اسکات اسنایدر درباره آینده بروس وین و آقای بلوم می‌گوید

توسط : در تاریخ : چهار شنبه, آگوست 19th, 2015

نویسنده بتمن، اسکات اسنایدر، درباره آینده این کارکتر اسم و رسم دار دقیق می‌شود. این نوشته مصاحبه‎ای است که سایت ComicVine با او در مورد قسمت ۴۳ کمیک بتمن و آینده آن داشته است.

Batman #43 (2015) - Page 1در پیرنگ (خط داستانی – استوری لاین) کنونی بتمن، نوشته اسکات اسنایدر، طراحی گِرِگ کاپولو ، جوهز زنی دنی میکی و رنگ زنی اف­‌سی­‌او پلاسنشا، هنگامیکه بروس وین وقتش را صرف بروس وین بودن می‌کند، یک شرور جدید، آقای بلوم (شکوفه) برای قدرت برمی‌خیزد. اکنون، جیمز گوردون جانشین بتمن شده و در خیابان های گاتام مشغول مبارزه با جرم و جنایت است. اسکات اسنایدر در تماس تلفنی با سایت کامیک واین، درباره جریان کنونی و اتفاق‌های بین بروس وین و آقای بلوم صحبت کرده است.

اخطار: خطر اسپویل شدن داستان این سری در اینجا وجود دارد.

کامیک واین: تعدادی از شرورها، شامل آقای بلوم و دکتر دث (مرگ) این عنصر وحشت را دارند. به طور دقیق ، دست و پای دراز و بقیه خصوصیات. چرا شما جذب چنین شرورهای می‌شوید؟

اسکات اسنایدر: فکر کنم بخشی بخاطر تمایل گِرِگ به تکمیل کردن شخصیت‌ها با عجیب غریب‌ترین شکل و همچنین ریشه‌های عمیق ترسش است (علاقه به ترس). ما هر دو از از ترس و وحشت لذت می‌بریم، بنابراین دکتر دث متفاوت بود به نحوی که رشدش از کنترل خارج می‌شود و استخوان‎هایش شکسته می‌شود.

آقای بلوم بیشتر یک تغییر شکل دهنده است. او به طور متفاوتی ترسناک است. برای من، او یک علف هرز است که بین شکاف‌های یک شهر رشد کرده است; جایی که شکاف‎هایی بین جامعه، محلات و قدرت و تمام این احذاب وجود دارد. او، برای من، مطمئنا این پتانسیل را دارد که به طور ترسناکی دور و بر راه برود جاییکه انگشتانش شما را حتی قبل از اینکه بفهمید زخمی می‌کند و بعضی اوقات حتی متوجه نمی‌شود که چنین کاری را می‌کند. او از این بابت خیلی ترسناک است.

CV: آقای بلوم چی هست؟ درون او یک حیوان مخفی وجود دارد ولی با این حال شبیه به یک جنایتکار معمولی به نظر میاید.

اسکات اسنایدر: او یک انسان است. او یک عارف یا چیزی شبیه به آن نیست. او انسان هست ولی کاری که با خودش کرده ترسناک است.

CV: شماره ۴۳# مانند یک “عبور از مشعل” بود. از شرورهای قدیمی به شرورهای جدید. آیا اکنون ما در یک فاز انتقالی بین جنایتکارانی که برای قدرت مبارزه می‌کنند هستیم؟

اسنایدر: خب، من فکر می‌کنم کاری که ما می‌خواستیم با آرک “Endgame” کنیم، این بود که همه چیز رو نابود کنیم و تمام شرورها و تمام این قضایا رو خاتمه بدیم، که شامل بروس وین هم می‌شد. حتی از بابت رنگ‌ها، اف­‌سی­‌او پلاسنشا در حال صحبت درباره رنگ کردن بتمن با رنگ‌های بتمن آخر الزمان است که شامل همه چیز از “جوک کشنده” از برایان بالِند تا “بازگشت شوالیه سیاه” می‌شود. طرح رنگی، به نوبه خود، مانند غرق شدن در فراموشی است. برای ما، این درباره تمام کردن همه چیزهایی که روی آن  کار کردیم و فراهم کردن چیز جدیدی بود. البته، مطمئنا تمام آن چیزها با یه روش متفاوت به سمت ما و به درون ما برمی‌گردند. در این لحظه، می‌خواستیم که  از شر همه چیز خلاص بشیم و این همون موقعیه که آقای بلوم می‌گه: “اینجا دیگه گاتام شماها نیست.”

Batman #43 (2015) - Page 23

کامیک واین: یک بخش کوچکی از این سری درباره اینه که بروس وین ، دیگر بروس وینی نیست که زمانی بوده. آیا ما با نوعی از فراموشی سر و کار داریم یا اینکه مشکلی روانی مانند خاطره‌های سرکوب شده ناشی از شوک براش بوجود آمده؟

اسنایدر: نه، فراموشی نیست. قراره که یک آسیب عصبی باشه به طوریکه موضوع این نیست که او فراموش می‌کند. موضوع این است که آن خاطره‌ها دیگر وجود ندارند. بنابراین مغزش تغییر کرده است. برای او چیزی برای یادگیری دوباره یا ادعای دوباره نیست. این یک مغز جدید است.

کامیک واین: پس تمام چیزهای مربوط به بتمن از بین رفته و اون فقط بروس وین معمولی است؟

اسنایدر: بله دقیقا. همه‌اش از بین رفته و او مهارت‌ها و قابلیت‌هایش را ندارد. او فقط یک آدم معمولی است. او قرار نیست در کوچه‌ای قدم بزند و یاد قتل والدینش بی­افتد. قرار نیست که از او دزدی بشود و او شروع به مبارزه کند و نداند که چرا این کار را می‌کند. او واقعا یک فرد جدید است.

Batman #43 (2015) - Page 7

کامیک واین: تقریبا مثل موضوعات معمولی است که ما در بسیاری از فیلم های علمی تخیلی دیده‌ایم.

اسنایدر: بله. ما در حال دور شدن از آن هستیم و من در این باره خیلی هیجان زده‌ام. حس می‌کنم چیزهای بیشتری در سرم دارم. او مغز جدیدی دارد. او بروس وین جدید است. مثل روح بروس وین قدیمی نیست که در مغزش جا خوش کرده است.

 

نظر شما در مورد قسمت ۴۳ این کمیک چیست؟ آیا تا به این‎جا آرک جدید کمیک بتمن راضی کننده بوده است؟


بتمن Batman

img

بروس وین که در کودکی شاهد به قتل رسیدن پدر و مادر میلیاردر خود بود، تصمیم می‌گیرد تا انتقام مرگ آن‌ها را بگیرد. وی برای رسیدن به کمال روحی و جسمی، مسلط شدن به هنرهای رزمی، مهارت‎های کارآگاهی و روانشناسی جنایی، تحت آموزش‌هایی همه جانبه و سخت قرار می‌گیرد. سپس لباس خفاش بر تن می‌کند و پیشرفته‌ترین جنگ افزارها را به کار می‌بندد تا تبهکاران را به وحشت بیاندازد. این‌جاست که بتمن متولد می‌شود.