از میان اخبار نمایشگاه

توسط : در تاریخ : شنبه, جولای 17th, 2010

قبل از شروع چهل‌ودومین نمایشگاه سندیگو، دو خبر منتشر شد که در میان دیگر اخبار مهم‌تر بود و جلب توجه می‌کرد.


 

۱ – آخرین روزهای مردی که نمی ترسید

 

به عقیده عده زیادی ( از جمله خودم) بهترین دوران کامیک های Daredevil دقیقا دورانی بود که برایان مایکل بندیس داستان ها را می نوشت و الکس ملیو نقاشی آن را می کشید. بندیس با یک آزادی عمل فوق العاده تقریبا هر بلایی که دوست داشت به سر مت مرداک آورد و در بدترین وضعیت ممکن و در اوج کیفیت کار کامیک نویسی افسار این سری را به دست اد بروبیکر سپرد (دوران بروبیکر هم جذابیت های خود را داشتند اما هیچ وقت به دوران بندیس نزدیک نشدند).
از همان روزهایی که بندیس کارش را Daredevil به پایان رساند حرف از نوشتن آخرین داستان Daredevil با نام End of Days توسط همین تیم بندیس/ملیو بود که داستان قرار بود درباره مرگ مت مرداک باشد که در آینده ای نه چندان دور اتفاق می افتد.
هفته قبل، درست یک روز قبل از شروع Comic Con سن دیگو، مارول با اعلام اینکه این مینی سری بالاخره روشنایی روز را خواهد دید اولین بمب خبری خودش را منفجر کرد.
نویسندگی این کار بر عهده بندیس و دیوید مک خواهد بود و وظیفه بخش هنری کار هم به کلاوس جنسن و بیل سینکیویز واگذار شده و متاسفانه تمام چیزی که نقاشی های الکس ملیو گیر ما خواهد آمد در بخش جلد کتاب ها خواهد بود. تعداد جوایز مختلفی که این افراد برای کارهای قبلی خود برده اند با تمام جوایزی که بعضی شرکت های انتشاراتی در تمام دوران کاریشان برده اند برابری می کنند!
از جزئیات داستان خیلی حرفی به میان نیامده ولی در میان حرفهای بندیس و دیگران عباراتی مثل “شوکه کننده، خشن و تاریک” به چشم می خورد که دقیقا خلاف رویه این روزهای داستان های Daredevil است. این داستان در ۶ قسمت روایت خواهد شد.
خبر خوشحال کننده دیگر اینکه کمتر از سه ماه به انتشار اولین قسمت از این سری باقی مانده است.
به عنوان کسی که سال های سال از طرفداران دو آتیشه Daredevil بودم و هستم بی صبرانه منتظر این کتاب هستم.


۲ – نیل گیمن و ارباب رویاها 


سری The Sandman نوشته نیل گیمن از اولین کامیک هایی بود که نشان داد با این قالب می شود کارهایی بزرگتر از انسان های شنل پوش پرنده انجام داد.
زمانی که گیمن تصمیم گرفت تا داستان های ارباب رویاها را پایان دهد با ناراحتی خیل عظیمی از طرفداران مواجه شد اما پایان فوق العاده این سری باعث خوشحالی غمناک تمام طرفداران شد.
حالا و بعد از گذشت دو دهه گیمن باز هم تصمیم گرفته که به این دنیای بی نظیر بازگردد. در جریان کامیک کان، گیمن از طریق ویدئو کنفرانس این خبر را به گوش تمام طرفداران رساند و گفت “با وجود اینکه من داستان مورفیوس را به پایان رساندم اما هنوز یک داستان ناگفته باقی مانده بود و حالا که در آستانه ۲۵مین سالگرد انتشار این سری هستیم، به نظرم بهترین زمان ممکن برای روایت این داستان بود”
تاریخ انتشار این مینی سری برای زمانی در سال ۲۰۱۳ اعلام شده است.

سینا گلاب‌زاده