اطلاعاتی در خصوص پروژه برج تاریک

توسط : در تاریخ : پنجشنبه, جولای 14th, 2016

کلمبیا پیکچرز، اولین تصویر رسمی از ادریس آلبا و متیو متیو مک کانهی  به عنوان رولاند تفنگدار و مرد سیاه برای عنوان سینمایی آینده خود «برج تاریک» منتشر کرده است.

این فیلم اقتباسی از عنوان فانتزی هشت جلد استفان کینگ به همین نام می‌باشد.تصویر آلبا و مک کانهای بر روی جلد مجله Entertainment Weekly که در ارتباط با موضوع کامیک کان: سن دیگو منتشر شده است ظاهر می‌شود.

داستان با تعقیب و گریز هفت‌تیرکش و مرد سیاه‌پوش شروع می‌شود. رولند (هفت‌تیرکش)، آخرین بازمانده از نسل هفت‌تیرکش‌ها، برای انتقام و پی بردن به ماهیت برج تاریک به دنبال مردی است که در گذشته و حال و آینده‌اش رخنه کرده است: مرد سیاه‌پوش. مردی مرموز و شیطانی و از خادمان برج تاریک که بر سر راه خود همه چیز را به هلاکت می‌رساند و تمام این‌ها به خاطر این است که رولند را طی سفری طاقت‌فرسا به دنبال خود بکشاند. یا شاید رولند را به برج تاریک بکشاند. برج تاریک: مرکز جهان، دستگاهی برای اداره‌ی هستی و نیستی. برجی مسلط بر هر چیز. برجی که در سرنوشت رولند مانند هیولایی متجاوز رخنه کرده.

استفن کینگ در سال ۱۹۸۲ با الهام از ارباب حلقه‌ها نوشته جی آر.آر تالکین شروع به نوشتن روایت این هفت تیرکش کرد. هرچند لازم است بدانید کینگ سال‌ها این مجموعه را به عقب می‌انداخت تا اینکه یک‌ روزبا دیدن فیلم وسترن سرجیو لئونه ، «خوب، بد، زشت» تحت تأثیر شکوه و ناکجاآبادی فیلم (این صفت را خود کینگ برای این فیلم به کار می‌برد) قرار گرفته و ایده‌ی یک داستان فانتزی وسترن در ذهنش شکل می‌گیرد؛ یا همان‌طور که خود او می‌گوید:

«…هنوز نیمی از فیلم نگذشته بود که فهمیدم می‌خواهم رمانی در ادامه‌ی جستجوگری‌ها و سحر و جادوهای تالکین بنویسم که شکوه فیلم‌های وسترن را داشته باشد.»

از آن روز به بعد او شروع به نوشتن کرد به گفته خود کینگ کتاب اول مجموعه «هفت تیرکش» نوشتنش چیزی حدود ۱۲ سال طول کشیده شده است. پس از آن کتاب‌های انتخاب سوم، سرزمین‌های متروک، جادوگر و جان، گرگ‌ها کالا، ترانه‌ی سوزانا، برج تاریک و در آخر نسیمی از میان سوراخ کلید را نزدیک به دو دهه به نگارش در آورد و به مخاطبان خود عرضه کرد. مجموعه برج تاریک یکی از حجیم‌ترین و وسیع‌ترین فانتزی‌های معاصر را خلق می‌کند، به طوری که چهار جلد اول بیش از ۲۰۰۰ صفحه و دست‌نویس سه جلد آخر به بیش از ۲۵۰۰ صفحه می‌رسد.

مارول کمیک از سال ۲۰۰۸ عنوان‌های کمیک بوکی را برای مجموعه برج تاریک منتشر کرد که می‌توان به عنوان‌های The Long Road Home, Treachery, The Sorcerer, The Fall of Gilead, Battle of Jericho Hill  و The Gunslinger:The Journey Begins اشاره کرد. و یک سری جدید تحت عنوان The Drawing of the Three که به زودی مارول آن را منتشر خواهد کرد.

عنوان سینمایی برج تاریک به کارگردانی نیکولای آرسل و نویسندگی خود او با حضور بازیگرانی چون متیو مک کاناهی، ادریس آلبا، کاترین وینیک، جک ارل هالی،  فرن کرانز، ابی لی کرشاو، مایکل باربیری، کلودیا کیم، ژوزه زونیکا و الکس مک گرگور در تاریخ ۱۷ فبریه ۲۰۱۷ برروی پرده نقره سینما‌ها خواهد.

عکس‌های که تا امروز در خصوص پروژه برج تاریک منتشر شده :


برج تاریک The Dark Tower

img

برج تاریک یک مجموعه رمان نوشته شده توسط نویسنده آمریکایی استفن کینگ، که شامل تم از ژانرهای مختلف، از جلمه دارک فانتزی، فانتزی علم، وحشت و وسترون است.