اخبار و شایعاتی از فیلم «بتمن علیه سوپرمن»

توسط : در تاریخ : چهار شنبه, ژانویه 8th, 2014

بیل ریمی (Bill Ramey) که اخبار و شایعات مهمی درمورد فیلم «بتمن علیه سوپرمن» را در فضای مجازی مطرح کرده است به چند سوال حساس پاسخ داده و همچنین اظهارنظرهای جنجال برانگیزی نیز درباره ی کاراکتر «واندروومن» انجام داده.
پوستر فن مید بتمن علیه سوپرمنوی اعلام کرده که هیچ کدام از دشمنان «بتمن» در این فیلم حضور نخواهند داشت و در عوض «لکس لوتور» همراه با یکی دیگر از دشمنان سوپرمن در فیلم هستند. وی گفت که نمی تواند دشمن بعدی را اعلام کند ولی یکی از دشمنانی است که شایعه ی حضورش قبلاً مطرح شده که در این صورت دشمن دیگر باید یکی از این افراد باشد: «دومزدی»، «متالو» و «برینیاک». وی شایعه ی حضور «آکوامن» و «مارشن من هانتر» را نیز رد کرد.

او همچنین گفت که با وجود حضور «بتمن» و «واندروومن»، خبر می‌رسد که این فیلم بسیار روی «سوپرمن» تمرکز دارد و این فیلم قرار نیست به فیلم «لیگ عدالت» تبدیل شود. او حتی گفت که ممکن است عنوان فیلم به چیزی مانند «مرد پولادین:-» تغییر کند.
وی همچنین نقش «واندروومن» را با نقش «بیوه ی سیاه» در فیلم «مرد آهنی ۲» مقایسه کرد و گفت که «واندروومن» حضور مشابهی در فیلم دارد که احتمالاً پایه گذار فیلم مستقل خودش باشد.
و البته جنجالی ترین بخش شایعات مربوط به ریشه و منشا «واندروومن» می شود که بنا بر سخنان ریمی، «آمازون» ها در واقع «کریپتونی» هایی هستند که سال ها پیش با سفینه ی خود که در فیلم «مرد پولادین» مشاهده شد به زمین آمدند و آنجا نژادی از زن ها را بنیان گذاشتند.
وی گفت:

شرط می بندم که آمازون های دنیای سینمایی دی سی نوادگان همون کریپتونی هایی هستند که هزاران هزار سال پیش می خواستند پایگاه هایی رو در سرار فضا ایجاد کنند. به علاوه، من می گم که قدرت واندروومن کم می شه چون برخلاف سوپرمن این آمازونی ها قرن ها در زمین بوده اند و به اون عادت کردند. و از اونجایی که کریپتونی ها بدون هیچ گونه تماسی به دنیا می آن – البته جور-ال و لارا از این قاعده مستثنی هستند- این کریپتونی های اصلی که روی زمین بودند نمی تونستند از این علم تناسلی استفاده کنند تا یه نژاد تماماً مونث رو به وجود بیارند؟ من که می گم چرا!

البته ریمی به این اشاره نمی کند – شاید هم نمی داند – که در واقع کسی که با سفینه سقوط کرد در واقع، «کارا زور-ال» بود که در کمیک ها دختر عموی سوپرمن و نقش «سوپرگرل» را بر عهده دارد. این وقایع در کمیک دیجیتالی ای که همزمان با اکران فیلم «مرد پولادین» منتشر شد، توضیح داده شده است.
ریمی همچنین اضافه کرد که تا جایی که می داند هیچ مدرکی برای این شایعه که «واندروومن» معشوقه ی «بتمن» است وجود ندارد. و البته ریمی اعلام کرده که اولین تصاویر از «بتمن» در چند ماه آینده به دست ما خواهد رسید.
اما خبر مهم دیگر درباره ی لباس کاراکتر «واندروومن» است. در ماه های اخیر شایعات زیادی درباره ی تاثیر کمیک «آخرالزمان» (Kingdom Come) بر فیلم به گوش می خورد و حالا به نظر می رسد که لباس «واندروومن» مشابه لباسش در این کمیک باشد. به هرحال این طور که مشخص است نباید انتظار لباس معمولی «واندروومن» را داشته باشیم و به نظر می رسد که لباس وی شامل زره می شود.
در ضمن ممکن است که لباس بتمن تحت تاثیر کمیک «آخرالزمان» و دارای تجهیزاتی از مجموعه ی «بتمن ماورا» باشد. همچنین به احتمال قوی صحنه های مربوط به «بت موبیل» قرار است در تابستان فیلمبرداری شود.


  • watcher the universe
   در پاسخ به watcher the universe

   عجب ، پس اریجین واندرومن رو هم تغییر میدن تو عالم سینما . حالا این کریپتونی های زمینی که بعدا یه قبیله ی مونث میشن ، احتمالا برای ارتباط فیلم های یونیورس دی سی به همدیگه ایجاد شده ، مثل ارتباطی که فیلم های مارول داره .
   بن افلک چطور میشه تو لباس و نقش بتمن ، دیگه باید صبر کنیم تا چند ماه دیگه که دو تا عکس ازش بیاد .

  • فرزاد.خ
   در پاسخ به فرزاد.خ

   کینگدام کام البته نمی شه آخرالزمان دی: یعنی خب معنی ضمنیش درسته ولی خب ترجمه ش باید یه تفاوتی داشته باشه. مثلاً به نظرم امپراتوری فرا می رسد( یا حتی امپراتوری بهشت فرا می رسد) اشاره ی کتاب مقدسیش رو بیشتر نشون می ده.
   ضمن این که واچر اگه دقت کنی این قضیه کریپتونی بودن آمازون ها و واندرومن مسخره بازی بوده گویا دی: جدی نگیر اینو دی:

   • Farzan
    در پاسخ به فرزاد.خ

    خب اگه ترجمه می کردم امپراطوری می آید خواننده واسش سوال پیش می اومد که کدوم امپراطوری؟ کدوم قلمرو؟ و اینکه این Kingdom Come الزاماً به بهشت اشاره نداره.
    اخبار واندروومن رو هم تا حد ممکن نشنیده بگیرین فعلاً:دی
    ولی این که فیلم قرار نیست جاستیس لیگ باشه، خبر خوبی بود. چون الان همش خبر از بتمن و واندروومن و لکس لوتوره. بدبخت خود سوپرمن هیچ خبری ازش نیست!

    • فرزاد.خ
     در پاسخ به Farzan

     نه خب دیگه فرزان جان. چون سوال مشابه هم برای خواننده ی خارجی پیش میاد موقعی که عنوان مارک وید رو می بینه و خب از قضا ابهام و چیزی که می گی تو متن اصلی هست. وقتی که ابهام رو عامدانه مشخص نمی کنه و ما از متن معنی ابهام رو می فهمیم به نظرم بهتره ابهام رو برا خودمون معنی نکنیم.
     به غیر این خود کینگدام نه اشاره ی دقیق به آخر الزمانه و حتی بهشت هم یه ذره معنا کردن ناملزوم برای مخاطبه. چون خب خود قضیه دقیقاً اشاره به انجیل داره. و یه ارجاع تلمیحی داره به ظهور دوباره ی مسیح که زمین رو که پر فساد شده دوباره سرشار از عدل می کنه و سلطنت خداوند رو بر جهان می گستراند. خب این واقع از نظر تقویم وقایع منتهی به آخرالزمان یه فاصله ی زیادی داره با خود آخرالزمان. حالا من یحتمل گیر الکی می دم دی: شما زیاد جدی نگیر.

     • Farzan
      در پاسخ به فرزاد.خ

      وقتی من اینو ترجمه می کردم کلاً رفتم سراغ معنی ضمنیش که یعنی به چی اشاره داره. سه تا گزینه مدنظرم بود که اینا بودن: آخرت، قیامت، آخرالزمان. دو تای اولی که از اعتقادات مسلموناست بنابراین مناسب این عبارت که به برگشت مسیح اشاره داره، نمی خورد. واسه همین آخرالزمان رو انتخاب کردم که همونطور که تو هم گفتی دقیقاً با Kingdom Come تناسب نداره. الان یه چیز دیگه به ذهنم رسید. «ظهور سلطنت» چطوره؟

      • MEHRAN
       در پاسخ به Farzan

       خب فرزان دقیقاً چیزی که فرزاد میگه درسته این کلمه تو کتاب مقدس اومده و مثلاً یه چیزی تو مایه های کلمه ظهور مسلمونا هست که نمیشه به فارسی برگردوندش ولی نظر منو بخوای همون آغاز سلطنت یا شروع سلطنت گزینه بهتری هست.

  • حجت مزارعی
   در پاسخ به حجت مزارعی

   البته مطمئنا نمیشه اهمیت واندرومن رو با بلک ویدو مقایسه کرد…دیانا کجا…ناتاشا کجا…کلا فیلم خواسته گنده های دیسی رو بیاره وسط که این خودش ریسکش بالاست چون هر کدوم از این شخصیت ها یک فیلم مجزا میخوان چه برسه به یک فیلم دست جمعی…من خودم احتمال میدم دومزدی باشه چون برای شکست ابرقدرتی مثل دومزدی باید با هم متحد بشن…من کلا با بازیگردان این فیلم مشکل دارم:دی …آخه بگو زن خوش هیکل تو هالیوود کم بود که رفتی دنبال گادوت؟حالا افلک اگه خوب روش کار بشه بنظرم هم قیافش هم هیکلش به بروس میخوره…فقط امیدوارم زک اسنایدر نخواد یه اثر سرتاسر اکشن دیگه تحویل بده…که البته احتمالش زیاده…میدونید بهترین خبر برای این فیلم میتونه چی باشه؟”نولان به جمع نویسندگان فیلم پیوست” خوداییش عالی میشه
   فرزان جان یک خبر درمورد مصاحبه با آدامز و سریال فاکس اومده لطفا بزارش…چون سایت خودمونو ف***ر کردن نمیتونم بزارم

   • Farzan
    در پاسخ به حجت مزارعی

    یکی از دلایلی که دی سی بتمن و واندروومن رو آورده اینه که فروش فیلم رو ببره بالا. با توجه به محبوبیت خیلی زیاد بتمن این حرکت قابل پیش بینی بود ولی من فکر می کردم که تو یه فیلم مجزا ریبوتش کنن. به احتمال زیاد بتمنی که بن افلک به تصویر می کشه خیلی ضربه بخوره و انتقاد بشه بهش به خاطر اینکه همین ۲۰۱۲ دارک نایت رایزز اومد و خیلی طول می کشه که تب و تاب سه گانه ی شوالیه ی تاریکی فروکش کنه. بعد این که به نظر من متالو میشه شرور داستان و احتمال دومزدی کمه. بعد این که این خانم گادوت رو دست کم نگیر. ایشون عضو ارتش بوده و به مدت ۲ سال مربی ورزشی بخش دفاعی ارتش بوده. از اونجایی که واندروومن برخلاف خیلی از قهرمانای زن، نقاب به صورتش نمی زنه و خب پرواز و از اینجور چیزا هم داره، موقع صحنه های اکشن باید صورتش معلوم باشه و احتمالاً به این خاطر کسی رو آوردن که تجربه ی کارای فیزیکیو رو داشته باشه و بدلکاری ها رو خودش انجام بده. من با انتخاب ایمی آدامز در نقش لوئیس لین مخالفم:دی
    و اینکه نولان جزو نویسنده های فیلم بشه برای من شخصاً یه فاجعه است:دی. الان خیلی ها نولان رو با سه گانه ی شوالیه ی تاریکی می شناسن و فکر می کنن که یه کارگردانیه که فقط بلده فیلمای سوپرقهرمانی بسازه در حالی که اصلاً اینطور نیست. من بعید می دونم دیگه سراغ فیلمای کمیک بوکی بیاد. این که کریس تریو، نویسنده ی آرگو، فیلمنامه رو بازنویسی کرده خبر خوبیه. چون یه نویسنده ی باسابقه یه کم فیلمنامه رو صیقل می ده و ای کاش خود بن افلک کارگردانی می کرد فیلمو و یه دستی هم تو فیلمنامه داشت.
    اون اخبار هم واقعاً چیز خاصی نبودند. آدامز برگشته گفته که آره فیلمنامه تمومه و منم خوندم، اون سریال گاتهام هم قسمت پایلوتش صاحب کارگردان شده.

    • حجت مزارعی
     در پاسخ به Farzan

     کم بیش موافقم…البته اندامی که گادوت داره طول میکشه راست و ریست شه…واندرومن هم جوری که گفته شده احتمالا در اواسط فیلم بیاد…همانطور که میدونید اسم اصلی فیلم باید مردی از فولاد ۲ باشه که برای فروش بالا کردن بتمن در برابر سوپرمن که خوداییش تحریک کننده ای است.جوری هم که اخبار نشون میده فیلم یه مقدمس برای لیگ عدالت…من خودم افلک رو قبول دارم و میدونم که میتونه…این حرفا همیشه هست…این قضیه برای خیلی ها پیش اومده نمونش گارفیلد که اوایل خیلی میگفتن مگوایر اما بعد اوضاع عوض شد یا همین کاویل که میگفتن صورت بیش از حد جدی داره و بدرد یک کارکتر مردمی نمیخوره…همین اتفاق هم برای هرکسی که بخواد نقش جوکر رو بازی کنه هم پیش میاد (که بنظر من بهترین کیس جانی دپه) خودمم میدونم که نولان نمیاد و من حتی از حضورش تو عوامل مردی از پولاد هم تعجب کردم اما حضورش به هر نحوی بر پربیننده تر شدن فیلم کمک میکنه…یه قضیه دیگه هم وجود داره مبنی بر رقابت اونجرز ۲ و بتمن علیه سوپرمن که بنظر من نمیشه حدس زد کدوم بهتر فروش میره…

  • شوالیه تاریکی
   در پاسخ به شوالیه تاریکی

   البته اینکه دیسی بیشتر روی سوپرمن کار میکنه-و کاراکتر های بعدی رو کم کم معرفی میکنه-کمی خوشحالم کرد.البته با اریجین امازونی ها کمی مخالفم.اینجوری که اونا با کریپتون نابود میشن دی:
   حتما دیسی یه لباس دیگه از بتمن به جز نوئل میاره.یه لباس شبیه لباس های کمیک Dark Knight Returns فکر کنم عالیه اینا تمرکزشون رو که رو لباس های Kingdome گذاشتن!!! ،مطمئنا یه تغییری هم تو لباس سوپرمن به وجود بیارن.لباس کینگدام هم لباس نسبتا مناسبی هست.
   در مورد داستان بگم که پایه ی اصلی فروش این فیلم،همینه.یه نویسنده خوب و عالی،۷۰ % یه فیلم خوب رو میسازه.البته امیدوارم اسنایدر انقدر رو اکشن تمرکز نکنه؛مثل فیم مرد پولادین.
   در مورد بدمن ها هم بگم لکس لوتور عالیه-البته اوردن دومزدی و برینیاک عجیبه-این دوتا باید خودشون تو یه فیلم دیگه باشن(البته در مورد برینیاک نه،چن لکس تو کمیک ها هم زیاد با برینیاک هم کاری داشته)ولی مطمئنم نمیخوان به زودی جوکر رو بیارن،اگه قرار بود یکی از دشمنان بتمن تو فیلم باشه(اگر قرار بود!!!)من راسالغول و ریدلر رو انتخاب می کردم دی:
   امیدوارم سریال Arrow هم یه ربطی به مرد پولادین بدن.اینجوری یونیورس دیسی تو اینجا باز میشه.البته بگم پتانسیل زیادی برا این کار میخواد.
   ممنون بابت خبر

  • Farzan
   در پاسخ به Farzan

   سریال ارو و سینما که مشخص شد به هم ربطی ندارن که به نظرم تصمیم خوبی بود چون ارو دیگه داشت خیلی پررو میشد:دی. منظورم اینه که هی داشت از چپ و راست کاراکتر اضافه می کرد بعد بازیگراش هم که مطرح نبودند. بعد اینکه این کاراکتر گرین ارو خودش دشمن درست و حسابی نداره که هی داره دشمنای بتمنو می دزده؟!!
   من همینجا بگم که به نظر می رسه سه کمیک بیشترین تاثیر رو روی فیلم داشته باشن. کمیک Kingdom Come که بتمن با استفاده از یه سری روبات شهرو می گردونه. کمیک Batman: Noel که گویا مربوط به کریسمسه و بتمن انسانیست خودشو به دست میاره. کمیک The Dark Knight Returns که بتمن و سوپرمن علیه هم می جنگند.
   طبق آخرین شایعات لباس بتمن قراره مثل طراحی های الکس راس باشه.
   دیروز دوباره شایعه شد که برایان کرانستون نقش لکس لوتر رو بازی میکنه.
   کمپانی برادران وارنر هنوز داره با خواکین فینیکس مذاکره می کنه و هنوز معلوم نیست که برای چه نقشی در نظر گرفته شده.
   یه سری شایعات بود که دنزل واشنگتون نقش گرین لنترن جان استیوارت رو بازی کنه.
   جیسون موموآ هم هنوز انگار داره مذاکره می کنه و اونم معلوم نیست چه نقشی قراره داشته باشه.
   یه سری شایعه بود که راک نقش لوبو یا بلک آدام رو بازی میکنه که هنوز خبر رسمی نداشتیم.
   و اینکه به نظر می رسه که توی این فیلم بتمن رابطه ی خوبی با نایتوینگ نداره و سال هاست که باهاش صحبت نکرده.

  • شوالیه تاریکی
   در پاسخ به شوالیه تاریکی

   من عاشق حضور لوبو و مخصوصا نایت وینگ هستم.اینجور که شما میگی خب ممکنه جان استوارت باشه.ولی واشنگتون گزینه خوبی نیست.بهتره یکی دیگرو بیارن.واشنگتون دیگه پیره و بهتره همون راک رو بیارن نقشش.

  • امیرحسین
   در پاسخ به امیرحسین

   خیلی ممنون بابت خبر

  • bruce wayne
   در پاسخ به bruce wayne

   امازونی ها نسل اوولیشون از خدایان بوده و تا جایی که من خبر دارم به کریپتون مربوط نمیشدن…بار ها تو jl(انیمیشن) در مورد خدایان و اجدادشون صحبت شده نه کریپتون…و اگه قراره کریپتونی باشن چرا کریپتون(سنگ) بهش اسیب نمیرسونه؟

  • Hossein
   در پاسخ به Hossein

   هر چقدر به خوبی های این فیلم فکر می کنم، وقتی یادم میاد بن افلک قراره بتمن باشه باز هم نامید میشم 😐

  • یاسین
   در پاسخ به یاسین

   تو سایتای طرفدار مارول هی به فهرماناشون افتخار میکنن که فیلماشون از دی سی بالاتره خیلی دوس دارم این فیلم بیاد دهن همشون سرویس بشه اونوقت اسپایدرمن و روفقاش باید برن خود کوشی شونو بکنن