتم با گری صحبت می‌کردم. گری مشغول طراحی جلد دوم این مجموعه است و ما داشتیم راجع به اون صحبت می‌کردیم؛ و باید بگم من عاشقشم. من عاشق تک تک لحظاتیم که روی «دومزدی کلاک» کار کردم… من عاشق کمیکم و هیچ‌وقت و تحت هیچ شرایطی از دوست داشتن کمیک دست بر نمی‌دارم. کار کردن روی این پروژه خیلی لذت‌بخش بود. می‌‎دونم که ریسک این‌کار خیلی بالا بود و می‌دونم که چالش‌های زیادی سر راهمونه و خوب می‌دونم که افرادی اون بیرون هستن که باور دارن شخصیت‌های واچمن باید دست‌نخورده باقی می‌موندند. اما من یه داستان برای تعریف کردن دارم، من به داستان‌ها باور دارم، گری هم با من هم‌عقیده است. گری هم داستانی برای تعریف کردن داره و ما قراره بهترین داستانی که می‌تونیم رو خلق کنیم.»

دومزدی کلاک (Doomsday Clock) در ماه نوامبر سال جاری منتشر خواهد شد.