آخرین اطلاعات از هشتمین قسمت جنگ‌های ستاره‌ای

توسط : در تاریخ : پنجشنبه, فوریه 2nd, 2017

در حالی‌که «روگ وان: داستانی از جنگ ستارگان» هنوز در حال اکران است، حالا شاید وقت آن رسیده باشد که اندکی به فیلم جدید این مجموعه، با عنوان «جنگ ستارگان: آخرین جدای» بپردازیم.

Star-Wars-The-Last-Jedi-Logo-Wide

داستان «آخرین جدای» درست از جایی آغاز می‌شود که فیلم قبلی یعنی بیداری نیروها پایان یافته بود. در این فیلم، شاهد ادامه ماجرا با حضور «ری»، «لوک اسکای واکر» و سایر بازیگران مجموعه خواهیم بود.

طی صحبتی با «Empire Online»، رایان جانسون- Rian Johnson کارگردان و نویسنده «آخرین جدای» از سه فیلمی که بیشترین تأثیر را بر او در ساخت قسمت هشتم این مجموعه داشتند، نام می‌برد:

«دیدن صحنه‌های نبردهای هوایی و روابط بین خلبانای فیلم «دوازده ساعت پرواز»، تأثیر زیادی روی من گذاشت. همین‌طور دیدن صحنه‌های نبرد با شمشیر در فیلم «سه سامورایی یاغی» هم خیلی مؤثر بود. «گرفتن یک دزد» هم به خاطر صحنه‌های رومانتیک و عاطفی فیلم، ارزش دوباره دیدن رو داشت.»

ظاهراً تمامی این فیلم‌ها که به دهه ۴۰ تا ۶۰ میلادی تعلق دارند، هم رده فیلم‌هایی قرار می‌گیرند که «جورج لوکاس» در زمان ساخت اولین فیلم «جنگ ستارگان» از آن‌ها الهام گرفته بود. طبق اظهارات لوکاس، آثار «آکیرا کوروساوا»، مخصوصاً فیلم «دژ پنهان»، تأثر زیادی در ساخت جنگ ستارگان داشته‌اند. «دوازده ساعت پرواز»، فیلمی جنگی محصول سال ۱۹۴۹و «سه سامورایی یاغی» یک فیلم ژاپنی بر محور مبارزه با شمشیر و ساخته شده در سال ۱۹۶۴ است. «گرفتن یک دزد» نیز تریلری هیچکاکی است که در سال ۱۹۵۵ ساخته شده.

«جانسون» درباره مراحل ساخت فیلم نیز صحبت کرد: «فکر می‌کنم بزرگترین سورپرایز، صمیمیتی بود که طی ساخت فیلم وجود داشت. قبول دارم که این فیلم، پروژه‌ا‌ی عظیم و پر از استرس و فشار بود، اما در پایان روز، دوباره همه چیز به نقطه‌ای می‌رسد که در پروژه‌های سبک‌تر هم می‌رسید: تعریف کردن داستانی در برابر دوربین، همراه چندتا  بازیگر. و البته «ووکی».

وی ادامه داد: «احتمالاً بهترین روز فیلمبرداری، همون اولین روز بود، صحنه فیلمبرداری همون جزیره دورافتاده‌ای بود که در صحنه آخر «جنگ ستارگان: بیداری نیروها» می‌بینیم. درواقع چندین ماه قبل از عکس‌برداری اصلی، فیلم‌برداری رو شروع کرده‌ بودیم. سه روز رو در جزیره «Skellig Michael» گذروندیم، اما از اون‌جایی که دسترسی به این جزیره سخت بود، کار رو سریع تموم کردیم. می‌تونم بگم این بهترین شروع برای ماجراجویی‌هامون بود.»

«آخرین جدای»، دومین فیلم از سه‌گانه جدید جنگ ستارگان به نویسندگی و کارگردانی رایان جانسون، در تاریخ ۱۵ دسامبر اکران می‌شود. بازیگران فیلم مارک همیل، کری فیشر، آدام درایور، دیزی ریدلی، جان بویگا، اسکار آیزاک، لوپیتا نیونگو، دامنل گلیسون، آنتونی دنیلز، گوئندولین کریستی و اندی سرکیس هستند.

«جنگ ستارگان: بیداری نیرو» که اولین بار در دسامبر ۲۰۱۵ به نمایش درآمد، توانست به فروش کلی ۲٫۰۶۸ میلیارد دلار در سراسر دنیا دست پیدا کند. فیلم «روگ وان: داستانی جنگ ستارگان»، اولین اسپین آف مجموعه نیز ، از مرز یک میلیارد دلار فروش در باکس آفیس جهانی عبور کرده است.