آنچه در برنامه ی «دی‌سی تقدیم می‌کند» گذشت

توسط : در تاریخ : پنجشنبه, ژانویه 21st, 2016

نگاهی کوتاه به برنامه‌ی «دی‌سی تقدیم می‌کند: طلوع عدالت» که در آن درباره‌ی جهان سینمایی دی‌سی بحث شد.

این برنامه دیروز صبح ساعت شش به وقت تهران تحت جریانِ «هفته‌ی دی‌سی»  از شبکه CW آمریکا پخش شد که در آن «کوین اسمیت» [احتمالاً وی را بخاطر فیلم‌هایش از جمله «دختر جرزی» می‌شناسید؛ همچنین وی نویسنده آرک «تیردان Quiver» از مجموعه کمیک «پیکان سبز» بوده است.] و «جف جانز» [از بزرگترین نویسندگان دی‌سی که خوانندگان و طرفداران با او آشنایی کافی دارند.] در رابطه با دنیای سینمایی دی‌سی کامیکس صحبت می‌کنند؛ به اضافه‌ی مصاحبه با بازیگران و کارگردان‌های این جهانِ نوپا در هالیوود و از همه مهم‌تر در آن شاهد اولین تیزر از «واندروومن»، دومین تریلر رسمی از «جوخه‌ی انتحاری» و تصاویر دیده نشده از «بتمن علیه سوپرمن: طلوع عدالت» هستیم.

در این برنامه چند نکته جالب وجود دارد که شاید از زیر دستتان در رفته باشد پس با در نظر گرفتنِ دنیای کمیک‌های دی‌سی و قیاس آن با جهان سینمایی، نگاهی کوتاه می‌اندازیم به برنامه «طلوع اتحادیه‌ی عدالت»:

هشدار: مطالب زیر ممکن است فاش‌کننده‌ی بخشی از داستان فیلم یا کمیک باشند.

شاهدخت تمیسکرا هویت مخفی دارد؟!

در زمان مصاحبه با «گال گادوت» زیر نام وی نوشته شده «واندروومن/دایانا پرنس». در انتهای جلد دوم کمیک «واندرومن» که او «مکسول لرد» را به قتل می‌رساند و در امتداد آن دو واقعه بزرگ «بحران بی‌نهایت» و «حمله آمازون» رخ می‌دهد، «بتمن» برای «واندروومن» یک هویت مخفی خلق می‌کند با عنوان «دایانا پرنس». وی با این نام در دفتر مقابله با فراانسان‌ها و ماوراءالطبیعه در واشنگتن مشغول به کار می‌شود.

همچنین در همان خط داستانی، «دایانا» برای مخفی نگه داشتن هویت خود از عینک استفاده می‌کند. همانطور که حدس زده‌اید این موضوع پیشنهاد «کلارک کنت» است! اما چه دلیلی دارد که سفیر تمیسکرا هویت خود را در دنیای سینمایی DC مخفی کند؟ آیا اتفاقی مشابه به مرگ «مکسول» لرد رخ داده؟

شماره ۶ از کمیک «واندروومن» – جلد سوم، منتشر شده در سال ۲۰۰۶

ویدیوی کامل صحبت‌ها درباره‌ی «واندروومن» و تصاویری از فیلم را می‌توانید از اینجا تماشا کنید:

آیا واقعاً داستان فیلم «بتمن علیه سوپرمن: طلوع عدالت» لو رفته است؟

پس از آنکه برنامه به پایان رسید سلسله تصاویر زیبایی از دو فیلم «طلوع عدالت» و «جوخه‌ی انتحاری» منتشر کردند که بعضاً پیش‌تر دیده نشده بودند اما جالب‌ترینِ آن‌ها شاید لحظه‌ای باشد که «الکساندر لوثور» در محفظه‌ای گرفتار شده که روی در آن نوشته شده Keep Clear.
اگر این سکانس برایتان آشنا به نظر می‌رسد مطمئناً جزو آن دسته کسانی هستید که ریویوی فردی را که مدعی بود فیلم را زودتر از موعد دیده، مطالعه کرده‌اند. وی در یادداشت خود ذکر کرده بود که «لکس لوثور» پیش از آنکه وارد لباس آهنی خود شود خود را در محفظه‌ای زندانی می‌کند و تحت تشعشعات کریپتونایت قرار می‌گیرد [از همانجا موی خود را از دست می‌دهد] و با توجه به اینکه این سکانس هرگز از قبل منتشر نشده بود می‌توان مشکوک بود که باقی حرف‌های او نیز درست بوده باشند.

حالا نگاهی کوتاه می‌اندازیم به دومین تریلر از فیلم سینمایی «جوخه‌ی انتحاری»:

کیلر کراک آدم می‌خورد؟

یکی از شخصیت‌های فیلم درحال توصیف اعضای تیم می‌باشد و به «کیلر کراک» اشاره می‌کند که «اون تمساحه و آدمارو می‌خوره.»

«ویلون جونز» یک انسان معمولی می‌باشد که از ناراحتی پوستی بدون درمانی ( hyperkeratosis) رنج می‌برد و بخاطر ظاهرش از بین مردم طرد شده و به فاضلاب‌ها پناه برده است. نکته‌ی جالب اینجاست که وی انسان‌ها را نمی‌خورد! اما بخاطر ظاهر ترسناکی که دارد همه چنین فکر اشتباهی درباره‌اش می‌کنند.

رمان گرافیکی «بتمن: زمین اول» – جلد دوم نوشته‌ی «جف جانز»

جرد لتو یا هیث لجر؟

شاهد ادای دین کوتاهی به «جوکر» اسبق سینما، «هیث لجر» هستیم. اشاره به سکانس‌های مشهور «شوالیه‌ی تاریکی» که در آن‌ها جوکر صورت مخاطب‌ش را نزدیک به خود می‌گرفت و در رابطه با گذشته‌ی دروغین خود صحبت می‌کرد.
نکته جالب درمورد «جوکر» [جرد لتو] این است که «جف جانز» طی مصاحبه گفته: «فقط اینو می‌گم که اون عضوی از جوخه‌ی انتحاری نیست.» بنابراین می‌توان تا حدی نتیجه گرفت که «جوکر» در صف دشمنان فیلم می‌باشد.

محبوس‌کننده‌ی ارواح

در این سکانس شاهد شمشیر «روح‌سِتان» (Soultaker) هستیم که مهی ماوراءالطبیعه آن را احاطه کرده و «کاتانا» را تحت تاثیر خود قرار داده است. در چند سکانس کوتاه بعد نیز می‌بینیم که چشمان کاتانا از حالت عادی به رنگ مشکی بدل می‌شود!

«روح‌ستان» یک شمشیر سامورایی به غایت قدرتمند است که پس از کشتنِ هر فردی روح او را جذب و در خود زندانی می‌کند؛ صاحب شمشیر که «کاتانا» باشد نیز می‌تواند با استفاده از آن با ارواح محبوس – که شوهر خودش هم یکی از آن‌هاست – ارتباط برقرار کند. همچنین در کمیک‌ها «کاتانا» به‌واسطه‌ی صاحب بودن این شمشیر توسط گروهی به نام Outsiders  جاودانه می‌شود.

در این تریلر چه خبر است؟

«جوکر» تنها شخصیت منفی فیلم نیست؟ در چند صحنه‌ی بسیار کوتاه – در مترو – که ممکن است از زیر دستتان در رفته باشد، ما موجودی عجیب و غریب را می‌بینیم که مشابه به «ونوم» است! او قطار را نابود می‌کند و به‌نظر می‌رسد که قصد کشتنِ افراد حاضر در ایستگاه را دارد. نزدیک‌ترین شروری که می‌توان در دنیای دی‌سی یافت شاید Wrath باشد؛ یکی از جدیدترین شرورهای جهان «سوپرمن» که از نظر فیزیکی شباهت زیادی به این شخصیت دارد و از احساسات و خشم انسان‌ها تغذیه می‌کند.

دیگر شخصیتی که می‌توان به آن مشکوک بود «پاراسایت» است. یکی دیگر از دشمنان «سوپرمن» که بدنی سیری‌ناپذیر دارد و از انرژی تغذیه می‌کند.

ریشه‌های «هارلی کوئین»

«جوکر» را می‌بینیم که درون خمره‌ی شیمیایی [که زمانی از آن متولد شده] شیرجه می‌زند و در شات بعدی او دکتر «هارلین کوئینزل» را در دست دارد. پیش از واقعه‌ی «فلش‌پوینت»، «هارلی کوئین» تنها ظاهر خود را آرایش می‌کند و هرگز به داخل خمره شیمیایی نمی‌افتد اما پس از ریبوت New 52 در کمیک «جوخه‌ی انتحاری» که ریشه‌های «هارلی کوئین» را بازنویسی می‌کنند؛ «جوکر» پس از فرار از تیمارستان «آرکام»، «هارلین» را درون خمره مواد شیمیایی می‌اندازد و او را مانند خود از نظر ظاهری تغییر می‌دهد.

همچنین در این برنامه از شخصیت‌های مختلف «اتحادیه‌ی عدالت» هم صحبت شد که البته در اکثر این ویدئوها، چیز جدیدی به جز توضیح مختصر داستان شکل‌گیری و پس‌زمینه‌ی آن‌ها وجود نداشت. ولی در ویدئوی مربوط به «سایبورگ»، دو تصویر رسمی از «سایبورگ» برای نخستین بار منتشر شد که می‌توانید آن را در اینجا تماشا کنید:

نویسنده : کامیاب قربان پور


  • خیلی ممنان. اگه میشه کل برنامه هم واسه دانلود بزارین. اوکی؟

  • MEHRAD HIDDEN

   خیلی مقاله و تحلیل خوبی بود
   واقعا برنامه ی عالیی بود دیروز
   خیلی لذت بردم از اون ۲۰ دقیقه اگه ندید حتما از تورنت دانلود کنید…

   • محمدرسول 1377
    در پاسخ به MEHRAD HIDDEN

    ببخشید از کجا دانلود کنیم چون واقعا دوست دارم این برنامه رو ببینم اگه میشه اسم سایت یا لینکشو برام بزارین ممنون

    • FEIZ
     در پاسخ به محمدرسول 1377

     هر کسی کل برنامه رو که ۲۰ دقیقه هست رو میخواد ایمیل خودش رو بگذاره تا من ۲ تا لینک با کیفیت ۷۲۰p و ۴۲۰p براش بفرستم.
     چون لینک از سایت داخلیه و قانون سایت.

    • MEHRAD HIDDEN
     در پاسخ به محمدرسول 1377

     راستش من از تورنت دانلود کردم
     اگه میتونی از تورنت بگیر و اگر هم نه کامنت آقای FEIZ کمکت میکنه :)

  • امیرحسین صادقی

   مرسی از آقای قربان پور خیلی دقیق و ظریف بود
   نکته دیگه ای که حائز اهمیته اینه که تو اون نقد ردیت گفته شده بود که فلش چکمه های زرد به پا داره و لباسش یه حالت ترکیبی داره از لباس زرهی اینجاستیس و لباس معمولی فلش.
   تو همین برنامه هم یه کانسپت آرت نشون داده شد از اعضای جاستیس لیگ که این خصوصیات فلش رو میتونید توش ببینید مخصوصا چکمه ها :
   http://s3.img7.ir/UC8Hp.jpg

  • M.S.A.A

   قرار بود از وواندروومن یه تیزر منتشر شه؟
   یا من اشتباه می کنم و همین عکس ها بود؟

  • M.S.A.A

   “پس از آنکه برنامه به پایان رسید سلسله شات‌های زیبایی از دو فیلم طلوع عدالت و جوخه‌ی انتحار منتشر کردند که بعضاً پیش تر دیده نشده بودند اما جالب‌ترینِ آن‌ها شاید لحظه‌ای باشد که الکساندر لوتر در محفظه‌ای گرفتار شده که روی در آن نوشته شده Keep safe
   اگر این سکانس برای‌تان آشنا بنظر می‌رسد مطمئناً جزو آن دسته کسانی هستید که ریویوی فردی را که مدعی بود فیلم را زودتر از موعد دیده، مطالعه کرده‌اند. وی در یادداشت خود ذکر کرده بود که لکس لوتر پیش ازانکه وارد لباس آهنی خود شود خود را در محفظه‌ای زندانی می‌کند و تحت تشعشعات کریپتنایت قرار می‌گیرد [از همانجا موی خود را از دست می‌دهد] و با توجه به اینکه این سکانس هرگز از قبل منتشر نشده بود می‌توان مشکوک بود که باقی حرف‌های او نیز درست بوده باشند.”

   نمیشه یه هشدار اسپویل بنویسید؟ 😐 😐 : |
   اونم Keep Safe نیست، Keep Clear ـه 😐 😐 😐

  • محمدرسول 1377

   واقعا جالب بود ولی ای کاش میشد کل برنامه رو برای دانلود میذاشتین
   خواهش میکنم اگه میشه برنامه رو برای دانلود بزارین

  • M.S.A.A

   فکر کنم مظنورتون از Warth هم Wraith باشه، Warth یکی از ویلین های بتمن ـه که شبیهش هم لباس می پوشه، Wraith یکی از ویلین (شاید هم آنتی هیرو، مطمئنم نیستم) سوپرمنه که شبیه چیزیه که می خواید توصیفش کنید

  • lordmm

   والا اینطور که بنظر میرسه سوساید اسکواید قراره خیلی بهتر از bvs و civil war باشه :/

  • FEIZ

   دستتون درد نکنه.
   واقعا از دیدن صحنه هایی که اکوامن و سایبرگ و ارتش گرین لنترن رو نشان میداد خیلی حال کردم و ذوق زده شدم.
   فکر کنم اکوامن و سایبرگ از کمیکشم بهتر بشه مثل وولورین که انگاری برای این نقش ساخته شده و ایرونمن.

   من با همه اشخاص اعم از بازیگر تا نقش خوشم میاد مخصوصا از ددشات و کاپیتان بومرنگ (به خاطر بازیگراشون)، ولی با جوکر یه مشکل اساسی دارم اونم دهنشه، نه به خاطر دندوناش بلکه برای زخم نبودن دو ور دهنش که همیشه لبخند داشته باشه، همه چیش جوکره به جز دو ور دهنش،اصلا چطوری میتونن جوکر رو تو داستان بدون موضوع دهنش بیارن.
   فقط امیدوارم این مورد رو درست کنند، حیف این جوکر که انگ جوکر بودن این چنین نقص عظیمی داشته باشه، مخصوصا این جوکری که لاغره درست عین کمیک.

   • امیرحسین صادقی
    در پاسخ به FEIZ

    فک نمی کنم تو دنیای کمیک جوکر هیچوقت زخم خاصی برای لب هاش داشته باشه که نشون بده داره میخنده. این زاده ذهن نولان بود. البته فک کنم تنها مورد مشابهش گرافیک نوول جوکر نوشته آزارلو باشه که جوکر نولان هم به نوعی وامدار اون بود.

    • FEIZ
     در پاسخ به امیرحسین صادقی

     بله حق با شما است، منظورم همون گشادی دهن جوکر که همیشه تو چشم، ولی همیشه دهنش گشاد و از طول غیر عادی طویل بوده طوری که بیشتر دندوناش معلوم میشه.

  • مهدی

   ببخشید میشه لینک کامل رو به ایمیلم بفرستید؟؟؟؟
   [email protected] .com
   ممنون میشم

  • سلمان

   نمتونم بخاطر نوشتن این پست به اندازه کافی ازتون تشکر کنم