احتمال حضور گرگ کاپولو در مارول؟

توسط : در تاریخ : سه شنبه, آوریل 1st, 2014

حدود ۵ دقیقه پیش گرگ کاپولو طراح افسانه‌ای کمیک‌های بتمن در توئیتر خود مطلبی نوشت که شاید احتمال حضور او در مارول را تأیید کند.

این طراح اشاره کرد که تنها ۲ قسمت تا پایان آرک سال صفر بتمن و پایان قراردادش با شرکت DC مانده است و شاید قهرمان بعدی که او قرار است کار کند در شرکت مارول باشد. تصویر این توئیت را در پایین مشاهده می‌کنید.

GC

نظر شما چیست؟ آیا قرار است کاپولو به جمع طراحان مارول بپیوندد؟ واکنش شما نسبت به جداشدن او ار شرکت DC چیست.


  • MEHRAN
   در پاسخ به MEHRAN

   یعنی خبر از این داغ‌تر نذاشته بودیم تا حالا. تا توئیتش کرد گفتم بزارمش تو سایت.

  • احسان
   در پاسخ به احسان

   amazing spider-man ?????????????????

  • Haganeno
   در پاسخ به Haganeno

   واقعا هم داغه داغه
   اوخ سوختم! !!!
   ولی خداییش خبر از این ناراحت کننده تر نیست ….
   این ۳ سال واقعا با طراحی های کاپولو در بتمن خو گرفته بودم.
   ببینیم حالا میخواد چی کار کنه این طراح بزرگ

  • K.Montaghed
   در پاسخ به K.Montaghed

   Noooooooooooooooooo, You f***ing traitor

  • فرزاد.خ
   در پاسخ به فرزاد.خ

   نننننننهههههه.
   بتمن بدون گرگ کاپلو هرگز.
   خب آخه چرا واقعاً.

  • Farzan
   در پاسخ به Farzan

   وای نه!
   قشنگ زدی تو برجکمون مهران!
   امیدوارم ایوان رایسو به عنوان جانشینش بیارن.

  • فرزاد.خ
   در پاسخ به فرزاد.خ

   نه واقعاً. یعنی خب حماقت آمیزه که بره سر اسپایدرمن. و واقعاً دارش باید زد اگه این کار رو بکنه.
   من بیشتر از ایوان رایس امیدوارم اگه خدای نکرده کاپلو از سر بتمن بره حداقل شان مورفی بیاد جاش. چیزی که زیاد هم بعید به نظر نمی رسه. و خب البته من واقعاً دوست ندارم اندی کیوبرت جایگزینش بشه با وجود این که طراح خوبیه. ولی واقعاً قوت طراحی ها اونو نداره.

   • MEHRAN
    در پاسخ به فرزاد.خ

    به نظر من جایگزینش داستین نگوین می شه. کاراش خوبه دوستش دارم ولی نه برای طراح ثابت شدن.

    • فرزاد.خ
     در پاسخ به MEHRAN

     مهران خب داستین نگویان برای کار دائمی هم فوق العاده خوش استیله. چرا می گی با دائمی بودنش موافق نیستی؟
     بعد یه نگویان دیگه هم هست. استفن نگویان گمونم. برای دارک هورس ایکس رو می کشید و لعنتی خیلی خوش استیل بود طراحی هاش. اون هم بیاد سر بتمن من راضی ام حتی دی:

  • detective
   در پاسخ به detective

   خب! من یکی که اصلا ناراحت نیستم!
   اصلا با استایل کاپولو حال نمی کنم! البته در این که کمیک های بتمن فوق العاده بودند هیچ شکی نیست!
   راستش آخرین ارکی که از کمیک بتمن خوندم، مرگ خاندان بود و همون طور که همه دیدیم داستان هیجان انگیز و خوب و پایانی((محتمل و شوک دهنده)) داشت!
   ولی واقعا دیدن طراحی های کاپولو برای من در حکم عذاب بود! عذاب! حتی در حین ارک دادگاه جغد ها هم آزارم می داد ولی در مرگ خاندان واقعا یه شکنجه شد! بار ها با خودم گفتم حیف داستان اسنایدر که با طراحی های کاپولو همراه شده!
   من دقیقا به همون اندازه که باور دارم جیم لی بهترین بتمن های تاریخ رو کشیده به همون اندازه باور دارم کاپولو بدترین رو!

   • فرزاد.خ
    در پاسخ به detective

    با عرض احترام مخالفم. جیم لی طراح خوبیه ولی استایل نداره آن چنان. عضلات و اندام ها رو عالی می کشه. ولی کاری که کاپلو می کنه و سبک پردازی فوق العاده ش صفحه صفحه ی بتمن رو در حد یه اثر هنری بالا می بره. فضاسازی های جیم لی اصلاً در حد و اندازه ی فضاسازی های کاپلو نیست و حتی چند درجه ای پایین تره. این هم با این اوصافه که من شخصاً جیم لی رو یه غول در عرصه ی طراحی می دونم ولی واقعاً کاپلو خیلی خلاق تره در زمینه ی طراحی هاش و رفتنش از بتمن در حکم تراژدیه.

  • detective
   در پاسخ به detective

   البته نظر شما قابل احترامه،
   ولی میشه بگین منظورتون از استایل دقیقا چیه؟! خب هر طراحی یه استایلی داره مثلا من طرح های همین جیم لی رو از یه کیلومتری میشناسم! یا همین اسنایدر که من کاملا مخالف طراحی هاشم،بتمن هاش با چشم بسته هم مشخصن.
   به شخصه هر وقت به بتمن های اسنایدر نگاه می کنم اصلا حس خوبی بهم دست نمی ده انگار بیش تر برای بچه ها می کشه! بر عکس جیم لی که واقعا یه غوله! یادمه که کاپولو و جیم لی برای یکی ار شماره های justice league (فکر کنم شماره ی ۳ بود)جلد کشیده بودن، اونجا واقعا معلومه که کاپولو حتی نزدیک به سطح لی هم نیست.

   • فرزاد.خ
    در پاسخ به detective

    بالا گفتم منظورم از استایل چیه. جیم لی توی آناتومی حرف نداره ولی صرفاً بتمنی که می کشی بتمنه. نماها خوشگلن و پر زرق و برق و آدم حال می کنه از دیدنشون. جیم لی به درد کشیدن صحنه های گنده می خوره که یهو صد نفر می افتن به جون صد نفر دیگه. دقیقاً عین ایکس مناش یا کارای سوپرهیروییش توی وایلد استورم. خیلی طراحی ها پر تکاپوئه و پر زد و خورد. از انرزی صحنه حال می کنی ولی کافیه که یه ذره ریتم آروم شه و بیفتن شخصیتا به گفتگو با هم. یا یه ذره یه پیچشی بخواد تو قاب رخ بده. کار از نفس می افته. مثلاً از سوپرمن از بند رسته مثال می زنم. اون جا که لکس لوتر داره اریگامی درست می کنه و اون جا هم جیمی اولسون رو زندانی کرده. جیم لی صرفاً خیلی مکانیکی هر چی تو اسکریپت اسنایدر بوده رو کشیده. یحتمل از خودش هیچ ایده ای نداشته برای اون کار. و خب یه سری پنل می بینیم که پشت سر هم سوار شدن. اما هر وقت می رسه به صحنه های زد و خورد سوپرمن انگار یهو موتور جیم لی استارت می زنه و شروع می کنه به طرج پاشیدن و ایده زدن تو صفحه. تو نمی تونی قاب قابای کار جیم لی رو جدا کنی و لذت ببری. یهو پنج صفحه خوب زد و خورد داری و چهار صفحه که حوصله ش سر می ره. جیم لی زیاد با نویسنده هماهنگ نیست و یه جور طراح سوپر استاره.
    منتها بر عکس کاپلو نصف طراحی هاش ایده هایی هست که توی اسکریپت نمی تونه بیاد. مثل اون رنگ آمیزی عجیب غریب سال صفر. یا اون بلایی که سر دکتر مرگ میاد. یا اون پوستر پشت سر پدر مادر وین یا اون بازسازی صحنه ی مرگشون یا کلیت ایده های تصویری خفن توی شماره ی شش محفل جغدا. کاری که کاپلو توی تصاویر با ظریف کاری هاش و جزئیات انجام می ده و ایده های بصریش خیلی فراتر از کارای جیم لی هست. گرگ کاپلو یه چیزیه در حد راجر دیکنز توی سینما. دونه دونه ی قاب ها فکر شده است. دونه دونه ش با ایده های نویسنده هماهنگه و حتی یه چیزی داره به کار نویسنده اضافه می کنه. کاپلو از یه صحنه ی سیلی زدن الفرد به بروس وین می تونه یه ایده ی خفن بیرون بکشه با اون سه پنل فوق العاده. و نمای کنش و واکنش چشماشون. و خب کاری که با سایه ها و نور می کنه اساساً سبک کار لی نیست. لی طراح خوبیه ولی سبک پرداز نیست. منظور از سبک پردازی نه لزوماً طراحی هاشه. منظور سبک پردازی تو خود کمیکه. و خب تنها من رو در حد و اندازه ی کاپلو می دونم تو این زمینه. اون هم روسمو هست که برای ایمیج طراحی می کنه. تو آناتومی اون قدر ماهر نیست ولی خب فقط باید طراحی هاش رو توی curse و bedlam دید.

    • detective
     در پاسخ به فرزاد.خ

     همون طور که اشاره کردم، ارک سال صفر رونخوندم به دلیل کمبود وقت! (همین ارکی که خیلی از کار کاپولو تعریف می کنن)
     حرفاتون هم بیشترش درسته ( از تکاپو افتادن کار های لی رو قبول ندارم) ولی دقیقاً جیم لی همینه! یعنی زرق و برق! یعنی صفحه به صفحه ی کمیک رو ببینی و لذت ببری و دلت بخواد پوسترش کنی! یعنی هر وقت به بتمنش نگاه می کنی کلی با خودت حال کنی! و همون طوری که اشاره کردید آناتومی ها عالین! رسما نقصی تو طراحی نداره ولی خب قبول دارم که سبک پردازی خیلی خفنی هم نداره!
     بر عکس کاپولو ممکنه سبک پردازی های بکری داشته باشه ولی شخصا از کارهاش لذت نمی برم! رسما بلد نیست اناتومی بکشه دیگه! مثلا یه جا سر بتمن اندازه تنه ی درخته و یه جای دیگه عادیه! اینا برای من آزار دهنده اند!
     البته شما که کمیک خونید ولی شاید اگه داستان های اسنایدر اینقدر خوب نبودن خیلی ها الآن نظرشون نسبت به کاپولو متفاوت بود!
     البته خیلی طبیعیه که نظرات اشخاص متفاوت باشن و چیزی که به نظر یه نفر بده برای دیگری خیلی خوب و جالب باشه و طراحی ها هم از این قاعده مستثنا نیستند! 🙂

     • فرزاد.خ
      در پاسخ به detective

      خب قضیه اینه که اسپاون هم داره می کشه الان و از قضا اون نویسنده ی متوسطیه. دقیقاً قضیه اینه که با هر نویسنده ای که کار می کنه کارش رو یه لول می کشونه بالا و این در مورد کارای قدیمیش هم صادقه. چون یه طراح ایده پردازه. منتها جیم لی فقط خوشگل می کشه. طراحی نیست که بتونه یه داستان بد رو نجات بده. همون طور که مثلاً آلکس راس هم همین طوره. پایبندی خشک به آناتومی خیلی جاها به ضرر طراح تموم می شه. منتها کاپلو با توجه به فضای کار جزئیات رو تغییر می ده و فضا می ده به کار. مثلاً توی مرگ خاندان اون صحنه ی رو پل که با جوکر روبرو می شه واقعاً بدون کار کاپلو اون فضا رو داشت.
      ضمن این که خب ما حرفی نداریم که اسنایدر خوب می نویسه ولی کارای بد غیر قابل خوندن هم کم نداره. آیرون من نوآر و سوامپ تینگ که از قضا این دومی رو هم زمان با بتمن می نوشت تنها نمونه هایی از کارای غیر قابل خوندنش هستن. و خب اساساً اسنایدر باید با طراح مچ بشه تا بتونه کار خوب بنویسه. الان این مچ نبودنش تو جیم لی باعث می شه یه تیکه هایی سوپرمن از بند رسته خیلی بد بشه و یه تیکه هایی خیلی خوب. ولی مثلاً در عوض شان مورفی با هر نویسنده ای خودش رو می تونه هماهنگ کنه و کار رو چند سطح بکشونه بالاتر و در عین حال طراحی هاش یه چیزی به کار اضافه کنن. جیم لی این کار رو نمی کنه. خوشگله ولی فضاهای نوشته ها رو درست درک نمی کنه. گاهی وقتا ساده ترین چیزا هم از زیر دستش در می ره( البته این در مورد کاوراش درست نیست. یکی از بهترین طراحایی هست که کاور می زنه) و خب نمی تونه یه متن بد رو نجات بده چه برسه به این که یه متن خوب رو تبدیل کنه به یه متن عالی.
      و آقا این بحث خوبیه. می گم چرا یه تاپیک نزنیم بقیه ی بحث رو تو فنزین نکنیم که ملت اون جا هم مشارکت کنن. من هم با تفصیل بیشتر و عکس و نمونه و اینا بزنم که بحث رو بهتر پیش ببریم.

      • detective
       در پاسخ به فرزاد.خ

       نه برادر من از هر چی فرومه فراری ام! :دی
       از قضا بحث خعلی خوبی هم شد و منم دوست داشتم چند تا عکس مقایسه ای بذارم که دیگه نشد!
       ولی مسئله اینه که من احتمالا دیگه برای یه مدتی نیام نت و خلاصه اینکه دیگه معلوم نیست دوباره کی بیام،
       مدتی هم هست که وقتی میام نت فقط چند تا کمیک دان می کنم و به همین سایت سر میزنم، مسئله اینه که من جَو این سایت رو دوست دارم …وگرنه خبر که همه جا هست :))))
       البته به نظرم توی کامت آخر یه کم به لی کم لطفی کردی ها!
       خب دیگه به نظرم پیش بردن بحث همین طوری که اشاره کردید یه تایپک جدا می خواد که فعلاً با شرایط من شدنی نیست!
       در هر صورت بحث لذت بخشی بود، موفق باشید
       (این جمله ی آخر یه کم کلیشه ای شد، نه؟) 🙂

       • فرزاد.خ
        در پاسخ به detective

        نه خب کم لطفی نکردم دی: طراح خیلی خوبیه. یکی از خفن ترین کاور آرتیستاست. ولی مثلاً صحبت مقایسه ی ایوان ریس بود با جیم لی تو همین جاستیس لیگ. که چرا مثلاً ایوان ریس تو اون صحنه های قرار بین واندرومن و سوپرمن این قدر خوبه و مثلاً جیم لی نمی تونست این صحنه رو در بیاره.
        حالا خلاصه اینه که بحث خوبی بود. این جور بحثا رو من هم پایه هستم. اما خب فاروم یه جورایی برا همین بحثاست. این جا یه ذره فرمتش مناسب نیست تو بحث دی: و خب اون جا یه ذره راحت تره. دی: حالا اگر سر زدی قدم بر چشم ما نهادی.
        کلاً بحث لذت بخشی بود و اینا و ممنون دی:

  • Stewie
   در پاسخ به Stewie

   دروغ ۱ آپریل بود توییت ایشون.نمی دونم چرا کسی اشاره نکرده بهش.