اخبار جدید درباره ی سریال “لژیون” شبکه ی اف اکس

توسط : در تاریخ : یکشنبه, ژانویه 17th, 2016

سریال تلویزیونی “لژیون” شبکه ی اف اکس که با محوریت کمیک های اکس من ساخته خواهد شد، به گفته ی رئیس شبکه ، جان لندگرف، زمانی در سال ۲۰۱۶ روی آنتن خواهد رفت. شورانر و نویسنده ی ارشد این سریال، نواه هاولی، خالق سریال فارگو است.

جان لندگرف، رئیس شبکه ی اف اکس، در کنفرانس خبری انجمن منتقدین مطبوعات آمریکا ، درباره ی جهان سینمایی مشترک مارول/قرن ۲۰ فاکس/ اف اکس صحبت کرد و اطلاعات بیشتری درباره ی سریال اکس-من محورِ “لژیون” را در اختیار مطبوعات قرار داد.

سریال لژیون، سریالی با محوریت داستان دیوید هالر که بنا بر گفته هایی پسر پروفسور اکس است خواهد بود. دیوید هالر کاراکتری است که پزشکان برای او تشخیص اسکیزوفرنی داده اند، در حالی که او خواهد فهمید آنچه به عنوان بیماری اش خوانده می شود، در واقع چیز بیشتری است. این سریال را نواه هاولی، خالق و نویسنده ی ارشد سریال موفق “فارگو” از شبکه ی اف اکس خواهد ساخت و پیش از این نیز ریچل کلر، بازیگر سریال فارگو ، در نقش نامعلومی در این سریال به خدمت گرفته شده بود.

x-men-legion

جان لندگرف در این باره گفته :

کار به خوبی در حال پیشرفت است. تیم نویسندگان مشغول نویسندگی هستند. ما نه تنها به پایلوت پرداخته ایم، بلکه چندین اپیزود را هم بررسی کرده ایم و انتخاب بازیگران هم در جریان است. من گمان می کنم لژیون زمانی در همین سال – ۲۰۱۶ – روی آنتن برود.

همچنین لندگرف ادامه داد سریال – اگر ساخته شود – در جهان مشترکی با جهان سینمایی اکس من نخواهد بود.

این کار با فیلم های اکس من پیوستگی نخواهد داشت – به این معنی که مانند فیلم های اکس من، داستان سریال در جهانی رخ نخواهد داد که عامه ی مردم زمین از وجود میوتنت ها مطلع هستند. اگر بخواهید می توانید اینطور تصور کنید که سریال لژیون، در یک جهان موازی رخ می دهد. در جهانی که دولت آمریکا در روزهای اولیه ی آگاهی از این موضوع است که چیزی به اسم میوتنت ها وجود دارند، ولی عامه ی مردم از موضوع مطلع نیستند. من تصور نمی کنم چندان تبادل کاراکتری بین سریال و فیلم ها رخ بدهد چون واقعا سریال در یک جهان موازی است.

با وجود اینکه سریال لژیون هنوز به طور رسمی توسط اف اکس سفارش داده نشده و در مرحله ی انتظار برای ساخت و بررسی پایلوت است، فیلمنامه ی چندین اپیزود از آن نوشته شده و رئیس کل لندگرف در این باره خوش بین است که سریال کمیک بوکی سفارش دست کم یک فصل کامل را از شبکه خواهد گرفت.

ما نمی خواهیم با عجله تمام سریال را سفارش بدهیم چون من همچنان به پروسه ی پایلوت و آزمایشی کار کردن معتقدم. ولی با این حال ما واقعا به چشم یک سریال به این کار فکر می کنیم. از همین حالا آمادگی های لازم را شروع کرده ایم و در حال ساختن صحنه ها و دکور ها هستیم و اتاق نویسندگان ما هم به شدت فعال است. من واقعا نسبت به لژیون خوشبینم. فیلمنامه ها استثنایی هستند.

اف اکس اخیرا با نواه هاولی ، قراردادی سه ساله امضا کرد که طبق آن، باید سریال فارگو را ادامه دهد و روی پروژه های جدید کار کند. این قرارداد، مشابه با قراردادی است که اف اکس با لوئیس سی کی بست که سریال لوئی را برای شبکه ساخت و اکنون نیز در حال کار کردن روی سریال “سبد ها و چیزهای بهتر” برای اف اکس است. وقتی از لندگرف پرسیده شد که آیا مشغولیت هاولی روی لژیون، او را از تعهداتش نسبت به فارگو(که فصل سومش تا سال ۲۰۱۷ پخش نخواهد شد) دور خواهد کرد یا خیر، او اینگونه جواب داد که :

من فکر می کنم هاولی می تواند فارگو و لژیون را همزمان بسازد. و حتی تصور می کنم در همین حین روی سریال سومی هم کار کند. نکته ی مهم این است که من متوجه شده ام کار کردن در تلویزیون می تواند بسیار انعطاف پذیر تر باشد.

لندگرف همچنین بعدا افزود که سریال در ابتدا تداخلی با جهان سینمایی اکس من نخواهد داشت، ولی در نهایت شاید این اتفاق بالاخره رخ دهد. همچنین او درباره ی زمان رخ دادن سریال نیز گفت “داستان زمانی در گذشته رخ خواهد داد” و اگر سریال چراغ سبز را از شبکه بگیرد، مانند فارگو، شامل فصل های ده اپیزودی خواهد بود.